статеве виховання

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем Nata, 3 Грудень 2008.

  1. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    Я теж меншого годую, тому старший сприймає груди як тару для молока :).
    При малому намагаємося не переодягатися, хоч він любить зайти до тата в ванну (мама закривається). Хоча... малий з садочку приносить такі перли, що бачу: з вивченням анатомії у нас все в порядку :). Я не акцентую на тому уваги, пояснюю, що хлопчики і дівчатка різні, але відразу переводжу мову на волосся довге, кульчики, платтячка... поки що на тому інтерес припиняється.
     
    • Подобається Подобається x 6
  2. Lyudik

    Lyudik Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    Наші дівчата в певний момент (десь в два з половиною роки) почали пояснювати мені, що хлопчики пісяють по-іншому, а дівчатка по-іншому... і Саша сказала, що вона хоча пісяти як хлопчик, навіть деякі спроби робила... я кожен раз пояснювала, що вона дівчинка, тому на горшок треба сідати... домовились, ніби...
    А ще згадала одну ситуацію. Зранку я стаю першою, збираюсь на роботу, готую сніданок і т.д., а потім піднімаю всіх своїх дітей (в т. ч. нашого тата), а вони всі відповідно протестують лежачи в ліжках. Одного ранку дівчата кажуть, що ще йдуть до тата досипати, залізли під ковдру і почали тата мучити, щоб він вставав. Саша з татом роздурілась, а Женя сіла і каже: "Дєвчонки, ну перестаньте дуріти, нам вже вставати всім пора, так мама сказала!" Я це почула і кажу: "Женюта, тато ж не дівчинка!" Малі сіли і дивляться на мене... пауза пару секунд..."Мама, ти що не знаєш?..", Я:"А що я повинна знати?". Малі: "В хлопчиків є паличка, ось така маленька..." і показують своїми маленькими пальчиками, яка ж та паличка, а далі додають "в тата ж такої палички немає, а може є?..." і дивляться загадковими очима один на одного, потім на тата і на ковдру. Ми з чоловіком зрозуміли, що наступним етапом мала бути перевірка наявності палички в тата, але наш тато так розгубився, що почав казати "Люда, перестань, будь-ласка, про це розмовляти... нехай краще поки мене дівчинкою називають..." Малі були щасливі, що всім разом вдалось мамі все пояснити...
    Ось таким чином, наші малі загнали нас з чоловіком в кут... не були ми готовими до такої розмови...
     
    • Подобається Подобається x 16
  3. lapocka

    lapocka Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    в якійсь серії домогосподарок, була подібна історія. малий був дуже наполегливий і його дуже цікавила жіночі статеві органи, бідна мама мучилась пояснювала на квіточках і бджілках:xaxa: нічого з цього не виходило, то купила цуцика, інтерес пропав на 3 роки:xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 4
  4. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    Та в нас і без цуцика цікавість задовільняється - садочок!
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Olenka

    Olenka Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    Метро, Арсен, Книгарня на Кость-Левицького
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. guculyanka

    guculyanka Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    Ну, от. Всі прикриваються, щоб дитина не бачила наготи.
    Але ЧОМУ? Я хочу зрозуміти, чому треба прикриватися, чому дитина не повинна бачити голого тіла мами і тата. Я не говорю про секс, а тільки про голе тіло. Що неправильного в тому, щоб дитина бачила маму і тата без одягу, або в одній білизні?

    Поясніть мені, будь-ласка.
     
    • Подобається Подобається x 5
  7. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    по перше,на вулиці ж ніхто голим не ходить....,дитині думаю важко зрозуміти чому в садочку всі вдіти,а дома наголляса...а коли дитина таку "новину "видасть одноласниам чи вчителям,то думаю треба буде переводити дитину в іншу школу, бо там вже почіплять "клеймо"
    По друге,якщо природою задумано дві статі,чоловіча і жіноча,то потрібно змалечку дитині пояснювати різницю.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Люша

    Люша Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    але чому хлопчик не може бачити голим тата, а дівчинка маму? Не обовьязково розгулювати нагаляса по хаті, але купаються мої хлопці разом так весело:xaxa::xaxa::xaxa:, а я до ванни не пускаю до себе, а в білизні не ховаюся, бо не вважаю це за потрібне, та і він не звертає уваги впринципі на мене. Хоча напевне як трохі старшим стане то вже не буду у лівчику передним стрибати:xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 6
  9. Lavazza

    Lavazza Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    а чого зразу такі крайнощі? Не прикриватися при переодяганні і ходити наголяса - це ж не одне і те саме.
    мені більш дивним здається татове рішення вважати його дівчинкою :)
     
    • Подобається Подобається x 4
  10. kati

    kati Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    переодягання при дитині ще допустиме,я проти купання в одній ванні(неодягнутими),спостерігання в туалеті(говорю,бо знаю такі пари,де дитина регулярно дивиться як пісяє тато і мама)
     
  11. Anastasia

    Anastasia Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    Ну моя доня дивиться як я пiсяю, ну то й що? А ми з татком дивимось як вона пiсяe/какаe в горщик...В дит. садку туалет спiльний, там тeж надивляться..
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Anastasia

    Anastasia Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    Може то я зараз така 'розумна', але мeнi здаeться, якби дiвчатка з раннього вiку бачили татову пiсю, то вже трохи старшими питання б у них нe виникало про тe яка ж пiся в тата. Знову ж таки: все маe бути природньо i не вимушено, спeцiально нiц такого показувати не пропоную...побачила,ну й добре, кажемо що то пiся ì йдем далi, увагу не акцентуeмо i не соромимось.
     
    Останнє редагування: 30 Січень 2009
    • Подобається Подобається x 9
  13. Natalya Engy

    Natalya Engy Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    Пригадався мені один випадок. Кілька років тому їздила я на зустріч молоді Тезе в Парижі. Так сталося, що наш автобус запізнився і поселили нашу групу в спортзалі. Там же ж жили ще чотири інші групи ( поляки, німці, французи і угорці). Тобто народу чимало. А шоб помитися було два душі - для хлопців один, для дівчат, само собою, інший. Але проблема виявилася в тому, що той душ був загальним ( тобто кімната і по периметру стояки). Власне, проблемою це виявилося тільки для українців. І то хлопці якось легко вже на другий день милися гуртом. А от в нас, дівчат, памятаю, було шось неймовірне. Чомусь ми дуже соромилися і роздягнутися, і митися поряд з кимось. Перші дні чекали, коли всі інші помиються, а потім по черзі одна одну "сторожили". Потім трохи доводилося пристосовуватися. Хоч інші дівчата нас не розуміли. Поляки по кілька разів повторювали, що вшисткі єстесьми єднакові. А француженки і німкені просто дивувалися, чого ми робимо з купання такий культ.
    Не скажу, що треба брати приклад з їхньої розкутості, але...
    Особисто я почувалася дуже ніяково.
    Та і зараз не пішла б у такий душ. Хіба за крайніх обставин.
     
    • Подобається Подобається x 9
  14. Lyudik

    Lyudik Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    в цей момент це було просто сказано для того, щоб завершити розмову. Для мене більш дивним би було якби тато продовжив дискусію і доводив те, що він хлопчик. Тому, що словесно він їх би не переконав, а практично...
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    Думаю що бути розкутим серед однолiток це одне. Бути розкутим з батьками це зовсiм iнше.
    Моя колiжанка виходила замiж у Грецiї i там була її вся сiм'я. Їй на той час було 28 р. Вона напiвгола вилежувалась на пляжi перед батьками, братом, i iншими родичами. Браво її незакомплексованостi, але я б так не робила. Я особисто, живучи в Америцi наслухалась стiльки про iнцест i "розбещення" неповнолiтнiх в основному татами, дядьками, ну i в рiдших випадках мамами та сестрами що повiрте, голий тато перед дiтьми, та й гола я перед дiтьми це недопустимо.
    Я бачила як мама купалась коли я була мала, мама з цього катастрофи не робила, прикрилась рушником i все, якщо я зайшла. Тата теж один раз бачила, зовсiм випадково, зовсiм малою. Пам'ятаю що менi було дуже нiяково i навiть страшно. Але травми з цього немає.
    П.С. тiльки не кажiть що всякi "страхiття" про дiтей стаються тiльки на гнилому заходi, бо i на сходi це все є, може не афiшується так голосно як тут. Гм, i в тюрму напевно не саджають так швидко i так на довго як тут.
     
    • Подобається Подобається x 20
  16. марта

    марта Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    пару днів тому в маршрутку зайшов хлопчик, десь так 1-й - 2-й клас, сам без дорослих, попросив в шофера доїхати на Сихів
    і якийсь старший дядько одразу почав в малого все розпитувати, мол куди їдеш і т.д. і весь такий люб'язний, що аж противно...
    я спеціально на нього витріщилась, то він не ліз до малого
    може я дійсно про нього погано подумала, а він нічого такого не мав на меті
    потім я вийшла скорше, а тепер щось мене гризе...
     
    • Подобається Подобається x 6
  17. Nata

    Nata Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    Мій Петро з татом одночасно в туалет ходить :xaxa::xaxa::xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 9
  18. Olenka

    Olenka Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    З досвіду. Якось відпочивала зі словацькими друзями в Словаччині. 3 хлопця і 3 дівчини. Відпочинок був супер, поки одна дівчина не вирішила позагаряти топлес. Коротко про неї на тоді: 15 років, вага 85 кг. Вона коли зняла купальник, то всі мову втратили і дівчата, і хлопці. Це було жахливо! Всім було так не зручно, що ми навіть не могли нормально розмовляти, ми навіть не могли на неї дивитися. Друга дівчина зробила їй зауваження: то це було ще гірше. Після того ніхто вже не хотів більше ходити до озера, тільки при одному спогаді про ту картину. Скажу так: не даремно є окремі пляжі для нудистів.

    Мені здається все залежить від обставин (час, місце і з ким ти): на дипломатичний прийом ніхто не ходить в джинсах.
    IMHO
     
    • Подобається Подобається x 9
  19. Zlju4ka

    Zlju4ka Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    Я при малому ніколи роздіта не ходжу,:confused:купається він переважно з татком:bor:
    але коли трапляються випадки що хоче плюхатися зі мною, :rolleyes:то я завжди в білизні або купальнику.Незнаю хто як,але я вважаю що прийде час і він сам все побачить:eek: і дізнаеться,а то ще Боже борони,спровокую своїми "маминими параметрами:bad: "в дитини якусь травму або хибне враження про жіночу красу.Хай підросте,тоді й послухаю його питаннячка :8:про"а чому?""а звідки?"тощо.А ми до того часу вже знатимемо:tanksmile: як краще пояснити "чи на комахах чи на песиках і котиках,чи на дядях і тьотях":xaxa:
     
    • Подобається Подобається x 8
  20. guculyanka

    guculyanka Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    Так ніхто й не пояснив ЧОМУ не можна, щоб дитина бачила МАМУ і ТАТА голими.

    Давайте чіткіше поставлю питання:
    1) дитина маленька, допустимо - до 3 років, не шкільного віку, студенти, повнолітня...;
    2) говоримо про батьків, а не про вулицю;
    3) чи має значення стать мама/тато, син/доця

    kati, ви кажете: "я категорично проти спостерігання дитиною,як тато чи мама ходять в туалет,купаються....При дитині голі неходимо",
    і одночасно ж
    "якщо природою задумано дві статі,чоловіча і жіноча,то потрібно змалечку дитині пояснювати різницю."

    А якщо дитина не бачить голими батьків, то як їй пояснювати різницю? Я не говорю про демонстративне ходіння, а при купанні, переодяганні.
    Моя мала теж бачить, як я ходжу в туалет, але я того не демонструю! :) Просто собі сиджу на троні, вона біля дверей бавиться, і навіть не звертає уваги на мене; як тільки закриваю двері - кричить, не хоче бути сама.

    Хтось читав цюстаттю? Що думаєте про подані в ній думки?

    Цитата:
    "К 4 годам у ребенка формируется достаточно полное осознание своей половой принадлежности; нередко с этим увеличивается и интерес к гениталиям - как своим, так и посторонним. Важно, чтобы в этот период ему не внушили отношение к телу вообще и половым органам в частности как к чему-то постыдному. В возрасте от 4 до 5 лет дети начинают ясно осознавать свою наготу и стесняются раздеваться. С этого возраста взрослым пора относиться к отправлению естественных надобностей ребенка как к его интимному делу. Малыш начинает понимать многие общественные сексуальные табу. Становятся уместны и полезны многочисленные беседы, чтобы он лучше усвоил социальные нормы."
     
    Останнє редагування: 31 Січень 2009
    • Подобається Подобається x 9