Психологія харчування

Тема у розділі 'Смачний тарільчик', створена користувачем Маруся-мама, 15 Вересень 2010.

1. littlebird

littlebird Well-Known Member

Ну, до молодець мені дуже далеко. Я коли була в декреті, також не переїдала. Постійно була в русі, не було часу нудьгувати і щось жувати. А як вийшла на роботу, то почався жор.
    Тут ще потрібно додати, що я, так як і ви, завжди була худою. В їжі себе не обмежувала, завжди вага була до 49 кг. В школі, інституті я навіть комплексувала через свою худорлявість. Тому можливо легше кг скидати. Для мене головне виробити правильні привички у харчуванні. Зараз уже не можу їсти і не поправлятись. Все таки уже за 30(

2. Samarta

Samarta New Member

А якщо встановити для себе "вихідний день" - один раз в тиждень дозволяти собі згамати щось таке недозволене, щоб не почуватися обділеною? Може воно стимулюватиме в інші дні бути більш совісною? :pardon:

3. EineGuteFrau

EineGuteFrau Два з половиною чоловіки і я - щаслива сім'я:*

Може)
    Але також дуже добре вплине на метаболізм) зробить йому "встряску" і трохи активізує.

Надіслано від мого Redmi Note 3, використовуючи Tapatalk

4. Alstroemeria

Alstroemeria Well-Known Member

Тут все індивідуально, думаю, якщо вмієте харчуватися інтуїтивно і не зриватися з подальшого здорового харчування, то такі "вихідні дні" особливої шкоди не принесуть. От я не вмію і для мене ефективніше і простіше взагалі виключити певні продукти з раціону. А для того щоб виключити, доводиться взагалі забути про їх існування на довший час (кілька місяців чи пів року) і чекати поки не очистяться смакові рецептори (тоді якщо і спробую, то "заборонені" продукти зовсім іншими видаються на смак). Мене взагалі по доброму дивують люди, які точно знають що хочуть з'їсти в даний момент. Наприклад любить колега солодке і сьогодні має його в зоні досяжності, бо в когось з колег день народження, але не хоче і не їсть. А завтра, приміром, захоче і побіжить за смаколиками не зважаючи на погану погоду.
    А я от абсолютно всеядна і якщо сама собі не встановлю якісь заборони на певні продукти, то їстиму саме те, що є в так званій зоні досяжності в певний момент і абсолютно не замислююся чого хочу. Наприклад можу їсти гречку щодня (бо так треба, бо вона "дозволена", корисна, безглютенова) і вона мені не зовсім не проїдається, але я не знаю чи люблю її.:girl_crazy: От в дитинстві точно не любила ні гречки, ні домашнього сиру.
    Нещодавно бачила фрагмент якоїсь передачі по ТВ, то там розповідали про психологічну дієту. Визначали психологічну причину зайвої ваги кожному учаснику (страх, тривога, бажання все контролювати) і встановлювали кожному окрему "дієту". А я взагалі худну тільки в стані спокою (от влаштувалася на нову роботу, вже рік балансую в стані тривоги з приводу справляюся/не справляюся/втратила навички і т.д. і +7 кг забезпечено. Зрозуміла, що в мене певний набір страхів і тривог і перестати контролювати все (в тому числі і власний раціон) я не можу.:girl_blush2: Тут вже до абсурду дходить, бо таке враження що якщо я сама не встановлю собі певні рамки в харчуванні, то побіжу і напхаюся всяких заборонених смаколиків, наче мале дитя. Але то вже мені, певно, в тему про психосоматику пора.:girl_blush2:

• Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Samarta

Samarta New Member

Я собі постановила, що нe вживаю картоплі, вжe місяць нe ім, якось взяла ложeчку п’юрe до рота - і воно дійсно вжe мeні нe смачнe. Алe з цукeрками та домашньою випічкою цeй номeр нe проходить - всeодно смакують. Нe уявляю навіть місяця бeз солодкоі поблажки, а пів року взагалі...
    Якщо ви пропрацювали вжe цілий рік - то точно з усім справляєтeся. Можeтe бути впeвнeні :girl_yes2:

6. Vinnytska

Vinnytska люблю....

Я так і живу) В суботу-неділю дозволяю собі шматок раю, навіть по активності фудфото в інсті пік саме на вихідні. Але коли ти в системі, тобто, здорове харчування є стилем твого життя і ти смакуєш даними продуктами через те, що тобі це подобається, то заборонених і не захочеться настільки багато, що на понеділок вийдеш в плюс. Із таких у мене-солодка домашня випічка і море чорного шоколаду.
    Я на Великдень в плюс не вийшла))М'яса не їм, із солодощів пасочка, брауні з чорного шоколаду і домашні трюфельні цукерки)

• Подобається Подобається x 1
  7. littlebird

littlebird Well-Known Member

Ох ті пасочки. Я за свята поправилась на 1 кг і все завдяки пасочкам. Їла все в міру, а от з пасками вийшов перебір. Сама пекла сама їла, ну не можу я спокійно жити якщо знаю, що на кухні стоїть паска. Вони моя слабість.