Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Олюська, 5 Грудень 2008.

  1. Cifalius

    Cifalius Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    а я сьогодні...згрішила...капець...аж страшно, навіть не могла один день протриматись...:sad:
     
  2. Олюська

    Олюська Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Ще планую, мабуть, на післязавтра вареники зі сливками (маю заморожені). Не знаю, чим маю перемазати, бо, як правило, даю сметану з цукром.
     
  3. berezhano4ka

    berezhano4ka New Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    а я весь день трималась а ввечері на кухні замріялась а нечемні руки самі холодильник відкрили і сосіску витягли.Зрозуміла те,що з"їла М"ЯСО тільки на останньому шматку
     
  4. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Та їх спокійно можна замісити на воді, смак від цього не дуже постраждає.

    Я своїм дітискам нині дозволила на обід клюски з сиром і ще ми всі ласували самим кращим пісним десертом - желе. Чуть не побились хто буде доїдати останню ложку.
    А ще я зробила пісну салатку з вареної моркви, бурячка, барабольки і фасольки, додала зеленої цибульки, кропу і петрушки. Заправила олією і цитриновим соком. Такий собі неправдивий вінігрет.

    Отже на завтра планую. Мої то вже мені сказали що будуть їсти завтра і масло і рибу. Тому їм буде щось відповідне а собі зроблю так:

    спечу пісного медівника
    маю перлову зупку з овочами, салатку... і ще щось придумаю. Хочу зробити пиріг з капустою - пісний.
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    У нас на сніданок були пісні млинці з мармулядою.
    На обід тости зі салаткою на олії. Дарко їв рибу.
    На вечір зараз зупку пісну зварю, то й на завтра буде.

    Ще на завтра планую запекти баклажан кільцями із морквою та петрушкою.
    Роман ніби мені заборонив постити, але я їм разом з ним. Правда, я собі мащу хліб домашнім сиром і п'ю чай з молоком, бо в мене завжди проблеми з кальцієм та залізом протягом вагітності, відповідно від молочних відмовлятися не можу, бо "ломка" починається.


    Та ви ж грудьми годуєте, хіба ні?
    А чому вибираєте страви, що вимагають додавання сметани?
     
  6. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Виставляю тут, бо воно пісне:

    Пісні бананові зірочки

    [​IMG]

    До чаю хочеться чогось добренького. Ці печенька пісні і тверді але з чаєм ідуть дуже добре.

    1 банан
    2 ст.л. меду
    1 скл цукру
    3 скл муки
    1 ч.л. порошку до печива

    Банан розім*яти в пюре, додати мід, цукор, муку і порошок до печива. Замісити мягке тісто. Розвалкувати і вирізати фігурки. Пекти 10 хвилин при температурі 180 градусів.

    [​IMG]
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Моя зупка буде цілком на завтра, бо наш татко нині лиш обідав. Цілком строго постить.
     
  8. vitalinka

    vitalinka Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    на час посту відмовилася від м яса, алкоголю і шоколаду. решта їмо)
     
  9. Cifalius

    Cifalius Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    так , донечка ще гамає...але сам факт...нема сили волі...:)
    Та ще в вечері чоловік приніс бельгійські вафлі..ще теплі...капець, відкусила шматочок...легше стало!!!

    Вівторок:

    сніданок: кава, чай
    обід: овочева зупка
    вечеря: гречка з овочами
     
  10. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    А ми сьогодні маємо зрази з яйцем, потім посмажимо бульбочку, і на завтра ще хочу зробити салатик з овочів :) В мене з чоловіком тєжко - він не їсть жодної зупи без сметани, то я її в піст практично не варю (і сама рідкого майже не їм, хіба росіл), як вже дуже схоче - хай до мами йде по зупу :)

    На неділю буде смажена рибка і пляцок з яблуками (яйця, цукор, борошно, яблука) :girl_smile:
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Я розумію, але ваші слова мене вразили. Таки треба сміливості, аби визнати, що згрішила.
    Щодо їди, то Кася має рацію, та й то в Біблії написано, що не до рота, а з рота зло йде. Як нема сили волі взагалі, перехрестіться перед тим, як їсти, подякуйте Богові, що маєте, що їсти, й споживайте зі свідомістю своєї слабкості, а водночас і безмежної Божої любові.
    Правда, тут є один момент: якщо є сумнів чи їсти - то краще не їсти. :girl_smile:

     
    Останнє редагування: 16 Лютий 2010
  12. Олюська

    Олюська Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Марусю, поділіться рецептом

    Та мушу готувати щось таке, аби коханий їв:girl_devil:.
    От нині ,правда, домовились, що ввечері він їстиме венігрет. Та й вівсяну кашу зранку їв на воді, бо так - тільки з молоком. А, наприклад, квашена капуста, гриби, овочеві салати на олії - того він ніяк не їсть.
    А з варениками вирішила, що пересиплю просто цукром:).

    А ще скажіть мені, які то млинці на воді? Вода, цукор, яйко і мука?
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Без яйця. Ложка гашеної соди, аби трохи піднялися. :girl_haha:
    Тут можна ще суміші на млинці купити, які треба робити на молоці та яйцях, то їх теж можна без молока та яєць на воді місити. Вони містять соду і кукурудзяну муку.
    А взагалі в нас тут є соєве та рисове молоко, то можна на них на час посту перейти, бо то рослинне, а не тваринне. Хоча смак геть не той.
    Так, може, він не постить? То ж особистий вибір людини чи є вона частиною своєї Церкви, чи не є.
     
  14. WildWind

    WildWind Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    А я зіткнулася з проблемою харчування під час посту. Але спершу маленький відступ... Пам'ятаю коли була маленькою моменти, що тижнями, може місяцями не було вдома м'яса, то були часи коли батькам зарплату затримували і т.д. Тоді батьки мені маленькій, коли я казала, що буду постити, казали щоб їла те що є зараз, бо постили тоді коли всі добре їли, і Бозя пробачить ... З того часу багато років пройшло, ніколи того не згадувала до нині. Але для мене ніколи не було проблемою відмовитись від м'яса або ласощів наприклад, ну хіба коли лежить на столі і спокушає)))
    Ось почався піст... готувала вчора коханому гречку і грибну підливку, я наїлась до відвалу... коханий залишився голодний. Сьогодні буду готувати деруни, замість сметани думаю чудово піде вчорашня підливка з грибами. І ось знову думаю що коханий скаже... А завтра мабуть приготую пісні голубці з гречкою, рисом та жареною морквою цибулею, а може з картоплею і думаю що дістану тими голубцями))) То все дуже перебільшено, але знаю що коханому потрібне м'ясо, інакше він буде почувати себе голодним, крім того він важко працює... Досвідчені "дружини" скажіть чим ви своїх "хижаків" годуєте?
     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Без молитви піст неможливий і не має сенсу.
    Я вчора теж переживала, чи наїсться він салаткою й хлібом без масла, бо завжди багато їсть і страва без м*яса - не страва. Наївся. Увечері поїхав на канон, то після вже й не вечеряв, бо "не був голодний". І такий весь... мироточивий, інакше не назву. І в хаті якось так стало, аж світліше й спокійніше, ніж будь-коли.

    А що робити з тим, хто не розуміє сенсу посту? Або взагалі не сприймає того чи не був навчений? Мабуть, починати із того, що пояснювати духовну сторону, а вже тоді гартувати фізично.
     
  16. WildWind

    WildWind Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Ну так ми не тільки від деякої їжі відмовляємось... багато в чому себе обмежуємо. Власне що він ще більше навчений мабуть ніж я.. мої батьки ніколи ні в чому мене не обмежували і не заставляли, молитви сама вчила, в церкву сама ходила, не було такого щоб сказали "не їж", але саме тому мені ще більше хотілось показати що я вже доросла духовно і до фізичного і до морального посту.
    А в коханого в родині все інакше, вчора подзвонила його мама і нагадала що піст, щоб ми себе обмежували і т.д. Я б може не "заставляла" його постити зі мною, але тепер знаю що його мама буде питати чим я годую)) А я бачу що йому мало, що голодний.. Питаю чим його мама годувала, каже що не зважав на то ніколи, не придивлявся...
    Власне тому і питаю чи може є якісь страви що "замінять" жирну їжу калорійно))
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Тоді не бачу проблеми. Купіть коханому горішки й родзинки. ;) Ми цілу торбу мигдалю купили.
    :girl_crazy: Записуйте й посилайте звіт поштою. :girl_crazy:
    Вибачте, що так реагую, але з боку мами то не надто християнський крок, аби не сказати, що взагалі не...
    До речі, монахи їдять хліб не на дріжджах, а на заквасці, бо він калорійніший (у три рази) та здоровіший.
     
  18. Олюська

    Олюська Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Тю, геть забулася:girl_haha:
    а вони не будуть до пательні липнути?
    То такі я мала на увазі млинці, як налисники

    А ми з ним на ту тему говорили. Я йому сказала, давай так, якщо хочеш постити, то я готую пісне і ти їсиш, щоб не було так, що ти постиш з моєї ініціативи. Він погодився постити (ще раз підкреслюю, що я не вмовляла і не наполягала). Але є все-таки, харчі, які він не може їсти і крапка. Тому мушу виходити з того, що є
     
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Ну, я на олії смажила. (проти олії Роман мені інструктажу не давав, то я її з раціону не викидала) Млинці її "їли" як баклажани, але вийшли цілком в порядку. Тісто замісила досить густе. Зазвичай кажуть замісити сметанної консистенції, у мене вийшло трошки густіше.
    Ні, то не налисники, то млинці, котрі бліни.
     
  20. WildWind

    WildWind Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    То для того щоб постійно щось жувати? Чи справді це калорійна їжа? Хоча така їжа для "мозгів" добре, наскільки я знаю.
    наша мама вважає це навпаки своїм християнським обов'язком, коханий мене постійно захищає, вона вважає що я винна що не заставляю його до церкви ходити і постити, і так по колу... а я не спорю бо мене мама вчила слухати свекруху, і отак не знаю кому годити.
    А хліб я колись пекла на заквасці, можна з приводу посту знову почати.