статеве виховання

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем Nata, 3 Грудень 2008.

  1. Nata

    Nata Well-Known Member

    На гілці про контрацепцію зачепили тему статевого виховання дітей. Може поговоримо про це тут?
    як відповідати на запитання "мамо, звідки я взявся?", з якого віку починати статеве виховання, на яких аспектах варто ставити акценти?
    Петрові 3,5, він вже неодноразово запитував "мамо, звідки я взявся?". Поки що його власштовує відповідь "з маминого животика. Коли мама з татом люблять один одного, у мами в животику починає рости маленька дитина. Ти ріс у животику, коли тобі стало тісно, маму забрали до лікарні, розрізали животика (зважаючи на мої кесарські це правда :)) і витягнули тебе."
    Але це поки що, а скоро потрібно буде розповідати грунтовніше. Коли? Як? ЩО говорити щоб і дитячу цікавість задовольнити і не допустити до навчання на вулиці?
     
    • Подобається Подобається x 24
  2. tslezinska

    tslezinska Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    Я би навіть казала, що для цього варто окрему гілку виділити! Це важлива тема, яка парою дописів не вичерпається.
    Я не знаю, коли моя дитина запитає нас про те, звідки вона взялася, але оскільки ми вже плануємо другу дитину, я хочу максимально залучити свого синочка до перебігу вагітності і зовсім не проти, щоб він спостерігав роди. Так до нього краще прийде розуміння процесу. Наприклад, я зовсім не пам"ятаю, як моя мама була вагітна моїм братом, хоч на той час мені вже було 6 років, тобто я вже була у свідомому віці. Психологи пояснили це тим, що мене не залучали до перебігу вагітності, нічого мені не розказували і не пояснювали. Я пам"ятаю лише, як ми їх з ПБ забирали. І потім в мене були жахливі ревнощі до брата, я вважала, що мене всі забули і розлюбили. Я не хочу подібного розвитку подій зі своїми дітьми. Нехай вони знають правду змалку, нехай вже змалку в них закладається позитивне ставлення до батьківства, до появи на світ дитинки...
     
    • Подобається Подобається x 13
  3. mamatu

    mamatu Well-Known Member

    Відповідь: Різні погляди на виховання

    Я своїй доньці ніколи не казала про капусту чи лелеку. Завжди правду, але на кожному етапі розвитку в міру її розуміння. Якщо з дитиною налагоджений контакт, ви завжди самі відчуєте, якими саме словами це розповісти, щоб це не було пошло чи сором"язливо, але й дати відчути таємничість та інтимність цього.
     
    • Подобається Подобається x 15
  4. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    я ще не задумувалася про те як буду говорити з дитиною, але точно не про капусту і лелеку :)
     
    • Подобається Подобається x 9
  5. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    Розумієте... я свою дитину знаю, але боюся що не знатиму так добре його оточення років через чотири-п"ять. Пригадую як мене "вчили" однокласники в школі, хотілося б щоб мої діти оминули етап навчання поза домом, все-таки ми з чоловіком можемо розповісти грунтовніше і правдивіше.
     
    • Подобається Подобається x 17
  6. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    в першому класі, однокласниця Галя за шкільним обідом популярно пояснила мені, що дітки беруться не з ротика :)
    та я не була в тому плані замкнута, я завжди бігла до мами і питала, чи це правда.
    вибачайте за наступне речення, але уявіть який у мене був шок, коли знову таки в школі я дізналась, що у хлопчиків два яєчка (ще не знала всіх назв, тому яєчком називала...), знову побігла до мами :)
    все якось дуже легко і просто у мене пройшло.
    з мамою мені пощастило, хоч ми і не сходимось інколи характерами, але я можу поговорити з нею на будь- яку інтимну тему і зараз.
     
    • Подобається Подобається x 10
  7. Nadijka

    Nadijka Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    Женю, а як ви думаєте це правильно шо ви про це все дізнавались від ровесників? Зі своєю Настею також так поступите...нехай сама взнає, а я тільки підтверджу правда чи ні?
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. СОФІЯ -СОНЯ

    СОФІЯ -СОНЯ Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

     
    • Подобається Подобається x 23
  9. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    Зі мною теж ніхто нічого не говорив, про місячні також, до тепер образливо. Мені все розповідала подруга, з якою мама на ті теми розмовляла.
    А Катя зараз дуже любить слухати історію як вона була малесенька-прималесенька і жила в мами в животику, а тоді росла, росла, в животику стало тісно і Катя вирішила перейти на мамині ручки і цицю поцьмакати...
    Недавно, до речі, мала запхала собі ляльку під одяг і "нагодувала" цицькою" :)
    А ще коли Катя гола, любить пальчиком показувати і казати "то дупця", "то піся", як і на інші частини тіла, я кажу: "так, яка гарна дупця іт.д.", а моя мама як то чує, то мліє, каже що я вчу дитину, щоб вона потім при дітях показувала...
    Коротше, я буду з дитиною обговорювати все відповідно до її віку і зацікавленості.
     
    • Подобається Подобається x 19
  10. Дана

    Дана Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    Мій похресник і племінник(А ми живемо разом в одній квартирі) зараз він в першому класі, з самого початку,як у мене почав рости живіт, все мене розпитував, я старалася максимально просто йому пояснити, що у нього скоро народиться сестричка і як вона опинилая у маминому животику, ну без "подробностей", він слухав як вона копалася, розмовляв з нею,потім мене забрали в пологовий, він приїзджав до мене, коли малу принесли додому він брав і зараз бере активну участь в переодіванні,купанні, сам її мив, міняв памперс, питався нас чому у Соні піся не така як у нього, ми йому пояснили, то він потім бігав на двір і розказував що у дівчаток піся як пиріжок:xaxa:. він бачив і не раз як я годувала грудьми малу, пару раз питався чи йому таке можна, бо вже забув яке то на смак мамине молоко, я сказала що можна але я тоді на нього одіну памперс, раз він мацьопа, пьє мамине молочко, він відмовився:confused: :xaxa:
    По мірі його доросління ми розказуємо йому все що треба. розказували як доглядати за пісею, і чому вона має бути чиста. розказували за тей чому в нього така а в дівчаток інша, голвне це не соромитися своєї дитини, бо діти це зразу засічуть, що то щось сормне, і перестануть у вас питатися , будуть доучуватися на вулиці.
    Наразі малий планує мати двох хлопчиків і одну донечку:xaxa:, каже що з хлопчиками йому буде легше і вони не так сильно плачуть яек дівчатка.
     
    • Подобається Подобається x 22
  11. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    навіть не уявляю, як я поступлю.
    все залежатиме від Насті, від її темпераменту, характеру.
    деяким дітям батьки просто підсувають потрібну книгу у потрібний момент, і не бажають з ними про це розмовляти, типу прочитав в книжці - роби висновки сам.
    я нічого перед своєю дитиною не соромлюсь, спитає - розкажу все, тільки зрозумілими словами для певного віку.
    чомусь ця тема в мене не викликає якихось переживань.
    я добре пам"ятаю, як сама почала всім цікавитись, вишукувала всякі книжки, читала. просто доволі адекватно на все реагувала.а батьки просто натякнули, що добре, а що не дуже.
    сподіваюсь, не матиму проблем і з Настульчиком
     
    • Подобається Подобається x 12
  12. Зая

    Зая Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    В мене була дуже-дуже схожа ситуація,я про все дізнавалась від коліжанок,а з мамою навіть і зараз на "ЦІ" теми ні коли не спілкуюсь.А своїй малій також не розповідаю балачок про "капусту" і "лелеку".Вона знає,що колись жила в животику,і що мама з татом дуже хотіли маленьку дівчинку і вона у нас з"явилася-поки що подробиці її більше не цікавлять... :confused::xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 8
  13. Xomka

    Xomka Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    Зрідка я їзджу в рідне місто і бачусь з подругами. Так от синочок коліжанки (йому 5 рочків) дізнався від нас що "в тьоті росте животик, бо в ньому живе маленька дитинка". Наступного разу ми побачились, коли малий вже народився. В магазині цей розумник вибирає подарунок для Олексійка і каже продавцю: "А знаєте звідки взявся Олексійчик? Він жив у своєї мами в животику, ріс там, ріс, а потім його мама пукнула і зявився Олексійко!" Уявіть собі очі продавця))) А мама його була в шоці - хто йому таке розказав, напевно сам придумав))))
     
    • Подобається Подобається x 25
  14. Зая

    Зая Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    :lol::lol::lol:
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Lebidka

    Lebidka Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    Мама моєї шкільної подруги була дуже прогресивна: вона дала їй книжечку "Про ЦЕ" на самостійне вивчення, "ти почитай, а як буде щось незрозуміло - запитаєш" :D. Взагалі, це і смішно, і сумно водночас, що покоління наших батьків вважало цю тему якоюсь сороміцькою, не гідною того, щоб обговорити з дітьми.
    Марко теж знає, що жив у животику, а потім народився, а ще знає, чим хлопчики відрізняються від дівчаток. У нас є книга Фенвік "мати і дитина" з гарними фотографіями вагітності по тижнях, ми її разом дивимося і обговорюємо :)
     
    • Подобається Подобається x 16
  17. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    Дiвчата у кого старшi донечки 9+ рокiв. Чи ви їм розказуєте про мiсячнi? Мене наприклад теж не попередили, хоча я якимось чином знала про таке щось, напевно чула що в мами чи баби щось таке є. Я перше злякалась, точно знаю, бо було мокро в трусиках. А потiм напевно попросила якiсь прокладки, бо сама б я не наважилась майструвати прокладки. I хочу замiтити що це в мене почалось рано, менi було майже 10 рокiв. Тобто десь 9 рокiв i 9-10 мiс. чи шо.
     
    • Подобається Подобається x 3
  18. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    моя мама завжди любила повторювати "ти можеш мамі все сказати, тільки мама все зрозуміє"... ага...
    я колись сказала мамі років в 10, що коли я пісяю, то мені трохи боляче
    мама сказала "а то просто ти дорослішаєш", але щиро реготала з мене
    як мені було образливо! я долаючи сором призналася мамі, а вона з мене тільки посміялася :no:
    так з дітьми робити не можна! то хрест на взаємодовірі

    моя мама більше нічого від мене не чула ніколи, навіть не знала, що в мене в 13 почалися місячні, навіть з ким я зустріалася
    вона певно думала що я була незаймана до 25, аж поки Максик не народився :xaxa:
    а все тому, що я з нею на ті теми не можу, бо не хочу говорити досі :confused:
    а вона ще скаржиться, що я з нею нічим не ділюся... а хто винен?
     
    • Подобається Подобається x 14
  19. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    Бачила дуже гарні книжечки з серії "Світ картинок",одна називається "Очікування малюка",інша "Тіло",дуже доступні для розуміння навіть маленьких ще дітей:y:. "Мати і дитина" теж варіант непоганий.Обов"язково читатиму такі книжки разом з дитиною. Мої батьки мене нічому такому не вчили,про все дізнавалась на вулиці,в школі,від коліжанок. Навіть коли я була вагітна мама моя по темі ні разу не спілкувалась:confused:.
     
    • Подобається Подобається x 10
  20. Гелена

    Гелена Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    от наслідки "різних поглядів на виховання" http://forum.lvivport.com/showthread.php?p=417950#post417950
    я б сказала що тут йдеться про виховання взагалі, а не лише про статеве виховання...