Про винаймання квартири

Тема у розділі 'Ой у Львові на базарі', створена користувачем TaHdeR, 9 Лютий 2010.

  1. CAMPUS GROUP

    CAMPUS GROUP Well-Known Member

    Привіт усім. Потрібна порада.
    Ситуація банальна брат з дружиною орендують квартиру з "договором"
    Так от перед Велокоднем власниця втретє за останні пів року піднімає квартплату, і маніпулює тим, що маклери їй знаходять квартирантів, які готові платити більше. Квартира однокімнатна, радянський стан. Вбита життям і квартирантами.
    Брат платить їй оренду за квітень і травень.
    В час свят ця знахабніла тітка дзвонить і просить їх терміново виселитися, бо онука вирішила пожити в тій квартирі найближчі пів року, далі можна в квартиру назад повернутись, ХА-ХА.

    Брат за 2 дні знайшов нову квартиру(де оплатив перший і останній місяць оренди та маклерські, ), готовий в суботу вивозити речі.
    Але от халепа - власниця навідріз відмовляється повертати оплачену орендну плату за квітень-травень. Мотивує тим, що будуть ще комунальні за березень та пів квітня(хоч реально жили в квартирі до 05/04, далі почались коломийки із виселенням). Але людина вперто говорить, що залишок коштів зможе віддати лише наприкінці травня, коли вирахує комунальні за квітень.

    Так от - питання. Чи є якісь законні методи впливу на таких особин, бо із цими переїздами молода сім'я просто зараз в шоці від, м'яко кажучи, "непередбачуваних витрат".
     
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  2. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    А на попередній квартирі вони не оплачували останній місяць наперед, що зараз знов за 2 міс платили?
    Немає :sad: На майбутнє - добре час від часу скидати орендну плату власникам на картку а не віддавати готівкою, тоді можна буде в разі конфліктів хоча б пригрозити роздруківкою з приват24 (ну типу податкова все таке). Але це теж - чисто полякати трохи, бо насправді навряд чи така справа дійде до суду...
    Можуть хіба спробувати пострашити власницю що з "договором" підуть в податкову і мають свідчення сусідів, що квартира дійсно здається. Але дуууже навряд що це спрацює і власниця віддасть гроші.
    --- дописи об"єднано, 12 Квітень 2018 ---
    Нажаль реальність така, що вони правда знаходять і надзвонюють власникам щоб і собі урвати тих 3-4 тис на рівному місці за "роботу" :sad:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  3. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    якщо був укладений договір- то можна оскаржувати навіть у суді. Нотаріального завірення такий договір не потребує. Як правило, це формальні договори, з яких орендодавці не сплачують податки ( хоча зобов язані. Коли такий договір засвідчується нотаріально, то нотаріус виступає податковм агентом і подає інформаційне повідомлення в податкову. В іншому випадку- орендодавець добровільно має заявти в податкову і сплачувати податок). Тому можна банально також такого недобросовісного орендодавця залякати тим, що оскаржуєте тоді в суд і подаєте заяву на неї в податкову . Але треба ще вичтуват умови договору- що вони підписали в частині умов дострокового розрвання та оплати. Тоді можна сказати детально
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. CAMPUS GROUP

    CAMPUS GROUP Well-Known Member

    Цього я не запитала у брата. Наскільки знаю вони часто практикували таку оплату наперед, бо ще платять внески за квартиру. То чітко розраховують собі витрати наперед. Тому, по можливості, де можуть платять побільше. А тут так несподівано обернулось проти них.

    Я собі так думаю, не факт, що то онучці та квартира зараз треба. Може знайшли собі нових квартирантів, які більше пропонують. А заплачені гроші вже віддавати не хочеться. Просто понадіялись на совісних людей, а вийшло, що людина така слизька.

    Я собі також так уявляю ту процедуру, але це, знову ж, незаплановані витрати.
     
  5. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    та ніхто до суду не піде, бо то невигідно фінансово. Але налякати бабульку можна
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Kazkivnycja

    Kazkivnycja Well-Known Member

    Я б зробила западлянку тій слизькій людині і не виїзджала. Заплатив наперед до травня, от до травня й житиму. Поліцію власниця не викличе, бо пристрахайте одразу податковою.
    Якщо їй дійсно терміново, то можливо вона погодиться віддати гроші, аби тільки виїхали.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 5
    • Подобається Подобається x 3
  7. CAMPUS GROUP

    CAMPUS GROUP Well-Known Member

    Історія має продовження.
    Брат таки виїхав і кошти їм не повернули, поки що.
    Спершу були багатообіцяючі історії, про "все чесно порахуємо". Але всі ми, мабуть, реалісти, тому розуміли чим це закінчиться.

    Так от. Та тітонька передзвонила за тиждень після того як вони з'їхали і почала кричати, що в квартирі зламали плиту(-600), потім звинуватила їх, що тепер шафа гойдається(-900), і що кран капає(-400), ну і як "квіточка" - не помиті були 3 вікна знадвору(-900)
    На що брат її запитав чи ще грошей довезти і отримав купу матюків у свою адресу.

    Потім, звісно, тітонька трошки охолола і передзвонила за годину, щоб перепросити за грубість.


    Я б їй зараз таку рекламу зробила, що не її, а цілий район люди б обходили стороною. За брехливість та нахабство.
     
    • Співчуваю Співчуваю x 6
  8. Kazkivnycja

    Kazkivnycja Well-Known Member

    Співчуваю, що попали на таку людину.
    Щодо всіх тих "неполадок" -це все амортизація житла. Житло точно не може бути таким самим, як до того, як люди заселилися і жили там певний час, і в ціну оренди врахована вартість цієї амортизації.
    Адекватна людина мала б це розуміти, але по опису бачу, що то цілком неадекватна людина
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    О-о-о, як знайомо. Ми попередню квартиру орендували таку хм, дуже в радянському стані. То коли з"їхали власник теж доказував довго по телефону, що то ми йому ванну 30-літньої давності зіпсували, килими в нього чи то покрали чи то порвали (було там якихось дві шмати, якими ми навіть не користувалися а зразу скрутили і заховали), ну і у нього там був раніше ремонт і порядок (звучало навіть "євроремонт"), ага, на квартирі де 10 років квартиранти живуть і нічого не ремонтувалося ніколи, а шпалери клеїлися в 90-х :girl_haha:.
     
    • Смішно Смішно x 2
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  10. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    Підкажіть будь ласка як то правильно здавати квартиру в оренду )) ніколи не мала з тим справи.
    Є сенс між собою якийсь договір заключати?
    Як то брати оплату - на початку місяця (типу наперед) чи вже в кінці місяця? Ну і приходилося чути, що беруть відразу при поселенні за перший і останній місяць гроші - то виходить таки перший місяць авансом, а далі як краще?
    Розкажіть якісь нюанси хто знає з практики.


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
  11. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Як би робила я: уклала би офіційно договір, все в ньому прописала, і платила би податки. Прописала би залог (в розмірі 2-3 місячних оплат), а далі чи брати на початку чи в кінці місяця - вже нема різниці, бо залог у вас.
    Але я як почала читати, як то всьо складно з орендою квартири, то вирішила забити і не займатися цим.

    Знаю, що існують фірми, які вам платять оренду за місяць, а самі перездають вашу квартиру подобово. Тоді вам менше клопоту і маєте з ними вже укладений офіційний договір.
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Ті, що займаються подобовою здачею, надають перевагу квартирам в центрі.
    І зараз цей ринок дуже просів у зв‘язку з коронавірусом, кризою і наслідком цього - скороченням туризму.
    Відповідно, ті, що готові брати квартири в оренду для подобової здачі, знизили суми, які вони готові платити власникам, мало не у два рази.
    Знаю, бо близькі знайомі мають бізнес в тому напрямку
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
    • Корисно Корисно x 1
  13. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    @Retaret, заключайте договір.

    Коли ми знімали, то заселялись в середині місяця (десь 17го числа), і сплачували оренду 17го. Наші квартиранти десь в 20х числах заїжджали, але з часом домовились, що вони сплачують в останній день місяця. При заселенні - орендна плата наперед і за останній місяць. Роки три тому в нас знімали студенти, так ті ще й якусь комісію посереднику-фірмі-ріелтору сплачували.
    В нас в договорі прописана прив’язка розміру орендної плати до зміну курсу валют... Точніше, прописано, що ми можемо переглянути це питання та підвищити плату, якщо курс почне рости. Так і робили, підняли.

    На час карантину домовились про тимчасове зменшення орендної плати - це ніде не прописано, а так, на довірі і розумінні. Останні квартиранти в нас доволі довго, інколи затримують платіж, але завжди прпереджають завчасно або навіть трошки більше платять за прострочку (їхня ініціатива).

    В нас є досвід і неофіційного договору, і офіційного.
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

    Теж за договір. На строк до 3 років можна простий письмовий, без нотаріального посвідчення
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Підкажіть ще таке. Якщо квартира належить моїй мамі, а я там прописана, можу я її здавати по договору без мами? Мама не проти, питання лише в формальностях (її в Україні нема). І якщо я зочу сплачувати податок, як про це повідомляти податкову?
     
  16. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

    Укласти договір оренди як орендодавець може лише власник (або особа по довіреності від нього). Особи, які прописані, не мають права передавати квартиру в оренду, лише мають право проживати та бути зареєстрованими в цій квартирі.
     
  17. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Вона може Вам переслати нотаріальне доручення. Тоді зможете здавати від її імені.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. MalvinkaLv

    MalvinkaLv Well-Known Member

    Тут ще залежить від країни, крім нотаріального посвідчення може ще бути потрібен апостиль, на це теж варто звертати увагу
     
  19. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Нотаріус є в консульстві і відразу робить документ українською
     
    • Подобається Подобається x 1