Хатні клопоти

Сад моєї мрії або квіти біля будинку

Posted by галичанка on 28 Червень 2010 відповідей - 2.660
  1. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    Я не робила замовлення цього сезону, але минулого мені теж прийшли, коли вже заморозки на ґрунті були.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  2. Kazkivnycja

    Kazkivnycja Well-Known Member

    Маю таке на балконі, засклених, але не обігріваться. То верес, якась гвоздика і плющ. Хтось знає чи воно все багаторічне? І як йому перезимувати, що я маю з ними робити, чи в підвал до мами відвезти чи на цьому балконі воно перезимувати чи в квартиру занести? Дякую за пораду .
     

    Вкладення:

  3. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Ну що ж, весна)! Пора піднімати темку.
    Маю питання до знаючих. Маю перед парканом дві прямокутні клумби. Колись насадила там купу всього голандського (брат понавозив), і минулу зиму воно не перезимувало. Минулої весни мала проблеми зі спиною, то туди взагалі не пхалась, що було - те було). А цього року хочеться таки навести лад. Отже, посаджені там плетисті троянди, які себе там нормально почувають. Ще є трохи лаванди. Решту готова викинути.
    Сторона південна, але пів дня затінена стіною будинку, переважно вітряно, ніби на перетязі. Але внизу це не відчувається.
    Ще є один фактор впливу - пес, що час від часу риє))). І діти зі своїми мячами, роверами тощо.
    Хочу там насадити чогось багаторічного, низького, цілий сезон квітучого, не вибагливого. Думаю, один-два види буде достатньо.
    Порадьте щось, будь ласочка!!!!
     
  4. SOLODKA

    SOLODKA Well-Known Member

    маю такі білесенькі фіалочки- розростаються жахливо швидко-квітнуть у травні , а потім гарні компактні зелененькі кущики -ростуть у затінку.В іншому місці- напівтіні-низькорослі іриси на весну , а потім чорнобривці.А так щоб ціле літо ?!- сама би посадила..
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  5. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Вони ніби однорічні. А ще їх чоловік якось взагалі не сприймає), а мені ок.
    Ірисів насадила туди голандських, пропали. Лише один рік цвіли. Та і взагалі оте все голандське багаторічне пропало. Лише пару квіток якихось минулого року проклюнолось. Цікаво чи й цього року будуть.
    Дякую за ідеї.
    І ще питання - що б то таке зробити, щоб пес не гриз кущі та дерева? Минулого року не чіпав, а цієї зими наробив нам трохи шкоди. Згриз нам кущі ожини свіжо посадженої під сам корінь. Лохину теж прорідив (якби побачила - дістав би за неї ого-го). Загородити не вийде, хіба пса на ланцюг), але то не той пес.
     
  6. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    І я щойно пройшлась по своїх володіннях, усе прокидається вже після зими...тюльпани, нарциси проклюнулись, на трояндах вже бруньки...до речі, осінню як обрізала троянди, понапихала прутики без надії, що приймуться, а вони вже теж з бруньками, зелененькі такі. Я в шокови. Я їх навіть під пластикові пляшки не пхала на зиму.
    Я вже відірвалась на флоріумі...замовила м собі рододендрон, блакитну ялинку, яка виростає макс. До 2,5 м, піони і ще купу всякої красоти...ждю вже, коли можна буде порпатись в клумбі.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  7. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    @Rodionochka таке постійноквітуче, то в мене хіба троянди - з червня і по жовтень. Але якщо маєте бажання посіяти аллісум, то це дуже класна квіточка. Застеляє порожні місця килимом, абсолютно не потребує догляду, виглядає класно. Особливо мені подобається фіолетовий дрібненький.
    Я собі восени поміж квіток натикала часнику звичайного. Вичитала, що він відганяє всяку комашню від квіточок.
    Ну і маю трабл. Сніг так навалився на мою штамбову троянду, що зламав її:sad: плак:sad: вона бомбезна, цвіла до листопада, розрослася з 4 патичків по 15 см в величеньке деревце за одне лиш літо. Я її позамотувала там міцно, але то певно вже не допоможе, так?
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  8. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    @Haidee якщо тільки гілки, то відросте. В мене поломало три штуки і плетучу геть(. Але, думаю, вони не пропадуть.

    Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk
     
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  9. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Та ні, надломало під точкою прищеплення( сам той дикий стовбур, на якому привита троянда.
     
  10. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Є такі штуки, що допомагають зростися гілкам. Може, спробуйте.

    Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk
     
    • Корисно Корисно x 1
  11. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Поглянула я сьогодні на свої клумби і втішилася: крокуси вже квіточки випускають, тюльпани проклюнулися.
    Дивлюся на троянди і поки ще не ризикую їх відкрити. Щось мене ще стримує. Певно будуть ще похолодання.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Аліссум однорічний, але він самозасіюється і цвіте до морозів. ЩЕ є багаторічний флокс шиловидний - він багаторічний і любить сонце. В мене в подвір*ї не цвів, бо було замало сонця йому. Але якщо лаванді ок, то флоксу теж мало б бути ок.
    Ще є кількарічні гвоздики,теж люблять сонечко і цвітуть постійно, якщо обривати сухі бутони - дуже густо цвітуть.
    На фото свіжокуплені кущики, потім вони збільшуються рази в 3.
    IMG_1940.JPG IMG_1942.JPG IMG_1939.JPG
    Прогноз в телефоні обіцяє -6 цими вихідними.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  13. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Дівчата, я щось не знаю як правильно обрізати лаванду щоб був гарний акуратний кущик і щоб цвів. Маю таке, стирчаще в різні боки ....
    255FD350-BDE9-4CA2-9A93-46CADD3DCA63.jpeg
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Iryna

    Iryna Well-Known Member

    доброго дня! хочу посадити дельфініум новозеландський, можливо хтось вже десь бачив у Львові, щоб купити?
     
  15. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Я глянула в гуглі, то новозеландський ніби нічим не відрізняється від того, що є в мене. Я з насіння виростила. Це зовсім не важко і якщо зараз посіяти в стаканчики, то під кінець літа вже буде гарна рослинка.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Burberry

    Burberry Well-Known Member

    Дівчата, а що робити з плетучими трояндами. На осінь я їх не обстригала, а зараз потрібно?
     
  17. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Так, треба. Всі некондитні(бокові) гілочки обрізати, залишити молоді товсті пагони.

    Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Дівчата, а правда крокуси, гіацинти, нарциси, тюльпани морозу не бояться і на час похолодання, що вже близько їх не треба ніяк накривати і вони переживуть і цвістимуть? Скажіть будь ласка, що так ))
     
  19. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    В мене гіацинти завжди замерзають тому я накрила. А все решту, думаю, переживе.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  20. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    А чим накрили?