Хатні клопоти

Сад моєї мрії або квіти біля будинку

Posted by галичанка on 28 Червень 2010 відповідей - 2.660
  1. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    А підкажіть-но мені таке, є хатка-альтанка з розсувними вікнами, і от чоловік під тими вікнами поробив тримачі для квіткових ящиків, які вже теж є. І от я собі мозгую, які би то посадити туди квіти? Петунії і сульфінії, щось не дуже хочу, хочу щось гарне і не дуже вибагливе. Ще додам, що там цілий день сонце))
     
  2. Shapokliak

    Shapokliak Well-Known Member

    В мене в свекрухи пеларгонії, якраз на сонці. Поливати в суху погоду треба щодня, але вигляд мають супер - на сонці кущ не "витягується", компактний, а квіти здоровенними кулястими шапками ціле літо. Підживлювати треба, але дивиться круто. Але це я - я люблю пеларгонії, сама на балконі маю багато, особливо класно дивляться яскраво червоні махрові.
    Петунії і сурфінії (яких Ви не хочете) теж бувають невибагливі і дуже декоративні (по Львову деколи на балконах така краса, аж дух захоплює) але мені вдалося мати гарні лише 1 раз (сама сіяла), а на другий рік всі сходи пропали... То я вже не захотіла, хіба розсаду готову брати, бо щоб виростити якісну самому треба танці з бубнами і на початку "досвічувати ". Ще мала лобелію ампельну синю, то в один ящик була напікувала густо, то така шикарна блакитна шапка ціле літо була... але то теж висівалося ще в лютому, то в червні тільки почало цвісти...
    Нехай ще досвідченіші господині власних будинків поділяться, бо щось більше нічого не спадає на думку...
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Та от власне, що в когось мені теж подобаються. В себе на балконі висаджувала, але їхній вигляд був плачевний, хоч і підживлювала, і поливала, але результат з року в рік однаковий. Навіть одного разу купила готовий, великий вазон сульфінії чи то петунії, краса була рівно три неділі, потім пожовкло, посохло і все.
     
  4. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Перша трудова субота відпрацьована (майже як перше травня :girl_crazy:). Підготовчі роботи до великої пересадки зроблені. Тепер би гарної погоди на наступну суботу (і здоров’я, звісно) і буду повністю пересаджувати свою центральну клумбу. Як я люблю бачити результати роботи :girl_tender:
    А поки що трошки того, що тішить мене зараз:
    364B5D63-BD78-47F3-98EC-240D339AB2D5.jpeg

    83FC8135-545F-4508-B119-B14B06EF0FCF.jpeg
     
    • Подобається Подобається x 7
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  5. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

  6. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Треба:)
    Я навіть посадила три штуки в понеділок під снігодощем. Приїхали з інтернетмагазину, то що було робити. Одну сьогодні вже відкрила, бо пустила гарні бруньки. Дві ще посидять під агроволокном. Всі минулорічні вже з бруньками, остінки з листочками.
    Скажіть мені за клематис. Коли то їх садять і чи правда, що дуже повільно наростають. І ще скажіть, якщо я посаджу клематис абт гортензію під черешню, яка посаджена восени (здається чотирирічне щеплене деревце, прийнялося гарно), то я їй не зашкоджу?
     
  7. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    @Haidee те, що бачу по клематисах, то їм грунт треба добрий і вони ростуть добре. В мене глинка і важко йому але нічо росте).
    Черешні не зашкодите. Скільки того клематиса/гортензії. Копнете, то ще краще-повітря до коріння піде.
    @Meriroma я десь тиждні два тому обрізала. Дуже вже брунькувались.
    І в мене вже на трояндах є мошкара:girl_devil:. Тре кропити, не дадуть навіть першим листочкам розвитись.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Чим кропите? Мені треба щось безпечне, поруч город. Минулі 2 роки я ручками визбирувала майже кожен день. Цього року в мене вже 11 кущів троянд, не знаю, чи осилю.
     
    • Смішно Смішно x 1
  9. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    @Haidee Я збираю ручками постійно(сьогодні вже позбирала). Але зараз, якщо не покроплю, то рослина потім довго розвивається. Актарою кроплю.
    В нас журбинка(:) якась козявка під'їла дві яблуні, коріння майже повністю знищене. Кажуть, що то миші. Так шкода молоді деревця вже два роки гарно родили(.
     
    • Співчуваю Співчуваю x 1
  10. Sofijusia

    Sofijusia Well-Known Member

    Як їх правильно обрізати?
     
  11. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    Не осилила сьогодні обрізати, ні покропити, діти бігали, а воно токсичне. Вивезла тачку трави з клумби і усе. Кропити зібралась мідним купоросом, але може й запізно, бруньки вже досить великі, може спалити. Як кажете?
    Минулого року чи то засильний розчин зробила, чи саме через великі бруньки, мілний купорос їх спалив.
    Дуже гарно перезимували пагони троянд цього разу, зовсім не померзли верхушки. Як тт мені їх обрізати, рука не підніметься)
    --- дописи об"єднано, 30 Березень 2019 ---
    Так, щоб верхня брунька йшла назовні куща. Сухі і змерзлі пагони аж до бруньки. Якщо кущ старіший, можна так серцозно постригти, для омолодження)
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  12. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Залежно від групи. В вас які ростуть? Чайно-гібридні на три бруньки, флорибунда і шраби залишати від третини до половини, плетучі можна просто пообрізати сухе і змерзле, можна вкоротити більше.

    Я взагалі хімікатами не користуюся. Минулі роки постійно оббризкувала настоянкою кропиви і хвоща (залити молоді рослини водою, прикрити чимось, поставити на сонце, через 2 тижні готове прекрасне добриво у вигляді смердючо гноївки, розводжу і з пульверизатора по листках). Цього року буду пробувати давати пару разів добриво hb-101. Наслухалася, що воно дуже добре для троянд, на натуральній основі, при регулярному використанні не дає розвиватися грибкам. Про купороси начиталася, що це дуже сильні і шкідливі препарати, в мене троянди серйозно не хворіють, буває легка ЧП після затяжних дощів, але виходять самі з тою підживкою, що я роблю.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  13. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    нюхаєм і тішимся
     

    Вкладення:

    • Подобається Подобається x 1
  14. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Моя одна засохла, друга ще тримається, бруньок не видно
     
  15. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Зовсім засохла? Шкода. Мої всі три прижилися. Полий її добре, зверху зав'яжи агроволокном. І щоб світла багато потрапляло. Ту засохлу викинула? Може б вона дала пагін з місця прищепи, якщо зробити їй парничок.
     
  16. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Запхали в землю. Корневином лила. Хз, але вигляд не очєнь. Та і моя така собі.
     
  17. Козенятко

    Козенятко Well-Known Member

    Дівчата, а як обрізати лаванду? Минулого року її насадили, трохи восени підрізали, а тепер треба її підстригти повністю, чи якось по іншому?
    --- дописи об"єднано, 30 Березень 2019 ---
    А і ще, коли думаєте вже можна висаджувати квіти в ящики, на дворі?
     
  18. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Я не дуже спєц, але лаванда - то як бур‘ян). Як би не обрізали, все рівно росте як дурне). Я ще до потепління підстригла дуууже коротко. В мого дядька її дуже багато росте. Свого часу купив пару мішків з Криму. То вона страшенно розростається. Цього року казав, що буде викидати, бо набридла). Я в нього постійно беру. І тикаю банально в землю. Щось проростає, щось ні. Але там, де прижилось, буяє без будь яких застережень та доглядів). Однозначно моя рослина)
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Ziben

    Ziben :)

    Улюблені первоцвіти
    8ADBDF54-308D-46FA-A682-84F323C48EDA.jpeg 1F463A56-6F57-469C-AFF0-07121AC33832.jpeg 8B65C84D-79F8-4CED-BF4F-69BF5A15672A.jpeg B6AF5B86-8406-4E0A-83C9-8C78BE02DC42.jpeg 23A452B3-BC7B-4ACB-A8B8-386B91EAF2E9.jpeg
    І трохи вечірньої романтики
     
    • Подобається Подобається x 9
  20. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    щодня більше та красивіше
     

    Вкладення:

    • Подобається Подобається x 8