Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Олюська, 5 Грудень 2008.

  1. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    ооо, я теж такі гамцяю. але то троха інші.
     
  2. Lilusik

    Lilusik Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    На скільки мені відомо, то на час посту не вживаються яйця і страви які їх містять
     
  3. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Слухайте, дівчата. Я он зауважила таку річ, що дуже багато з форумлянок готують в четвер рибу а в п*ятницю вже ні. Це тому що так вийшло чисто випадково, чи то так привиклось ще з радянських часів коли у всіх школах і їдальнях по-четвергах подавали рибу а в п*ятницю лишень мясо. Чи то може просто люди більше схильні до єврейо-мусульманських правил, бо в мусульманів так Коран пише: четвер - рибний день.:girl_emo:
     
  4. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Що їмо під час посту?



    Скоро піст і пора вже задуматись що будемо їсти.:girl_wink:
     
  5. Олюська

    Олюська Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Переношу своє питання сюди.
    Хтось складає собі меню на тиждень (або хоча б на пару днів)? Що ви готуватимете настпуного тижня, бо в мене вже голова пухне. Хотілося б обійтись без м'ясного і молочного, ну і рибного
     
  6. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Сьогодні приїхали з села від батьків і привезли, як завжди, трохи собі продуктів.
    На піст підійдуть закрутки: огірочки, помідорчики, салатики різні. Також квашена капуста. Буде і на салатик, і на капусняк, на пиріжки, вареники. Вже планую різні зупки пісні. Також в хід піде фасоля і горох.
     
  7. Cifalius

    Cifalius Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Олюська!!! Який піст для вагітної??? Ви маєте їсти ДЛЯ двох, а не відмовлятись від їжі, вагітній жінці потрібні і риба, і мяско, і молочко...сам священник в церкві каже, що вагітна не постить...і мама яка вигодовує дитину!!! Але цього року я хочу попостити, ну хоча б спробувати, бо чесно кажучи не постила роки 2-ва. Загалом пощу не тільки тому, що піст, але є особиста вигода. (потрібно трошки схуднути) :)
    Тому пропоную справді скласти меню, на тиждень, так як взагалі зеленого поняття немаю, як буду харчуватись, бо годую ще малечу.
    Наприклад, я думала їсти один раз в день, десь о 15:00, овочеву зупку, на вечерю...фрукти...а сніданок...чай, але так їсти неможна, бо можна виразку заробити, тому пропуную справді складати меню...
    Почнемо з понеділка:
    сніданок:
    обід:
    вечеря:
    перекуси:
     
  8. Олюська

    Олюська Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Cifalius, це я знаю і постити в їжі збираюсь хіба що им, що обмежуватиму себе в солодощах та інших смаколиках, які на користь мало йдуть, але втамовують мої забаганки:girl_haha:.

    А коли годувала грдьми, то трохи постила в сенсі їжі, не їла м'ясного в середу і п'ятницю + перший та останній тижні посту. Деколи не їла й молочного, але то часами. Зараз не буду себе виснажувати, щоб не нашкодити маляті і собі.
    Але мені треба чимось годувати чоловіка, який любить собі вибагати і перебирати.
    Те, що в піст їдять горох, фасолю, квашену капусту, то всі знають. Давайте ділитися конкретними рецептами, як написала Cifalius: сніданок, обід, вечеря...
     
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Якраз для двох їсти не рекомендують, бо переїдання не лише гріх, але й шкідливе.
    Я хотіла трошки постити, зовсім трошки, але чоловік мені нині заборонив, то вже мушу слухати. Вирішила собі піст зробити на вафельки в шоколаді, якими явно зловживала останнім часом. І взагалі на солодке, а яйця, молочне та м'ясне їстиму. От Романові буду варити щось пісне: овочеві страви всілякі.
     
  10. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Охочих нема? Ну то я запропоную щось:

    Почнемо з понеділка:

    сніданок: чай, без молока чи цукру. Канапка з горіховим маслом і мармолядою. Або просто тост з мармолядкою.

    обід: Печена бараболя з травами, в оливковій олії і пісна салатка з капусти. (наприклад) або якщо є квашені помідори або огірочки.

    вечеря: Пісна зупка: перлова з овочами, заправлена цибулькою на олії.

    перекуси: Сухарики пісні. Чаї. Яблуко.
     
  11. Cifalius

    Cifalius Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    НЄЄЄЄЄ то їсти ЗА двох не рекомендують, а ДЛЯ двох можна :)

    ---------- Додано в 11:21 ---------- Попередній допис був написаний в 11:19 ----------

    Понеділок:
    Сніданок: кава без цукру та молока, зелений чай
    Обід: овочева зупка
    Вечеря: капуста тушкована з фасолькою
    Перекуси: чорнослив, курага
     
  12. Олюська

    Олюська Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Люди, а ви взагалі цілий ьтиждень плануєте обходитись без молочного? Бо я от на завтра запланувала пиріжки з фасолею, а там тісто на кефірі та й їдять мої їх зі сметаною
     
  13. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Ми плануємо хоча б перший і останній тиждень посту однозначно! А там вже як вийде! Місіть на воді. Нато і піст, щоб стримуватися. А з сметаною то Ви вже загнули...
     
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Цей тиждень є строгий піст, тому краще запланувати щось інше. Так само Великий тиждень.
    Далі строгий піст зобов'язує понеділок, середу та п'ятницю, або й узагалі лише середу та п'ятницю. Очевидно, що якщо хтось постить цілий час, то це тільки краще для тіла й душі. Хоча... набагато важливішим та вагомішим буде піст від телевізора наприклад.
    Дітям до 14-ти можна дати і масло, і сметану. Так само старшим, оскільки після 65-ти піст не зобов'язує також. А молоді можуть їсти без того, як буде трохи несмачно, то переживуть.
     
  15. meros

    meros New Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    сьогоднійшній день постила по-повній - пила тільки напитки і то без цукру, чому так, бо якщо стримаюсь сьогодні (тобто перший день) далі буде легко...
    Цей піст дійсно планую постити як належить!
    завтра планую все пісненьке, зупку овочеву, вінігрет...
    для діток раціону на мінятиму!
     
  16. Gentle

    Gentle Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Ми вдома постимо строго тільки в перший і останній тиждень. В основному варяться пісні зупи, більше налягаємо на рибу (обожнюю рибні котлети), овочі. Ще дуже смачно (і корисно) запікати картоплю в мундирах в духовці.
    Сьогодні на роботі мали строгий піст - оселедець і чорний хліб :) Думала, що мене приб'ють за таке меню, але нічого - їли як годиться :girl_haha:
     
  17. Natalysa

    Natalysa Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    В нас у раціоні протягом Великого посту зупи з гречки чи перловки, інколи овочева зупа, які зварені переважно на консерві - і смачно і економно. на друге іде гречка чи картопля з рибою - тушена, варена, жарена, копчена.робимо рибні котлети, але рідко. Ще млинці, налисники (на воді). Салат вінігрет.
     
  18. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Салат, який весь день можна їсти - селера, морква, яблуко, олія і без солі і спецій!
    Зупа пюре - просто картопля, порей, морква (але її витягую), олія, можна з сухариками.
    Кисіль з ягід.
    Картопля запечена в духовці зі шкіркою, до того робою олійку (часник, сіль, базилік, і все що під руки попаде).
     
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Строгий піст - це без риби. Виключно рослинна їжа. У середи й п'ятниці рибу вживати не можна.
    Це не строгий піст. Це приємний піст. :confused:
     
  20. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    я сьогодні їла тільки фрукти і попила чаю з сухофруктами, а чоловіку зварила гороховий супчик і пасту з овочами