Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Олюська, 5 Грудень 2008.

  1. Дана

    Дана Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

     
  2. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    готую Вегетаріанський паштет з квасолі та грибів, але не маю соєвого соусу, чим його можна замінити? Дякую!
     
  3. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Аскорбінко, я не давала соусу :) , можете просто посолити за смаком. А чи хімія... ну тут важко сказати з якої сої його роблять (на банках нема маркування) ми вживаємо його винятково для суші, в їжу не даю.
     
  4. meros

    meros New Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    я теж таке задумала, бо вже кілька років підряд не могла собі такого позволити: то вагітна, то кормлю, знову вагітна, знову кормлю груддю, от нарешті відважилась, бо це дійсно не легко!
    Поки тримаюсь, без масла, молочних продуктів, риби ...
    тому багато з рецептів поки не підходить!
    Сьогодні буду готовити рисову запіканку з яблуками.
    Салат "Вітамінна бомба"
    В салах входять всі сирі овочі. Я завжди беру бурячок, морковку, капусту, салеру і яблуко! Можна додавати картоплю фрі або чіпси, до посту заправляли майонезом, а під час буду олійкою!
    Зупка пісна з фасолею та макароном!
    Поливку з печериць до картоплі.
    Для діток рибу тушковану з морквою та цибулею!
    і ще щось придумати треба, бо ще на роботу чоловіку треба дати йде на чергування на добу!
    Сьогодні працюю на кухні по-повній програмі!!!
     
  5. Дана

    Дана Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Я соєвий соус дуже часто використовую в приготуванні, практично щоденно, маю Кікоман для суші і якийсь китайський півлітровий для готування. Наскільки то хімія і з якої сої його роблять не написано, на пляшці написано натуральне бродіння і т.п:girl_smile: а чи правда:girl_in_dreams:
    А замінити простою сілью.
     
  6. Housewife

    Housewife New Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Полюбився мені форшмак.
    Якщо постити не надто суворо ( бо там є яйця, хоча можна обыйтися і без цього інгредієнту) - дуже смачна закусочка-перекусочка.
     
  7. vitalinka

    vitalinka Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    дякую за підказку про голубці з грибами) буду робити)
     
  8. KAH55

    KAH55 New Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    В цей піст взагалі не вживають м'яса, молочні продукти. Дозволяється вживання рослинного масла в суботу і неділю і на св'ята. Рибу можна вживати тільки у вербну неділю. у Лазереву суботу можна вживати ікру.
    Я перші 5-ть днів посту вживав тільки чай і каву без цукру.
     
  9. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Прошу пана, це у православних а в католиків інші розклади. Про піст в нас є інша тема.
     
  10. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?


    Мої діти вчора вперше м"яса попросили, до того навіть не помітили, що їли каші з овочами, хоч молочне я їм не обмежувала.
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Що їмо під час посту?



    Цього тижня вигадувала для Романа овочеві запіканки. Одна була баклажанна. А вчора зробила кабачкову: томатного соусу з базиліком на дно трохи, тоді виклала густенько кільця кабачка (білого цукіні), тоді переклала тертою морквою щедро, зверху півкільця цибулі та кружальця помідора. Запікала, накривши фольгою, десь до години, на останні 10 хвилин зняла фольгу, поклала зверху сира (оскільки четвер, мені дозволили сей продукт до страви додати) і запікала до файної брондзової шкірочки. Пахло так, що можна було язика проковтнути. )))
    А яка була баклажанна, я вже забула, бо я їх на ходу придумую. :xaxa:
    Здається там були два шари баклажанів, а між ними зелена цибулька, петрушка й помідорчики). Зверху теж дала трошки тертого сира. На кабачкову сир нарізала плястерками.
     
  12. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Що їмо під час посту?



    Я також їм всіляке, і думаю що треба щось міняти бо раптом почала більше їсти мучних страв, замість насідати на антаміни якісь.

    Ось так я напекла в середу, а вже сліду нема:
    було 25 штук
    [​IMG]

    Також їла пісні пиріжки з фасолевою і капустяною начинками:

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  13. Un.Known

    Un.Known Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Як намальовані!

    Знаючи свою майстерність, навіть не уявляю, як би мої виглядали...
     
  14. Дана

    Дана Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Пісні пампушки на картопляну відварі
    Хоч і піст а діти просять чогось солоденького, чому б їх не порадувати? Цікавий варіант пісних пампушків. Пампушки вийшли пухкі, м’які, і дуже смачні.:girl_smile:
    [​IMG]
    Складники:
    Для тіста:
    Приблизно 900гр муки(може забрати трохи більше)
    0,5 пачки свіжих дріжджі
    100гр цукру
    100 гр олії
    Цедра з одного апельсину
    та 100мл соку з апельсину
    Ванільний цукор
    1 ст.л спирту

    2 великі картоплини відварити до готовності приблизно в 600мл води
    Розім’яти разом з рідиною(0,5 склянки відвару відлити для опари) в якій варилася картопля
    Дріжджі розвести відваром дати 1 ст.л муки, і пів столової ложки цукру, залишити на 15 хв.
    Відмірюємо 2/3 від усієї кількості муки, висипаємо муку в широку посудину чи тазік в якому зручно місити тісто, виливаємо в муку опару, сік, даємо цукор, картоплю з відваром, солимо і замішуємо тісто, місимо хвилин 5-10, додаємо олію, знову добре вимішуємо, якщо тісто буде рідкувате потрохи підсипаємо ще муки, тісто по консистенції має бути м’яке і еластичне, і добре відставати від рук, даємо цедру, спирт і ванільний цукор, вимішуємо і залишаємо в холодному місці на 4-5годин( можна на ніч в холодильнику) обов’язково накрити посудину з тістом кришкою, щоб тісто не «втекло».
    Заносимо тісто в тепле місце, формуємо пампушки, в мене цього разу пампушки з вишнями і викладаємо на добре присипану борошном поверхню для підходу, залишаємо на 30-40хв щоб тісто збільшилося в двоє.
    Смажимо в добре розігрітій олії але щоб не диміла, бо інакше пампушки ззовні будуть горіти а в середині не пропечуться, на поверхні олії час від часу мають виходити бульки. Я жарю так кидаю пару пампушок в жир і зразу накриваю посудину кришкою, так в моїх пампушках виходить по кругу гарна біла полосочка -«обруч», виймаємо готові пампушки, викладаємо на паперовий рушник щоб стік зайвий жир, і готові охололі пампушки посипаємо цукровою пудрою.
    Рогалики з того самого тіста
    [​IMG]
    Таке тісто є чудовим і для рогаликів. розтачуємо круг ріжемо на 8 трикутників, спочатку на 4 а потім кожну частину ще на дві, на край трикутника кладемо начинку, скручуємо рогалик, я накрутили з варенням, вишнями, шоколадом та солодким сиром, для підходу рогалики викладаємо зразу на деко застелене пергаментом і змащене олією, як рогалики добре підростуть змащуємо яйцем або солодким чаєм,(як в мене:girl_smile:) або вершками і печемо при температурі 180гр 15-20хв.
     
  15. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Що їмо під час посту?



    Дано, дякую за вегетаріанський паштет. Змели за день, смакота))))))) Завтра знову приготую.

    З.І. - порадьте якусь неклопітку другу страву або гарнір, в голові 0 ідей....
     
  16. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    вчора варила рис, стушила моркву з цибулею, перемішала з рисом. Зробила багацько - вже майже все з"їли :)
     
  17. Housewife

    Housewife New Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Люблю на гарнір готувати пшеничну кашу. ДЛя смаку окремо підсмажую цибульку з морквою, і коли каша на половину готова, змішую з овочами і в духовку на 20 хв.
    До неї можна пригтувати і підливу з грибами і капусту тушену..
    Ням!
     
  18. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    мене чоловікова мама привчила взимку голубці з квашеної капусти робити. Ми як квасимо капусту, то кладемо в бочку декілька цілих невеликих крижівок з вирізаним коренем. вони прокисають і м'якнуть - навіть парити не треба. Тільки потім, підбираючи начинку, треба враховувати, що буде кислинка. Я їх тепер більше люблю, як із свіжої капусти.
     
  19. Kasia

    Kasia Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    моя бабуся так робила. на жаль, квасти капусту в бочці - це для мене нереально наразі.
    згідна з вами -це дуже смачно.
     
  20. Ука

    Ука Добрий волонтер із поганими нервами

    Відповідь: Що їмо під час посту?