Сенполія (Фіалка)

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем bilo4ka, 6 Травень 2012.

  1. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] ще дві не цвітуть зараз. Цікаво, чи у когось буває так, щоб усі одночасно цвіли?))
    --- дописи об"єднано, 2 Січень 2017 ---
    Якщо хочете, можу Вам ближче до весни листочок дати.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. Burchenyatko

    Burchenyatko Well-Known Member

    Яка краса...)))
    В мене завжди разом всі цвітуть травень-червень, але то від кількості залежить. В мене було 6-8, зараз 11, але планую весною ще докупити)))
    А вони у вас прямо в бокалах ростуть, так гарно виглядає?...

    Надіслано від мого Redmi 3S, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Gorbywka

    Gorbywka Форумна Орхідейка

    дуже хочу, але до весни не забудьте про мене!!
    --- дописи об"єднано, 2 Січень 2017 ---
    доречі цього літа цвіли всі разом у мене їх цілий підвіконик, десь 17 точно є...
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Не соромтесь і нагадайтесь в лютому в пп :)
    Там вставлений стаканчик одноразовий, я колись здається тут писала.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. MissO

    MissO Well-Known Member

    А що це за сорт на першому фото, синій? Такий класний!
     
  6. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Ні, на жаль не знаю. Я листок відщипнула, а господиня не знає, бо їй дарували.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Burchenyatko

    Burchenyatko Well-Known Member

    Може хтось підкаже, що то з моєю фіалкою? Дві розетки були в горшку. Псувалося постійно нижнє листя (темніло). І витягнулися дуже. Я їх зрізала, нижнє листя зняла, одну подрузі віддала. Моя гарно пустила корінці, і з виду ніби здорова, але ось ці плямки жовтуваті на листі...що це? Шкідників не видно[​IMG][​IMG][​IMG]

    Надіслано від мого Redmi 3S, використовуючи Tapatalk
     
  8. MissO

    MissO Well-Known Member

    Можливо, то сліди від протягів? Де у Вас той стаканчик стоїть? І ще, підніміть її над стаканом, щоб листя не загиналось. Або можете вже садити, коріння достатньо розвинине, як на мене. Садіть так, щоб точка росту була над землею і на одному рівні з краєм горшечка, тобто не втоплюйте фіалку в горшок. І обов'язково по центру горшка.
     
  9. MissO

    MissO Well-Known Member

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] Маю зараз таких красуньок квітучих)))
     
    • Подобається Подобається x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  10. Burchenyatko

    Burchenyatko Well-Known Member

    Стоїть на підвіконні в кухні, як і інші фіалки, протягів там нема. Якщо відкриваю вікно, то забираю їх звідти. Може від сухого повітря через батарею? Але на інших фіалках такого нема... Спробую висадити, дякую!

    Надіслано від мого Redmi 3S, використовуючи Tapatalk
     
  11. Burchenyatko

    Burchenyatko Well-Known Member

    Яка краса! Прям як з картинки з каталогу!!! Як Вам це вдається? Щоб і листочки такі акуратні, зелені, без плямок, і цвіт такий гарний, і розетка як під лінійку... Як???

    Надіслано від мого Redmi 3S, використовуючи Tapatalk
     
  12. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    А як це ? Точка росту - це яка частина?
     
  13. MissO

    MissO Well-Known Member

    Дякую, але моєї заслуги тут мало, хіба адекватний полив, вчасно і правильно пересадити, ну і просто піклування))) А щодо розеток, то я маю в основному міні, а вони зазвичай самі гарно формуються, тільки повертати в різні боки за світлом їх треба на підвіконні. І ще, коли я вирішую купити якийсь сорт, то читаю про нього на різних спеціалізованих форумах, дивлюсь фото колекціонерів. Якщо на тих фото розетка розтріпана, то не беру, бо точно знаю, що не дам йому ради без спеціальних умов.
    @Suzi, точка росту - це і є вся розетка. Саджу так, щоб нижній ряд листя не опирався на горшок, тобто щоб не був нижче, а рівно з краєм горшка, або чуть вище, бо інакше фіалка почне задирати листя вгору. Ну і низько посадите, буде ризик замокання центру розетки і відповідно проблем. Я колись так обпеклась, а потім почала садити вище і строго по-центру, щоб фіалка розвивалась однаково зі всіх сторін. Якось так)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Burchenyatko

    Burchenyatko Well-Known Member

    Дякую за повну відповідь)))
    Щодо точки росту, то цілком з вами згодна. Мені сестра подарувала фіалку з магазину, то вона в горшок досить низько посаджена, а розетка крупна. Плюс наростила собі дєток, і то все листя таке крупне, що полити її справжня проблема, бо листочки пружні і від найменшого натиску хрускають і ламаються. Хоч беои і з шприца поливай. От чекаю вже весни, щоб розсадити.

    Надіслано від мого Redmi 3S, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Можливо колись вода попала, а потім промені сонячні попекли.
    --- дописи об"єднано, 8 Лютий 2017 ---
    Зрозуміла :)
    А як тоді з поливом в землю, вода не переливається одразу? Я просто так спочатку і садила, тоді виходило, що земля в рівень з краєм вазонка, і , відповідно вода переливалась постійно
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. MissO

    MissO Well-Known Member

    Я поливаю, коли земля ще не зовсім пересохла, тому вона відразу всмоктується.
    Як варіант можна зробити такий ніби рівчик по краю горшка, або фіалку посадити так, ніби вона на горбочку. А ще я часто поливаю знизу.
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. irkazijka

    irkazijka Well-Known Member

    Віддаю 7 фіалок в добрі руки.
    Не вистарчає часу.
    Всі гарні, здорові в горшечках.
    Самовивіз Новий Львів.
     

    Вкладення:

  18. Gorbywka

    Gorbywka Форумна Орхідейка

    а які квіти , фото є?
     
  19. irkazijka

    irkazijka Well-Known Member

    Віддала вже.)
    Дякую.
     
  20. evita

    evita Active Member

    Дівчатка,підкажіть, будь-ласка як правильно їх підливати літом і зимою особливо?