Собаки: ваше ставлення до їх присутності на дитячому майданчику і не тільки

Тема у розділі 'Ой у Львові на базарі', створена користувачем Adriasia, 9 Серпень 2011.

?

Я

  1. власник собаки і повністю дотримуюся правил вигулу собак

    15,1%
  2. власник собаки і вигулюю як хочу і де хочу

    2,0%
  3. не маю собаки, але мені чужі не заважають навіть на дитячому майданчику

    2,4%
  4. не маю собаки, але не проти чужих собак, якщо їх господарі дотримуються правил вигулу

    80,0%
  5. кицька в мене, а собакам - собачу смерть!

    0,5%
  1. Dobra

    Dobra Well-Known Member

    Відповідь: Собаки: ваше ставлення до їх присутності на дитячому майданчику

    Я так собі думаю, що "мамаші" не прагнуть, щоб дитина ненавиділа собаку, а лише остерігалась, причому кожну - навіть дорослий не завжди може реально оцінити потенційну небезпеку конкретної собаки, дитина тим більше.
    Мене покусала собака в дитинстві, яку я навіть не бачила - підбігла ззаду.Важко змінити своє ставлення. Історій, коли свій спокійний домашній пес кусає або і загризає дитину вдома, також немало. Я до того, що ЗВІР є ЗВІР, і слова "він у нас мирний" не аргумент.
     
    Останнє редагування: 10 Серпень 2011
  2. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: Собаки: ваше ставлення до їх присутності на дитячому майданчику

    Біля будинку моїх батьків зграя утворилася з вини сердобольних любителів тварин, які підгодовували псів - навпроти будували будинок і "строїтелі" взяли двох песиків великого розміру для охорони будови - будинок побудували, пси залишились, їх почали годувати бабульки з будинку моїх батьків, на зиму запускати до підїзду, бо в новобудові ще ніхто не жив. Памятаю картину - важко вийти з підїзду, бо два телятка чекають їсти.
    Далі песики (дві дівчинки) почали женитися (пси бігали зграями) та розмножуватись - то в підвалі, то під плитами старого дитячого майданчика був виводок песенят. Усі розуміють яка собака агресивна, коли має песят, а повз підвал чи дитячий майданчик завжди бігають діти. Небезпечних моментів море, сусіди (в більшості мами дітей) дзвонили в усі інстанції, хотіли стерилізувати але зустріли опір з боку сердобольних бабульок, які свято впевнені що роблять добре діло, а усі інші "ізвергі". Баталії тривають, а я ходжу до батьків з острахом, бо там не живу і не знаю який у собак період чи місе дислокації чергового виводку.
    Питання "що делать" і хто винен і далі відкрите.
    Але власника собаки при великому бажанні можна знайти і оштрафувати, чийсь пес хоча б теоретично привитий, а от від таких підгодованих при будинку псів ніхто не застрахований, управи на них ніякої, тому я не дивуюсь, якщо батьки покусаної дитини, або мешканці, яким набридло виходити з будинку повз голодних телят (навіть власники менших псів виносять їх на руках) від безвиході вдаються до негуманних способів.
    Проблема існує, бо кожен дивиться на неї зі своєї "колокольні" - мами звичайно переживають за дітей, власникам псів треба десь гуляти, а покусана людина ніколи не зрозуміє сердобольної бабульки, яка підгодовує того пса.
     
  3. kineret

    kineret Вірю в диво...

    Відповідь: Собаки: ваше ставлення до їх присутності на дитячому майданчику

    Собаку, звичайно, шкода, але мені більше шкода людину на яку вона нападе рано чи пізно, бо безпритульні собаки як не крути голодні і з часом стають дуже злі. І я вважаю, що все ж таки безпритульним собакам не місце на вулицях міста. І ніхто не каже їх катувати ні посеред міста, ні десь інакше. Тварину можна усипити, без особливих мук для неї.
     
  4. Туфелька

    Туфелька Well-Known Member

    Відповідь: Собаки: ваше ставлення до їх присутності на дитячому майданчику

    А я чомусь більше боюсь бродячих собак. Просто іноді з вікна бачу як ввечері хтось йде додому, один пес на нього гавкне і вже біжить ціла зграя з гавкотом, гарчанням, іноді самий борзий "барсік" намагається цапнути перехожого за ногу... Хатні пси рідко так атакують перехожих, а для бродячих псів це щось типу розваги. А як з цим боротися? Незнаю. Коло нашого будинку розгорнувся базарчик "Секонд-хенд", і кожен продавець цього чудернацького краму завше несе з дому бродячим песикам поїсти,( я розумію, тварини теж хочуть їсти),також попід своїми вагончиками і прилавками вони понастеляли старого ганчір"я, поробили такі фіранки замість дверей і там в тих кублах живуть-плодяться песики; але таким чином там утворився такий собі собачий клан ,який вважає це виключно своєю територією і охороняє її, вдень людей та зграя не чіпає, а от ввечері мимо ринку не завше безпечно ходити. Одного разу там гонилася тічна сука, ну і ходило попід вікна оте псяче весілля, а якась жінка йшла тією дорогою. На вулиці тихо, людей немає, і тут один пес на неї гаркнув, в моменті з попід тих хендівських вагончиків повибігали пси, оточили її, гарчать, роблять випади в її сторону, жінка просто завмерла на місці, тоді їм надоїло гавкати і вони знову пішли "женитися", а та жіночка ще певний час стояла нерухомо, боячись щоб оте кодло її не наздогнало. Моторошно. Боюсь незнайомих собак, хоча сама маю великого пса вдома.
    Стріляти, труїти собак -борони Боже, ми не давали їм життя, щоб те життя в них забирати, але боротися з цим треба, бо ситуація виходить з-під контролю. Питання-як?

    ---------- Додано в 09:29 ---------- Попередній допис був написаний в 09:17 ----------



    ---------- Додано в 09:48 ---------- Попередній допис був написаний в 09:29 ----------

    Ото дорвалася я до болючої теми.....
    Обов"язкове носіння намордника передбачено лише для певних порід собак

    Але статистика засвідчує, що найчастіше кусаються спаніелі і пуделі. То чому їм можна без намордників гуляти?.

    А ще вважаю несправедливою таку ситуацію, коли собака гуляє на повідку і в наморднику , а її атакує якийсь (бродячий-гуляючий сам по собі- загублений-відв"язаний-сусідський) "дикобраз", значно більший за розмірами, а собака не має змоги охоронятися, бо ж в наморднику... Колись так мого пса потріпав алабай. Сумна була історія. Відтоді намордника мій пес не носить, тільки повідець. Але й на дитячі майданчики ми не ходимо, навіть коли там немає дітей.Гуляємо самі, на пустирях, з іншими собачниками, і скажу вам чесно, ноу проблєм!. І нікому ми там не мішаємо, ніхто нас там не лякається, і я не хвилююсь.
     
    Останнє редагування: 10 Серпень 2011
  5. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Відповідь: Собаки: ваше ставлення до їх присутності на дитячому майданчику

    Коли в мене був дог я теж з ним гуляла на пустирях, або на стадіоні ввечері, коли там вже нікого не було, тому що дог - собака велика і налякати може запросто. П.С. собака був у наморднику на стадіоні, на пустирі я його знімала.
     
  6. manka

    manka Member

    Відповідь: Собаки: ваше ставлення до їх присутності на дитячому майданчику



    Питаєте де мама в той момент коли до дитини підходить собака? Писала в темі "рагулі". Перенесу сюди.
    Я є панічна людина. І коли якась небезпека, то не можу зразу зорієнтуватись, а стою кілька секунд паралізована від страху. Тому малому за межі майданчика ні-ні (хоч далі дорога по якій рідко їдуть машини і більшість діток на ній бавляться). Боюсь, що коли до малого підійде собака, то я не встигну вчасно і правильно відреагувати (через те, що
    ), тому гуляємо в місцях призначених для ЛЮДЕЙ, а не для собак.
    Дуже здивував допис Яринки. Як ви гуляєте з собакою на дити. майданчику і вважаєте, що то є правильно? Окрім того звинувачуєте мамочок в істеричності?

    ---------- Додано в 13:38 ---------- Попередній допис був написаний в 13:15 ----------

    Напишу історію з свого життя.
    Колись (мені було років 10) у нас була кавказька вівчарка (ми жили в особняку). Був дуже добрий песик, всі дітки його любили, називали ведмедик, мало не катались на ньому. Гуляла з ним сестра завжди на повідку (законів не читали, але розум підказував, що так має бути. Про те, що має бути намордник не думали).
    Одного разу собака був на подвір"ї на прив"язі. До сусідів бігла дівчинка. Пес зірвався з ланцюга, перестрибнув через паркан і напав на неї. Дякувати Богу не покусав, а лише налякав (без наслідків). Як виявилось колись ця дівчинка жбурляла в нього каміння. От він і запам"ятав. Кілька днів поки собаку не забрали (батьки боялись дальше тримати його) він сидів на двох ланцюгах, а мама вночі при кожному гавкоті вибігала дивитися до нього чи не зірвався.
    Денді забрали до Львова сторожити якийсь об"єкт. Одного разу ми приїхали його провідати. Він від нас відійшов. Я його очей в той момент не забуду ніколи. Знаю, що ми його зрадили. Але собака, яка напала раз нападе іще. Коли йде вибір людина чи собака, перевага завжди надається людині.
    До чого я веду.
    1.Коли моя собака (якби була) покусає дитину, я буду в першу чергу звинувачувати себе, а не мамочку, яка не догледіла. Бо собака представляє загрозу людині, а не навпаки (хоча є винятки).
    2. Коли я захочу завести собаку (це для мене реально лише в особняку) я вивчу законодавство, яке стосується тварин, ознайомлюсь з правами, а основне, з ОБОВ"ЯЗКАМИ і десять разів подумаю чи зможу добросовісно здійснювати догляд за нею.
     
  7. Незнайомка

    Незнайомка Well-Known Member

    Відповідь: Собаки: ваше ставлення до їх присутності на дитячому майданчику

    маю злість в тему. гуляю с раз з Мішиком на майданчику, сидить він в пісочку, та й інші дітки колупаються по-трошки, аж приходить одна дівчина з собакою (щось невелике, можливо, мисливське). тримаючи пса на вільному поводку (на око, добрих півтора метри), вона йде до діток (як мені потім сказали, що любить таких карапузів організовувати в якісь ігри). тварина підходить до пісочниці і задирає лапу. я відігнала пса, зробила зауваження "господині", що тут діти гуляють, на що почула: "він добрий і не кусається". поки говорили, собака знов підходить сцятидо пісочниці. вже досить різко сказала забрати пса. надувши губи, "господиня" з улюбленцем пішла. але неприєний осад залишився.
     
  8. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Собаки: ваше ставлення до їх присутності на дитячому майданчику

    ну...якби до мене стільки разів чужі люди в морду руки пхали як до моєї Сари "Усі-пусі...який песик, а які вушка, а яка красуня і т.д. і т.п." я би вже тоже вкусила.
    Ніхто ж до стафа не лізе обніматись-тіскати його, як і до вівчарок, доберів, і т.д. А все чтому що ті породи всі бояться, або опасаються. А в спаніелів зовнішність така що вони виглядають милими песиками полюбому. Але й милого песика можуть дістати сюсюкання чужих йому людей. А люди чомусь такої думки навіть не допускають.
     
  9. Бурулька

    Бурулька Well-Known Member

    Відповідь: Собаки: ваше ставлення до їх присутності на дитячому майданчику

    Вчора їхала в маршрутці. Зайшла дівчинка з таксою. Людей було небагато. Дівчинка тримала песика біля себе. І тут який "добрий дядько" на підпитку почав приставати до собаки, гладити, мацати за вуха і т.д. Такса то витерпіла мужньо і навіть не огризнулася. Господині десь років 12-13 і вона ще вміє сказати, щоб відчепилися від її собаки. Але точно, якби такса того дядька цапнула за пальця, то крику би було багато.
    Це я до того, що різні пси бувають, але й люди іноді зовсім не подарунок.
     
  10. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Відповідь: Собаки: ваше ставлення до їх присутності на дитячому майданчику

    Я дуже люблю собачок......але....сьогодні, гуляючи з малою в пісочниці, там стільки їх "міндобрива " було, що не було де дитині стати.........жах... :sad:
     
  11. Finya

    Finya if you don't get enough I'll make it double

    Відповідь: Собаки: ваше ставлення до їх присутності на дитячому майданчику

    Я - "за" дотримання всіх правил утримання і вигулу собак. На жаль, ніхто за цим не слідкує так само, як і за всім іншим. Тому в тих умовах життя, що маємо, виглядає дуже цікавим те, як починають кричати на господарів собак тих самих "мисливських" порід, які апріорі є безпечними для людини, і біжать до дітей саме тому, що грайливі і товариські. І забрати їх не складає проблеми (господареві). Але ніхто не сміє пікнути, коли так само без намордника і поводка бігає стаффордшир або ротвейлер, нещодавно бачила кане-корсо з дівчиною. І цим господарям, до речі, і говорити марно - їм абсолютно все одно. Один такий ходить зі своїм монстром (роздер вже 2х малих псів на очах в хазяїв) цілковито неадекватний - п"яний вщент. Як іде по вулиці, а поводок волочиться, я обходжу, роблячи величезний гак. Це не просто "дитину облизав". Одного разу бачила, як пітбуль бігав вулицею, кидаючись на всіх, люди розліталися в жасі, поки якийсь чоловік не вилетів з ломом з квартири - як я зрозуміла, за традицією - та потвора жила в когось звідти, і не вперше це було. Під*їзди закриті, в людей просто паніка почалася, ховатися ніде. Проблема справді в господарях. Переважно таких собак беруть люди з комплексами, компенсуючи свої власні страхи. Їм не потрібен "маленький друг". Я гуляю з собакою, тому звертаю увагу, як бійцівських псів вигулюють дівиці на шпильках, бабульки, ледве ноги пересуваючі, підлітки, діти. А алабая втримати, "кавказця", треба мати масу тіла і хорошу фізичну силу. Крім того, мало хто з вищенаведених категорій хазяїв)) має характер альфа-самця - щоб керувати собакою бійцівської породи потрібен саме такий. Бо володіння ними прирівнюється до володіння зброєю. Тому хотілося б привернути увагу людей не до гавкаючих спанієлів, а до тих, хто мовчки несеться парком. чи сквером( До речі, інші пси в них, вочевидь, відчувають "звіра". Дуже часто починають істерично гавкати. І дуже часто це сприймають, як "невихованість собаки". Зате бійцівські пси дуже культурні. Ніколи не гавкають.
    Дуже би хотілося, щоб утримання собак в нас було цивілізованим. І починати треба з обов"язкового намордника і поводка. Я би, особисто, почала з контролю над розведенням і продажем. Але.. це виглядає, наразі, зовсім нереальним(
    Додам, читала тут у переліку про міцність щелеп у, навіть, невеликих псів. Це не має аж такого значення. Це все одно, що остерігатися майстра спорту) так, він сильний і вправний) Але не бандит з великої дороги)) Так і стосовно собак))) Мій пес маленький) Але хватка в нього мертва)) Коли ми бавимося з палками) Вважається, що кров його породи додала лютості стаффордам і потужності їхнім щелепам. І він, справді, дуже люто гарчить))) Але за все життя жодного разу не вкусив нікого..
     
    Останнє редагування: 10 Серпень 2011
  12. Agrafka

    Agrafka Member

    Відповідь: Собаки: ваше ставлення до їх присутності на дитячому майданчику

    Я теж підтримую дотримання всіх правил утримання і вигулу собак. Була у мене історія на автомобільній стоянці. Мене вкусила собака, яку я навіть не бачила. Так просто підійшла тихо ззаду мене і вкусила ногу, причому так гарно протягнула два великих шрами своїми іклами. Коли я обернулась і побачила її та ще й зрозуміла що сталося судячи по крові на штанині та болі в нозі, ця собачка стояла, дивилась на мене і махала хвостом. Як виявилось у неї були щенята, яких забрали, а одне лишили, і в неї спрацював інстинкт збереження, мене вона сприйняла як небезпеку. Отак, а в мене переживання за власне здоров`я та шрами до кінця життя, бо минуло два роки, а вони ще досі не розсмокталися. А якби собаку в той період належно утримували і вона була у наморднику, то жодних проблем не виникло б. А собака не винна, у неї інстинкт. І якщо вона все життя нікого не кусала, то настануть обставини, коли вкусить, якщо господарі не подбають про безпеку навколишніх.
     
  13. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Собаки: ваше ставлення до їх присутності на дитячому майданчику

    натрапила на фото)
    [​IMG]
     
  14. Arctica

    Arctica Енергійна жіночка

    Відповідь: Собаки: ваше ставлення до їх присутності на дитячому майданчику

    В нас доводиться навпаки, діток носити на руках при появі поблизу собаки без намордника...

    Я люблю собак...але чужих, доглянутих, на повідку і в наморднику. Я люблю ними милуватися але не люблю потрапляти у їхні "міни" на прогулянці в парку, або відчувати страх коли він жене до тебе із висупленим язиком, величезними очима і без господаря поблизу...Власники тварин скаржаться що не достатньо місць для прогулянки із собаками, але дитячий майданчик теж їм для того ніхто не виділяв. Всі 3 роки будучи в декреті із Данилком ми переважно гуляли або біля цирку або в парку Костюшки, біля цирку ганають собацюри і дивлячись на господарів не знати хто швидше може вжерти, тварина чи власник...тому я завжди була на поготові і була поруч біля дитини. А в парку Костюшки якось одна жіночка старших літ зачастила вигулювати свого Кокир-спанієля просто поміж дітей на дитмайданчику, причому щосекунди кричала до старших діток не заважати собачці бігати а меншим не дивитися на нього, бо це не безкоштовний цирк (з її слів), звичайно, кокір-спанієль не найзліша тварина яка може бути, але всежтаки це собака, пояснити щось власниці було марною справою, через те більшість мам маленьких діточок ішли геть із майданчику в середину парку, через декілька днів сварлива власниця кудись поділася. Якби наші люди поважали один одного, розуміли і вміли домовлятися, то не тільки б цієї проблеми не було а й багато інших:girl_yes:
     
  15. Музик

    Музик Мартуська

    Відповідь: Собаки: ваше ставлення до їх присутності на дитячому майданчику

    на скільки я читала найчастіше на людей нападають бродячі собаки і вівчарки...
    ясьогодні гуляла з собакою, підходить до нас якийсь мужик: ой яка гарна собачка і починає стукати перед її мордою пляшками, вона злякалась, почала гарчати... я звичайно її відтягла (в таких місцях ми лише на повідку), але якби вона цапнула того чувака, була б винна я, бо не навчила, а не він, бо роздратував...
    ну і на тему отруєного м'яса - по дорозі бачила кілька шматків м'яса просто розкиданих по газону... їх там хтось загубив? навряд!
    і останнє, вчора гуляли у відведеному місці... і там на моє велике здивування сиділи кілька мамочок з дітьми, при тому так, що ні собаку спустити побігати, ні м'ячика кинути...
    то чи місце дітям на собачих майданчиках?
     
  16. Balu

    Balu Member

    Відповідь: Собаки: ваше ставлення до їх присутності на дитячому майданчику

    :girl_impossible:
    Підкажіть, а в якому районі Ви таке бачили?
     
  17. Музик

    Музик Мартуська

    Відповідь: Собаки: ваше ставлення до їх присутності на дитячому майданчику

    франківський, коло церкви Володимира і Ольги там перед капличкою є газони.
     
  18. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Собаки: ваше ставлення до їх присутності на дитячому майданчику

    чисто моя думка - це має бути обов"язково...шкода тих собак які мучаться в прямому розумінні в наших хрущовках...
     
  19. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Собаки: ваше ставлення до їх присутності на дитячому майданчику

    можу підтвердити, в понеділок якраз на ВВ бачила в місці для вигулу собак бабулю з рєбьонком :girl_yes:
     
  20. Balu

    Balu Member

    Відповідь: Собаки: ваше ставлення до їх присутності на дитячому майданчику

    Не сказала би, що мій пес дуже мучиться... Спить на ліжку, бавиться з дитиною :connie_pull-pigtail
    Але то все вдома. На вулиці він людей оминає, а дітей тим більше. Дуже їх боїться. Доречі, майже кожної прогулянки нам доводиться тікати від дітей, які з витягнутими руками і диким криком біжать погладити песика