Про винаймання квартири

Тема у розділі 'Ой у Львові на базарі', створена користувачем TaHdeR, 9 Лютий 2010.

  1. petrywka

    petrywka Well-Known Member

    Бабу залякайте, що зробите їй рекламу всюди, де лиш можна з вказаними телефоном і адресою.
    Так вона собі ніколи квартирантів не знайде.
    Пригрозіть, що аудіо/відеозаписи погроз і криків відправите в суд.
     
  2. HappyViki

    HappyViki Well-Known Member

    Дівчата, ви як орендували квартиру, до вас приводив власник інших людей та маклера на показ?
    Ситуація наступна: ми маємо з’їхати до 19 грудня. Напередодні, до нас підійшов власника батько (ми з власниками живемо на одному подвір’ї, а його батько ні) і сказав, що він буде приводити людей на оглядини, щоб не втрачати часу. Мій чоловік відповів, що це не є нормальним, оскільки ми ще тут живемо і у нас є особисті цінні речі. На тому і розійшлися. Сьогодні, я вийшла трішки не по-графіку забирати найменшого із садочка, на порозі зустріла маклера, батька власника і ще 2-х людей. Дід запитав, чи можна люди оглянуть хату. Я сказала, що ні. Нас уже 18-го не буде, тоді і приходьте. Запитала, чому не попередили, а почекали (думаю, що знали наперед, коли я забираю малого) коли мене не буде вдома і ведете людей. Дід обізвав мене шмаркачкою і істеричкою. Що мене зовсім вивело із себе. На що я відповіла, що краще людям розказували б, яка у них проблема з водою, а не займалися казна чим. То ще й дістала, що не треба було машинки пральної нам ставити, щоб прала чим сама хотіла б.....і це за 8 тис. грн в місяць. Ну, але питання не в тому, як було у вас?
     
    • Співчуваю Співчуваю x 3
  3. OxyFoxy

    OxyFoxy Посиденька-непосида

    Чесно кажучи, не знаю, чи Ваша ситуація є нормальною для маклерів. Для мене особисто це було би не дуже приємно - чужі люди туди-сюди ходять і заглядають по моїх кутках, поки я речі пакую. Як батько власника збирався показувати квариру за вашої відсутності? Відкрити своїм ключем?! Здуріти можна... Наш власник в останні дні нашого проживання просто привів маклера (попередивши нас заздалегідь та за нашої пристуності). Маклер зробив пару фото для оголошення, все оглянув і більше ми його не бачили. Людям квартиру мали показувати після того, як ми заберемо всі речі та виїдемо.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Безграмотно Безграмотно x 1
  4. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Я вважаю нормальним оглядини квартири, коли ще живуть попередні квартиранти. Але лише у їхній присутності.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. HappyViki

    HappyViki Well-Known Member

    @Almariel, тобто, для вас нормально, коли б приходили чужі люди і обдивлялися шафки з вашим одягом та одягом ваших діток, заглядали у холодильник, по усіх закутках? Речі у мене лише деякі спаковані. Ті, якими, не користуюся. Все решта - на своїх місцях.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. Cybulynka

    Cybulynka Well-Known Member

    Коли я шукала вперше в житті житло в оренду у Києві, дивилася моя подруга, оскільки я була тоді у Львові. Вона домовлялася з власницею та квартиранткою, яка жила на той момент. Квартирантка була не проти, тому моя подруга прийшла, подивилась і все розпитала. Але це було наше взаємно погоджене рішення.
    Згідна з попереднім дописом - але лише у тому випадку, якщо попередні мешканці дають згоду, та лише у їх присутності. Візити власника за вашої відсутності та без попередження і погодження - неприпустимі.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. HappyViki

    HappyViki Well-Known Member

    @OxyFoxy, так, він ішов зі своїм ключем, планував відкрити. Як інакше(
    Добре, що це останнє наше винаймання, бо це точно можна чогось дістати(
    --- дописи об"єднано, 29 Листопад 2017 ---
    Ну, це для власника не вперше. Бувало й таке, що нас не було на вихідних, він заходив на оглядини котла. Робочого. А потім ставив нас до відома.
     
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  8. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    так. я навіть вже показувала свою квартиру так і сама так дивилась. по шафах і холодильниках заглядати - ні, не нормально. я і не розумію, чому так робити. меблі належать квартирі? тоді, в принципі, є теоретична потреба заглянути.
    люди хочуть зняти квартиру. господарі не хочуть, щоб квартира простоювала. все на своїх місцях.
    наші господарі не заходять в нашу квартиру, якщо нас нема. якщо ми вдома - то теж без дозволу не ввійдуть.
     
  9. HappyViki

    HappyViki Well-Known Member

    @Almariel, так, звісно, меблі усі їхні. Прошу показуйте, коли вони будуть пустими. А не з речами. Це що виставка((( вбиває людська меркантильність. Ми і так раніше з'їжджаємо, ще матимуть час. Не по-людськи це. Аж ніяк. Дякую, за відповіді. Значить, не одні наші такі. А ще і за образу сприйняли....прикро то все.
     
  10. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    чекайте. що значить "раніше"? типу заплачено більше, ніж ви там проживатимете?

    добре, поділюся своєю бідою, щоб було зрозуміліше, чому я за те, щоб показувати квартиру, коли ще живуть попередні квартиранти.
    Отже, знімаємо квартиру офіційно (Німеччина, неофіційно майже не буває), якщо хочемо з'їхати - маємо попередити господарів за 3 місяці до виселення. Ми мусимо переїхати, шукаємо нову квартиру. І дуже часто нова квартира готова до в'їзду через один місяць (приблизно). Виходить що 2 місяці перекриваються: за стару треба платити і за нову. Бо як я не захочу в'їжджати в нову квартиру вже, то на неї знайдуться інші клієнти. Попит значно перевищує пропозиції.
    Як так трапляється, що нова квартира вільна так швидко. Наприклад, після попередніх жителів господарі там роблять ремонт. Вони не показували квартиру з присутністю квартирантів, а чекали поки вони виселяться. Я би із задоволенням подивилася квартиру і до ремонту (бо мені найважливіше розташування, площа, кількість кімнат), але ж там жили інші люди тоді і невідомо чи хотіли показувати свою квартиру.
    Зараз я вільна до показів своєї поточної квартири, готова пригостити чаєм з кексами, бо мені вигідно, щоб майбутні квартиранти вселилися швидше і мені не довелося переплачувати 3 місяці.
    Ну щось таке. Сподіваюся, зрозуміло.
    --- дописи об"єднано, 29 Листопад 2017 ---
    і ще один приклад.
    Людина шукає терміново квартиру з якихось причин. З першого січня, наприклад. А ви там живете до 31.12. Квартира стоїть в оголошенні: вільна з 01.01. Коли людині подивитися ту квартиру і прийняти рішення?
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. marianast

    marianast Well-Known Member

    Ви мене наштовхнули на роздуми. Ми продаємо квартиру, яку здаєм зараз. Думаю, що той продаж затягнеться, депресивний район. Але маклер вже отримує заявки на огляд квартири. Ясно, що вона людей приводитиме коли квартиранти вдома. Щось я ані-ані не думала, що то може мати хамський відтінок відносно квартирантів. Вони в курсі, їх ніхто не підганяє з’їжджати, ситуація така, що ні нам, ні їм то не вигідно. З іншої сторони мають час на пошуки нового житла. Але чужі люди будуть шастати по хаті, то однозначно.
     
  12. HappyViki

    HappyViki Well-Known Member

    @Almariel, так, трішки раніше, бо майстри повідомили, що наша квартира буде готовою на кілька днів раніше. Звісно, гроші не забиратимемо. Ми попередили, що з'їжджатимемо за місяць. Сказали, щоб подавали оголошення. Але оглядини після нашого виселення. Хоча, знаючи власників, глибоко у душі здогадувались, що так буде.
    Ваша ситуація зрозуміла. А от наша - не нормальна. Наші власники не втрачають нічого. Оплачено до останнього дня. Не малі гроші, при чому. Ну і дуже сумніваюся, що вони оплачують податок, а за кожну копійчину трусяться. Не чесно, вибачте.
    --- дописи об"єднано, 29 Листопад 2017 ---
    @marianast, скажу більше. Сьогодні приїхали люди, у яких тааак дивно очка бігали, що я б їм ніколи не здала свою квартиру в оренду. Плюс, вони сказали, що їм все одно, чи є у квартирі вода, їм все підходить. Питання, для чого їм та хата, для яких цілей, що люди не бачивши, вже кажуть, що усе влаштовує. Я собі уявила, щоб то було: мене немає, чужі люди серед моїх речей ходять туди -сюди. А якби щось пропало....ну як так?
    --- дописи об"єднано, 29 Листопад 2017 ---
    @Almariel, повірте, у Львові квартир достатньо, на нашій клин не зійшовся. Ми раніше орендували в однієї сім'ї, вони на другому, а ми на першому поверсі їх будинку. Теж з'їжджали раніше оплачено терміну, то власники казали, що навіть мови немає, щоб хтось кудись заходив, поки наші речі вдома. Ми виїхали, тоді вони подали оголошення. Все чесно.
     
  13. Clementina

    Clementina Well-Known Member

    @HappyViki, в мене була схожа ситауція. Це був перший досвід винаймання квартири, на якій ми прожили місяць. Ми домовилися, щоб власник показував квартиру в нашій присутності і в певні дні.
    Дзвонить власник і каже, чи ми будемо вдома, бо є люди, які хочуть подивитися квартиру. Сказала, що нас не буде і щоб водили, тоді коли домовилися.
    Ми знімали з подругою, і в той день в нас був літній корпоратив на фірмі. Я в кімнаті міряю сукні, подружка в душі, чую хтось відмикає двері своїм ключем. Заходить маклер(!!!) з клієнтами і тут виходить поружка з душу. Що вони почули в свою адресу, я промовчу. Потім дзвонить мені той власник і починає скандал, що то ми таке собі дозволяєм, що ми його обманули і сказали, що нас не буде дома, а ми вдома і він не поверне гроші за останній місяць, не дав навіть слова вставити і кинув трубку.
    Коли ми виселялися, той так званий "власник" (насправді як виявилося перездавав орендовану квартиру) мало не зламав руку подрузі. І як би не мій хлопець (тепер вже чоловік), який помагав переїхати, не знаю чим би все закінчилося, тому що два поверхи нижче, стояло два чоловіки і двоє внизу тримали ліфт, один із них той маклер. Сусідку, яка вийшла на крики і кричала, що він не власник і вона скаргу в ЖЕК напише, було притиснено до стіни і сказано щось на вухо, після чого вона втекла і закрилася на всі замки.
    На наступній квартирі сама власниця раз переглянула шафи і холодильник, поки чекала нас з роботи, щоб забрати оренду плату. Сама призналася, мотивуючи: "тут такі дівчата неакуратні жили, труси з дирками. Добре, що ви не такі."
    Тому ще й не таке буває.
     
    • Співчуваю Співчуваю x 6
  14. HappyViki

    HappyViki Well-Known Member

    @Clementina, це жах. Ще Бог милував.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    різні світи. якщо знімати офіційно і все прописати в договорі, то є спосіб довести свою правоту.
    ми шукаємо квартиру, то для нас реально на кожній квартирі "світ зійшовся клином", бо вибір зовсім не великий.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. marianast

    marianast Well-Known Member

    @HappyViki ми до квартирантів не ходимо взагалі. Хіба поточний ремонт, який завжди нашим коштом. Про те, що ми продаєм квартиру ми їх повідомили ще до звернення до маклера, це їх вибір жити там до останнього, я, в свою чергу, не проти. Варіант “ а як за тиждень з’їжджати доведеться» з ними проговорювали. Маклер ключів не має, має лише номер до одного з квартирантів, з яким і має домовлятись про час огляду.
    Але вас почитала, сама тепер думаю, що маклер людина чужа, кого водити буде взагалі не відомо. Не хочеться потрапити в якусь не приємну історію.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. LadyEva

    LadyEva Member

    От читаю ваші історії та згадую свої. Ми з чоловіком винайняли квартиру 2 тижні до весілля, щоб гарно прибрати, підкупити все необхідне, позвозити речі. Так власники без нашого відома в день весілля приїхали забирати телевізора, який стояв в кімнаті на шафі бо машина їхала в село і гріх впустити такий шанс. Потім майже щосуботи нас будив телефонний дзвінок, бо вони приїдуть до підвалу щось там забрати. Через 4 місяці з 1200 грн.( це був 2008 грн. ) сказала платити 1500 бо її дочка має народжувати і таке все дороге. Зрозуміло, що ми виїхали з тої квартири відразу. Так завдаток 2400 нам віддавали до березня. От, не мають люди поваги ні до себе, ні до когось. В нас якось так виходить ти маєш платити але квартира моя коли хочу приходжу, куди хочу дивлюся. На мій погляд, квартиранти більше ризикують ніж власники. Правда за 10 років оренди житла такий коктейль був лише з ними. Інших власників згадую з почуттям вдячності.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  18. exmargarytka

    exmargarytka мрійниця зі стажем

    @marianast , моя знайома орендує квартиру,яку виставили на продаж.Власник попередив завчасно,домовилися,продаватиме з умовою,що хоча б місяць вона матиме запасу.Маклери зараз приходять,але за цю незручність їй дещо знизили ціну(500гривень)
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Oleksandrochka

    Oleksandrochka Well-Known Member

    я коли здавала в оренду своб квартиру, то ніколи не починала показу до того, як виїдуть попередні квартиранти. Я рахую, що то крайній випадок, коли можна так робити, але лише погодивши з квартирантом і лише в його присутності. А самі як винаймали останній раз у Львові - то така сама історія. власниця кіпішувала, що їй треба показувати, бо вона потім кудись їде і буде простой. Я дозволила і мала тільки проблеми собі. типу: коли ти будеш з роботи, бо ми стоїмо тут під дверима? ти ж до 7 працюєш, чого тебе нема? І я як дурна бігла до тої хати. Хоч я їй казала, що треба домовлятись завчасно. Але їй треба і все, а я така нечемна не хочу посприяти. Я вже не хотіла сваритись, бо ми і так виїжджали назовсім. Але наглості людській я дивуюся.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  20. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Якщо все добре складеться, то з квітня, найпізніше з травня починаємо ремонт в нашій квартирі. Відповідно треба буде нам орендувати на час ремонту. Ніколи не стикалась з орендою житла, тому спитаю таке:
    - як завчасно треба шукати житло, щоб заїхати на початку травня? Вже зараз чи десь ближче до події?
    - яка ціна 1 кім. квартири в Личаківському районі(Личаківська, Погулянка, околиці, Пасічна)?
    Акуратна, чиста, можна без євро, меблі свої маємо.
    - де шукати? Газети, сайти...
    Буду вдячна за поради.