Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем Koza-Dereza, 23 Лютий 2010.

  1. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    То буде ще не скоро, то буде десь так через років три. Але воно буде. Воно зміниться на краще. Patience is a virtue!!! :girl_wink:
    У нас Юліана також дуже незлюбила Андріану, бо та з*явилась і раптом Юліана з найулюбленішої зробилась найнечемніша. От вона і зробилась така тяжка. Хоча, по суті своїй дуже добра дитина.

    Чи пхала пальці дитині в око не пригадую але здається що було і могла спокійно на неї лягти, відібрати в тої пляшку (і зараз відбирає в неї всі горнятка які малій куплю). Юліана і по-сьогодні проситься на руки, бо вона маленька і що її треба на ліжечко нести, і всякоє такоє. Про такі чуда розказують всі мами у яких в дітей велика різниця, тобто більша ніж 3-4 роки. Он і вчителька Данила розповідала мені, що її син має 5-ро дітей і що різниця між наймолодшим хлопчиком і старшенькою в 4-ри роки. То та дитина дуже довго привикала до дорослішання, аж поки не пішла в перший клас. Але якщо мала до дитини не чіпалась, то в самої могла бути жахлива поведінка - вона могла кричати, розкидати все і не слухатись.

    Нінусь, ти тим не журись, це в Катрусі така велика любов до Христинки. Ще трошки і вони вдвох будуть бігати по-хаті і бавитись ляльками і в хованки. А те що тато приділятиме дитині кілька годин це дуже добре. Любий психолог радить якщо бачите різку зміну в поведінці дитини, то нехай хтось з батьків проведе кілька годин з тою дитиною на одинці. Мому розбійнику-Данилові, дуже допомагає розмова з татом. Мої діти всі дуже люблять той час який вони проводять з татом.
     
  2. Іруня

    Іруня Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    І моя Єва так само! Просто обожнює Настю. Що би вона не сказала, та вже регоче! Їй навіть іграшки не цікаві, як з боку є старша сестричка.
     
  3. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    У нас жахів не було. Коли меншого привезли з пологового старшомукупили велику пожежну машину - від братика. Потім я ще деякий час підкуповувала Петра дрібничками "від братика". Він не ревнував. Але дуже хотів допомагати: на третій день спільного перебування витягнув мені зі станика капустуі намагався нагодувати братика, постійно носив йому то кусень ковбаси то шоколад :). Чекав коли нарешті можна буде з братиком бавитися. Тепер бавляться, сваряться щодсять хвилин, лупляться, забавки один в одного відбирають. Але то вже менший ревнує маму. Петра то часами то злить, він кричить, що не хотів братика, що йому і самому добре, але насправді дуже любить Дмитрика. І Дмитрик його. В суботу старший пішов до бабусі, то менший місця собі не знаходив, так сумував.
    А от мама моя має з братом 9 років різниці, то розповідала теж, що хотіла його на смітник викинути :)
     
  4. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Наш тато - супермен! Вiн якби мав молоко в грудях то спокiйно б замiнив мене вiд А до Я, i з Катьою i з Христинкою. Вiн Катi багато уваги придiляє, лише не ексклюзивно, бо ми якось всi разом тусуємось. Треба буде його попросити щоб може провiв тато-Катя час. Вiн вже видивляється коли в бiблiотецi будуть читати дiтям iсторiї, i казав що поведе обов'язково. Сьогоднi Котик поїхала до своєї другої баби (мами в законi моєї), там вона буде одна принцесса не цiлий день. Все для неї i про неї, надiюсь їй це сподобається.
     
  5. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Оце я почитала і задумалась... Мені здавалось, що з маленькою різницею у віці проблем у взаємодії дітей не буде. А тепер не знаю, як справлюсь. Як підготувати дитину, до появи братика?
     
  6. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Готувати треба завчасно. Ми Петра готувати почали відразу як довідалися про вагітність. Розповідала йому як там росте дитина, багато розповідала як Петрик жив у животику, що мама теж його так носила, що годувала цицею, потім що братик маленький, не вміє сидіти, ходити, просила Петрика навчити братика (в розумних межах звісно).
    Цього разу певно буде складніше, я вже писала, що Дмитро уже ревнивий: він навіть мене до чоловіка ревнує, хоч братика дуже любить.
     
  7. Олюська

    Олюська Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    І в мене дитина така ревнива. Я тільки візьму на руки когось з діток, чи просто за руку візьму, то зразу крики, я їй пояснюю, що я ніде не дінусь, буду біля Олесі, але андрійко хотів до мене на коліна, я його трошки потримаю і візьму тебе, Допомагає рівно на хвилину. Як почне рости животик, щоб вона бачила, могла огладити, послухати - буду їй розповідати, що скоро в неї буде братик/сестричка і т.пд., і т.п.
     
  8. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Я їй розказую, що в животику ляля. Вона цьомає пупчик...але на скільки вона розуміє, що скоро буде братик?
     
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Ми те саме робимо. Книжки переглядаємо. Постійно кажемо, що і він такий був. На узд зі собою взяли, йому дуже було цікаво й сподобалося.
    Якийсь час тому він сам приніс зі шкільної бібліотеки книжку про "нова дитинка в сім*ї". Ще ми дивилися мультик про те, як молодший братик ревнував, що з*явиться дитинка, бо всі тільки про неї говорили, а потому усвідомив, як то добре, що та дитинка буде, а він зможе бути старшим братом.


    А ще я вкотре оцінила позитив ходіння до церкви, де є інші діти. Він часто бачить, як менші дітки ходять по церкві, а старші за ними - пильнують. І ото вчора Дарко спитав, чи наша дитинка теж так буде по церкві ходити. Коли відповіли, що так, то сказав, що буде її пильнувати, ходити за нею й дивитися, аби ніхто з дорослих її не чіпав. Сподіваюся, що так і буде. :)
     
  10. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    І я в Ваш клюб ревнивих дітей запишуся :)
    Хоча напевне немає на що мені жалітися, старшу готували добряче до народження сестрички - від УЗД до вибору одягу і тд. Іноді старша кричить "дякую тобі мама, що ти народила мені сестричку бо вона моя і я не дам нікому". При цьому не дає дідові на руки :)
    Вчора вкусила молодшу за ногу. Питаю чого, а відповідає а бо мала хотіла подушку їсти...
    Перші пару місяців дуже хотіла на руки в той момент коли хтось брав молодшу.
    Але на щастя у нас багато баб-дідів, і майже весь період адаптації старшою хтось займався. Чи то гуляв, чи то годував. Моя мама навіть пеленала старшу і на руках носила в великому коцику.
    Зараз починається етап забирання іграшок, але я то лікую поясненнями, що ВСЕ НАШЕ, а не її чи його.
    Побачимо як то буде далі...
     
  11. карапуз

    карапуз Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Наша Юстя хотіла сестричку,а коли у пологовому побачила Мартинка,то дуже довго та гірко плакала.Коли заспокоїлась,то на запитання :"Чому?" ,відповіла : "Він мені не сподобався,але вже подобається " :girl_smile:.
    Колисання ,підгузків та годування грудьми, не вимагала ,напевне,через те,що на той час їй було вже 4 рочки.
    Поки Мартинко був маленький ,і не бився та не кусався :girl_in_dreams:,помагала мені у всьому,що стосувалось догляду і навіть читала йому казки ,не уміючи читати :girl_in_love:.
    Зараз,між моїми чудами,або шалена любов ,або чубляться так,що мені страшно.Якщо цілісінький день проводять разом,то під вечір стають нестерпними :girl_crazy:.
    У мого чоловіка, з рідною сестрою, різниця у віці 4 роки(він молодший),то каже,що билися з сестрою до того часу,поки він не почав давати здачу(бо виріс).З тих пір,вони з сестрою про усе стали домовлятись мирно :girl_smile:.
    Пи.Си.Чекаю,поки Мартинко виросте :girl_in_dreams: :girl_smile:.
     
  12. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    поки ми надумаємо настпне (тато надумає) - то сашу певно ніхто не двине((( а так - в слінг на спину старшого, спреду - молодше, і вперід
     
  13. Росинка

    Росинка Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Добре вам.А мені як? Молодше вперед, середнє за спину, а де дівати старшу??????
     
  14. карапуз

    карапуз Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Я завжди собі думала,що коли дітки одностатеві,то можливо,що між ними не буде ніяких непорозумінь.Бо,Юстя запрошує Мартина до своїх ігор.Розкладе свою кухню,в банячки понасипає фасолі і щось там варить.Мартин хвилин п"ять побавиться з нею,потім все їй переверне ,та й по всьому.А ,як була би дівчинка,то може б того і не було.Але, недарма у моєму дописі ,стільки "може".У мене з сестрою ,також 4 роки різниці,то інколи так лупилися,що огого,але від того не любилися менше. Тепер у нас повне взаєморозуміння :girl_in_love:.
    Кізонько,не хвилюйтесь,підростуть ваші дівчиська і все буде добре:girl_smile:.
     
  15. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Ага, не було би :) Петро тільки вежу з конструктора вискладає, а Дмитро візьме машинку, заїде добряче по тій вечі і вже по забаві. Ридають обидвоє :) Але то все дрібниці, поб"ються, вже цілуються і бігом від мами в шафу ховаютсья :)
    Знаєте коли вони дружать? Коли разом збитки роблять. Тоді такі хороші, такі тихенькі, ще й один одного захищає аби мама не сварила :)
     
  16. наталя 2204

    наталя 2204 Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    І в нас проблема- старший так і норовить щось приробити меншому. То вдарить, то за руку чи ногу потягне. Тут всі описують подібні історії, але ніхто не пише як дієво з цим боротись. Невже немає виходу??? Адже кажуть, що вихід є з будь-якої ситуації.
     
  17. МарянаК

    МарянаК Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Нам помагає "більша" любов до старшої дитини. Бо, як правило, молодші копіюють поведінку старших. Не буде злоби в старшої дитини, не буде і в молодшої.
     
  18. Даніелла

    Даніелла Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Ми з братом просто "дружно" співіснували в одній хаті. Я завжди заздрила тим, хто мав сестричок... Мій брат старший на 4 роки, така мамина дитина по нині ...Тому коли я родила першу дівчинку і завагітніла в друге сподівалася,що в моєї доці буде сестричка (мая мрія).Ми до остантого незнали хто буде. Народився хлопчик. Постало питання зробити все можливе, щоб не повторилася наша з братом історія. Наразі вони дружні, мала багато в чому поступає Данилкові.Стараємось їх тримати на рівні, Коли я сварю Данила доця захищається і просить його не бити. Одним словом роблю висновки з свого дитинства, і стараюся згладжувативсі кути в їхньому дитинстві.
     
  19. Златка

    Златка Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    От, власне, коли така різниця між дітками, як в Нати, то дитина більше бере з розповідей мами про неї маленьку, про те що скоро в них буде ще одна маленька ляля, бо вона вже багато що розуміє, таки вже й говорить і може щось запитати... Я так само, як і Provizor, Златику розповідаю, що в неї буде сестричка; коли масажую собі животика, то вона мені помагає і посміхається - їй це дуже подобається :girl_flirt: Але що вона з того розуміє... не знаю
     
  20. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Софійка всім каже,шо в неї в животику теж сестричка:girl_smile:. Як воно буде наперід не загадую,але,судячи з поведінки Софії в загальному,то сильних проблем в нас не мало би бути.