Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем Koza-Dereza, 23 Лютий 2010.

 1. Haidee

  Haidee Well-Known Member Команда форуму

  Не в'яжеться мені це з дитиною дошкільного віку. Я розумію, що зараз багато теорій розвелося, як треба правильно поводитися з дитиною в тій чи іншій ситуації (і я маю власну теорію, що теперішні мами дуже сильно відгребуть за це від своїх дітей через 20 років), але я взагалі не впевнена, що 2-3-4-річна дитина розуміє поняття "мене люблять" якось інакше, ніж через дії мами і, напевно, через міміку на її обличчі і тембр голосу. Тобто, проблема появи молодшого - це таки проблема переорганізації звичного укладу, а не перерозподілу маминої любові. Ну але то я так бачу. І мені якось сумно, що ті мами, яким зараз 20-30-35 років, так сильно переймаються уділянням уваги дитині, що втрачають за цим і себе, і дитину. Але це лише мої думки, я знаю, що багато хто думає абсолютно протилежно і має гарні стосунки зі своїми старшими дітьми.
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  • Зе бест! Зе бест! x 3
  • Подобається Подобається x 2
 2. Rodionochka

  Rodionochka Безнадійна оптимістка

   
  • Подобається Подобається x 2
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  • мімімі мімімі x 1
 3. Almariel

  Almariel Well-Known Member

  Не вийшло у мене так просто. Молодша дитина абсолютно без проблем вписалась в розклад і уклад сім'ї: то була золота дитина, яка спала цілу ніч без плачів. Старша як ходила до няні - так і продовжувала, як спала з нами - так і далі спала. Але дах їй зносило добряче. І Мені теж
   
 4. Orman

  Orman Модератор-бомба

  мені шкода. Немає рецептів на все. І воно не було так просто як звучить. Але коли знаєш на чому стоїш, то дах зносить менше.
  В нас ще тато дітей дуже знімає напругу.
   
  • Подобається Подобається x 1
 5. Retaret

  Retaret Well-Known Member

  Я сьогодні зловила себе на тому, що починаю звикати до тої вередливості ))
  Графік малої теж не міняли, але буває в обід малий плаче і тоді її неможливо прикласти. Вночі кілька разів лиш було, що малий так добряче голосно заплакав і вона тоді зривається теж дуже нервова, але її назад прикласти то 1,5 год займає. От і цієї ночі ми таке мали.
  Завтра наш тато нарешті йде на роботу, подивимось як воно буде


  Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
   
 6. ruda kishka

  ruda kishka Well-Known Member

  Ви, доречі, ще зверніть увагу на Ваш емоційний стан. Бо діти дуже це відчувають і переймають
   
  • Погоджуюся Погоджуюся x 2
 7. Retaret

  Retaret Well-Known Member

  я вже так давно хочу тут написати, навіть чуюся в певній мірі зобов'язаною трохи відзвітувати, бо ж стільки тут плакалася.
  Останніми днями прийшла до голови мені одна думка, коли спостерігала. як доня забавляє братика. А забавляє вона його часом дуже навіть файно - іграшку принесе, коциком накриє, якісь там звуки такі видає, від яких він хихоче - вона вже то все знає.Дивлюся я на то і думаю - яке щастя, що я не давала її в садок! Бо не було би тої взаємодії, тої любові між дітками. Малий вже теж якось окремо собі її ідентифікує, тішиться до неї. І хоч я протягом дня дуже мало маю часу конкретно для донечки, але вона хоч десь мене на горизонті бачить і часом може притулитися. А якби садок - година вранці, пару годин ввечері - і то не означає, що весь вечір я могла би нею бути зайнята, бо вечеряти,всім митися, і взагалі втомлена за день, навіть з одною дитиною. На плач малого вона реагує дуже зворушливо - гладить по голівці, заспокоює, жаліє, аж невіриться що ще недавно вона зривалася теж на якийсь крик, починала себе товкти по голові чимсь, то таки було кошмарно.
  І тепер в неї нова фішка, щоправда звучить в різних варіаціях, але суть така, що нам треба ще діток)) то маленьку сестричку, то братика, щоб наш Юрчик мав собі друга з ким бавитися. То братика і сестричку разом. Словом дитина вже почала молитися до Бозі, що нам "прислала" ще одну дитину.
   
  • мімімі мімімі x 10
  • Подобається Подобається x 3
  • Зе бест! Зе бест! x 2
 8. Mansikat

  Mansikat Well-Known Member

  Нагадали мені, в нас теж таке було: "Мам, давай в нас буде багато маленьких братиків, вони такі лагідні.
  Я:- Або сестрички.
  Син: Ні, братики - хлопчики ж чемніші."
  )))
   
  • мімімі мімімі x 5
  • Подобається Подобається x 2
 9. Miss Sixty

  Miss Sixty Double Boy Mama

  І мій весь час говорить про багато маленьких Кирилків - ніяких сестричок, лише братики підходять. "Кікі ж такий класний":)
   
  Останнє редагування: 26 Січень 2019
  • Подобається Подобається x 3
  • мімімі мімімі x 2
 10. svoybox

  svoybox Well-Known Member

  Поїхала моя старша дитина до баби на пару днів і я виявила цікаву штуку. Менший, шибеник і дуже активний хлопчик, різко став чемним, його навіть не чути, сусідка знизу здивувалась, коли нас побачила, думала, що нас нема. Що це за феномен такий? Я перестала кричати і сваритись, на прогулянці він йде біля мене, а не як завжди, я жену за ним з криками "стій!"
   
 11. aknytsU

  aknytsU волошкова...)

  Не знаю чи це в тематику відносин «брат-сестра», але орієнтовно після народження меншої старший став нестерпно поводитись. Особливо, якщо двоє батьків вдома (часто на вихідних), але й з кимось одним вредний до неможливості. Ееееекає, пищить, кричить безперестанку, почав битись, показувати язика і т.п.
  Розумію, що за раз нічого не зміню, але вже не знаю як реагувати. Був і ігнор і пояснення після істерик, що нам така поведінка не приємна, і заборони (не діють), і своєчасне припинення тих дійств (просто хапала за руку, чи відводила на кухню, поки не заспокоїться). Я не знаю що робити ще.

  Усе точно почалось чи то явно загострилось, коли народилась сестрика. При чому до неї він такий ніжний, дбайливий і лагідний, а до нас як дріт колючий.

  Може щось прочитати мудре на цю тему?
   
  • Співчуваю Співчуваю x 1
 12. ГаЛоЧкА

  ГаЛоЧкА Well-Known Member

  як я вас розумію. в нас теж складний процес адаптації.. Рома мозок виїдає ложкою.. і саме так. коли двоє вдома. це або вихідні або вечір..
   
 13. ruda kishka

  ruda kishka Well-Known Member

  почитайте про дитячі ревнощі :)
  мій старший теж псіхував, я сіла з ним говорити. запитала, чому він так себе поводить, запитала чи думає він, що ми його тепер не любимо? відповів "так". пообнімались, запевнила, що любимо і що будемо любити завжди, трохи заспокоївся.
  ви очікуєте від старших дітей дорослої поведінки і розуміння, але вони ще надто маленькі і їм страшно, бо з'явилась конкуренція і вони бояться, що їх не люблять. це всього лише для привернення уваги
   
  • Подобається Подобається x 2
  • Погоджуюся Погоджуюся x 1