Привчаємо до горщика: досвід, питання, поради...

Тема у розділі 'Немовлята', створена користувачем Ольга, 4 Травень 2007.

  1. ruda kishka

    ruda kishka Well-Known Member

    А ви, коли бачите, що починає какати, що робите? відразу пропонуєте горщик/туалет/зняти трусики?
     
  2. Lasti

    Lasti Well-Known Member

    При малому садіть на горщик іграшки, підкидайте якусь "какульку" і хваліть-хваліть-хваліть іграшку за це. Можете дати винагороду. Розповідайте іграшці, що ваш синочок теж би так хотів какати, але боїться, от ви б тішилися таким його какульками, його б хвалили і цукерками пригощали. Ну і всяке таке.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. happy story

    happy story Well-Known Member

    Я Ані одного разу перебила процес . Побачила, що вона буде какати , посадила на горщик, а доця і перестала какати. Потім всеодно покакала в памперс. Може хай краще какає в трусики поки процес не налагодиться. І ще не акцентуйте на тому увагу . Не робіть при дитині з того проблеми.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  4. marianast

    marianast Well-Known Member

    Сходіть з ним у магазин, нехай вибере собі горщик сам. При тому заохочуйте, щось розказуйте, хваліть за вибір. Часто негативні асоціації прив'язані до конкретного предмету, на інший горщик може бути інша реакція. Тим більше іх зараз на будь який смак.
    Мій малий не йшов на горщик, пісяв в баночку, какав на підлогу, вирішилось все відразу коли купив собі "білого друга" сам.
     
    Останнє редагування: 26 Листопад 2016
  5. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    @EgoMusicus в нас зараз подібне. То якесь вікове, чи що... Каки не тверді, але вона ніби не хоче їх випускати. І отак по трішки покакує, коли припре. Даю буряк варений, на щастя вона його їсть охоче дуже, то після нього так чи так, але покакає. І почалось власне як перший раз покакала на горшок в свідомому віці ( раніше какала цілий час на горшок абсолютно без проблем), так ніби пережила потрясіння . я намагаюсь не акцентувати на тому, мені всерівно куди вона покакає, головне , аби зробила таки то. Надіюсь з часом попустить
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. EgoMusicus

    EgoMusicus Мамуля синульки

    По-різному.
    Пропоную на горщик, на туалет, лагідно питаю.
    Пропонувала просто зняти трусики.
    Крик, плач "нєа, не рухай мене".
    Частіше просто кажу "какай-какай".
    Та все одно до кінця не какає

    Надіслано від мого SM-J320H, використовуючи Tapatalk
     
  7. EgoMusicus

    EgoMusicus Мамуля синульки

    Та я би вже і в труси хотіла б, щоб какав . Аби до кінця. А то ж бачу, що затримує.


    Надіслано від мого SM-J320H, використовуючи Tapatalk
     
  8. EgoMusicus

    EgoMusicus Мамуля синульки

    Пісяє в горщик. Сам просить, горщика не боїться. Сидить на ньому.


    Надіслано від мого SM-J320H, використовуючи Tapatalk
     
  9. marianast

    marianast Well-Known Member

    В малої куми був випадок коли дитина побачила какашку і злякалась. Вони її пізно від підгузника відівчали, може не голопопила, якщо чесно -я не знаю як сталось так, що дитина до двох років какашку не бачила, але розказувала її мама, що дуже плакала, розуміла, що оце таке негарне зробила вона і перестала какати взагалі. Малу вдягли в памперс. Давали послаблююче. Але там ситуація вирішилась швидше ніж за пів року. Мені гастроентеролог розказував, що дефекація - процес який легко настроїти, навіть можна привчити до певної години. Я б в такій ситуації чимось стимулювала позив, бурячком, чорносливом, або навіть лактулозою, щоб малий таки випорожнявся добре за раз. Спочатку може в штанці сходить, теж би не сварила, і не сильно звертала на це все увагу, просто помаленьку підводила б його до грошка. Бо пів року -це вже не мало, як на мене.
     
    Останнє редагування: 26 Листопад 2016
  10. ruda kishka

    ruda kishka Well-Known Member

    постарайтесь взагалі деякий час не рухати. бачите, що починає какати, займайтесь своїми справами. в нас теж таке було. якщо пропонувала на горщик, то втікав і міг взагалі в той день не покакати. я перестала звертати увагу, сідав собі в куточку і какав. з часом все налагодилось
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. buhgaltersha

    buhgaltersha електровіник

    Плавали, знаєм))
    Я тут на початку літа, здається, нила щодо цього. В Ані моєї трохи більш серйозна ситуація була, вона не "недокакувала", а взагалі стримувалася стільки, скільки могла, тому в результаті утворювалися реальні закрепи.
    Зараз ремісія. Ситуація вирішилася несподівано, після ентеровіруски. Очевидно, вона втомилася какати по 10 разів на день і з болями в животику, тому після одужання какати 1 раз на день її не так напрягало. Хоча до кінця процес так і не налагодився. На горщику так і не какає (чи терпіння не вистачає, чи, може, незручний горщик?...). Ну і не озвучує свою потребу. Каже: "Хочу полежати/посидіти".
    Зате слухняно (без криків, без відбивання і фізичного спротиву) йде в туалет, какає без істерики. Щодня.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    ага ага, моя бачила какашку, какала на горшок, а прийшло 2 роки і капець, побачила какашку і було ціле пережиття. Тому я таки вважаю, що це вікове, тому і так часто буває у багатьох.
    --- дописи об"єднано, 28 Листопад 2016 ---
    це повірте мало... в моєї сестри тривало то все рік. Тепер все налагодилось. Найкраще як на мене відпустити ситуацію і до горшка не підводити в час, коли дитина хоче какати, нічо доброго з того не буде. прийде час і дитина зрозуміє, саса захоче на горшок це зробити, але поки щось там блокується, то навязувати навіть лагідно і акурратно не варто...
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. podolyanochka

    podolyanochka Well-Known Member

    Дівчата, а от що робити з нічним пісянням. Донечка (2 роки) без підгузника взагалі від літа. Вже і не пам'ятає що це. Останні місяць так багато проколів нічних, що набридло нам з чоловіком спати мокрими і змінювати постіль щоночі двіччі. Буває, що прокидається і проситься, але частіше просто спить і пісяє. Багаторазової / одноразової пеленки не вистачає на ту кількість рідини... Будити по графіку? - збивається увесь сон, купа сліз і в результаті зіпсована ніч...
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. happy story

    happy story Well-Known Member

    У нас з горщиком біда . Плаче , викручується і не сяде на нього. Пісяє в колготки. Зняла з неї памперс , тільки і встигаю попісяні колготки міняти. вже і мультики про горщик дивились. Не сяде і все. Що робити, я не знаю.
     
  15. model fantazii

    model fantazii Well-Known Member

    Пробуйте інші варіанти:унітаз з накладкою, без неї. В нас хлопчик, то ще пробували в баночку. Ходив в туалет зі мною і з татом. Спочатку горщика не визнавав, потім на унітаз пісяв, в горщик почав значно пізніше. Добре було зловити момент, коли хоче пісяти (найлегше після сну практично завжди дитина пісяє) і посадити на унітаз. Коли попісяє, пояснювати як добре, коли трусики сухенькі. Ну і щоб то було швидко і не розтягувалось на місяці варто повністю відмовитись від памперсів на день

    Надіслано від мого SM-J200H, використовуючи Tapatalk
     
  16. happy story

    happy story Well-Known Member

    Даю памперс тільки на сон і гуляти. Накладки не маєм , пробувала просто над унітазом потримати не хоче і все. вперто пісяє в трусики.
     
  17. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Я б ще попробувала з накладкою. В нас взагалі не було пісяння-какання в горщик. З місяців 9 какає лише висаджуючись над унітазом. Після року вдень без памперса, пісяє, висаджуючись. Десь з півтора року пісяє і какає інколи на унітазі з накладкою. Особливо останнім часом (1.7) любить іти з татом какати і пісяти, як "дослий" (дорослий). Буває інколи що кричить, як бачить накладку, тоді просто тримаю сама, але бачу, що все частіше заміняємо висаджування на унітаз.
     
  18. happy story

    happy story Well-Known Member

    Навіть не знаю чи варто купувати, сьогодні посадила на унітаз , Аня тішилась , посиділа 5 хв . І попісяла в штани. І то вже не перший раз. З горшком те саме. Заманила її на горшок печеньком , печенько зїла, посиділа , а справи свої зробила в трусики.
     
  19. Ubuntik

    Ubuntik Well-Known Member

    Не хотіла я писати, але не стримуюсь.
    Дівчата, нагороди за вдалий похід в туалет - це добре. Але не солодким, не кіндерами-печеньками!!! Взагалі, нагороди їжею - це заборонений метод, особливо, у такій делікатній темі.
    Діти все швидко схоплюють і потім сідатимуть на горщик 100500 разів на день і будуть вимагати солодкої нагороди.
    Спеціально почитала стосовно цієї теми. Спершу рекомендують нагороджувати емоційно - приголубити, поцілувати, із захопленням похвалити за правильні дії. Якщо не допомагає, то максимумом можуть бути якісь наклейочки, дрібні іграшки. Але і до такого доводити не треба, бо з'являються стійкі асоціації, яких складно позбутись. Кому цікаво - гугл "горщик і нагороди".
    Ну і моя думка, що дитина має показувати ту готовність ходити на горщик. Одне діло, коли дитина вже гарно пісяла-какала на горщик чи унітаз, але з'явився якийсь кризовий момент тотального пісяння в штани ( якраз вийшли з такого), а зовсім інше, коли при неготовності дитини від неї вимагають проситись і справно робити свої справи у потрібне місце.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  20. happy story

    happy story Well-Known Member

    Я лише спробувала і було це всього лише один раз і неефективно. Тому надалі такого не практикуватиму. Я розумію ,що треба чекати готовності, але і пускати все на самоплив теж не хочеться. Якщо їй не говорити де потрібно пісяти какати звідки вона знатиме, щоб був якийсь результат треба хоча б пробувати, без тиску звичайно, але помалу вчити.
     
    • Подобається Подобається x 2