Що читаємо? (2)

Тема у розділі 'Читальний зал', створена користувачем Virchuk, 2 Вересень 2013.

  1. Demetra

    Demetra Well-Known Member

    Дівчата, стільки рекомендацій , що в мене загорілися очі. Як прочитаю, обов'язково, напишу тут відгук.
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Обов'язково напишіть, я серед тих, кому не сподобалось :)
    Мені якось мало руху і подій. Певно дало таки своє сприйняття через призму того, хто автор. Чекала більшого
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    «Соло для Соломії» Володимир Лис.
    Нарешті я налаштувалася на українську літературу. Чомусь навіть сучасна українська література викликає асоціації трагізму, важкої долі українців і в такому стилі. І частково так воно і було. Хоч ніби нічого дуже трагічного не трапилося, незважаючи на ті непрості часи, в які жила головна героїня Соломія. Та все ж моментами ставало сумно і сльози самі текли навіть від, здавалося, радісних подій. Особливо коли Соломії брат, який пропав на війні, знайшовся через багато років. Сподобалося, що автор, обравши за мету написати про життя цієї жінки, таки дотримався сюжетної лінії і не робив великих відступів з описом тогочасних соціально-політичних обставин. Звичайно, і друга світова війна, і партизани упа, і радянські воїни, і політика радянського союзу безумовно вплинули на долю Соломії, хоч вона і була простою жінкою, яка любила і яку любили. І незважаючи на ті труднощі, з якими їй довелося зіткнутися, вона виростила дітей і дожила до глибокої старості.

    Так, це та книжка, яка вартує уваги.
    6979DDBA-B919-41BF-B53B-DD165A0494BF.jpeg
     
    • Подобається Подобається x 4
  4. irkazijka

    irkazijka Well-Known Member

    Цього року багато читаю. Щойно дочитала "Черешні з коньяком" Ніки Нікалео
    IMG_20190320_212746.jpg
    Мої враження від цієї книги тільки позитивні, класні, теплі і так легко на душі.
    Дуже багато розумних думок, над якими варто задуматися.
    Пише автор дуже просто і зрозуміло. Переповідати зміст не буду, скажу лише, що побільше б таких книжок, які б і розслабили, і зробили переосмислення.
    Рекомендую почитати.
    P. S. Ну і так мені захотілось посмакувати черешнями з коньячком:haha:
     
    Останнє редагування: 21 Березень 2019
    • Подобається Подобається x 2
  5. Raven

    Raven Мама малятка

    Давно з таким захопленням не читала дитячу літературу - Школа добра і зла - Зонан Чейнані. Не все добро, що добром виглядає, не все, що ти думаєш, що то зло є злом. Прочитала з залом всю трилогію, тепер дочиталась про продовження серії, але відгуки там не дуже. Не хочу зіпсувати собі враження про книгу, як з серією Джождо Моєс про Уіла і Лу, друга книга - то повний капець, а третю з принципу не буду читати.
     
  6. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    В Лиса "Століття Якова" та "Соло для Соломії" найкращі книги. А далі з кожним роком пише все гірше і гірше. Деякі книги просто неможливо читати.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  7. Snigko

    Snigko New Member

    нещодавно прочитала досить цікаву книжку Аеропорт, вона велика і описує події одного вечора.
     
  8. irkazijka

    irkazijka Well-Known Member

    "Маленька паризька книгарня"
    Ніна Джордж
    Screenshot_20190429_162138.jpg
    Це щось особливе. Захоплююче, романтичне і Франція , любов.. Але кінець книги напряг мене. Така ностальгія і ніби ж все добре, та не все...
    Сюжет і задум цікавий, та підходить для меланхолічного настрою.
    Відходжу від книжки, бо післясмак незрозумілий до кінця.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. Freedom UK

    Freedom UK Well-Known Member

    Я як раз пару днів тому надихнулась відгуком, а сьогодні в гостях знайшла цю книгу! :)
    Чемно попросила взяти на невизначений термін почитати, та, обставини склались так, що я мала можливість в тиші сісти та прочитати. Проковтнути :) цю історію за 2 чи 3 години.

    В мене залишився неприємний осад. Іноді було бридко. Починаючи від самого початку: священник-алкоголік, ворожіння (що Настя, що гадання) - і десь з половини книги я читала в прискоренному темпі, сподіваючись, що щось світле, розумне, чисте та вічне таки трапиться у головної героїні.
    Так, про "життя", "долю простої українки"... І років 5 тому мене ця історія з усіма переживаннями, чоловіками Соломії залишила б у іншому стані, майже захоплення та певно співчуття.
    Наразі, я змінилась, і мене б порадувала б непроста історія сімї, яка би витримала труднощі гідно.
    Сам стиль написання - клас. А сюжет - не вгадала я щодо своїх теперішніх вподобань :).
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  10. porIra

    porIra Well-Known Member

    Починала двічі і двічі відкладала. Після вашого відгуку зі спокійною душею "викреслю" зі списку тай забуду.
    А загалом, з творів В.Лиса:
    "Країна гіркої ніжності" - цікава, сюжет непоганий, три покоління жінок, трохи історичних подій.
    "Століття Якова" - це вже бестселлер, однозначно раджу, і бажано спочатку книгу а потім фільм.
    "Стара холера" - купила книгу наобум, підкупила назва :) , сподобалася, єдине що розізлило - коли до закінчення залишилося буквально кілька сторінок, в сюжет ще "приплели" АТО, як на мій погляд - це вже було зайве, можна було якось цікавіше побудувати розв`язку.
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Джерело" Айн Ренд.
    Знаю, що про цю книгу вже тут писали. Можливо і не раз. Давно мене так не зачіпала книга.
    Після Атланта я чекала на щось потужне.
    Але ця книга перевершила всі мої сподівання.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Корисно Корисно x 1
  12. porIra

    porIra Well-Known Member

    Дякую за "наводку" :)
    Купила сьогодні мамі на подарунок. Вона таке любить. Вже й сама третину "проковтнула". В книжці якось легше ті історії читаються, ніж в ІГ. Може тому що послідовно. До неділі ще встигну всю прочитати.
     
  13. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Дочитую "Емоційний інтелект" Д. Гоулман та "Як керують найкращі" Брайан Трейсі (про лідерство).
    Серйозні і достатньо складні книжки з напрямку саморозвитку і вдосконалення, передбачають внутрішній аналіз та виконання завдань. Не для швидкого читання. Планую ще раз перечитати при нагоді.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  14. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    «Фіалки в березні» Сара Джіо
    Це третій роман авторки в українському перекладі. І вже можна робити висновки про певний авторський стиль. А саме, поєднання минулих і сучасних подій, розгадка яких почалася зі знайденого щоденника в старому будинку. Історія захоплююча і загадкова. Тішить, що головна героїня зуміла її розгадати (щоправда, я в цьому і не сумнівалася). І зрештою, знайшла відповіді на незрозумілі ситуації зі свого дитинства.
    Гарний роман для відпочинку за чашкою кави на вихідних.

    «Чорні водяні лілії» Мішель Бюссі.
    Почну з назви. Я звертаю увагу на назву і дизайн книжки, тільки після того беру в руки, щоб почитати анотацію, а вже тоді приймаю рішення про купівлю. На цей раз було інакше. Ця книжка потрапила в рейтинг новинок, які варто почитати, тож рішення про купівлю приймалося на основі рекомендації автора статті (уже не пригадаю якої). І я ні разу не пошкодувала, що придбала цю книжку, хоч і прочитала її дуже швидко. Я люблю загадкові історії і часто здогадуюся чим вони закінчаться. Це не той випадок. Лише коли головна героїня розповіла послідовність подій, я зрозуміла яка ж насправді трагедія сталася в її житті. Дуже сумно і дуже прикро, адже життя неможливо прожити ще раз. На жаль. І хоч як це не дивно, а кінець таки оптимістичний.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Прочитавши Ваш відгук, вирішила також прочитати. Якщо чесно читати "Джерело" я боялась, ще досі ( хоч уже пройшло більше 2 роки) тримав післясмак від читання Атланта. Чомусь думала, що не можна написати ще щось в такому дусі. Що і Атлант, що і Джерело швидко читати не варто ( але це також важко), потрібний час на роздуми. Ці обидва твори настільки багатогранні, інколи аж дивуєшся як в одному творі можуть бути висвітлені стільки проблем: і глибока філософія буття, теорія змови, теорія ведення бізнесу, стосунків і взагалі сенсу існування людини.
    Я дуже люблю рекомендувати такого роду книги друзям і разом з ними відкривати нові проблемні питання, які висвітлені в творі. Це дійсно неймовірно. Цікаво спостерігати за нашим способом сприйняття і сотий раз перконуватись, що ми всі різні і по різному сприймаємо одну і ту ж ситуацію.
     
    Останнє редагування: 3 Червень 2019
    • Подобається Подобається x 2
  16. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Гілберт "Природа всіх речей". Читаю і смакую кожне слово. Ця книжка - "моя" від першої і, сподіваюсь, до останньої сторінки. Поки прочитала половину.
    Перед цим читала Славомір Мрожек "Дядько Мрожек не припиняє чесати язиком". Не сподобалось. Купила, бо в анотації писало, що твір з гумором. Чесно кажучи знудилась поки читала. Нічого цікавого.
    теж дуже хочу її прочитати.
     
  17. maavka

    maavka Well-Known Member

    А я недавно прочитала таку книгу
    [​IMG]
    Людмили Калабухи "Почніть говорити ні". Там не тільки, про те як відмовляти, але і про багато іншого. Я не люблю воду, особливо, як це часто буває в американських книг, але тут води нема, тут вся інформація корисна, хоч можливо не зовсім по темі. І легко читається.
    Для мене якраз ця книжка дуже актуальна. І, що цікаво, написана вона львів'янкою.

    Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk
     
  18. МарянаК

    МарянаК Well-Known Member

    В одному з "непам"ятаю яких рейтингів" радили книжку "Де немає Бога" Макса Кідрука - на одному дИханні проковтнула. Раджу.
    Зараз осилюю "Щоденник Анни Франк" ... таке (як на мене)
     
  19. Jusi

    Jusi Ловець емоцій

    Мене найбільше вразили вже спогади очевидців, як воно закінчилось. Плакала, як мала дитина : (
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Захотілося мені відновити деякі моменти історії України в пам,яті. Не так щоб праці Грушевського штудіювати, а щось простіше. Був вдома підручник малого з історії. То була погана ідея. Наякої структури, все якось недолуго викладено. І тут згадала про діда Свирида (фб блогер, вікіпедія каже, що то дипломат та історик Іван Довганич під літературною маскою) та його "Історію України". І то краще підручника з історії у 100 разів. Вона проста і доступна в першу чершу. Немає складних термінів та надлишку інформації. Все легко і зрозуміло. Дід трохи жартує, трохи критикує, трохи піддає сумнівам 100% правдивість літописів Нестора. Загалом дуже цікаво.
    Наразі вийшло 2 книги із запланованих 5.
    img713_35.jpg
     
    • Подобається Подобається x 5
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1