Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Олюська, 5 Грудень 2008.

  1. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Що їмо під час посту?

     
  2. Дана

    Дана Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Картопля в сухарях.
    [​IMG]
    Розрахунок приблизно на кілограм картоплі
    Картоплю добре помити якщо шкірка тонка то не треба чистити, розрізати на четверо, велику картоплю на восьмеро. Порізану картоплю скласти в баняк, влити 5-6 ст.л олії без запаху, перемішати, дати столову ложку сухих «італійських трав, і столову ложку сухого часнику, посолити, і поперчити, всипати добрі дві жмені сухарів, перемішати. Висипати на британку можна попередньо застелену пергаментом, ще раз посипати сухарями щоб кожен кусочок був густо вкритий сухарями, запікати в духовці 30-40хв до гарної рум’яної скоринки.
    Можна зробити те саме але без сухарів,ь до картоплі з олією дати 1ст.л солодкого меленого перцю, солі і сухих травок. Вийде гарненька червонувата картопля.
    Можна зробити тільки з травами і часником сухим. Кожного разу можна придумувати щось новеньке.
     
  3. Housewife

    Housewife New Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    А моя подруга її завжди для своєї собаки на гарнір готувала ))))
    До речі про картоплю. Дуже простий і смачний рецептик. Відбираємо картоплини маленького розміру, розрізаємо навпіл, якщо більші то кільцями,кожну частинку солимо і гарно тремо зрізом одна до одної. Тоді в духовку і до готовності. Ось така смакота получається
    [​IMG]
     
    Останнє редагування: 1 Березень 2010
  4. Златка

    Златка Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    я теж таку дуже люблю - легко і смачно :girl_smile: а особливо мені подобається так запікати маленькі картоплини, не розрізаючи їх :girl_curtsey: тим більше, що з варіаціями різних приправ чи соусів картопля може бути зовсім інша на смак
     
  5. Housewife

    Housewife New Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Якраз в тому, що розрізаєш її - і сам смак :girl_claping:, бо там якимсь дивним чином, від тертя посоленими розрізами одне до одного, утворюється надзвичайно хрумка схоринка. Просто фантастика:girl_in_love:
    Я коли перший раз готувала просто диву давалася, як же воно так )))
     
  6. Ascorbinka

    Ascorbinka скептик-романтик

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    а я просто картоплю (не солену, не різану) викладаю на решітку духовку (таку завелику, щоб при печенні не провалилася через ту решітку). Спечену викладаю в банячок з сіллюю, часничком і олійкою (або вершковим маслом). Накриваю кришкою і даю 5-10 хв обмякнути.
    Печеться в моїй духовці годину, то я її ставлю і йду за дітьми в садок, приходим на гаряченьке))))))
     
  7. Дана

    Дана Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Ще один рецепт для посту
    Небанальні картопляно-грибні котлети.
    Черговий рецепт для посту я знайшла на цьомусайті

    [​IMG]


    * 500 грам картоплі
    * 200 грам печериць
    * пару штук сухих грибів
    * 2 великі цибулі
    * соняшникова олія для жарки
    * 1 яйце
    * 2 ст.л паніровочних сухарів + сухарі для панірування самих котлет
    *1ст.л крохмалю


    Картоплю відварити, повністю охолодити, змолоти через м’ясорубку. Цибулю порізати на дрібні кубики, підсмажити до золотистого кольору, гриби почистити, порізати також на кубики, потушити на 2ст.л олії 5-6хв, сухі гриби залити кип’ятком так щоб тільки покрило гриби і варити 15хв, рідини має залишитися 2-3 ст.л, охолодити цибулю з грибами. Відварені гриби порізати тоненько. Змішати картоплю, гриби, відвар з грибів, цибулю, добре посолити і поперчити, дати сухарі і яйце, вимішати і залишити масу на 10хв щоб сухарі набухли, котлетна маса буде подібна по консистенції на пластилін, і добре триматися купки, формуємо не дуже великі котлетки, обкачуємо в сухарях і жаримо на добре розігрітій олії до золотавої скоринки. Далі по рецепту котлетки треба поскладати в жаротривку посудину і ще запікати декілька хвилин, я цього не робила. Їсти такі котлетки можна коли вони будуть кімнатної температурі, можна їсти з овочевим салатом, хто любить зі сметанкою, я їла з ось таким соусом:.
    1велику цибулину
    1 велику морквину
    1ст.л італійських трав
    4 зубці часнику
    2 т.ложки муки
    2ст.л соєвого соусу
    2-3 каплі тобаско
    2-3 ст.л зелені кропу
    Цибулю порізати на кубики, потушити, дати потерту моркву, знову тушкуємо 5хв, даємо муку, швидко мішаємо 1-2хв, розводимо кип’ятком і енергійно мішаємо, додаємо соєвий соус, приправи, в самому кінці вичавлюємо часник і даємо зелень кропу.
    Якщо для вас не критично можна дати 2-3 ст.ложки сметани, я їм без сметани.
    Половину котлет я смажила без яйця, все трималося чудово і не розвалювалося, до другої половини добавила яйце. :girl_smile:
     
    Останнє редагування модератором: 2 Березень 2010
  8. Curly Xena

    Curly Xena Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    а за мною ходять пиріжки з квасолевого тіста та ще й з тушкованою капустою (або просто дріждж. з капустою) :) Але то певно на суботу-неділю плани
    а так - в мене "солянка збірна" :) - форшмак з селедця, картопля, оладки з тунцем, вчорашній борщ
    З пісного ,що нове випробувала - кільця кальмара смажені (чоловік в захваті - мені трохи гума :)) - кальмара (чищеного,без плівки), ріжемо на кільця товщиною 0.3 см, вкидаємо на хвилинку в киплячу воду (щоб не затвердів), витягаємо, обсушуємо, обкатуємо в суміші сухарів, солі та приправ (в мене іт. суміш) - і в олії обсмажуємо.
    Те саме можна робити з кільцями октопуса :)
     
  9. наталя 2204

    наталя 2204 Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    А ви її на бритванці печете чи на решітці? Якщо на бритванці, то напишіть чи ви її змащуєте.
    Така апетитна виглядає!!!
     
  10. rysaj

    rysaj New Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Дуже хороший і вдалий рецепт-Печеної картоплі у горшочку.Добре смакує з квашеним огірком і під час посту те що треба.

    [​IMG]

    У керамічні горщики влийте по 1-2 ст.л. олії.Невеликі картоплини однакового розміру ретельно вимийте за допомогою щітки.
    Розкладіть в горщики щільніше, картопля потім трохи осяде.Змішайте сіль, майоран, чорний мелений перець.

    Посипте цією сумішшю картоплю, закрийте горщики кришками або фольгою і поставте у розігріту до 220 градусів духовку.

    Хвилин через 40 зніміть кришки з горщиків, збільшіть температуру духовки до 250 градусів і дайте картоплі трохи підрум'янитися, хвилин 15.

    Викладіть на блюдо і полийте олією зі спеціями з горщиків та подрібленим часником.Смакота,непередати
     
  11. Олюська

    Олюська Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Дівчата, дайте рецепти якихось файних соусів. Мені би до картопляників щось, бо досі їли зі сметаною
     
  12. La esposa

    La esposa Moderator

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    А любите грибну підливку? на засмаженому борошні, гриби, морква, цибулька :)


    а ми гамаємо салат з фафусти :girl_cool:
     
  13. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Так треба зробити часникову мачанку. Часник гарно розтерти в ступці і додати солі і олії щоб було відповідної консистенції.

    А я свого годувала картопляною салаткою з маринованими грибами і заправила псевдо-майонезом, тобто ложка гірчиці плюс оцет і олія. Дуже смачно вийшло!
     
  14. наталя 2204

    наталя 2204 Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту?

    Щось мені так оселедця маринованого захотілось. Ням-ням. Може б то ще й вінігрет зробити? Хоч не дуже його люблю, але ж піст..........
     
  15. наталя 2204

    наталя 2204 Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

    Цю смакоту я вчора готувала. приготувала багато, думала, що ще й залишиться, а виявилось- замало. От така смакота!!!
     
  16. Мамусічка

    Мамусічка Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

    Пісні пиріжки
    Можливо кому згодиться. Рецепт дуже простий у приготуванні
    Тісто: 0,5 о. води, 100 гр. цукру, трохи солі, 0,5 скл. олії, 1,5 ст. л сухих дріжджів або 50 гр. свіжих дріжджів, борошна стільки, щоб тісто було туге.
    Замішуємо тісто. Ставимо його в холодильник на 2-2,5 год. Тісто має гарно підійти.
    Виробляємо пиріжки з будь-яклю начинкою. Випікати про температурі 180 С.
    Все. Готово.Смачного!
     
  17. snegok

    snegok New Member

    Відповідь: Кулінарний конкурс "Пісна страва на столі, це пожива й для душі"

    Я роблю такий тортик у піст.

    2 ст. цукру (беру менше)
    1 ст. олії (можна 0,5, бо получається жирний)
    1 ст. крутого чаю або узвару
    1 ст. меду або варення
    1 ч.л соди погашною оцтом
    3-4 ст муки до консистенції як на оладки.
    родзинки, горіхи, какао.
    Випікати 40-50 хв.
    Можна розрізати потім і перемазати варенням або кремом.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. tanchyk

    tanchyk хочу миру в Україні

    Відповідь: Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

    Порекомендуйте страви на перший тиждень посту!
     
  19. Ірена

    Ірена Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

    в нас нині смажена картопля з оселедцевими рулетикамиі салат з пекінки.
     
  20. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    Відповідь: Що їмо під час посту? (переписи та ідеї пісних страв)

    А що нині вже піст?

    У мене нині вже виникло декілька ідей, буду помаленько втілювати: вареники з капустою, грибами, тушена фасолька з овочами, пиріжки з капустою, грибами, горохом, горох (дуже люблю), грибна юшка, вінігрет, різні пісні зупки і багато іншого.