Хатні клопоти

Сад моєї мрії або квіти біля будинку

Posted by галичанка on 28 Червень 2010 відповідей - 2.660
  1. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    як згадаю ;) Насправді все залежить від погоди, в мене зараз троянди ще цвітуть і я навіть не думаю їх обрізати.
    Минулої зими я в перший день лютого морозу (а то було на початку січня) бігала по городі і утепляла хвойними гілками, прикопуємо десь в листопаді (але то можна робити поки земля не замерзне).

    чесно, я навіть не знаю за яким "правилом" зимують трояди. Знайома професійно займається їх вирощуванням. В мене вдома було аж 2 троянди, які росли аби рости, пару років тому надивилась на красу подружки і собі розарій розвела, щоб аж так за ними дивитись, я не дивлюсь, але щоб совість не мучила укриваю. Так от, минулу зиму в подружки півтроянд не пережили (і породисті і не породисті, і молоді і старі) , хоч були укриті\прикопані\підсипані, а мої, які я після 20 градусного морозу вкутувала - вижили всі, хоч частина троянд була вирощена самостійно (зі стебла), а частина куплена.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    я щедро посипала сирим пшоном доріжки по яких вони ходять, і навколо "позасівала"
    з моїх спостережень таку процедуру треба повторювати, маю підозри що мурахи не люблять саме запах, як тільки він вивітриться - повертаються
    Якщо користуєтеся в побуті мильними горішками, то відходи можна викидати в проблемні зони (гіркота мурахам теж не подобається).

    Сама робила і те і друге, а самі квіточки (в мене ромашки) кропила "каліпсо".
    Взагалі дуже здивована що тля (якщо то вона) взялася за чорнобривці, вони вважаються дуже стійкими до всіляких збудників через різкий запах, навіть не знаю чому з вашими так вийшло.
    і на чорнобривці також?
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Я читала про кавову гущу. І справді ціле літо на дачі, коли пила каву, поливала гущою мурашники. Втікали практично з другого разу в інше місце.
    От з кротом як боротись, ще не придумала)
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Я теж була здивована. Можливо, не всі стійкі.
    А може не білокрилка, а якісь мурашині личинки лишають оте липке?

    Почитала про попелицю
    Радять обприскувати мильним розчином що 4-5 днів - тоді їм нема чим дихати і вони гинуть.
     
    Останнє редагування: 4 Жовтень 2016
  5. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Моїм пеларгоніям такий метод не допоміг. Довелось викинути всі вражені квіти(((
     
  6. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Мурахи годують самку попелиці. Тому,потрібно перекрити доступ мурахам до неї. Чоловік на садові дерева цьогоріч якусь конструкцію робив на стовбурах. Знаю, що щось з солярою пов'язано було. І мурахи справді не мали ходу. Попелиці тало значно меньше. Бояться мурахи часнику страшно. Перевірено мною( в хаті мусіла повсюди часником натирати доріжки і розкидала часник, так вони не заходили. І в їх дірки напихала- втікали).
    Білокрилка в мене зараз страшна на трояндах- буду кропити.


    Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    бачила на попередній знимці, то мої улюблені - великі гарячі квітки, саджу їх з року в рік, правда зі свого насіння
    можливий правда варіант що вам попались тепличні і ослаблені, звиклі до хімії, але то так, роздуми вголос

    на зиму чи вже весною?
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    І ще чим саме підкажіть будь ласка
     
  9. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Тепер. Кроплю хімкою в народі кажуть Бі5.

    Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Звичайні чи королівські?
     
  11. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    А коли дерева можна садити? Я які краще восени, а які весною? Бо я весною грушку, черешню, яблуко і персик посадила. Ще хочу ще яблуню якусь, абрикос, ще чернешню білу і що ще такого порадите? Слива і горіх є, і ще є ранні яблука-паперівка
    --- дописи об"єднано, 4 Жовтень 2016 ---
    і ще -- що із трояндами робити? вони хоч і прийнялись, але такі нещасні, по 2-3 квітки за літо мали. То їх чимось вдобрювати на зиму треба? замотувати?
     
  12. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Звичайні, і вербена пішла разом з ними..
     
  13. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    на чорнобривцях аж так багато немає (мені важко оприділити чи то та біда пролітає повз чи там живе), а от помідри\капуста - та жах, збирати помідори не можливо.
    а як визначити де та самка живе? в мене біля хати 5 соток городу, і мурахи і та біла мошка всюди!
     
  14. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    @Hermi я зіба в чоловіка спитаю. Сама думаю, що воно під листям сидить. Мурахи її годують, вона їм молочко віділяє.

    Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk
     
  15. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    будемо надіятися що морозяна сніжна зима суттєво зменшить популяцію
     
  16. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    ну на зиму надіюсь, але не знаю чи воно дуже поможе. Минулої зими та біля тля морозу не боялась, в мене на клумбі росте декоративна капуста, та як в грудні зачепила рослину, знялось щось біле, думали що то іній, а як придивились - тля. Всю капусту на смітник викинули.
     
  17. Burberry

    Burberry Well-Known Member

    Бачу, то не я одна ще не накрила троянди, чи таки одна?))) Але підкажіть мені, бо вони лише в мене другий рік. Зокрема, мене цікавлять плетучі троянди, бо деякі витяглися за рік на метр, а одна десь на 1,5 м (щось вона мене навіть трохи лякає, чи не здичавіла часом, бо торік вже так було з одніє) . Їх треба якось обрізати ці плетучі?І як їх укривати?
    А ще, чи викопали ви вже цибулини гладіолусів і т.д.?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Я ще не накрила))). Навіть не знаю як то робиться і коли. В мене плетисті, з весни. Люди добрі, підкажіть що з ними робити? Різати, як накривати тощо. Дякую!!!
     
  19. Isa

    Isa Well-Known Member

    Плетисті пригинаю до землі пагони і так прикопую їх
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  20. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    А чимось зверху накриваєте?