Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем Koza-Dereza, 23 Лютий 2010.

  1. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Спробуйте все таки психолога якщо е можливiсть, в Штатах в них не погана практика власне по дiтях. Бо ваша дитина не е такою завжди.....вона знае як бути чемною, отже мусить бути причина .
     
  2. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Дякую за пораду, але я чесно кажучи боюсь до психолога iти. Якщо ще до 4х рокiв вона далi буде неможлива, я тодi подумаю. Бо я боюсь що прийду, вони менi надiагностуют синдром дефiциту уваги, напрописують пiгулки i у неї буде медичний запис що вона має такий дiагноз. Хоча я в це не вiрю i хiба що б були якiсь показники (пiдкрiпленi лiтературою та може висловами iнших батькiв) тодi б я подумала. Власне тому що вона знає як себе добре вести я й не дуже панiкую. Якби вона була дика всюди i з всiма, тодi я б задумалась. А так, менi просто прикро за себе i за неї. Я сьогоднi знов з двома мамами розмовляла, у кожної по троє дiтей. Теж казали що їхнi були неможливi до шкiльного вiку. Мене найбiльше хвилює поведiнка в сторону сестрички, хоча просто сьогоднi тi мами сказали що у них було таке саме, i в одної дiти ще малi то саме так i є зараз. (Менi стало легше, трошки, почути що хтось iнший теж через таке проходить)
     
  3. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Нінусь, як Катя себе веде коли ви тільки вдвох?

    з описаного, то все показує на дефіцит батьківської уваги. Зараз мала не бачить в сестричці друга, лише конкуренку, яку носять на руках (а Катрусі ж теж хочеться! не така вона і доросла), яка забирає увагу мами, до якої (можливо) сюскаються.

    Така ситуація буде доти, поки:
    а) Катя не переконається у своїй "першості" .
    б) не з"являться спільні ігри і інтереси

    Спробуй завжди приділяти увагу спочатку Каті , пропонуй їй першій усе що маєш давати Христі (руки, їжа, навіть циця, іграшки, купання і т.д., відмовляється - ну і добре, але ти пропонуй), обов"язково час тет-а-тет тільки з К., не кажи що вона старша, або велика, навпаки "ти така маленька ще, а так мені допомогла! ",навіть якщо без тої допомоги було б легше;)

    У мене виникло питання, чому ти залишила Катю саму з сестричкою? бери її з собою всюди - на кухню, у ванну, в магазин, і говори з нею, говори, говори, розкажи, що вона теж була така маленька, як цицю гамцяла, як плакала.

    А як треба для Христі терміново щось зробити (погодувати),то ти Каті першій кажи, і так змовницько! "Йдем, допоможеш мені нагодувати наше мале, заодно і книжку почитаєм".
     
  4. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Аскорбiнко, дякую за змiстовний пост.
    Увага у Катi є, але може, не першорядна. Бо дiйсно, Христi увага придiляється перше, а потiм Катi (ну, звичайно залежно вiд ситуацiї, але здебiльшого). Вона так себе веде нiби вона покинута напризволяще посеред океану.
    Коли вони удвох однi то не тому що я їх полишила i пiшла десь, це в таких ситуацiях як наприклад Катя просить принести їй попити. Менi тодi треба iти в кухню, промити її поїлку, набрати води, це вже може 2 хв. За той час Катя вже у Христi на головi i тисне, а Христя верещить. НУ i подiбнi ситуацiї, чи щось викинути, чи принести, чи в туалет (менi) пiти. Катерина молнiєносна в своїх дiях, вона тiльки й пiдчiкує момент щоб "обняти" Христинку чи повiдбирати в неї iграшки (що мене не так хвилює, бо з часом самi розберуться).
    Вчора я її брала в магазини. Вона вела себе досить чемно, зносно, не протестувала iти з магазину, i навiть коли вже зiбрались додому то не дуже плакала.
     
  5. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Мої побоювання щодо ревнощів молодшого поки не виправдовуютсья і я з того дуже тішуся. Виявляється двоє хлопців - це згуртована команда :) Всі збитки в хаті робляться гуртом, один за одного стоять горою, але основне, що вони стали самостійними! Звичайно, я максимум уваги намагають приділити старшим (наскільки це можливо із місячним немовлям), але бачу що діти спокійно реагують на сестричку, вони бавляться разом, придумують собі заняття поки я зайнята, старший навіть може молодшому налити води чи нагодувати його якимись фруктами (потім мама годину кухню відмиває, але ж це не головне!). А молодшу бавлять - слів бракує :) гепають брязкальцями як хто може, як тільки Даринка заплаче, інколи малій по чолі товчуть, бо дуже вже стараються :) Тішуся і дуже сподіваюся що так буде і надалі.
    Тільки мучить мене сумнів, що ця згуртована гвардія розбишак захоче потім прийняти дівчинку у свою компанію...
     
  6. Leila

    Leila Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    В мене теж таке було, але переважно Стасік гладив сестричку по голові і казав: "Лілю не плач"
     
  7. MILITARIYA

    MILITARIYA Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    В мене тепер почалася війна синочка проти сестрички. Я тепер боюся і на хвилину вийти з кімнати, бо може вдарити. Прийде спочатку гладить, а тоді по голові, або ще по чомусь може вдарити. Недавно взагалі прийшов цьомати ручку, а потім раз і вкусив вже за пальчик, я тоді думала, шо вже переламав, бо так напух, але добре, що обійшлося. То буває замах ігрушкою якоюсь, раз кидав і залізною машинкою, добре, що не попав, забрати нема куда, бо живемо в однокімнатній квартирі. Не раз і по сраці набю, бо не доходить до нього, а він навіть не скривиться, а тільки регоче, я йому кажу, що не можу, а він каже буду бити сестричку, я пояснюю-пояснюю, а толку нема. Вже навіть не знаю, як його трохи відівчити від того, бо увагою не обділений.
     
  8. Mira_SH

    Mira_SH Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Як на мене цього не варто робити, бо він буде думатиме, що раз дорослим можна, то чому йому ні? Колись в Сюзі, був підпис: "Твій син, колись послідує твоєму прикладу, а не словам " (може не дослівно).
     
  9. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Ви самі своїм прикладом показуєте,що коли не справляєтеся з емоціями знаходите вихід-вдарити,от він і робить те саме. Він ревнує,а для дитини то також складні емоції.
     
  10. Златка

    Златка Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    То просто дійсно важко керувати емоціями - суджу то по собі: після невиспаних ночей іноді сама вже на грані зриву і ловлю себе на думці, що раніше я геть із Златунею інакше поводилась... і що вона невинна... ій зараз і так важко, бо світ трошки перевернувся...
    Але в нас плачі і ревнощі найбільше через сісю - може Юстика відпихати, мені за ноги триматись, репетувати на всю хату.
    Але попри те показує свою любов до неї: гладить, обнімає, пробує на руки брати (!), як я де в іншій кімнаті і Юстик плаче, то біжить до мене і кричить "сеся па" (читай "сестричка плаче")... за той місяць прогрес очевидний, бо перші дні то були суцільні ревнощі :girl_impossible: надіюсь, з часом буде ще легше
     
  11. Іруня

    Іруня Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Ні в якому разі не віддавайте нікуди синочка! Цим Ви тільки погіршите ситуацію. Уявіть собі, ще вчора син був центром Всесвіту, а сьогодні з"явилася якась конкерентка, яка плаче, спати не дає, ще й мама з татом постійно над нею сюсюкають, на ручках носять... А тут як його ще відправити кудить! Всьо, мама мене більше не любить, принесла собі іншу лялю, а мене вже не хоче... Намагайтеся залучати малого до догляду за сестричкою : памперс подати, кремом помастити. Моя Настя дуже з того горда була, що вона мамі така помічниця! А я її дуже хвалила і казала, що дуже сильно люблю. А той періодвона теж хотіла бути малесенька. Я не заперечувала, казала в голос, що маю дві маленькі лялі. Захотіла старша полежати в колисці і подивитися, як крутиться мобіль - будь ласка, був навіть період, коли вона хотіла лежати на пеленальному столику, трісти в руках двома погрємушками і верещати :). Якби хтось з боку побачив, то би подумав:eek:... Залізала навіть в коляску попробувати, як там добре
    Зараз в нас йде боротьба за іграшки :). Настя не завжди хоче поділитися, а Єва вже так просто не віддасть. А я не знаю, як себе поводити в таких ситуаціях. Вроді і не можу вимагати від Насті на правах старшої сестри завжди ділитися. Це ж не означає, що вона як старша завжди має уступати меншій... Вони ж колись попідростають, а Єва завжди буде молодша. То що, вона завжди повинна мати привілеї? Щось в мене ось така дилема вийшла. Чи я собі не тим голову морочу? Хоча, переважно, вони гарно бавляться.
     
  12. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Я Софію навчила мінятися,наразі з іншими дітьми,бо Таї ше все рівно яка в неї в руках іграшка,надіюся,шо потім з сестричкою зможуть мінятися.Хоча..,думаю, всі діти жадні до іграшок в певному віці...
     
  13. MILITARIYA

    MILITARIYA Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Розумію, що не права в тому, взагалі майже ніколи його не била, та й зараз получив лише пару разів, це вже тоді, коли я йому 20 раз повторюю того робити не можна, а він сміється, виривається і біжить дальше бити малу, прошу, пояснюю, що вона маленька, її болить, він дальше, а коли вкусив за палець, шо він аж посинів, як я мала на то реагувати, коли мала кричить розривається, я кажу до синочка не можна, нашо ти то зробив, а він далі біжить кусати. Чекати поки притовче?

    ---------- Додано в 13:03 ---------- Попередній допис був написаний в 12:54 ----------

    Відношення до малого не змінилося, тато не на роботі з того часу, коли народилася Софійка, як грався з ним так і грається, завжди говоримо, що любимо його, цілую, обнімаю, він помагає і памперси приносить, що треба подасть, за то зразу хвалю, цілую, він довольний.
    Вле находять такі моменти, що починає бити сестру, і то ще й сміється з того, і коли прошу не роби, її болить, біжить і на зло то саме робить.
     
  14. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    А не пробували просто переключати його увагу в той момент на шось інше?..
    Може спробуйте саме ви побільше часу проводити з малим,у його віці йому якраз мама ше дуже потрібна.А чоловік з донечкою хай побуде.
    то він так вашу увагу до себе привертає.

    В мене між дітьми наразі все ніби нормально,навіть краще ніж було спочатку. Вони все мають разом-разом спимо,разом їмо,гуляємо,купаємся,циця в них теж на двох. Софії дозволяється все,шо і меншій,якось в корзині в візочку по дворі її возила,бо вона хотіла так само))) Навіть деколи вбирати доводиться їх по максимуму однаково,бо Софія хоче так як сестричка).Якшо Тая надворі спить у візочку,то не відмовляю Софії у тому шоб поносити її на руках.Намагаюся зробити все можливе,шоб страша дитина нічого не втрачала від того,шо з"явилася менша,хоча получається не завжди...
     
  15. triel

    triel New Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    У мене мала постійно бігає за малим а він цього нехоче і злиться, через це в них сварки і бійки.
     
  16. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    Уявляєте, яку увагу він відчуває, мабуть, в 20 разів більшу, ніж коли гладить сестричку. В мене Аня теж могла вдарити братчика, але я не акцентувала на цьому, а переключала увагу і дуже хвалила, коли вона гладила, цілувала Марчика. Поки з ревнощами справляємось.
     
  17. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    В нас проблема. Тая надворі переважно в слінгу,лише як засне міцно,то можу на деякий час перекласти у візок,а Софія вже третій раз за останній тиждень закатує страшенну істерику,бо вона хоче на руки... Слова пояснення нема де вставити,вона мене не чує і верещить,шоб її теж взяти на руки.Найгірше,шо часом то може початися далеко від дому або в під"їзді-ми живемо на 5 поверсі,ліфту немає.Нині вона просто лягала на сходи,шоб я не могла перейти,а в мене крім Таї ше дві сумки!..Вдома,вже як заспокоїлася,я їй пояснила чому не могла взяти,але вона шось не дуже розуміє,лише ображається,бо я меншу несу,а її не можу...
     
  18. Ума

    Ума Super Moderator

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    В мене якийсь час жила племінниця майже на рік молодша Тимофія (йому 3, їй 2 рочки).

    Мали страшну проблему з іграшками. Спершу навчила мінятися. То Тимофійчик будь-що брав і давав Ані, бо йому терміново треба було то, що вона взяла. Вона якось на то спокійно реагувала. ЇЇ навчити мінятися не могла, бо Фій добре розумів, що в нього хочуть взяти "потрібне", а дати "непотріб". Тому навчила малу просити в Тимофія. "дай, будь-ласочка" і Фій віддава любе, бо знав, що то ЙОГО, але в нього не забирають, а просять. Помогло, хоча інколи були проколи, але значно менше!
     
  19. dieSonne

    dieSonne Well-Known Member

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    а мої з перемінним успіхом бавляться, але здебільшого Олежик втікає від Стратончика в іншу кімнату і сам бавиться. А Стратося під дверима кукає і проситься до нього. Тоді я все відкладаю заходжу з ним і ми всі разом вчимось бавитися. Допомагає. Між ними різниця хоч велика, 5 років, але Стратон вже багато чого розуміє і мають спільну пристрасть - машинки. Коли яз ними починаю бавитися, то бачу що обидвоє з роззявленими ротами слухають що там мама напридумувала, і роблять разом все, що попрошу. Часто бачу, що менший починає першим придиратися, може вдарити Олежика машинкою, навмисне щось йому порозкидати, аби той нервувався. Сьогодні мене здивувало як Олежик його, незважаючи на ті прикрощі, поламані машинки, все-таки любить, ми поверталися з забави від бабусі і Стратося вирвався з візочка і побіг першим, зашпортався і впав сильно розбивши губу, до крові. То коли Олежик побачив, він почав з Стратоном разом плакати і його заспокоювати. Мені аж дивно було. Мусіла пояснити, що то нічого страшного і до завтра заживе. Отака братська любов.
     
  20. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Проблеми у стосунках мiж сестричками/братиками

    В нас також таке. В мене з сестрою також так було. Ми могли між собою битись по-чорному але як приходила «біда» то стояли одна на одну горою. Бачу таке саме в своїх дітисках, вони хоч і б’ються але як щось серйозне то стараються згуртуватись і помагають один одному як тільки можуть.