Сам удома. А коли і з якого віку?

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем AilataN, 22 Липень 2012.

  1. Orman

    Orman Модератор-бомба

    чому? Самостійність вона ж не тільки і не стільки полягає в самостійному пересуванні.
    Ну і в моєму випадку воно якось дивно виглядає: я сама на маршрутці не їжджу з десяти різних причин (лапання, і матюкливі водії включені). А діти мають їхати. На поркуа питається?
    --- дописи об"єднано, 20 Лютий 2019 ---
    о видиш, а мене не насторожує. Може тому що в моєму підлітковому віці мобільних не існувало. І вуличних телефонів теж (був такий період коли радянські поламали, а українські ще не поставили).
    І мене відпускали "в місто" з такої по таку годину з відомими моїй мамі людьми.
     
  2. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Не тільки. Я просто не бачу аж таких загроз від громадського транспорту, щоб аж купувати кожній дитині машину. А лапнути можуть в ліфті, в черзі в магазині, та навіть придуркуваті старі викладачі трапляються. Для мене це не питання самостійного пересування. Але в переповнених маршрутках я би не хотіла, щоб вони їздили. Я сама в такі не сідаю. Беру таксі, дзвоню мужу. Але в такі теж може бути небезпечно)))
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Orman

    Orman Модератор-бомба

    о це ніхто не знає і не гарантує. Але в Яськи вже виросло, їй видніше.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Смішно Смішно x 1
  4. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    То не про телефони. То про "піти кудись, щоб маман не знала")))
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Orman

    Orman Модератор-бомба

    та я навіть не відмовляюсь, що це, можливо, мої таргани.
    --- дописи об"єднано, 20 Лютий 2019 ---
    та нормально "я йду гуляти в центр", мою маму таке влаштовувало. А центр великий. Головне з ким. Головне що в голові. Мені здається це більше принцип "я самостійна, мама не знає де я", ніж якийсь хитрий план напитися, покурити і що там ще.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  6. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    @Яська Березнева, як на мене- нормальна дитина.
    якщо до цього була мегавідкритою, то так. А якщо була "ямка" , як мій...то нічого нового.
    Я , 100літ тому, теж була дообряча "ямка". Тому моя мама знала лиш те, що я рахувала за потрібне їй видати.
    Розплата мене чекає, ехх
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  7. Orman

    Orman Модератор-бомба

    ну дивіться, може гуляти, і ви домовляєтесь, що ви її в цей час не турбуєте, не дзвоните, не пишете. І не турбуйте. Але якщо батьки (тато і мама) таки дзвонять, вона ЗАВЖДИ бере трубку. Просто на загал дзвоніть тільки в дійсно важливих справах, а не купи хліба, уявіть, що мобільного не існує.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    100000000%
    так і є)
    саме такою і була, я знала про дитину все, навіть коли готувалася до сповіді, спочатку всі гріхи розповідалися мені, а потім уже священику
     
  9. Orman

    Orman Модератор-бомба

    але я тут така мудра з семирічною дитиною. А як воно вийде, хто його знає. А в нас тато взагалі з рушницею буде за дівчатами ходити, я його знаю.
    --- дописи об"єднано, 20 Лютий 2019 ---
    ну була і була, тепер не така.
    моя теж, але насправді не було нічого ТАКОГО, просто я про свої переживання не розказувала. Якщо дитина не розказує, це не значить що вона приховує щось страшне.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  10. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    так.
    Я - приховувала. Бо для моєї мами все було страшне )))
    Син - він не рахує за потрібне розповідати все. Розповідає лиш те,що йому видається важливим.
     
  11. Orman

    Orman Модератор-бомба

    і як тобі було? Якщо що то я розумію, що варіантів інших ніхто не пропонував і всі так робили. Але от внутрішньо тобі нормально було?
     
  12. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    ви ж не розраховували ,що так буде завжди ?
    плюсуюсь ..мама 6-річки... Ваша Яна - виросла. Певно треба дати їй шмат свободи, але з рамками.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Правду кажучи, якщо хтось захоче покурити, то й гуляти не треба йти. А з описаного @Яська Березнева "налупити по дупі, бо 15-річна дитина гуляла за 2 км від дому", то підхід канєшн ржачний. Бабусі і дідусі просто тяжко переживають новий етап.

    Добре, що моя не розказує мені практично нічого зайвого))) ну тобто мене її закритість цілком влаштовує. Але коли вже їй треба з чимось розібратися, то приходить. Цікаво, як то воно буде років через 5.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. Kroshka Enot

    Kroshka Enot Well-Known Member

    мене найбільше шокує, що вони тепер не ховаються від дорослих. В наш час хлопці з цигарками никалися по кутках.

    а пару тижнів тому прокинулася серед ночі від викрикувань фраз непристойного змісту дитячими голосами з балкону якогось з сусідніх будинків.
    По типу наших ігор в карти, коли той хто програв, мав прокукурікати на цілу вулицю.
    Вапрос - де батьки цих дітей в 3 годині ночі? Чому ці діти дозволяють собі назагал вживати такі гидкі і жахливі слова?

    Це я до того, що зараз світ цілком інший, ніж був за нашого дитинства.

    І я думаю, що в теорії дітей тре виховувати самостійними (дітям жу потім легше буде давати собі раду), але як це зробити в нинішніх умовах, не уявляю.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. SOLODKA

    SOLODKA Well-Known Member

    Доньці 12. Вже рік їздить маршруткою зі школи додому ( живемо біля Львова). У початкових класах була група продовженого дня - могли забирати автомобілем о 18-18.30. Тепер як ? Щодо прогулянок ?!- домовились з коліжанка ми , я завезла , вони погуляли ( кіно, ковзанка, піца), почекала ( маю 3 години ), забрала автомобілем додому. Інших варіантів поки нема . Чи є?
     
  16. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    та звичайно, що ні
     
  17. Orman

    Orman Модератор-бомба

    бо їх ніхто не ганяє. Вони взагалі жодного суспільного осуду не відчувають. Я як вранці бігаю, то бачила хлопців 8-10 років, які курили, я насварила - сигарети з писка забрала, то наступного разу як вони мене побачили, то самі сигарети покидали. Поки вони отакі малі, то є сенс ганяти - в 15 вже пізно, хоча я зауваження роблю. Так само з матюками - завжди роблю зауваження, і помагає, навіть 15-річним. Або вони йдуть геть.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Мені було супер. Я дуже люблю свободу. Єдиний раз було дуже гидко, коли в перший же тиждень вкрали мобільний з сумки. Тоді то ще тільки початки були, мама спеціально купила, щоб я була на зв'язку. Я свою маму боялася до півсмерті, якщо що. Ми з бабою вирішили не розказувати (мама закордоном). Наступного дня купили інший за 2 пенсії. Але вислухала я за той телефон так, ніби, звиняйте, з пузом додому вернулася. Але після того я свої речі в транспорті тримаю так, що не доберешся. А взагалі я кайфувала, що можна самій собі їхати і займатися своїми справами. Вивчила всі маршрути, дивилася по карті, як знайти потрібний будинок. В мене були інші підліткові трабли, але зовсім не пов'язані з самостійним пересуванням кудись.
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Orman

    Orman Модератор-бомба

    це кожен з своїх умов виходить. Якщо вам категорично нема як, то так тому і бути
     
  20. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Я ото собі почала пригадувати, коли ж то я почала активно тусити по рок-концертах з подругами. І чогось собі так думаю - нє, та то я вже велика була, що ого-го-го. А тепер звірила по роках - 14-15 років))))Зараз видається - дитина, а тоді почувалась дуже дорослою. Правда ми чемні були, не палили-не пили. Рокерші-ботанічки....
    Статистика по подругах, що мають дівчат підлітків. Усі в 15 років вже активно гуляють самі. Їздять в ТЦ, кіно і т.д.
    я на днях чоловіку казала, що в нас такий район, що ніхто ніде не тусується з підлітків. Вже аж самій цікаво, де вони всі. Ну хіба влітку в парку ролики-велосипеди.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1