співбесіда при прийомі на роботу

Тема у розділі 'Бізнес-леді', створена користувачем Гелена, 10 Вересень 2008.

  1. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    маю запитання.
    Моя сестра влаштувалась на роботу в супермаркет. Пройшла співбесіду, зразу сказали принести трудову книжку в перший ж робочий день випробувального терміну. Вона так зробила, але відпрацювавши два дні, зрозуміла, що умови роботи не відповідають оплаті праці, і фізично вона не може там працювати. Паралельно їй підвернулась ще одна співбесіда, де зп і умови значно кращі. Вона успішно її пройшла, і там її теж взяли на випробувальний термін.
    Тепер питання: вона повинна відробити 2 тижні в супермаркеті, щоб їй повернули трудову? Якщо вона не вийде терміново на нове місце, то втратить його. Відповідно відробляти ніяк не виходить, але і запису негативного в трудову не хочеться. Що там каже законодавство з цього приводу?
     
  2. SvitlanaPoda

    SvitlanaPoda Member

    Допомагала і виховувала - просто різні речі. Якщо допомагає, то ок. Головне, аби дітьми не займалася ЛИШЕ бабуся.
     
  3. silvia

    silvia Well-Known Member

    заява про прийом, наказ все писала і підписувала?
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    так.

    Ніби вчора вже розрулили ситуацію. Написали на два тижні за власний рахунок на відпустку, а там повернуть трудову.
     
  5. basia

    basia Well-Known Member

    Колись була думка, що треба брати на роботу жінок з 40 років. Діти виросли і в декрет не піде. З тих часів все змінилося, після 35 вже ніхто нікого не хоче, і мами в декрет ідуть тепер пізніше)))
     
  6. mazepynka

    mazepynka Well-Known Member

    Я одразу після університету в пошуках роботи ходила по багатьох співбесідах, то майже усюди одним з перших запитань було, чи не планую я "декрет", бо такі співробітники їм не альо))
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. silvia

    silvia Well-Known Member

    замкнуте коло - молода - піде в декрет, з дитиною - часті лікарняні, бо дитина мала хворіє, а трішки старша - вже по віку не підходить.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  8. SvitlanaPoda

    SvitlanaPoda Member

    І не кажіть :sad:
    Роби що хочеш.
     
  9. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Цікаві і корисні поради про співбесіду при прийомі на роботу :girl_smile:

    Ще не раз чула що в деяких компаніях люблять задавати дуже провокаційні питання, іноді спеціально ведуть себе хамувато, і дивляться на реакцію людини. Чи людина тримає себе вруках (стабільний тип), чи відповідає у відповідь (лідерські характеристики), чи видимо розстроюється (слабкий психртип, не підійде для керівних посад). Хтось з таким стикався? Бо іноді кажуть що ті НR бувають неадекватними, а виявляється так може бути задумано.
     
    Останнє редагування: 5 Квітень 2016
  10. Bulavka

    Bulavka Можу приколотись, вколоти, підколоти...

    Не стикалася особисто, але працювала в великих системних компаніях і маю знайомих ейчарів - так, є така практика як стресове інтерв'ю. Людину навмисне намагаються вивести з себе і дивляться на її поведінку.
    Якщо практикується такий прийом на роботу, то варто також очікувати стресових нарад і тренінгів. Можливо навіть такого стилю роботи постійно( не в плані вас намагатимуться постійно вивести з себе, але не церемонитимуться, типу, працівники повинні бути завжди в тонусі) хоча це вже рідше.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    @Bulavka так, знайомі про таку компанію казали що там в нормі підлеглих і матом крити, і інші неподобства, і загалом з людей все вижимають і то все в стресах, ну і декому такий режим підходить.
     
  12. Bulavka

    Bulavka Можу приколотись, вколоти, підколоти...

    Не так, щоб прям крити, але буває, що слів не добирають.)) Принаймні, в присутності жінок, якщо є самі чоловіки - цілком можливо, що і криють.
    Просто за все доводиться платити, в даному випадку - за високі зарплати. Хоча все залежить від керівництва, саме воно задає такий стиль роботи.
     
  13. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    4 роки тому в одній із відомих львівських компаній під час стрес- інтерв ю на пошуковувача ейчари " випадково" проливали зі столу воду. І теж дивилися на те,як людина зреагує на такий казус
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  14. Materynka

    Materynka Well-Known Member

    Дівчата, порадьте, відправила резюме, але є бажання з певних причин реально попасти на співбесіду. Напевно вартує подзвонити і якось спробувати по телефону напроситися, чи все ж тупо чекати на дзвінок? Бо з досвіду, то те резюме може бути і не прочитане.
     
  15. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Вчора прослухала лекцію-монолог однієї моєї знайомої про статеву дискримінацію. Що будь-де надають перевагу чоловікам, і не через декрет, а тому що чоловіків більше люблять, наводила купу прикладів, на скільки суспільство нещадно ставиться до людидини жіночої статті. Що навіть якщо б було однакове резюме, але в одному стать стояла жіноча, а в іншому чоловіча, то б взяли чоловіка. Я була трішки в шоці. Якось в житті ніколи з таким не стикалась, в мене історії навпаки, що через те що я дівчина переді мною більше відкривають двері. Навіть керівник чуть не силоміць мене тягне з собою, хоч і має іншого "підлеглого" чоловіка, і якоїсь значної несправедливості по відношенню до себе я не замічала. Мені втирали що то я виключення...Але це питання мучить мене, чи це дійсно так?
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Передзвоніть запитати чи вони отримали. То нормально виглядатиме
     
    • Подобається Подобається x 3
  17. Ziben

    Ziben :)

    Можу припустити що ваш керівник- чоловік:girl_smile:.
    Працюю і з жінками і з чоловіками. Стать для мене не має значення, головне- добре розвинене логічне мислення і бажання вчитися. І, повірте, від статі це не залежить. Інколи спостерігаю за працівником-чоловіком і згадую анекдоти про "жіночу" логіку:connie_pull-pigtail. Також жінка може одночасно виконувати кілька завдань, чоловікам з цим важче.
    Знаю випадок коли на фірму не брали чоловіка бухгалтера, бо там суто жіночий колектив і керівник не звикла працювати з жінками.
    Також на одній фірмі жінка працює завскладом, чудово справляється з чоловічим колективом (а працівники там на складі дуууже "різношестні")
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. Demetra

    Demetra Well-Known Member

    В нас зараз на роботі так. Але це не завжди і всюди так.І мене це не ображає, бо дійсно інколи потрібна чоловіча фізична допомога в моїй роботі. В чоловіків ширший перелік професій, що я пов'язую з фізичними можливостями і витривалістю. Але то ще як який чоловік і як яка жінка... Все дуже відносно.
     
  19. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    я не заперечую що є спеціальності, де краще працювати чоловіку (особливо коли мова іде про важку фізичну працю, я от жінку грузчиком не уявляю)...В моєму випадку, мова ішла про наукову діяльність, де не враховуються фізіологічні особливості організму.
     
  20. Demetra

    Demetra Well-Known Member

    В чоловіка і жінки тип мислення теж відрізняється(що я відношу до фізіології). Деколи це теж важливо. Повторюся, що це все відносно і залежить від багатьох чинників: посади, людини яка приймає на роботу, керівника і т.д.
    Як такої дискримінації жінки при пошуку роботи не помічаю. Але мої спостереження базуються на власному досвіді і моїх знайомих.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1