Салати

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем misss, 17 Січень 2011.

  1. halmi

    halmi Well-Known Member

    Відповідь: Салати

    і посічені горіхи...
     
  2. fiesta

    fiesta Well-Known Member

    Відповідь: Салати

    Фото з нету.
    Я Так оформляла салат на Новий рік - просто і класно[​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. AilataN

    AilataN жива

    Шуба.
    Просто?
    А мене сьогодні замкнуло ( я не так часто її роблю) яким боком шубкіні шари викладати.
    Колись ( в іншому столітті), я собі думала-чим більше шарів тим краще. Отаке щось робила, незрозуміле, і не зовсім смачне((, підтікало, стовкувалося в грудку, забагато майонезу , замало соленості, ітп.

    Потім мене просвітили по основним правилам ( для всіх відомі, ну не для мене:))) буряк має бути не переварений, бо якщо переварити то він "тече", дає сік який потім плаває наколо "шуби", картоплю або витримати в холодильнику ніч, або підморозити ( підморожена зручніше, якщо треба шубу вже), шарів має бути ...ну стільки скільки їх має бути :)
    в якій черговості і скільки ?

    пішла шукати

    Стратегічна помилка була в тому, що я полізла таки в гугл, глянути скільки і яких має бути шарів тої шуби.
    Вав, я навіть не знала, що є стільки видів шуби...

    багато рецептів є , що перший шар має бути оселедець. Мовляв, він же ПІД шубою, значить овочі повинні бути зверху.
    Мені такий підхід не подобається, я люблю в щось замотатись ( і в шубу би замотувалась і зверху, і знизу)))) тому мені видається, що сільотці буде комфортніше з під-шубою, і з над-шубою.
    У мене першим йде буряк. Присмачений майонезом ( не змішаний з майонезом, як у багатьох рецептах), посипаний маринованою цибулькою
    Цибулі люблю багато ( її обдаю окропом і мариную у воді з лимоном)
    Потім картопелька, знову присмачуємо майонезом і спеціями -духмяний і чорний перці ( хто як любить), можна і зерна гірчички додати ( з ними дуже цікаво).
    Потім морква, найтонший шар, на неї гарний прошарок порізаного філе оселедця, задобрюємо тонкою сіткою майонезу, знову присипати цибулькою.
    Зворотній відлік : картопля, буряк.
    Овочі натираю на терку в окремі посудини, а потім викладаю в форму для шубки. Раніше натирала на терці прямо у форму, відмовилася від цього варіанту.

    Побачила багато рецептів ( і пишуть, що класичні) з яйцями.. ну ні, не вражає. НМД вони ( яйця) в цьому салаті зайві ( більшу роль відіграє якість овочів, бо деколи бурячок може бути з неприємним присмаком, і морква може зіпсути салат).
    Зацікавив рецепт з копченим оселедцем, має бути нова нотка в ароматі і смаку.
    З яблуками ( робила- ні, не сподобалося, я сторонник класичного :) ) Краще збагатити спеціями..
    Колись робила галяреткову шубу ( ну ви , напевно, читали такий рецепт- майонез змішується з насиченим желатиновим розчином, і густо заливається кожен шар шуби)- таке я більше ніколи не зроблю.

    а як ви робите?
     
    Останнє редагування: 1 Лютий 2015
    • Інформативно Інформативно x 1
  4. I Love Ukraine

    I Love Ukraine Well-Known Member

    а я овочі (буряк, морква, картопля) запікаю в духовці, так смак більш насичений та й нічого не "підтікає", та і взагалі запечені овочі дуже смачні.
    тільки моя шуба починається саме з оселедця... хоча ніколи не задумувалась як то "правильніше", я "збирала" її ось так:
    купувався свіженький, малосольній, товстенький, з блискучою лусочкою оселедчик з головою
    "філеювала" його, посипала дрібно нарізаною півкільцями цибулькою і трохи обминала (таке собі маринування)
    а потім терла на терко: картоплю (ну, типу картопля+оселедець=солодка парочка), потім моркву, а потім буряк
    на всі шари робила тонесеньку решіточку з майонезу.
    * якщо з яйцями, то цей шар був на картоплі.
    ось така шубка :)

    до речі мій чоловік коханий любить шубу ось таку:
    оселедчик ("промасований"з цибулькою),яблоко, яйця - всі шари покриті майонезом
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Ви їх миєте і загортаєте у фольгу? Чи потрібно очистити перед цим? Як правильно запекти?
    Моя шуба (точніше, мамина):
    Перший шар - картопля, далі - оселедець, далі - маринована цибуля. Після цього роблю сітку з майонезу і розмащую його.
    Потім - морква, потім білок, потім - буряк. По буряку - знову сітка з майонезу, і розмащую.
    Перед подачею натираю на дрібній терці жовток, що залишився.
    Кожен шар солю і перчу.
    Ніколи навіть і не задумувалася, що може бути інша послідовність шарів. :girl_blush2:
     
  6. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Поділіться хтось класичним рецептом салату "Цезар" (з тонкощами приготування).
    Обожнюю цей салат, а вдома один раз пробувала приготувати, скачавши рецепт з нету, вийшло щось не те.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Підкиньте ідею салату з відвареним зеленим горошком. (Не Олів"є, не вінегрет, не Дністер).
     
  8. Nusja

    Nusja Well-Known Member

    Привезла мені свекруха патісонів. Хотілось би попробувати салат якийсь з них приготувати. Якщо хтось готує таке, поділіться рецептом, буду дуже вдячна.
     
  9. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    Відварена молода морквочка, горошок, синя цибуля (замаринована винним оцтом, французькою гірчицею і сіллю), домашній майонез.
    Навіть не сподівалася, що вийде так смачно.
     
  10. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    Робила сьогодні класний салат. Треба перець, баклажани,помідори, цибуля, сир фета бринза. Заправка - олія, яблучний оцет, італійські трави. Перець і баклажани шматочками підсмажити на олії чи в духовці спекти, помідор, сир, цибулю порізати. Все, смачного. Може бути і теплим і холодним

    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 5
  11. mazepynka

    mazepynka Well-Known Member

    Люблю такий пікантний і простий в приготуванні салатик: маринований перець (шкірочку зняти), варена морква і варені яйця. Пропорції приблизно однакові, все порізати соломкою + сіль, перець, майонез.
    Не зважаючи на всього три складники, смак у нього ніжний і насичений)
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. KUSJ

    KUSJ мрійлива

    Цікавить чи можна замінити майонез в салатах на йогурт, чи він не до всіх "майонезних" салатів підійде? Або поділіться рецептом смачного салатика, заправленим йогуртом. Сьогодні собі зробила шпинат+ йогурт+ кунжут, просто і смачно вийшло :girl_smile:.
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Hexe

    Hexe Well-Known Member

    в деяких замінюю на сметану:) цікаво чи смакуватиме щось типу "шуби" з йогуртом?

    свіжий шпинат?ммм,слинка потекла..
     
  14. KUSJ

    KUSJ мрійлива

    Так ну дуже вже хочеться свіжої зелені і ніяких майонезів...
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. lerucha

    lerucha Member

    Я теж присiла на салати з кунжутом, особливо полюбляю листя салату з заправкою (змiшати сметану чи йогурт з цукром i трошки солi) i щедро посипати кунжутом

    Отправлено с моего Vodafone 875 через Tapatalk
     
  16. Gorbywka

    Gorbywka Форумна Орхідейка

    Може хтось підкаже два рецепти салатів без майонезу , щоб приготувати на ДН. Крім Грецького, Цезар...щоб без свіжих огірків і помідорів...
     
  17. flame

    flame невгамовний експериментатор

    @Gorbywka, задачка на "*":girl_haha:
    Можна спробувати:
    1. шпинат, руккола, сир фета, горіхи волоські трохи товчені, буряк печений кавальцьований . Заправка - олія (горіхова - оливкова, яка в хаті є)
    2. відкрити морозилку, подивитися, що там є, то все затусувати на деко і в духовку на 40-50 хв.
    Зробити заправку - потовкти з олією часник і зеленинку. Якщо є Бальзамік, то тільки в +. салат подавати теплим.
    3. шпинат, руккола, сир фета, горіхи волоські трохи товчені + куряча печінка підсмажена-покавальцьована.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  18. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Салат з капусти, вінегрет
     
  19. Vinnytska

    Vinnytska люблю....

    Оооо, я живу на салатах))
    Підтримую @flame , все пасує один до одного, а овочі-гриль з фетою взагалі неймовірні,особливо,коли їх теплими поєднати і фета трішки "змастить"їх собою.
    Всі салати роблю на "подушці" із зелені,тим більше,зараз вже шпинат пішов.
    Можна ще такий:
    Груша, трохи припущена на маслі чи оливк.олії,можна не припущену, голубий сир, волоські горіхи+заправка (оливкова олія+діжонська гірчиця+лимон)
    IMG_20160410_071143_89.jpg
    Можна на зелені викласти бринзу,яйця,консерв.тунець,сезам (все полити лимонним соком+оливк.олія)
    11116482_1618168381734412_5619592183949803090_o-1.jpg
    Ось такий,я вчора робила,тільки без помідорів і огірків,бо не їм їх не в сезон.
    Можна з цвітної капусти і печінки кролика в сметанці (теплий і мега смачний,тільки не знаю,як зараз з цвітною капустою)
    Можна з печінкою тріски і зеленню - теж смачно)
    Взагалі,салати,де входять горіхи і якийсь сир-всі смачнючі)
     
    • Подобається Подобається x 6
  20. arushka

    arushka завжди досягаю мети

     
    • Подобається Подобається x 1