Про нечистоту жінки...

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Liliyah Romanova, 19 Лютий 2009.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Однак він є, незалежно від того, хто це признає чи не признає, і не всюди вас приймуть, якщо ви до іншої конфесії належите.
    І якщо ви належите до Православної Церкви, то так просто собі вирішити щось щодо традиції, не можна. Я знаю віруючих, котрі власне день шлюбу планували так, аби не було в тому часі КД.
     
  2. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    цілком логічно, якщо брати до уваги, що шлюбна ніч буде першою )))
     
  3. Olka Sherolka

    Olka Sherolka розпатлана посиденька

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    та всі так планують, навіть якщо не перша:girl_blush2: але ж від хвилювання, недоспаних ночей і такого іншого цикл і збитися може - і що, вінчання й весілля переносити?
     
    Останнє редагування: 18 Травень 2011
  4. fotynasop

    fotynasop New Member

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    у Львові потрібно весілля планувати за рік часу. Тому дуже і не сплануєш буде в тебе КД чи ні.
    Я колись також задавалась цим питанням. Але тішуся, що Господь створив мене саме такою якою я є - жінкою! І піти до церкви в КД в неділю гріхом для мене не є, а от не піти - то порушити Божу заповідь - важкий гріх.
     
  5. хельга

    хельга Найгарніша форумляночка

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Я греко-католик і на хрещення дітей ходила. Правда, поки хрестять дитину, маю бути за дверима, а потім захожу і священник читає молитву. Хустки в нас в церкві не вимагають, але на хрещення я одягала. Про КД і заборону ніколи не чула, дізналася тільки тепер з ДП
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    У нас без хусток, і молитву читають на початку, перед хрещенням.
     
  7. MaryF

    MaryF Well-Known Member

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Дівчата ті, що вірять в нечистоту жінки, коли у вас місячні ви сидите вдома? і через сім днів приносите в жертву пару голубів і пару горлиць для очищення? думаю, хто читав книгу "Левіт", той зрозуміє, шо сприймати деякі речі напряму не можна. Міжіншим там також йдеться і про нечистоту чоловіка і тварин (шо не можна їсти свиней, кріликів і т.д.).
     
  8. nalia

    nalia Member

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Розкажу вам правдиву історію однієї знайомої.Коли її хрестили,то хресна її як раз мала КД,то тепер коли в хресної КР в знайомої на тілі на одному тому самому місці появляється червона пляма.Скажете якась містика,але це правда
     
  9. MaryF

    MaryF Well-Known Member

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Левіт: 12. Очищення породільниці 1-8
    1 Заговорив Господь до Мойсея, кажучи:
    2 «Промов до синів Ізраїля таке: Коли жінка завагітніє й вродить хлоп'ятко, буде нечистою сім днів; як під час місячного спливу, буде нечистою.
    3 А восьмого дня обріжуть крайню плоть у нього,
    4 вона ж тридцять три дні нехай сидить у хаті, очищаючись від крови; ні до чого святого нехай не доторкається й до святині нехай не заходить, поки не сповняться дні очищення її.
    5 Якщо вродить дівчатко, буде нечистою два тижні, як під час спливу; шістдесят шість днів сидітиме вдома, очищаючись від крови.
    6 Як же сповняться дні очищення її, чи за сина, чи за доньку, принесе ягня-однолітка на всепалення та голубеня чи горлицю в жертву за гріх, до входу в намет зборів, священикові.
    7 А він принесе їх перед Господа і відслужить за неї покуту, і вона очиститься від свого кровотоку. Такий закон щодо тієї, яка родить чи хлоп'ятко, чи дівчатко.
    8 А коли не може спромогтися на ягнятко, то нехай візьме пару горлиць або пару голубенят; одне на всепалення, а друге на жертву за гріх. І відслужить священик за неї покуту, й вона стане чистою.»

    ---------- Додано в 09:19 ---------- Попередній допис був написаний в 09:18 ----------

    Левіт: 15. Чоловіча нечистота 1-12; обрядове очищення від утоків 13-18; спливи 19-27; обрядове очищення жінки 28-30; прикінцева пересторога 31-33
    1 Господь сказав Мойсеєві й Аронові:
    2 «Промовте до синів Ізраїля і скажіть їм: Кожен, у кого буде течиво з тіла, через те течиво стане нечистим.
    3 Нечистота його буде в течиві його, чи його тіло випускає течиво, чи стримує його: в його течиві нечистота його.
    4 Всяке ложе, що на нього ляже течивий, буде нечисте, і всяка річ, що на неї сяде, буде нечиста.
    5 Хто торкнеться об його ложе, мусить випрати свою одіж та обмитись у воді, і буде нечистим до вечора.
    6 Хто сяде на якусь річ, що на ній сидів течивий, мусить випрати свою одіж та обмитись у воді, і буде нечистим до вечора.
    7 Хто доторкнеться течивого, мусить випрати свою одіж та обмитись у воді і буде нечистим до вечора.
    8 Коли течивий плюне на чистого, цей мусить випрати свою одіж та обмитись у воді, і буде нечистим до вечора.
    9 Всяке сідло, що на нім їхав течивий, буде нечистим.
    10 Кожен, хто доторкнеться до чогоне-будь під ним, буде нечистим до вечора; хто таке нестиме, мусить випрати свою одіж та обмитись у воді, і буде нечистий до вечора.
    11 Той, до кого доторкнеться течивий, не обмивши в воді рук, мусить випрати свою одіж та обмитись у воді, і буде нечистий до вечора.
    12 Череп'яну посудину, що до неї доторкнеться течивий, треба розбити, і всяку посудину дерев'яну треба вимити в воді.
    13 Коли течивий видужає від течива, нехай одлічить сім день від видужання, випере свою одіж, вимиється в текучій воді, і стане чистий.
    14 А на восьмий день нехай візьме пару горлиць або пару голубенят і принесе перед Господа до входу в намет зборів і віддасть їх священикові.
    15 Священик одне принесе в жертву за гріх, а друге в усепалення, і спокутує за нього перед Господом, за його течиво.
    16 Коли в когось стікає сім'я, мусить вимити в воді все тіло, і буде нечистий до вечора.
    17 Всяку одіж і всяку шкуру, що на неї впаде сім'я, треба випрати в воді, і вона буде нечистою до вечора.
    18 Коли чоловік, течивий сім'ям, ляже з жінкою, обоє мусять вимитись у воді і будуть нечисті до вечора.
    19 Коли жінка буде течива, тобто матиме місячну кровотечу, сім день буде тривати в своїй нечистоті; кожен, хто доторкнеться до неї, буде нечистий до вечора.
    20 Все, на що вона ляже в нечистоті своїй, буде нечистим, і все, на що сяде, буде нечистим.
    21 Кожен, хто торкнеться об її ложе, мусить випрати свою одіж і вимитись у воді, і буде нечистим до вечора.
    22 Кожен, хто торкнеться об якусь річ, що на ній вона сиділа, мусить випрати свою одіж, вимитись у воді, і буде нечистим до вечора.
    23 Коли хтось доторкнеться ліжка або якоїсь речі, на якій вона сиділа, буде нечистим до вечора.
    24 Якщо чоловік зляже з нею, й з її кровотоку перейде дещо на нього, то він буде нечистим сім день, і всяка постіль, що на неї він ляже, буде нечистою.
    25 Жінка, яка довгий час, поза звичайною порою місячних спливів, має кровотечу, що триватиме поза звичайний час, увесь час нечистоти своєї буде нечистою, як і під час спливу.
    26 Всяке ложе, що на нього вона ляже за всіх днів свого течива, буде для неї як ложе її спливу; і всяка річ, що на неї сяде, буде нечиста, як під час місячного спливу;
    27 кожен, хто доторкнеться їх, буде нечистим; він мусить випрати свою одіж та вимитись у воді і буде нечистим до вечора.
    28 А коли одужає від кровотечі, одлічить сім день, то й буде чиста;
    29 а на восьмий візьме пару горлиць або пару голуб'ят і занесе їх священикові до входу в намет зборів.
    30 Священик одне принесе в жертву за гріх, а друге в усепален-ня, і довершить за неї покуту перед Господом за її нечисте течиво.
    31 Тож зробіть уважними синів Ізраїля щодо їхніх нечистот, щоб не померли через них, опоганюючи мою храмину, що серед них.
    32 Ось такий закон про течивого, і про того, що в нього стікає сім'я і тим робить його нечистим,
    33 і про ту, що нездужає від спливу, одне слово: про тих, у кого течиво, чоловік чи жінка, і про того, хто лежатиме з нечистою.»

    ---------- Додано в 09:20 ---------- Попередній допис був написаний в 09:19 ----------


    Левіт: 11. Про чистих та нечистих тварин 1-47
    1 І Господь сказав Мойсеєві та Аронові, кажучи їм:
    2 «Скажіть синам Ізраїля таке: Ось тварини, яких можна вам їсти з усіх чотириногих, що на землі:
    3 всяке чотириноге з розщепленим копитом та з розколиною між ратицями, й що реми-ґас, - можна вам його їсти.
    4 Однак з-поміж тих, що ремиґають або мають розколене копито, не можна вам їсти: верблюда, хоч він ремиґає, але ратиці в нього нерозколені; нечистий він вам буде;
    5 борсука, що хоч і ремиґає, та не має розколених ратичок; нечистий він вам буде;
    6 зайця, бо хоч і ремиґає, та не має ратичок розділених, нечистий він вам буде;
    7 ані свині, хоч у неї ратиці розділені, та навіть має розщеплену стопу, бо вона не ремиґає, тож нечиста вам буде.
    8 М'яса їх не їстимете й падлини їх не доторкайтесь: вони для вас нечисті.
    9 З усього ж, що в водах, те можна вам їсти: все, що має поплавці й луску; чи воно буде в водах, чи в морях, чи в річках, це й їжте.
    10 А все, що не має поплавців і луски, чи то в морях, чи в річках, і все, що кишить у водах, та й усяка водна тварина, буде вам гидотою.
    11 М'яса їх не їжте й падлиною їх бридьтеся, бо й це гидота для вас.
    12 Усе, що в водах без поплавців і луски, буде вам гидотою.
    13 А з птаства ось які вважатимете гидкими, що їх не слід їсти, бо це гидь: орел, шуліка й морський орел,
    14 кібець і сокіл із породою його;
    15 і всякого роду ворони;
    16 струсь, пугач, морська чайка й ясттруб з породою його;
    17 сова, баклан і рибалка;
    18 сич, пелікан та єгипетський стерв'як;
    19 чорногуз, чапля з породою її, і одуд і кажан.
    20 Усе комаство крилате, що рачкує на чотирьох, гидота вам буде.
    21 Тих тільки з усієї крилатої комашини, що рачкує на чотирьох, можна вам їсти, що крім передніх ніг, має ще другу пару ніг, щоб скакати ними по землі.
    22 Тож їстимете з-поміж них такі: всякого роду сарану, всяких цвіркунів, стрибунців із породою їхньою та різних скакунів.
    23 Усяке інше крилате комаство, що рачкує на чотирьох ногах, буде гидотою вам.
    24 А від таких ви ставатимете нечистими: хто доторкнеться їхнього падла, стане нечистим до вечора;
    25 і хто нестиме стерво котрогось із них, мусить випрати свою одіж, і буде нечистим до вечора.
    26 Всяка скотина, що має ратиці, але нероз-колені, і не ремиґає, нечиста вам. Хто б не доторкнувся її, буде нечистим.
    27 Всяке чотириноге, що ходить на лапах, буде вам нечисте. Хто доторкнеться його стерва, стане нечистий до вечора.
    28 А хто б ніс цю падлину, мусить випрати одежу, й буде нечистий до вечора; вони нечисті вам.
    29 З дрібних же тварин, що повзають по землі, оці будуть вам нечисті: ласиця, щур і різні роди ящірок;
    30 анака, коах, летаа, хомет і тіншамет.
    31 Між усіма повзунами будуть вони для вас нечисті. Хто доторкнеться їх падлини, буде нечистий до вечора.
    32 І все, на що впаде з їхньої падлини, буде нечисте: чи то буде дерев'яний посуд, чи одежа, чи шкура, чи мішок, чи що-небудь, що служить для якоїсь потреби, все це треба вкинути в воду й воно буде нечисте до вечора; по тому ж знову стане чистим.
    33 Якби ж щось із них упало в якийсь глиняний посуд, то все, що в ньому, стане нечистим, і посуд треба розбити.
    34 Всяка їжа, навіть коли хлюпне на неї така вода, буде нечиста; і всякий напій у якійнебудь такій нечистій посудині буде нечистим.
    35 Усе, на що впаде щось із їхньої здохлятини, стане нечистим; піч або грубу треба знищити, бо вони нечисті, і нечисті вони вам будуть.
    36 Тільки джерела та копанки, себто водозбірні, будуть чисті; а той, хто доторкнеться до їхньої падлини, буде нечистий.
    37 Коли щось із їхнього падла впаде на посівне зерно, воно залишиться чистим.
    38 А якщо б насіння було намочене в воді, й щось із падлини впаде на нього, то це стане нечистим.
    39 Коли здохне якась скотина, що її можна вам їсти, той, хто доторкнеться її падла, буде нечистий до вечора.
    40 Хто їстиме її падло, мусить випрати свою одіж, і буде нечистим до вечора; і хто нестиме її падло, мусить випрати свою одежу, й буде нечистим до вечора.
    41 Кожне дрібне створіння, що совається по землі, то - гидь, не їсти його.
    42 Нічого з того, що повзає на череві, чи з того, що совається на чотирьох чи багатьох ногах, тобто, ніякого дрібного створіння, що совається по землі, не їстимете, бо це гидота.
    43 Не зогиджуйте себе нічим, що совається по землі, й не занечищуйте ним себе, бо через них ви могли б стати нечистими.
    44 Я бо - Господь, Бог ваш; ви маєте ставати святими й бути святими, бо я - святий. Не опоганюйте себе ніяким дрібним створінням, що совається по землі.
    45 Я бо, Господь, що вивів вас із Єгипетської землі, щоб бути вашим Богом; тож маєте бути святими, бо я святий.
    46 Ось такий то закон про чотириногих і про птаство і про всяку живу тварину, що кишить у воді, і про всяку тварину, що совається по землі,
    47 щоб розрізняти між нечистим і чистим, і між твариною, що можна її їсти, та твариною, що не можна їсти.»
     
  10. fotynasop

    fotynasop New Member

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Лілю, не хочу вас розчаровувати, але і греко-католицька церква має таку молитву. Вчора спеціально в чоловіка спитала, а він мені Типік відкрив і показав. Називається " Молитва над породіллю в перший день після пологів" (не дослівно). Питаю, чи він читав її над кимось, а він мені: "А мене що,хтось в пологовий запрошував одразу після пологів? Молитва ж в перший день читається".

    ---------- Додано в 14:40 ---------- Попередній допис був написаний в 13:46 ----------

    Перепрошую, не Типік а Требник відкрив :girl_blush2:
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Ви мене не розчарували. Я з того Требника й цитувала (тільки слова трохи змінила). :mocking:
    Зрештою, перед хрещенням є молитва, де говориться про очищення породіллі від "нечистоти тілесної". Ну, душевну я розумію, бо всі грішні, а що такого тілесно нечистого робить жінка після пологів?
    Оцього не розумію. Невже в отців требника нема? Молитва над жінкою читається перед хрещенням. Чому вони її читають після?? Що за знущання над бідними матерями?
     
  12. хельга

    хельга Найгарніша форумляночка

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Я не знаю, яку молитву читає священник наді мною. Ще з Данилком я пам'ятаю, що отець увзав, що мав би її читати через 40 днів, але він читає одразу, щоб молода матуся не напрягалась через 40 днів. Читає тільки наді мною, а я тримаю малюка на руках. Над іншими, хто мене торкався, молитов не читав.
     
  13. mrochkizm

    mrochkizm Well-Known Member

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Знаєте, мені це виглядає просто як принизливе ставлення до жінки - бо жінка, яка привела дитину на світ, раптом починає вважатися брудною, не має права зайти в церкву на хрещення або ж в ліпшому випадку стоїть ззаду!
    Сподіваюся,я не богохульствую, але справді, що такого аж брудного є в жінці??? Маю на увазі саме оту фізичну нечистоту.
    Поясніть, будь ласка, чому так?
     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    То вже в нього якась творчість та інтерпретація.
    Тільки питання тоді, чому читає після хрещення, якщо треба перед?!
    Над ними й не повинно читатися, то є слова з молитви над породіллею.
    Щодо приниження жінки, то це ви трохи перегнули. Така була традиція й вона мала свої причини. Тепер від неї починають відходити, тільки окремі отці та (важко повірити, але факт) жінки дуже пильнують того чомусь.
    Найцікавіше, що з одного боку є ті, хто читає молитву після хрещення, не дають мамі бути присутньою на хрещенні, а з другого - є отці, котрі на воцерковлення вносять дівчаток до святилища. Прогрес і регрес в одній Церкві йдуть поруч.
    Вище є цитати із книги Левіт. Почитайте. То власне корені того.
     
  15. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

     
  16. vikad

    vikad New Member

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    То, здається Стара Угода (Заповіт), але на нас діє Нова Угода.
     
  17. Oksamyt

    Oksamyt New Member

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Коли ми хрестили свого синочка (йому тоді було 12 днів), то наш священник запитав мене, чому я не підходжу і стою коло дерей, адже я була коли він народжувався, то маю бути коли він народжується для Бога!!!! Я вважаю, що в цьому є велика рація, а відносно нечистоти жінки, ще на курсах перед пологами священник розказував, що заборона відвідувати породіллі церкву 40 днів була повязана з фізичними особливостями жінки в той час, а оскільки була досить сильна антисанітарія та жаркий клімат, це було небезпечно для ослабленого жіночого організму, можна було підхопити якусь заразу. Тепер ж вивід можна брати одразу після народження.
     
  18. Made in USSR

    Made in USSR Well-Known Member

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    коли ми хрестили Сашка то я була весь час поряд, священник нічого не казав шоб стати за дверима храму. а коли я йшла за куму то таки хрестини випали на "ці дні" у мене. то я подзвонила мамі малюка і попередила про це. вона просто посміялась і сказала що рада за мене))
     
  19. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Вважаю це логічним, бо дійсно не розумію чому мама, найближча, найрідніша не має права бути біля дитини в такий урочистий і відповідальний момент.
    Коли хрестили племінника мого чоловіка, то мамі не дозволили бути присутній. При тому, що хрещення відбувалось не в храмі, а вдома. Священник, до речі, теж тієї родини, сказав, щоб вона сиділа в іншій кімнаті.
     
  20. Zaturs

    Zaturs New Member

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    В той час ніхто не був певен, хто такий Христос. Були люди які вірили. Чому та жінка не могла торкнутися Його? Звісно могла. Можливо, вона не докінця була певна, що то Господь, але вона вірила, що Він їй допоможе, хто би Він не був. По вірі їй возалося. Щодо того, чи можна заходити у храм, я теж чув про те, що в період місячних жінки знаходяться за порогом, але то скоріше постанови панотців, бо Ісус не міг написати регламента, він сказав про основне - любов, а кожна людина вирішує, заходити їй чи ні.