Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем Koza-Dereza, 23 Лютий 2010.

  1. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Вірусю ніжно любить. Ніколи їй не "віддасть", якщо вона щипне чи штовхне. Буде кричати: "Мам, Вуця щипається!", але не штовхне у відповідь.
    щодо Сергійка - Дми дуже багато в чому теж сприймає його як "ще маленького". І вміє часом навіть перемкнути увагу малого. Наприклад, Дмитрик бавиться машинкою, Сергійко падає на підлогу, вимагаючи ту машинку. Дми дасть йому, а сам показово бавиться екскаватором. За мить Сергійко хоче і отримує екскаватор, Дми бере свою синю машинку і все ОК.
    Часом б'ються, часом кричать один одному дурниці, часом двоє капризні капець. Але загалом мені подобаються стосунки між моїми дітьми
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Calypso

    Calypso Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    В нас також так, тільки при цьому старша таку "рекламну кампанію" влаштує, що менша забуває про все, що хотіла до цього часу :xaxa:.
     
  3. blakytnooka

    blakytnooka Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    підкажіть, як реагувати, коли старший малий іде бити меншого? Часто він іде його цьомати, але при тому може сильно тиснути або і вдарити-поцарапати по тому. Забирати меншого і не дозволяти підходити, як на мене взагалі не правильно, бо тоді у старшого ті ревнощі можуть тільки посилитись. Говорити якимось різкішим суворішим тоном теж не проходить, бо він взагалі починає кричати, стає агресивнішим.... Звичайні пояснення не дуже допомагають, бо він слухає секунду і далі повторює те саме. Як тут ще реагувати? чи тут тільки пильнувати-пильнувати-пильнувати і чекати поки переросте?
     
  4. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    я старалась тої стратегії дотримуватись.
    зараз маю нову хвилю того - Сергійко vs Віруся...
    а між Дмитриком і Вірусею стосунки міцнішають, і нещодавно була цікава ситуація. Дми випробовував терпіння татка, і в якийсь момент татко не витримав і прикрикнув на хльо. Дми заліз під стіл ображатись, і тут Віруся прийшла до братика і стала гладити його, заспокоювати, щось заспокійливо мугикати йому. А потім вийшла з-під стола і пішла до татка. Зі своїх складів і звуків вона склала цілу тираду, і гнівно видала її таткові. Вона кілька хвилин сварилась, махала руками, явно захищаючи Дми. Потім показово розвернулась і пішла назад до братика, обняла його і так сиділа.
    Ми з чоловіком отетеріли, і вчергове пригадали фразу Лілії Романової, яку я часто вдома згадую - "багатодітна сім'я - це коли їх більше, ніж нас "
     
    • Подобається Подобається x 5
  5. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    А вашому старшому 2 роки? Якщо він може слухати слова, то я би в ці моменти старалась говорити не про братика, а про нього. Взагалі краще уникати розмов про беззахисність меншого, а акцентувати на тому який же страрший хлопчик добрий, люблячий і т.д. Я часто говорила малій, що її братику так пощастило мати таку старшу сестричку, бо вона всього-всього його навчить і так його любить.
    Але краще за все в моменти
    просто обійміть старшого і так в обіймах перечекайте ту його налаштованість.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. blakytnooka

    blakytnooka Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    взагалі так, може, бо вже і сам багато говорить. Але тільки варто мені взяти мешого на ручки, то часто він міняється просто на очах. Можна говорити говорити, а він робить вигляд, що не чує,часом белькоче щось незрозуміле і робить вигляд, ніби нічого не розуміє - наче грає дурника. Може, не дуже вдало описала, але така поведінка для нього зовсім не характерна. Прошу глянути тоді на мене і тоді повторюю те, що хотіла скаазати. Загалом до нього важче зараз "достукатись".

    в такі моменти здається він стає зліший, що його стримують...Раніше ми багааато обіймались-цьомались. Тепер не раз виривається з обіймів. Виглядає наче якась образа...
     
  7. Litnia

    Litnia New Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    У нас поки один синок, але за якихось 7 місяців з'явиться щє одна ляля. На той час старшому буде 3,3р, маю велику надію, що його відношення до маленьких діток зміниться. Бо наразі, коли він підходить до діток менше рочку, явно хоче зробити їм боляче (сильно тисне ручки, пробує щіпнути за ніжки). Це мене реально турбує!
     
  8. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    в мене між старшими така різниця. В чому плюс - старший вже не грудний, не у візочку і т.д.
    В чому нюанс - поява лялі накладається на "кризу 3 років"
    Зовсім гладко життя не йде ні в кого, але не поспішайте приміряти на себе чужі проблеми: у Вашій сім'ї все рівно усе буде інакше!
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. Маруся Іванова

    Маруся Іванова сонечко сяє...

    і сам отримай по голові, або в око)))
    Самий оптимальний варіант, імхо, розказувати старшому, як молодшому з ним повезло, і машинку з лего зробить, і роботів, і олівцями поділиться етс
     
  10. Vivian Roseka

    Vivian Roseka Active Member

    Я багато чула про проблеми між братиками і сестричками.У мене особисто історія протилежа.Я була одною в родині достатньо довго і мати сестричку було моєю заповітною мрією з тих пір як дізналася ,що таке існує. (4 роки)І відтоді я мої батьки "пресували"одне одного.Я шукала нові аргументи "за" ,а вони розповідали мені усі існуючі мінуси.І от коли я місяць ,як змирилась що у мене ніколи не буде ні сестри ні брата....мама раптом повідила ,що на 4 місяці вагітності...... (мені було 12)і моїй радості не було меж.Після народження Соломійки почалися ревнощі,але не до батьків,а до сестри.Мене так дратувало що сестра прив'язана до матері більше ніж до мене.Адже це я 7 років її вимагала!!!Я щоденно гуляла з нею.І хотіла ще сестру чи братика....але я вже тоді зрозумілащо пізно.У моїй родині небулостаршого покоління,тому батьки працювали ,а я була з Солею.Але прийшли екзамени і напружене життя сташокласниці і абітурієнтки.....я не змогла приділяти достатньо часу сестрі...і досі не можу (((Так серце краялось коли моя сестра плакала бо хотіла зі мною побавитись,,а мама не пускала бо я повинна готуватися до тестів тощо..
    Тому на мою думку,в такий складній галузі як людьські стосунки грають роль і характери і пріорітети і виховання.....бо я все таки теж ревнувала))))
     
  11. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    дівчата, просто скажіть мені, що робити, коли старша б’є-щипає-дьоргає меншу? я в ті моменти просто закипаю.
     
  12. Raven

    Raven Мама малятка

    Розказувати, як сестричка сильно її любить, а вона її за це б'є. В нас то проходить, правда племінниці старші.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    я все розумію, що то ревнощі. але чи потрібне якесь покарання (не фізичне) за це постійне ображання меншої? я просто вже в розпачі.
    це є привертання уваги. з одного боку не треба реагувати на негативну поведінку, а з іншого якось треба казати, що це не добре так робити. тобто якщо після того, як стараша вдарить меншу, я почну їй розказувати, що так робити і не добре і бла-бла, то вона фактично досягне своєї мети - приверне мою увагу.
     
  14. Raven

    Raven Мама малятка

    Це ж не покарання, а ви дійсно тими словами приділите увагу. І дитина трохи заспокоїться і за пару раз запам'ятає, що сестричка її любить, а вона її б'є. Це таке звертання до совісті дитини.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Kotenya

    Kotenya Well-Known Member

    В нас теж таке часто відбувається, переважно через іграшки, гойдалки на майданчику (обоє хочуть гойдатися на одній) або ще якісь спільні інтереси. Святослав може підійти і штовхнути молодшу сестричку чи потягнути за волосся, хоча деколи вона його зачіпає першою. Пояснюю, що сестричка маленька, не можна її ображати і т.д., намагаюся акцентувати його увагу на чомусь іншому (прошу щось мені розказати, намалювати). Донечці також кажу, щоб не била братика.
    Але я постійно з дітьми, і коли бачу, що буде конфлікт, намагаюся йому запобігти і не допустити бійки.
    Чесно кажучи, не знаю, як ще можна впливати на дитину, окрім розмов. Заборонити щось (мультфільми, наприклад)? Думаю, в нашому випадку це буде неефективно, бо мої діти не дуже люблять мультфільми і дивляться їх досить рідко.
     
    Останнє редагування: 2 Травень 2015
  16. Бісеня

    Бісеня Member

    в мене також така проблема!! Мої погодки і старша до не можливості лупить і заберає все в молодшої.Я неможу дивитись на такі їх "забави",злість бере до старшої.В садочку ідеальна дитина,а дома просто жах. Порадьте що робити!!! Пояснення не доходить,наказувати вже надоїло.Люблю дуже дітей,а старша вічно бита через це.Хоча десь колись от зараз любощі проявляються ,а менша насторожено і боїться.
     
  17. HAPPY NATA

    HAPPY NATA Форумляночка

    ким бита? Вами?..
     
  18. Sluhachka

    Sluhachka Well-Known Member

    Розкажіть як ви справлялися з ревнощами на початках? в нас наше друге чудо тільки 2 тижні а в мене вже голова обертом! Старша (3 роки) доця має якусь неадекватну поведінку. Вона ніби і любить систричку, трошки помагає мені, показує їй іграшки. А кожен ранок починається з плачу, потім коли йде гуляти з бабусею чи на танці також робить страшні істерики...я терплю-терплю але коли нерви здають то можу і по попі вдарити - хоча розумію шо то не правильно...вона просто привикла шо вона одна принцеса і всі їй попку цьомають, і тепер показує своє "фе" словами: "бо я хочу, хочу вже"...і починається істерика. Мені шкода її, але і ту малявку шкода - вона така малееька і беззахисна, а з початку життя обділена увагою... скажіть шо так завжди не буду, бо руки в мене помало опускаються((((
     
  19. Moonlight

    Moonlight Well-Known Member

    @Sluhachka в мене між синочками така ж різниця, також було важко на початках, особливо як зі швами сісти не могла, старший істерив, зразу ж став дуже несамостійний і в усьому йому була потрібна допомога мами. Він з року пробував сам їсти, з двох повністю все їв сам, а тепер я мушу його погодувати і то має бути тільки мама. І так зі всім - хочу щоб мама то зробила. Спершу я зі шкіри лізла і намагалася дати йому максимально уваги. З часом я почала говорити, що добре, я тобі допоможу, але мусиш почекати поки я дороблю то-то. А ще тобі може допомогти тато/баба, тобі не прийдеться чекати і ти підеш гуляти/будеш бавитися. Намагаюся максимально просто і багато йому все пояснювати і завжди його чимось займати. Тобто 1-2 рази в тиждень він по пів дня з бабою, 1-3 рази в тиждень з нянею, ходить на англійську і шукаю наразі ще якийсь гурток фізичної активності, бо гуляння по 2 години в день йому малувато, а мені в такий холод більше гуляти з обома складно.
    Також дуже виручає слінг - меншого намотала і вирізаємо-клеїмо-малюємо зі старшим поки не набридне. Устим спить зі мною, тож старшому я постійно пропоную спати поруч. В основному він відмовляється, але деколи приходить вночі. Ну і виспана, задоволена, щаслива мама - це запорука спокою і гармонії в сім'ї, тому не соромлюся просити допомогу в найближчих людей, бо з першою дитиною мені то важко давалося.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 2
    • Подобається Подобається x 1
  20. Nusja

    Nusja Well-Known Member

    Можливо, ви ходіть на прогулянки зі старшою, а бабуся/тато погуляє чи посидить з меншою дитинкою. Так приділите їй більше уваги, яка їй зараз дуже потрібна. Знаю з власного досвіду, як старшій дитині бракує того тет-а-тету з мамою, коли з"являється менша дитинка. Моя старша категорично відмовлялась іти кудись дідом/бабою, хоча любить з ними проводити час. Тому, якщо була можливість залишити з чоловіком чи дідом/бабою когось, то залишала меншого, а з сама приділяла час старшій. По ній дуже видно була, яка вона цьому рада.
     
    • Подобається Подобається x 1