Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем Koza-Dereza, 23 Лютий 2010.

  1. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Напевно, точно не знаю. Ну це з розряду, що коли рвати в слабкому місці, то порветься.
    В мене на роботі був піврічний курс з психологом про конфлікти (загалом дуже нудний і безтолковий, гг), але я зі всього беру собі якусь раціональну крихту. В даному піврічному марафоні раціональною крихтою було те, що уникати конфліктів - найгірший сценарій. І воно щось там говорить про людину, яка завжди хоче все залагодити мирно і спокійно (цього я не дуже слухала). Дуже було смішно, що одна людина почала всі ті знання відразу використовувати на практиці. А там такі тактики обговорювалися дуже провокативні. І на останньому занятті власне було про те, наскільки і що нас зачепило. І була вправа образити свого «опонента». А «ображений» мав гідно відповісти на образу (психолог давала 4 види інструментів для цього). Люди намагалися підібрати образи з розряду «від супротивного», щоб не образити (вам не здається, що ви занадто розумна; як можна бути такою жахливо стриманою?), а виходило, що це найбільше ображало! Бо так є, що ми намагаємося виглядати кимось і нам то дуже добре вдається, а по факту знаємо, що то трохи награно і боїмося «попалитися». То, @Mansikat , в світлі вище написаного: вам не здається, що ви якась занадто спокійна і розуміюча мама?
     
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  2. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    @Haidee, я тричі перечитала, щоб правильно зрозуміти)
    Спершу щодо вправи, чому таке формулювання зачіпає, бо саме хороші риси людини (не знаю, істинні, чи ті до яких вона прагне), але які вона, очевидно, цінує, ставляться під сумнів словом "занадто", вони знецінюються, викривляються, людині демонструється неприйняття, те, що вона не така, як треба, це завуальована негативна оцінка. Якби сказали "ви занадто дратівлива", то з цим можна просто погодитись, тут немає гостроти того, що саме твоя хороша частина не подобається, бо те, що погане не подобається - це природно. І, запитання справді звучить так, ніби хоче викрити обман, типу, "ти така вже ідеальна, що це просто не може бути правдою". Воно ще транслює також те, що тебе, можливо не зовсім добре знають, але, тим не менш, дають оцінку (бо "занадто" - це оцінка), і це теж якось прикро, наче пробуджує виправдовуватись і роз'яснювати як же насправді, захистити себе. Короче, букет емоцій)

    Ну а щодо самого запитання, то можу на нього відповісти, що в житті я спокійна і розуміюча настільки, наскільки я маю до цього природні схильності.


    Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk
     
  3. Cheburulja

    Cheburulja Well-Known Member

    Не знаю. Нам таке ні разу не допомагало. Їм все одно потрібна одна і та ж річ.
     
  4. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Та власне) це капець злісна вправа. Але ж примушує замислитися. Щодо слова «занадто». Є такі поради для співбесіди. «Назвіть ваші негативні сторони». «Ой, я така відповідальна, що мені це заважає жити інколи!». (Кліпає очима). Претендент думає: «О то класно придумала, то ж прикольно бути дуже відповідальною для цієї посади». Ейчар думає: «Божечко, коли вам вже виключать ту розсилку від доморощених психологів».
    Я тут не намагаюся вас розізлили чи розкритикувати (хоча, я знаю інструменти:)). Особисто мені та гра допомогла подивитися на деякі важливі речі під інших кутом. Я то пишу, бо ви написали, що проблема в вашій реакції, у ваших негативних емоціях. А я почала ловити себе на думці, що після того досвіду можу гасити конфлікти (правда, дорослі). Я-гасити-конфлікти. Хто мені знає, то я - це про підпалити і скакати через вогонь. А в декого навпаки прокинулася здатність не пхати носа в чужі конфлікти.
    І ви не описали тих дитячих проблем. Не б‘ються - це вже ок. Що роблять? З того, що роблять мої: смикають я через речі спільної власності, через «не хочу її бачити», через «їй ти дозволила», через «вона сіла там, де я планувала сидіти», через «в неї кусок шоколадки на міліметр довший», через «в неї вийшло, а в мене не виходить». Такі конфлікти? І ще часом важлива не ситуація, а вигляд дитини в тій ситуації. Мої ніколи (може колись разово, не згадаю) не починали трястися, не мали на обличчі страшних емоцій, не кричали «я її вб‘ю». Але я таке бачила в чужих дітей, і там навіть не пробую щось радити.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Смішно Смішно x 1
  5. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Я з інтересом проаналізувала свої емоції щодо того формулювання, але все-таки якоїсь розгадки щодо ситуації з дитячими конфліктами не знайшла. Я не намагаюсь бути приймаючою і розуміючою насилу, чи до чого ще можна підвести, підкажіть, я більше не бачу.
    Мої негативні емоції - це банально втома(
    і ще заздірість, коли люди розказують, як в них діти, (ну так, з рочку-півтора меншої), можуть трошечки (пів годинки) собі в окремій від мами кімнаті побавитись. Трохи жартую, не так щоб заздрість, але розуміння, що "ну буває ж так!"
    Та б'ються, просто не до крові з видиранням волосся. Копаються, агресивно штовхаються і в такому дусі. Словесно - старший дуже часто зачіпає меншого, чимось, через що той починає дратуватися, кричить на нього, і так до істерики меншого (я забула вказати, важливий момент - в меншого страшна схильність до істерик, тобто з ним кожна задирка закінчується криками на підлозі). Сваряться за речі, за те, що хтось комусь заважає. Напевно це все ок, просто в мене майже без продиху, суцільно. Останніми місяцями почали з'являтись п'ятихвилинки, коли вони спокійно взаємодіють, це і є наші 10-20%.
    такого нема.
     
  6. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Ха, а так буває? Це в супер-спокійних батьків з супер-спокійними дітьми певно...
    Про вік - моїм минуло 7 і 4. Є два варіанти тиші - мультики або сплять . В інший час, якщо вони не дряпаються, це означає, що зараз поцапаються, питання коли.
    Поміж тим, старший може нагодувати меншу, а мале козеня дістане мене з-під компа, бо старшому там щось нагло засвербіло
    Для мене достатньо. Ну і кулаками не ліпляться, на цьому все.
     
    Останнє редагування: 15 Квітень 2020
  7. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Десь це я і мала на увазі. Чи не через силу то все.
    Ви почали з віку, що колись воно переростеться, може це буде ще нескоро. Мені здається, може бути всяке різне. Напевно, я трошки маю право говорити про різних дітей, бо зараз оточена ними - від 5 рочків і до 15. І часом доводиться розгрібати всякі-різні конфлікти, в тому числі конфлікти взаємодії між братами-сестрами і батьками-дітьми. Так от, дехто лушпаниться і не дружить до глибокого підліткового віку. Сенс чогось чекати? В старшому віці вони ще й через футбол чи дівчат можуть гризтися. Придумайте якусь систему покарань зрештою. «Дошка поведінки», в мене коліжанка колись робила своїй голову зриваючій доці. Сонечка-хмаринки. Назбирав за день більше хмарино - наступного дня нема улюбленої іграшки. То певно не в ваших принципах, але можна спробувати, раз розмови і пояснення діють так собі.
     
  8. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Так буває. Не пів години, але 15-20хв буває. Чим старший стає Петрик (але це четверта, а не друга дитина), тим довше.

    Але! Мої любляться, бавляться і всілякі мімімі. І при тому (ну після того, чи до того) вони луплять я кулаками, середні ще й кусаються (тільки середні між собою). Так що може це все в комплекті йде.
     
  9. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Кстаті о птічках, я сама не маю середини я уникаю, уникаю конфлікту, а потім кажу «та пішло воно всьо в ...» і несу олію поливати дрова.
    Це я до того, що діти частково успадковують/копіюють схеми батьків.
    --- дописи об"єднано, 15 Квітень 2020 ---
    @Haidee і про безсилля - кричання? Я так часом репетую, шо сусіди починають строєм ходити. Шо дєлать? Про безсилля я погоджуюсь, а як лікувати?
     
  10. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Поняття не маю. Я не вважаю ситуативні прояви емоцій слабкістю чи хворобою. Психологи щось там лікують, але я їх не люблю.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Смішно Смішно x 1
  11. Orman

    Orman Модератор-бомба

    От і чуднєнько!
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    була колись на особистій терапії, де психотерапевт заспокоїла, що діти, чиї батьки на них кричать (без крайнощів) краще виставляють рамки з іншими людьми

    І щодо конфліктів, мої старші б'ються, іноді дуже, драпаються, кусаються, кидаються іграшками, я не лізу до них, жалію того, хто плаче, якщо конфлікт затягнувся, то розводжу по кутках. Але в основному вони сумирно разом бавляться з року меншого, може тут ще вік роль грає, вони порічки
     
  13. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Я би поправила, що не на дітей, а на всю оту фігню, яка доводить до сказу. На мене мама ричала, як ненормальна. Нічого то в мені не виховало, окрім абсолютної холодності до неї. Я, як і більшість з таким досвідом, обіцяла собі на своїх дітей не кричати. Але досвід і характер не проп‘єш. Тому я вирішила, що нема чого вдавати адекватну, гг. Але в мене є два правила. Якщо я вже кричу, то в процесі намагаюся кричати про свою злість від натвореного, а не переходити на особистості (це капець тяжко, але з досвідом виходить краще). Потім, коли мама заспокоїлася, діти мають повне право висловити своє «фе» з приводу моєї реакції, пояснити, чому то зробили і запропонувати шляхи вирішення.
    Та наша пані психолог тонко давала зрозуміти, що кричать тільки недостатньо дорослі, стабільні і адекватні люди)) я ж маю свої спостереження: спокійні і зовнішньо (бо що в них всередині і так знають тільки вони) стабільні люди просто спокійно і без крику всунуть ніж в спину. Я вибираю здалеку голосно повідомляти про свої плани, щоб всі встигли сховатися.
     
    • Подобається Подобається x 5
    • мімімі мімімі x 1
  14. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Буває. Не засікала скільки часу, але часто і довго забавляються вдвох (3 роки різниці) і з малого віку меншого, як почав активнічати. В той час спокійно щось роблю. Мої навпаки краще бавляться самі, якщо я роблю щось по дому, бо якщо сісти в їхньому доступі, то менший обліпить мене. Винятки час, коли вже хоче спати чи їсти, чи щось турбує. Можуть просто поруч бавитися, можуть дуріти разом, інколи в щось одне разом бавляться, але тут скоріше все закінчиться тим, що щось не поділили. В них є певні зони по дому, де на довше "зависають" чимось своїм зайняті, головне, щоб разом були, бо якщо старший піде, то менший одразу іде його шукати або мене. Але якщо всі в хорошому настрої, то і тоді мене не особливо рухають, бродять по квартирі, носять іграшки, придумують собі заняття, бігають один за одним.
    Стандартно конфлікти такі, як у всіх бувають - не поділили, хтось в когось забрав, не там сів, штурхнув, не послухав. Зазвичай, в тому всьому нерви мої розхитує крик малого - пищить, кричить, злиться, але або приходить до мене пожалітися, або крикну запитати з іншої кімнати, що сталося, тоді старший поки пояснить, то все може влягтися. Інколи заспокоюю обох чи одного когось і прошу спокійно іншому пояснити чи попросити, що хоче. Якщо відкинути оці стандартні ігрові конфлікти, то вони чудово взаємодіють - старший опікає меншого, придумує, як зацікавити, відволікти, заспокоїти, прислухається до моїх пропозицій чим разом побавитися, загалом спокійно реагує на моє "побавтеся з Кирилком, щоб я могла...". Тепер навіть скучає, поки менший спить і чекає, щоб він прокинувся, щоб щось йому показати чи просто побавитися. А менший помимо крикливих реакціях на певні конфлікти і певну поведінку старшого, швидко відходить і віддає предмет розбрату чи лізе гладити, цьомати брата. Зла зовсім не тримає, перший, зазвичай, загладжує ситуацію.


    Надіслано від мого Mi 9 SE, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. ruda kishka

    ruda kishka Well-Known Member

    то, напевно, залежить від багатьох факторів, від дітей, від батьків
    в моїх теж 3 роки різниці. вони дуже любляться. зараз вік 3 майже і 6. лупляться звичайно :) чим старші, тим більше. ревнощі присутні. але все одно любляться дуже-дуже
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Ripka

    Ripka Well-Known Member

    У мене дівчата, які луплятьсясама менша найбільше любить з середньою грати, старша і середня постійно один одного зачіпають - щипають, штовхають, стукають. Середня у мене дуже голосна, то при будь-якому доторку недоброму вона верещить так, ніби кінець світу. Напевно так захищається від старшоі