Про нечистоту жінки...

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Liliyah Romanova, 19 Лютий 2009.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Певною мірою так. Це правила з книги Левітів.
     
  2. Umm Aisha

    Umm Aisha New Member

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    прокоментую дещо, якщо ніхто не заперечує)
    це чиста правда, і ця фраза:
    про то говорить:) Або викладач був теж дуже далекий від знань про іслам, або ви ловили Ґав на парах)
    я мусульманка, вивчаю свою релігію та намагаюсь слідувати всьому. В ісламі є поняття ритуальної чистоти, при чому це відноситься як до чоловіків так і до жінок. Для виконання п*ятикратної молитви, потрібно зробити омовіння, в деяких випадках повністю скупатись, деколи частково, не буду детально на тому зупинятись. Коли у жінки місячні, або кровотеча після пологів, вона не може перебувати у цьому стані ритуальної чистоти, тому на цей час вона звільняється від обов*язкової молитви, а також від посту. В цей час заборонені статеві відносини. І все. "нечистою" жінка від того не стає. Тим більше віруючий не може бути нечистим, як прийшло від самого пророка:
    Абу Хурайра рассказывал: “Однажды пророк (мир ему и благословение Аллаха) встретил меня на одной из улиц Медины в то время, когда я был осквернен, и я спрятался от него, пошел и совершил полное омовение. А когда я вернулся, пророк (мир ему и благословение Аллаха) спросил меня: «Где ты был, о Абу Хурайра?» Я ответил: «Я был осквернен и не хотел находиться в твоем обществе, будучи нечистым». Пророк (мир ему и благословение Аллаха) сказал: «Свят Аллах! Поистине, верующий не бывает нечистым!»” аль-Бухари 283, Муслим 371.
     
  3. NatkaZakarpatka

    NatkaZakarpatka New Member

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Дуже цікава тема. Хочу приєднатись до обговорення. Я сама хрещена в православній церкві, а от вінчалися ми з чоловіком у греко-католицькій (чоловік - греко-католик). Ходила з бабусею у православну церкву, ніхто про заборону місячних не говорив. На навчаннях перед весіллям у греко-католицькій церкві дуже хороший священник був, казав, що то все є природнє і ніяк не є нечистотою, то все Бог сотворив.
    Якщо так думати, то нечиста, значить грішна. Чим же тоді жінка згрішила під час місячних?
    Я маю двох похресників. Обох тримала і навіть не пам"ятаю, були місячні чи ні.
    То що тепер, якщо була хресною з місячними, то грішна? Не бачу логічного пояснення.
     
  4. Fyfka

    Fyfka Member

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Я хрещена в православній церкві. Вірю в Бога, відвідую церкву. Років 5 назад навіть і не знала про те, що в церкву не можна заходити, ікони цілувати, вінчатися, коли жінка "нечиста". Коли дізналася, то була шокована. Але вірю у те, що це все правила придумані людьми.
    Дуже часто буває таке: їду додому повз церкву і так хочеться зайти, помолитись, а одягнена я не за правилами та й хустини нема. Їду додому і там вже молюсь. Хоч і розумію, що це все ті ж правила.
    Іноді задумуюсь над зміною віри. Але чомусь здається, що цим згрішу.
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Вони в Біблії описані, в Старому Завіті. ;)
    Віри чи конфесії? У тому гріха нема, зрештою. Жодна заповідь не каже "не міняй конфесію".
     
  6. Fyfka

    Fyfka Member

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Так так,конфесії. От і задумуюсь про зміну та ще певно довго треба до того йти!
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    А ви свою конфесію добре пізнали?
    Довідайтеся все про свою: історію, традиції, як, що і чому, а тоді й відчуєте, чи то ваше.
     
  8. vikad

    vikad New Member

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Щодо нечистоти жінки, читала Біблію і нагадала собі один уривок:
    А жінка одна, що дванадцять років хворою на кровотечу була, що чимало натерпілася від багатьох лікарів, і витратила все добро своє, та ніякої помочі з того не мала, а прийшла ще до гіршого, як зачула вона про Ісуса, підійшла через натовп іззаду, і доторкнулась до одежі Його…
    Бо вона говорила про себе: Коли хоч доторкнусь до одежі Його, то одужаю…
    І висохло хвилі тієї джерело кровотечі її, і тілом відчула вона, що видужала від недуги! І в ту мить Ісус вичув у Собі, що вийшла з Нього сила. І Він до народу звернувся й спитав: Хто доторкнувсь до Моєї одежі? І відказали Йому Його учні: Ти бачиш, що тисне на Тебе народ, а питаєшся: Хто доторкнувся до Мене?
    А Він навкруги поглядав, щоб побачити ту, що зробила оце.
    І жінка злякалась та затрусилась, бо знала, що сталося їй. І вона підійшла, і впала ницьма перед Ним, і всю правду Йому розповіла…
    А Він їй сказав: Твоя віра, о дочко, спасла тебе; іди з миром, і здоровою будь від своєї недуги!
    Згідно Закону, записаного в Старому Заповіті (як добре підмітила Лілія), жінка не мала права виходити навіть на вулицю в такі дні, і всі хто тільки доторкнувся до неї вважався нечистим. А вона пішла, і терлася до людей, які "занечистилися" від неї, а також доторкнулася до Ісуса. А сам Син Божий замість того, щоб нагадати їй про закон просто сказав,:"твоя віра спасла тебе". То чи можуть священники накладати такі заборони, якщо сам Син Божий не нагадав про неї.
    Подумайте логічно, чи ми виконуємо ВСІ Закони Старого Заповіту? (обрізання, тваринні жертвоприношення, святкування суботи, їсти лише певні види м'яса (сало -нечисте) і т.д. :girl_impossible:). Звісно ні, на те є причина, про яку поговоримо в іншій темі. То чому закон про нечистоту такий особливий і важливий сьогодні?
     
  9. Т@нюшк@

    Т@нюшк@ чекаю...

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    ви описали що в жінки хвороба, а не

    це різні речі
     
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Якщо прочитаєте книгу Левітів, то побачите, що там усе зводиться в одне. Якщо вийшла рідина з людини (чоловіка чи жінки) - то вони нечисті. Не має значення, чи в жінки кровотеча, бо кд, чи затяжна кровотеча (воно теж як під час кд виглядає, але не припиняється). Традиція направду застаріла.
     
  11. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Знайшла кілька цитат про так звану "нечистоту" жіночу:
    Афанасій Великий архієпископ Олександрійський категорично виступає проти всіляких обмежень у цій області: «...Скажи мені, що має гріховного або нечистого якесь природне виділення, як, наприклад, якби хтось хотів звинуватити за витікання мокроти з ніздрів чи слини із вуст... Лише тоді ми оскверняємось, коли чинимо гріх...»

    Апостольські постанови – давньохристиянська пам’ятка – також виступають проти заборон і обмежень у цьому питанні. «...Бо ні законне єднання, ні пологи, ні кровотеча ... не можуть осквернити природу людини або відлучити від неї Духа Святого, але одне нечестя і беззаконна діяльність».

    Особисто я ходжу до церкви під час кд та до Причастя приступаю. Жінка так само, як чоловік грішні коли чинять гріх, а не в час звичайного фізіологічного стану.
     
    Останнє редагування: 28 Квітень 2013
  12. Fajnalera

    Fajnalera Member

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Тільки ізраїльтяне(скоріше ізраїльтянки),які перебували під Моісеєвим законом не могли ходити в храм під час кд.Ми не підпорядковуємося Закону Моісея,адже Ісус скасував його дію,тому перешкод для поклоніння Богу через кд у нас нема.
    Згідна на 100 відсотків!
     
  13. oksitigra

    oksitigra Member

    Відповідь: Про нечистоту жінки...

    Повністю підтримую. Я екскурсовод, часто заходимо з туристами в храми і жінки мені часто кажуть, що в них кд і їм не можна. Я їх всіх переконую, що можна і треба.
     
  14. mariyastepanivna

    mariyastepanivna New Member

    Я греко-католик, і якось сама особисто питалась у священника про це. Він усміхнувся і сказав, що ми живемо в 21 столітті де існують різні методи, такі як прокладки і тампони, тому храм не може бути забруднений, а жінка - це творіння Боже, тому не може бути таких днів, коли вона не гідна бути в церкві. А оці дикі правила, що ніяк зі здоровим глуздом не співпадають навіть слухати смішно, не забувайте, що священники - це такі ж люди, які часом трактують Біблію на свій лад.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1