Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем Koza-Dereza, 23 Лютий 2010.

  1. Златка

    Златка Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    До речі, на книжковому форумі минулого року бачила книгу психолога Ганни Кравцової "Мамо, давай повернемо його лелеці! Або як допомогти дитині подружитися з братиком чи сестричкою". Чи читав хтось цю книгу? І як враження?
     
  2. Іруня

    Іруня Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    І моя теж каже, що в неї в животику сестричка. Але, деколи, змінює думку на братика. А ще мене питає, коли я їй народжу ще Соломійку:girl_haha:.

    ---------- Додано в 09:56 ---------- Попередній допис був написаний в 08:05 ----------

    Я маю цю книжку. Не дуже сильно мені сподобалась, але щось корисне можна почерпнути. Багато описано різних прикладів, яа буває дитяча ревність, як себе поводити в певних ситуаціях. Можна її купити, тим більше, що вона дуже дешева, десь біля 15 грн.
     
  3. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Моя Анютка теж робить мені масаж, ще й пихтить, так старається:) А по поведінці бачу в неї характер ревнивий, навіть коли я з чоловіком обнімаюсь, вона зразу біжить і влазить між нами... Привикла бути в центрі уваги, така пестунка!
     
  4. Златка

    Златка Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    До речі, теорія :girl_in_dreams:
    Із кн.Сірсів "В ожидании малыша"

    Дети: где найти на них силы и как заручиться их поддержкой
    Если у вас уже есть маленький ребенок, то беременность может стать непростым периодом в вашей жизни, требующим большого напряжения сил Тем не менее бывает совсем нетрудно и довольно забавно вовлечь дошкольников и даже детей старшего возраста в свою беременность Существуют способы вовлечь обе возрастные группы в «семейную беременность» и подготовить их к жизни с новорожденным.
    Показывать и рассказывать
    Маленькие дети не имеют никакого представления о том, что «в мамином животике растет ребенок». Они не видят ребенка, и поэтому не могут понять большую часть ваших объяснений Даже на девятом месяце, когда вы чувствуете себя громадной, как дом, ваш старший ребенок может ничего не замечать, за исключением того, что ему стало труднее помещаться у вас на коленях. Постарайтесь сделать так, чтобы больше бывать в окружении маленьких детей, чтобы ваш старший ребенок услышал, как они плачут, увидел, как они выглядят, понаблюдал, как вы берете их на руки, заметил, что они нуждаются в уходе, и узнал о кормлении грудью. Когда ваш живот станет совсем большим (примерно на восьмом месяце), поговорите со своим старшим ребенком о новом братике или сестричке, дайте ему понять, что малыш будет принадлежать и ему. Пусть он почувствует толчки еще не рожденного малыша, поговорит с ним, споет ему песенку, погладит ваш живот. Покажите ему простые детские книжки о младенцах. Покажите ребенку его фотографии в младенческом возрасте и расскажите, как вы ухаживали за ним. Скажите примерно следующее: «Мамы часто держат маленьких детей на руках, потому что малышам это нужно».
    Если ребенок старше двух лет, то большинство семей предпочитают поделиться с ним важной новостью раньше. Общее правило: чем старше ребенок, тем раньше ему можно рассказать о своей беременности. Совсем маленькие дети могут быть растеряны или разочарованы, если новый братик или сестричка не появится на следующий день. При разговоре с дошкольником нужно следовать приведенным выше советам, а также рассказывать, как месяц за месяцем растет внутри вас ребенок, используя рисунки из этой книги. Вы удивитесь, какие он вам будет задавать вопросы: «А что у ребенка появилось сегодня, мама?» В зависимости от возраста и уровня понимания ребенка объясните ему, почему вы устаете, бываете недовольны, раздражительны и нетерпеливы: «Для того чтобы расти, малышу нужно очень много энергии, и поэтому мама быстро устает и много спит» или «Гормоны, которые нужны ребенку, заставляют маму плохо себя чувствовать». Показывайте ребенку картинки, на которых изображен плод в утробе матери, особенно на последних месяцах беременности, когда его уже можно себе представить. Рассказывайте, как выглядят и ведут себя новорожденные: «Они плачут (некоторые очень много), и им нравится, когда ты разговариваешь с ними и строишь им смешные рожицы. Они долго не умеют ничего делать сами, и они не могут играть с тобой, пока не вырастут. Им нужно, чтобы я много носила их на руках, как я носила тебя, когда ты был маленьким». Вовлекайте их в уход за младенцем: «Ты будешь помогать мне менять пеленки, купать и одевать малыша».
    Однажды четырехлетний Мэтью увидел, что я лежу, и спросил: «Ты даешь ребенку отдохнуть?» Это просто замечательно, что, глядя на меня, он видел и ребенка.
    Когда вы ворчливы, вспыльчивы, нетерпеливы или раздражены, постарайтесь держать эти эмоции при себе и не обрушивать их на членов семьи. Займитесь физическими упражнениями, примите теплую ванну, вздремните, почитайте книгу, съешьте чтонибудь вкусненькое, отправьтесь на прогулку или поболтайте с участливой подругой. Займитесь тем, что поможет вам избавиться от отрицательных эмоций. Ваш начинающий ходить ребенок не просил этого малыша, а дошкольник не обязан заботиться о вас. Многие кризисы (денежные проблемы, новая работа, переезд, смерть бабушек и дедушек или осложнения беременности) должны скрываться от маленьких детей. Но для старших детей помощь и сочувствие маме послужат полезным жизненным уроком. Однако и тут следует соблюдать меру. Нельзя, чтобы они чувствовали себя несчастными, потому что им не удается сделать так, чтобы вы все время сохраняли хорошее настроение.
    Время дать самостоятельность.
    Вынашивать ребенка и одновременно воспитывать малыша, только что начавшего ходить, — это двойная нагрузка. Хорошо, если ваш малыш или ребенок дошкольного возраста научатся меньше зависеть от вас. Возможно, они будут разочарованы, что перестали быть центром всеобщего внимания, но такая ситуация поможет им повзрослеть. Этот процесс осознания своей отдельности называется «индивидуализацией» и представляет собой необходимую стадию развития ребенка. Ребенок учится ждать, пока до него дойдет очередь, самостоятельно утешать себя, когда вы заняты, помогать вам ухаживать за новым маленьким человечком, заботиться о вас. По мере того как он достигнет следующей стадии развития, вы пройдете через еще один важный момент воспитания — постепенное отпускание от себя ребенка, к которому вы так сильно привязаны. Эти трансформации могут быть для вас очень болезненными, и поэтому полезно помнить, что вы дали старшему ребенку все необходимое, когда он был маленьким. Не забывайте, что если вы опасаетесь дать ребенку самостоятельность, то ребенок тоже этого боится.
    Хватит ли у вас любви на всех?
    Каждая мать, ожидающая рождения второго ребенка, задает себе вопрос: сможет ли она любить второго ребенка так же сильно, как она любит первого. Она может бояться, что на него у нее не хватит любви. Кроме того, она может бояться, что новорожденный каким-то образом встанет между ней и старшим ребенком. Выбросите из головы и сердца эти страхи. Разумеется, ваших запасов любви хватит для второго ребенка (а также третьего, четвертого и т. д.), но вы не поймете, как это возможно, пока не убедитесь на собственном опыте. Похоже, любовь имеет свойство умножаться — чем больше любви вы отдаете, тем больше остается.
    Маленькие дети посещают врача вместе с вами. Трехлетние дети не только способны хорошо себя вести во время ваших визитов врачу, но и узнать много полезного для себя. По возможности всегда берите их с собой. Старших детей, которые уже посещают школу, желательно брать с собой во время особых визитов к врачу, например на третьем месяце, когда можно прослушать сердцебиение плода, когда предполагается ультразвуковое обследование, а также ближе к концу беременности, чтобы дети разделили ваше волнение и приготовились к появлению на свет нового человечка. Для братьев и сестер, достаточно взрослых, чтобы понимать происходящее, такая связь с малышом до его рождения не может быть чрезмерной.
    Предложите старшему ребенку «потрогать» малыша руками. Обычно к пятому или шестому месяцу старшие дети уже могут почувствовать, как шевелится их братик или сестричка. Днем или вечером, когда ребенок шевелится чаще всего, прилягте и пригласите старших детей почувствовать его толчки. Пусть отгадают, какую часть тела ребенка они прощупывают.
    Поощряйте общение. Предложите своим детям поговорить о ребенке, а также с ребенком. Если вы уже знаете пол будущего ребенка и выбрали ему имя, пусть старшие братья и сестры называют его по имени. Можно попросить старших детей придумать малышу уменьшительные имена. Плод начинает слышать звуки примерно к двадцать третьей недель, и это самое подходящее время, чтобы старшие дети начали беседовать с малышом и он начинал узнавать их. Через три месяца их голоса уже будут хорошо знакомы ребенку, еще находящемуся в утробе матери, и между детьми уже начнет устанавливаться связь. Исследования показывают, что новорожденные поворачиваются на знакомый голос.
     
  5. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Знову у нас змiни, добре що на краще цього разу. Катерина Велика потрошку звикають до сестрички. Правда деколи може запхати палець у рота дитини з невiдомих менi причин. Деколи бере за вушко, i каже що бейбi має вушко, але не тисне. Повторяє все що малеча робить. Якщо малеча лежить з голою дупою в лiжечку, то Катя теж скидає труси i колготи i лягає поруч неї копати пiанiнко причiпне ногами. Проте Христя й надалi обожнює Катю. Регоче з будь яких дiй Катюнi, просто заливається смiхом. Але бачу також що характер проявляється. Христя любить книжки. Якщо Катя щось читає i Христi хочеться полизати книжку а Катя не дає, то Христя сердиться, кричить i червонiє. Я прошу Катю дiлитись, i наразi успiшно привожу приклад з мультфiльму де хлопчик дiлиться з молодшою сестричкою. НАВIТЬ вдалось менi переконати Катю не ревiти коли я поставила Христю в таку скакалочку (екзерсосер), а Катi там конче треба було сидiти вже в той момент навiть з тим що ще хвилину назад ця iграшка сидiла одинока посеред хати. Але Катя послухалась i ходила казала "Зараз Крiстен, потiм Кетрiн". Надiюсь що все надалi буде йти на краще. Навiть їх разом купала вже. Катi напускала ванну води, i мочила малiй дупу i ножки там. Вони обоє разом хлюпались i так тiшились :)
     
  6. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Наша Софійка дуже втішилася сестричці,весь час старається її погладити,приказує "малесенька",як бачить Таісію ненакритою то вимагає накрити її ковдрочкою,як та плаче,то біжить мені сказати,шо Тася хоче цицю,помагає її купати,шо сама їсть,те і біля сестрички кавальчик покладе,як мене нема поряд,то бачу,шо близько навіть не підходить,боїться.Вчора злякалася,як прийшла з прогулянки,шо сестрички нема,бо та спала накрита в мене на животі,то аж розплакалася,поки не побачила. Таісія так само дивиться на Софійку з величезним інтересом,не так як на всіх інших. Маю надію,шо наші дівчатка будуть жити дружно.
     
  7. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Вiтаю, це просто супер! Ваша Софiйка має добрий характер :) Я чула про таких дiтей, але нажаль тiльки чула, а на свої очi ще не бачила. Ну, будем надiятись що з часом i я таке побачу.
     
  8. tslezinska

    tslezinska Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками


    У нас так само було кілька перших місяців, поки менша не почала зазіхати на іграшки старшого:)
    (все як про нас!)
    Отоді почалися трошки конфлікти, які доводилося і досі доводиться нам розрулювати. Чомусь за присутності дорослих Штефко поводиться більш агресивно, відбирає іграшки в сестрички, а от якщо їх лишити самих гратися, то золота дитина, спокійно вони разом граються, всім діляться, а якщо Магдаленка собі заплаче, то цьомає її і каже, аби не плакала:)
    Але ви оту допомогу від Софійки заохочуйте та хваліть її, їй буде дуже приємно почуватися дорослішою та маминою помічницею.
     
  9. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Купили сьогодні Анюті ляльку-немовля, хлопчика (має пісюн:girl_wink:). В додачу горщик, пляшечка, памперс, поїльник, тарілка з ложкою . Будемо потихеньку готуватись до появи братика. Аня вже давала "ням" лялі, поїла, садила на горщик і колисала. Але потім вирішила трохи погризти ляльці ручки, а далі сама сідала на горщик і пила з пляшечки:)
     
  10. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Дмитро почав товкти мене по животі з ревності і питає чи сестричка плаче :sad: Не знаю що то буде коли маля народиться. Хлопці бавляться іж собою ніби спокійно, але Дмитро вжився в ролі молодшого і певно важко буде йому змиритися, що він вже не найменший...

    У нас все навпаки: поки старший не почав просити забавки в меншого :) Малий ревнюх може і вкусити старшого, бо то його машинка і нема чого її рухати :) Добре, що Петро мудрий, віддасть машинку і піде собі натомість три з шухляди витягне.
    Тепер навчилися: позич мені будь ласка свою машинку на одну хвилиночку :)
     
  11. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Ми навпаки ше на початку вагітності помітили,шо Софійка веде себе з немовлятами-дітьми знайомих як вдома з ляльками. На той час її цікавило три ляльки,одна повзаюча,але шоб вона повзла її треба покрутити за голову,друга,котра плаче і замовкає,як їй дурника чи пляшечку іграшкові до рота засунути,інша лялька називає частини свого тіла і співає пісеньки якшо на ті часстини тіла натиснути. Софійка пробувала то все повторювати на дітках. Ляльки ми одразу ж заховали до шафи. І вчили дитину розрізняти де ляля,а де дитинка,бо надворі налухалася "маленька ляля" і думала шо то одне і те ж саме. Тепер сестричку називає "дитинка" і не відноситься як до ляльки.
     
  12. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Класна лялька :):):) Добре що вчасно помітили копіювання і заховали...
    У моїх діточок новий етап: тепер коли купую одному іграшку (якщо в магазин іду із кимось одним) то дитя без нагадування біжить і вибирає ще одну: для братика :) Тішуся з того безмежно, правда вдома потім три дні помінятися забавками не можуть бо "то моє"
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Я з тих причин чітко розділяла Даркові, що дитина та лялька - різні речі. Якщо хтось йому казав, що "бачиш, яка ляля", його пальці зразу опинялися в очах немовляти чи в ротику. Якщо сказати, що то дитина - ніякої наруги, навпаки, дуже обережний зразу.
     
  14. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Ой, а я щось не подумала про такий варіант ототожнення. Але наша лялька нічого особливого не робить, ніщо крутити не треба. Просто пупс. Так переживаю, як буду ділити увагу на двох діток... І яка реакція буде в Ані на братика. Як її ще можна підготувати до появи дитинки?
     
  15. Златка

    Златка Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Ото як мої думки вголос :girl_in_dreams: Златуся зараз в мене як той центр Всесвіту :girl_in_love: і тут незадовго їх стане двоє :girl_blum: то все класно, але всі свідомі того, що перші тижні вся увага дійсно тільки на немовля... раніше я щось про це не думала...

    а на разі в нас нова забавка: піднімати мамі кофтину і обціловувати животик :girl_blum: :girl_haha:
     
  16. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Я поки що теж можу тільки припускати, але мені здається, що то лише з першою дитиною вся увага перші тижні лише їй. Не думаю, що мама зовсім не матиме часу на старшу дитину, наприклад коли немовля спить можна побавитись зі старшою, а ще напевно тато мусить значно більше переключитись на старшу. Дитині головне мати хоч трішки часу, щоб мама чи тато належали тільки їй.
    А мені зараз найважче уявити як я залишу Катю на 3 доби, якщо народжуватиму в пологовому, вона без мене ніколи так довго не була..
     
  17. карапуз

    карапуз Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Коли повернетесь з малечею із пологового, додому,ви зрозумієте,яка у вас вже доросла донечка.Старші дітки стають дорослими в той день,коли народжуються молодші.І це, не залежить від віку старших.Оце, я накрутила :girl_flirt:.
     
  18. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Так і є. Закручено, але вірно. :)

    Та ніяк. Вона ще практично не усвідомлює реального стану речей. Все прийме, як належне. Трошки буде капризувати, можливо стане більш плаксивою, але все це мине. Потім, у процесі підростання різниця у віці буде нівелюватись (тут вже від батьків залежить, щоб не акцентували, що "він-вона молодший, поступись, відддай...") і ви отримаєте чудову компанію - їм ніколи не буде нудно, у них завжди буде товариство до ігор і навчання, а у вас час на ДП. :)
     
  19. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Походіть з нею в гості до знайомих,котрі мають малесеньких дітей-побачите реакцію своєї дитини,чи ревнуватиме якшо візьмете немовля на руки,чи не буде надто лізти до тієї дитинки,так можна побачити проблеми,котрі можливо вас чекають.
    Я теж дуже за це переживала,як я зможу приділяти увагу двом дітям,як зможу любити їх однаково,мені здавалося,шо Софія завжди буде у мене на першому місці як то було раніше. Але з народженням другої донечки в мені зразу стало вдвічі більше любові до моїх дітей і увагою ніхто не обділений. Буває,звичайно,що одна чи друга мусять зачекати своєї черги,поки зайнята однією з них,але то буває хвилини часу.Поки годую меншу,чи вона спить,завжди можу приділити увагу старшій.
    О-ооо,я як йшла в пологовий,то не могла ніяк з Софійкою розпрощатися,я аж плакала,не уявляла як то Я витримаю без неї тих три дні,а якби вона ше й плакала без мене,то я би певно з пологового втекла раніше часу. Але Софія дуже про мене і не згадувала,була то з бабцею,то з татом. З ним разом спала. Була весь той час навіть чемніша аніж зі мною. Я теж в пологовому не скучала,чесно кажучи в мене там постійно було відчуття дежа-вю,пологовий той самий,Таісія точна копія Софійки,як та народилася,навіть одежинки їй взяла ті самі,постійно забувалася і меншу доцю Софійкою називала.
    Не знаю чи дорослими,а старшими і більшими,то точно. Мені здавалося,шо Софія за тих пару днів,шо я її не бачила виросла і поправилася вдвічі,до того вона мені здавалася зовсім маленькою дівчинкою.
    В нас ніц такого нема і не було. Але я помітила,шо Софія не любить коли її хтось питає про сестричку і ігнорує ті питання,деколи бачу,шо і сестричку вона ніби ігнорує,але насправді вона ше не знає як себе з нею вести,як мене нема в кімнаті,то тримається осторонь,та й при мені не надто підходить,хоча видно,що їй деколи дуже хочеться.Нині вже пробувала з сестричкою в "ку-ку" бавитися,тут я мусіла підігрувати,бо Тая ше в іграх не розуміється.:girl_smile:
     
  20. MADLENKA

    MADLENKA Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Незважаючи на те, що у мене з моїм рідним братом стосунки не склались, я зхавжди хотіла мати хлопчика і дівчинку. Маючи сумний досвід з власного життя, намагаюсь прищепити їм усвідомлення того, що рідніших людей на світі не буває, що вони повинні поважати одне одного і вміти йти на поступки одне одному. Інколи вони мене надзвичайно тішать, бо вміють гарно забавитись, особливо тішить, коли старший син бачить, що я маю якусь роботу по господарству, а дівчина наша менша не дає мені її зробити, то він вміє настільки її забавити, що я навіть не чую, що в мене в хаті є діти. Нещодавно отримала посилку з крижками від Діснея, то він посадив її на коліна і читав їй крижки:girl_tender: Було любо-дорого подивитись на ту ідилію!!! А інколи в них вселяється "демон" і вони готові затовкти один одного! Машинки від старшого відбирає, все, що візьме він - відразу треба і їй, а якщо не дасть, то крик, плач, істерика. Одного разу вона "переплюнула" всі мої сподівання. Взяв Макс яблуко, їсть собі, нікого не чіпає, а вона причепилась до нього, щоб він віддав їй саме його яблуко. Я даю їй інше, вона кричить, що хоче саме то!:girl_devil: Ну це просто капець! Але, незважаючи на ці дрібниці життя, вони поки що залишаються добрими друзями і жаліють одне одного.