Сенполія (Фіалка)

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем bilo4ka, 6 Травень 2012.

  1. casablanka

    casablanka Щаслива особистість

    Дівчата, маю величезну проблему. Думала що вже все поборено, але не все так, як я собі думала.
    Отож, пару місяців тому виявила в своїх фіалках на поверхні грунту малесенькі подовгасті білого кольору комашки, довжиною 2-3 мм.
    На листя вони не перелазили, а живуть лише в землі. Пшикала два рази якоюсь хімкою, пересадила повністю всі фіалки, перемиваючи їх та коріння.
    Думала що вже все ок, поки нещодавньо не побачила тих паразитів у решті вазонків, такі як: драцена, спатифіліум. При чому, вони розміщені в різних частинах квартири. Пересадила всі решту вазонків, поки знову не помітила тих жуків у фіалках. Прогугливши, подібні ті жуки на Подури.
    Пересаджувати знову, ні сил, ні бажання знову я немаю.
    Можливо хтось підкаже мені як ще з тою нечистю боротися, і чим таким попшикати?
     
  2. smilechyk

    smilechyk Well-Known Member

    В мене таке було. Це від вологи вони з'являються, коли земля не встигає висихати. Пар разів пропустила підливання, земля пересохла, і вони пропадають. І так декілька разів, коли вони взагалі пропадуть.

    Надіслано від мого Lenovo TAB 2 A7-30GC, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. casablanka

    casablanka Щаслива особистість

    Я вичитала що то від вологи може бути. Але я вже скільки років так підливаю і ніц раніше не було. А тепер просто якась напасть. При тому що в деяких вазонках вода в мене висихає дуже швидко і земля суха, тому чому вони і там завелись, то для мене загадка.
    І якщо не поливати, то вазонок сохне, а ті жуки самі не пропадуть, вони коріння будуть їсти. Тому просто не підливати, то не варіант.
     
  4. MakarOnka

    MakarOnka хлопчача мама :)

    Я ніби навіть тут на ДП читала ,
    що щоб позбутись подур потрібно в землю навколо вазонків повпихати сірники головками(сіркою) в грунт, але сама так не пробувала , бо не мала потреби поки.

    Надіслано від мого PMP3670B, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. casablanka

    casablanka Щаслива особистість

    Спробую і таке. Дякую, а може допоможе... :girl_in_dreams:Але от ще чимось поприскати треба, бо два засоби купувала, але без результатно.
     
  6. vituska

    vituska Member

    casablanka,а вони біленькі і скачуть?бо сьогодні теж в себе побачила...і яка саме хімія не допомогла?
     
    Останнє редагування: 26 Травень 2016
  7. Armandiora

    Armandiora Member

    Доброго дня, дівчатоньки! Маю надлишок фіалочок. Кому тільки не роздавала - і по родині, і на роботі, але «на руках» ще залишились дітки: РС-Герцогиня (1 шт.), Satin magic (1 шт.), ПТ-Торжество ночи (1 шт.), і по 2 шт. ЕК-Нефертіті, ЛЕ-Антарес і ЕК-Сади Семіраміди. Із задоволенням поміняюсь на інші сорти. Хто зацікавлений – пропонуйте варіанти
     
  8. vjv

    vjv Well-Known Member

    Маю на обмін Возвращение в невинность , Морозна вишня, Везувий і Pink mirracle ( правда, в мене ще не цвіли, тому назва така, яку мені казали власники ).
     
  9. Armandiora

    Armandiora Member

    Не сподівалася, що так швидко хтось відгукнеться - приємно :) Морозну вишню я маю, а три інші взяла б для розширення колекції. Пишіть, що Вам з моїх відкласти і як зустрінемося. Я живу в районі Арсену на Чорновола, працюю на Пекарській, у вівторок в обід (~13.00) буду коло церкви Анни (на Городоцькій). До речі, хто не в курсі, в ТЦ "Інтерсіті" на Чорновола (на 3-му поверсі) зараз виставка фіалочок. Одразу при вході справа - столик селекціонера з Вінниці Олени Лєбєцкої, а ще обіцяли Аліну Вольську з Жовкви (ХОЧУ!!! її Ален-Вечірній Львів).
     
  10. irkazijka

    irkazijka Well-Known Member

    ДякуЮ @smilechyk за листочок Sweet affair. Нарешті я дочекалась цього чудового цвітіння. Аж не вірю що з листочка така краса виросла :)
    Так люблю свої фіалочки :)
     

    Вкладення:

    • Подобається Подобається x 1
    • мімімі мімімі x 1
  11. irkazijka

    irkazijka Well-Known Member

    Початок цвітіння. Краса :)
     

    Вкладення:

    • Подобається Подобається x 1
  12. Armandiora

    Armandiora Member

    Похвалюсь і я тут своїми фіалочками. Ось така в мене 3-поверхова «плантація» на підвіконні - пристосувала для цих потреб підставку для взуття :) На верхньому «поверсі» розміщую дорослі вазони, на 2-му – діточки і стартери, на власне підвіконні – теплички, вкорінені листочки і переважно вазони, які відцвіли і «відпочивають»
    --- дописи об"єднано, 15 Червень 2016 ---
    А тепер трішки власне про квіти. Почну з усім відомого і розповсюдженого сорту Поль Баньян – один з перших моїх вазонів, можна сказати, що з нього усе (тобто, моя фіалкоманія) й почалось
    --- дописи об"єднано, 15 Червень 2016 ---
    Наступними були «безіменні» «вкрадені» чоловіком з підвіконня на роботі махровенькі біла з бузковим краєм і чисто біленька фіалочки
    --- дописи об"єднано, 15 Червень 2016 ---
    Ще одна безіменна, але сортова (була куплена братовою на виставці, просто назва сорту в неї, на жаль, не збереглась, а ідентифіковувати за описом – справа невдячна) червона фіалочка. Ось така вона величезна – на пів долоні!
     

    Вкладення:

    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  13. Armandiora

    Armandiora Member

    З червоних маю ще просту 5-пелюсткову анютку (на фото вона трохи занадто фуксієва, насправді ж більш темного, вишневого кольору) і дуже цікавий сорт ЕК-Сади Семіраміди – з подовженою формою листа і великою махровою квіткою
    --- дописи об"єднано, 15 Червень 2016 ---
    Ще маю отакі синенькі анютки з тонюсіньким білим краєм – стоять гарною шапочкою над листвою, але квіточки досить дрібні
    --- дописи об"єднано, 15 Червень 2016 ---
    Схожі за забарвленням, але інакші за формою - сині дзвіночки з трохи ширшою білою каймою та й загалом вони крупніші
    --- дописи об"єднано, 15 Червень 2016 ---
    З фіолетових у мене живуть прості 5-пелюсткові анютки - однотонні і з білою серединкою, а також трохи холоднішого відтінку великі квітки з гофрованими пелюстками
     

    Вкладення:

    • Зе бест! Зе бест! x 2
    • Подобається Подобається x 1
  14. Armandiora

    Armandiora Member

    І наостанок - мої «надбання» з останньої виставки: ЛЕ Лондонский рассвет – перша у мене квітка з біло-зеленим листям
    І химерна така РС-Дріада – зі світло-бузковими квітками з темно-зеленими краями пелюсток (чоловік каже, що вона виглядає, наче «брудна», а мені - нравицця :) )
    --- дописи об"єднано, 15 Червень 2016 ---
    Якось так... :) + багато діточок ще зовсім юні, поки нарощують листкову "масу", але як тільки зацвітуть - похвалюся :)
     

    Вкладення:

    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  15. Armandiora

    Armandiora Member

    Ось так зацвів мій РМ Волшебный тюльпан 10х15_DSC07193 2.jpg 10х15_DSC07194_07202.jpg
     
    • Подобається Подобається x 3
  16. Armandiora

    Armandiora Member

    Цікава така фіалочка - на фіалку зовсім не схожа :) Квіточка уже десь тижнів зо 2 тримається таким бутончиком, далі не розкривається
     
  17. Marigold

    Marigold Мама дівчинки-перлинки

    Давно-давно я мріяла про білу фіалку. І от якось були ми в Ланцуті і там в оранжереї можна було купити листочки. Купила, але надій не покладала. І от маю красуньку! Назву сорту я десь профукала, тому просто милуюсь красою :)

    IMG_9092.JPG
     
    • Подобається Подобається x 3
  18. Armandiora

    Armandiora Member

    Сорт ЕК-Дикая кошка - верхні пелюсточки справді схожі на вушка :) 10х15_DSC07161.jpg
    --- дописи об"єднано, 16 Жовтень 2016 ---
    Sunkissed rose - шикарний сорт! Білі махрові квіточки з жовтою серединкою і рожевими прожилками 10х15_DSC07344.jpg
    --- дописи об"єднано, 16 Жовтень 2016 ---
    ЛЕ-Антарес Червона квіточка не тільки з білим краєм, але й зовні пелюстки залишаються білувато-зеленкавими. 10х15_DSC07338_DSC07343.jpg А колір самої квіточки ближчий до фото, де фіалочка "в профіль"
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Burchenyatko

    Burchenyatko Well-Known Member

    Зацвів і мій тюльпан
    Тільки весною цвів більш рожевим[​IMG][​IMG]

    Надіслано від мого Redmi 3S, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 2
    • мімімі мімімі x 1
  20. Gorbywka

    Gorbywka Форумна Орхідейка

    Дівчата маю багато сортових можу поділитись листочком, а сама шукаю звичайну білу, не пишну, і ле фернандо, бо зігнив вазон, а так шкода....кому що треба розкажу і поділюсь але в пп,бо сюди рідко заглядую...