Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Олюська, 5 Грудень 2008.

  1. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

    то римокатолики мають той рибоїдний піст
    по ТВ один священник казав що краще з"їсти рибу в піст ніж страву в ресторані пісну, але вартістю кілька сотень грн.
     
  2. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

    не помиляєтеся. різниця є приписи.

    православні - не їдять риби і ОЛІЇ,а тільки у визначені дні.бо є дні так званого "сухоядение", без олії.АЛЕ - цього дотримуються насмперед священнослужителі і ченці. Звісно, православний вірянин, який хоче дотримуватися такого посту - так може теж робити. то треба велику силу, і я знаю таких.

    напишу, що на мою думку, Піст - окрім обмежень в їжі, насампереду духовний має бути. звісно, як казала Ліля, церква не даремно дає обмеження. але їжа не головне.

    Відмовитися можна і від одного найбажанішого продукту, але прочитати більше молитов, чи зробити більше гідних справ. і це не буде чимось гіршим ніж постити в "строгому обмеженні на їжу"
     
    Останнє редагування модератором: 1 Березень 2012
  3. Т@нюшк@

    Т@нюшк@ чекаю...

    Відповідь: Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

    так, звісно. просто дана тема присвячена стравам під час посту, тому тут так обговорюється тема їжі під час посту.
     
  4. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

    Це не тільки на Вашу думку, так само кожної неділі священник в церкві говорить і особливо наголошує на перевазі духовного.
     
  5. наталя 2204

    наталя 2204 Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

    Цілком згідна. Але в сучасному світі (на жаль) для більшості людей піст-це "не їсти мяса" і все. Шкода, звичайно...........
     
  6. Відповідь: Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

    Так, давайтк все ж таки зупинемось на темі, що ЇМО під час посту?.
    Ми поїхали на Шувар і закули багато риби (морський окунь, кижич, скумбрію, хек, лосось)-це буду запікати з овочами на п’ятниці. Окрім цього, готую тепер пісні супи, рис з овочами, салат "шуба" або вінегрет, печену картоплю, палюшки, голубці з тертої картоплі, вареники. Обмеження у нас найчастіше у м’ясі, рідше-у молочних продуктах.
     
  7. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

    Цього року ми їмо все крім м'ясного, молочного, яєць, солодкого, алкоголю і кави.
    Різні пісні зупки, борщики, теж їмо багато всякої риби (печеної або смаженої в муці), на гарнір гречка, картопля (варена, смажена, печена), макарони, багато у нашому меню грибів. Вареники з різними начинками, пиріжки. Різні закрутки, салати з капусти, буряка, моркви. Особливо в цей піст налягаємо на фрукти.
     
  8. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

    Ей, АЛЬО!!! Ви що не слухали апостола?

    Для когось від м’яса відмовитись це також піст. Ми не знаємо, і не судимо. Я б просто радила писати пояснення, чи піст строгий чи облегшений. І все.
     
  9. Ірена

    Ірена Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

    купили мої пів кабанця... і різала м"ясо, і сало і дітям котлети готувала парові, але навіть мене не залоскотало ніде... що то є сила думки...
    хоч би вона (та сила ) ще спрацювала мені на солодке... бо від солодкого таки маю залежність.
    нині буду робити палюшки, як тут дівчата писали. на сніданок з"їла канапочку зі шпротом.
     
  10. наталя 2204

    наталя 2204 Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

    Я мала на увазі, що люди забувають про духовну сторону посту, а перетворюють його на звичайну дієту.

    А я й не суджу. Я теж на час посту відмовлясь тільки від вживання м"яса, на більше моя грішна душа поки що не здатна (тим більше, що всі навколо мене кожного дня їдять м"ясо, ковбаси і т.д.) Але не треба забувати про молитву, церкву, добрі діла і т.д.
     
  11. Т@нюшк@

    Т@нюшк@ чекаю...

    Відповідь: Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

    і не треба забувати що в даній темі саме обговорюється тема їжі під час посту
    в загальному про піст і духовний піст можна поговорити в розділі Філософські та релігійні посиденьки
     
  12. наталя 2204

    наталя 2204 Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

    Точно.
    Ми вчора доїли пиріжки з горохом. Смачненькі були. Готую їх тільки в піст.
     
  13. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

    Правда, правда. Не можна забувати про молитву. Мені он діти нагадують щовечора, що ми ще не били поклони :)

    А в мене те саме з м’ясоїдами. Я мушу готувати м’ясо а сама не їм. Я пощу облегшено, чи як то кажуть з набілом а в неділю їм яйця.
     
  14. Ірена

    Ірена Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

    з "набілом", то як Марусю? з молочним?
    я на обід собі наварила вареників з морозильника. їла зі сметаною...
    цілий день не вживала солодкого аж після роботи взяла собі горішків у кунжуті та цукрі. тааак наїлася...
    на вечерю - яблучко.
     
  15. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

    Так точно. З молочним, тобто кефіром, молоком, йоґуртами.
     
  16. Ірена

    Ірена Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

    я нині мала макарони з сиром і тушені грибочки (витягла з морозильника опеньки). але от сиджу і думаю чи вони цьогорічні були:girl_haha:
     
  17. наталя 2204

    наталя 2204 Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

    скоро дасть ся знати :)
     
  18. Juliasia

    Juliasia Member

    Відповідь: Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

    Я приготувала чанахи без м"яса - така смакота, ще й досить ситно.

    Готуються так: відваріть квасолю, воду злийте. Картоплю підсмажте майже до готовності. Цибулю з морквою теж злегка підсмажити. Складаєте все в одну посудину, найкраще казанок, додайте томатну пасту (я використовую перемелені томати домашнього приготування + домашню лагідну аджику). Також смачно додати болг.перець (свіжий, морожений або навіть маринований). Все перемішуєте, додаєте лавр.листок, сіль, перець до смаку, якщо занадто густе, то долийте трохи води. Нехай все разом покипить 5-10хв. Вкінці можна додати часник і зелень.
     
  19. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

    а нащо виливати відвар з квасольки і потім розбавляти простою водою?
     
  20. Juliasia

    Juliasia Member

    Відповідь: Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

    Тому, що вода з квасольки дає неприємний присмак і колір страви. А якщо ви дасте достатньо томатного соку, то води не потрібно буде доливати.