статеве виховання

Тема у розділі 'Маленькі бешкетники', створена користувачем Nata, 3 Грудень 2008.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: статеве виховання

    Власне я теж вважаю, що до 11-12 років про таке нема потреби говорити, бо це зайва інформація для дітей.
     
  2. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: статеве виховання

     
    Останнє редагування: 29 Жовтень 2010
  3. altari

    altari New Member

    Відповідь: статеве виховання

    Мої батьки ніколи зі мною не говорили про інтим.Взнавала на перервах від однокласниць.В багатьох випадках це були домисли і неправдиві інформації.Коли в мене почалися місячні я була в шоці іпаніці через брак інформації.Усе повинна була взнавати самотужки.Зараз мені смішно згадувати,но тоді...Моєму сину 14.Змалку я його помаленьку готувала до таких"смішних"запитань з його боку.Він в мене підростав і "підростали"запитання його.В10 років він уже знав про місячні,про секс....Скажете рано?ні!ВІн сам тим цікавився,а має чути на вулиці всякі дурниці,краще від мене нехай взнає правду.Маю подругу,яка своїй донці не могла пояснити про МЦ,все мучилася як то буде,каже що встидно.Чого встидного коли то природою в нас закладено!Нещодавно по нац.каналі показували передачу про стат.виховання,і була в них дискусія" Говорити чи ні?"Прийшов син зі школи,питаю...Він сказав що ПОТРІБНО!І ніяка книжка не поможе.Треба спілкуватися з дітьми про "таке"Хто,як не ми розкажем своїм чадам правду?Є батьки,яким тяжко,я не спорю.Так треба наважитися,тільки помаленьку починати,щоб дитина не комплексувала.Син не є "маминим синком",але скоріше за порадою йде до мене (каже що лекше говорити зі мною,ніж з татом)

    ---------- Додано в 01:43 ---------- Попередній допис був написаний в 01:37 ----------

    А от моя тьотка з донькою про таке не говорила,дозволяла всяке,нехай сама "дожене"...В 16 вона вже ВАГІТНА!І що,так краще?Ви як хочете,а я буду говорити і то в деталях!
     
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: статеве виховання


    Одна справа, якщо дитина питає. Інша, якщо дорослі починають самі нав'язувати, коли ще рано. І то саме тому, що експериментувати з дитячою психікою не варто. Власне, ви й самі кажете, що
     
  5. Іруня

    Іруня Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    Suzi, а скажіть, будь ласка, як саме, на Вашу думку, має відбуватися статеве виховання однорічної дитини? Що саме їй допускається бачити? І те саме питиння, тільки вже про 3-4-річних ( Ваш син, підозрюю, теж майже такого віку ).
     
  6. Borodinka

    Borodinka Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    На мою думку, статеве виховання починається змалечку. Кожна сім"я "організовує" його по-різному. У нас дівчата, вони вільно заходять до мене у ванну, коли я купаюся, я спокійно при них перевдягаюся. Для них доросле жіноче тіло - це буденна "нецікава" річ. Тата повністю голим вони не бачать, вони не заходять у ванну, коли він у душі. Я думаю, це зараз сприймається на рівні "у нас так заведено".
    Не знаю, як було б, якби ми мали хлопчика. У моєї подруги син і донька, то вона при них ніколи не перевдягається. Сина купає тільки батько (думаю, для їх "чоловічих" стосунків це великий позитив!!!) і мама до нього не заходить, бо він стидається. Наш тато заходить до дівчат, на басейні ми всі переодягаємося в одній роздягалці, а бідний тато чекає в мокрих плавках, коли ми вийдемо :). Ліля писала, що її Дарко теж нормально до неї заходить у ванну (якщо я щось неправильно зрозуміла, то прошу мене вибачити і поправити).
    Я вважаю, що єдиної норми немає - бо кожна дитина і кожна сім"я індивідуальні. Але від раннього дитинства маля бачить різницю між мамою і татом, як фізичну, так і психологічну, дітей залучають до різного рода діяльності тощо. Тобто статеве виховання - це процес, одним з етапів якого є розмова про зрілість і секс. Так, як в школі не починають одразу вчити вектори чи рівняння, так і тут, все поступово.
    Звичайно, це все більше теорія, а на практиці я сама стикаюся з проблемами: наприклад, як розтлумачити 6-річній дитині, чому по місту не варто ходити у дуже коротких шортах, в яких вона ходила на морі. Списала усе на гігієну, мовляв, буде сідати майже голою дупою десь в транспорті, то буде шкіра прилипати до крісла. Але ж суть зовсім не в тому!!!
     
    Останнє редагування: 29 Жовтень 2010
  7. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: статеве виховання

    а просто пояснити, що є одяг для моря/відпочинку, а є для міста не пройшло?
     
  8. Зіра

    Зіра Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    От прийшов і мій час читати інформацію про розмови з дитиною. Малій скоро 10, ніколи нічого не питалась,а тут (дякувати нашій соціальній рекламі!!!) в один момент випалює :"Мамо а що таке презерватив?":girl_impossible: я не сподіваючись відіслала її до тата, тепер я розумію що робила помилку, але як її тепер виправити сама незнаю.:girl_cray:
    Коли ще я була малою про такі теми ніхто ніколи не говорив у нашій сім"ї, і коли почались перші місячні я дуже злякалась.....мама якимось чином дізналась про це і аж тоді почала розказувати, :diablo:мені було тоді дуже важко, і я сказала що коли буду мати доньку я сама їй все розкажу...........................І от треба розказати а я незнаю з чого почати....:girl_wink:
     
  9. Kazkarka

    Kazkarka Member

    Відповідь: статеве виховання

    Мені в дитинстві років в 10 мама поклала журнал, в якому були уривки з книжки для дітей про статеве життя, щось на зразок "звідки беруться діти". Вже до того мені "все" пояснили у дворі. Виявилось, що насправді це майже все не так. Мама сказала, що коли я захочу, я зможу все в неї розпитати, а наразі можу прочитати. І це було дуже добре, бо я ще роки два не хотіла нічого обговорювати.

    А ще колись я працювала в гімназії. І крім основної роботи, за проханням вела спеціальні додаткові години для старшокласників. Пам"ятаю, коли я попросила написати анонімно питання, на які вони хотіли б почути відповідь, мене вразила кількість міфів на тему статевого життя, а найпопулярніше питання було: а коли його починати, з якого віку, на якому етапі стосунків і взагалі як це має виглядати. З одного боку, я була приємно вражена, що для більшості це все ще теорія, а з другого боку, неприємно вражена, що батьки майже ні з ким з дітей ці питання не підіймали.
    Мені чомусь здається, що не в школі це треба обговорювати....:girl_nea:
     
  10. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: статеве виховання

    Мій данило в 7 років бавився компютерну програму - 9 Місяців. Про те як татова сперма зустрічає мамине яєчко і робиться маленька дитинка, яка розвивається в мами в животику а потім з того народжується дитина.
    Єдине чого програма вчила це те, що повноцінна сім’я це мама і тато, а не дві мамі чи дві таті, і що майбутня дитина може мати гени (колір волосся, ніс, очі, ітд.) від одного або від іншої. Там була така забавка з тими ознаками.
    Мої діти вже великі і Анна починає цікавитись тими речима але лишень так в загальному, наприклад чому в мами волосся росте на ногах і вона його голить а тато ні. (Он я також хочу знати, чому тато своє волосся не голить!!!)

    В наших школах починають навчання про гігієну з першого класу. В четвертому, мій Данило зараз в четвертому, його будуть ознайомлювати з більш інтимними речима, і це вони будуть мати спец заняття: син-батько, донька-мама!

    ---------- Додано в 19:43 ---------- Попередній допис був написаний в 19:38 ----------

    А в нас з цим дуже просто. Ми тих цвіріньчиків бачили і ніц в них такого цікавого нема. Єдина різниця що син в мене обрізаний а чоловік ні. Можна порівняти, і настрашити мужа що як буде нечемний - обрубаєм. :girl_blum: Син переді мною не стидається переодягатись, це наразі. Муж колись міг ходити голий по-хаті, ну так як з душу вийшов, але тепер старається цього не робити.
    Тобто все вони знають в статевій різниці що де в кого але ми на цьому не наголошуємо. Дівчатка дівчатками, а хлопці хлопцями.

    ---------- Додано в 19:45 ---------- Попередній допис був написаний в 19:43 ----------

    Ой... в нас деякі ходять що по місту що на морі, їднаково. І ніхто не журиться тим що це якось комусь перешкаджає. Зимою ходять в босоніжках і коротких шортах, зате в шубі з якогось нещасного маленького звірка.
     
  11. Provizor

    Provizor Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    Мені десь в одинадцять років купили книжечку "Енциклопедія для дівчат", я прочитала, але всеодно виникало багато питань. Запитати соромилась, мама не ініціювала. Коли почались місячні (а почались вони темною мазаниною, а я уявляла ріки крові!) злякалась і почала вичитувати медичну літературу (тато медик), і в довіднику гінеколога поначитувалась хворіб, навіть думала що в мене онко! Дуже жаль, що мама не вважала за потрібне пояснювати і говорити про сексуальне виховання. Може чекала поки я запитаю?
    Як не крути , якщо в сім"ї не роблять проблеми з оголеного тіла, таке ставлення буде у дітей. Якщо ж батьки навмисне будуть оголюватись, з метою виховання, то діти відчують ту фальш і неприродність . До чого я веду, якщо не можете переодягатись при дитині, то і не потрібно. Діти зчитують емоції. Якщо мама в побуті не приховує свої місячні, відкрита у спілкуванні, то і при пояснені проблем не виникне. А якщо мама в якийсь момент скаже "А ти знаєш, у дівчат буває менструація... Може щось не ясно?" То навряд чи будуть додаткові запитання. Не знаю чи зуміла донести думку, але суть в тому, що якщо батьки самі соромляться себе, своєї фізіології, то ніяка література про статеве виховання не допоможе.
     
    Останнє редагування: 29 Жовтень 2010
  12. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    А як правильно реагувати коли дитина починає "вивчати" себе при батьках? Я розумію, що це нормально з погляду розвитку дитини, але от чи якось на те реагувати, чи не помічати - не знаю, бо я все апелюю до гігієни, типу не рухай,бо там така ніжна шкіра, буде пекти, або що мікроби потраплять і т.д.
     
  13. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: статеве виховання

    Отже, що я мала на увазі тут
    І чому не вважаю, що обов‘язково буде травма після того, як дитина побачить батьків, які кохаються.
    Коли починати статеве виховання?
    Я вважаю, що воно починається само собою, незалежно від того, чи усвідомлюють це батьки чи ні.
    В момент зачаття. Під час вагітності дитина відчуває мамині емоції, мамин настрій, з часом починає усвідомлювати деякі події навколо себе (тобто мами). Це і гормони, і певні рухи тіла, і скорочення м‘язів. Для дитини – це один з багатьох природних процесів в житті батьків, в наслідок якого, до речі, вона і з‘явилась на світ.
    Коли дитина народжується і спить разом з батьками і батьки на цьому ж ліжку кохаються, дитина крізь сон, десь на підсвідому рівні це сприймає як нормальну, природну частину життя її сім‘ї. (Щодо сну і прокидання досі, до 2-х років – я знаю, що син прокинеться за декілька секунд до того, як це станеться. І мені не потрібно якось зосереджуватись чи відволікатись від процесу :) Чоловік десь так само вже відчуває це.)
    Все це за умови, що батьки мають таке відношення – вони природно почуваються, коли поруч дитина і реакція буде спокійна і адекватна.
    Ще трохи стосовно інших аспектів. Спочатку вивчення свого тіла. В кілька місяців дитина знаходить, що в неї є руки. Потім тими знайденими руками вона вивчає себе далі – знаходить живіт, далі статеві органи (якщо в змозі дістатись до них (я маю на увазі відсутність одягу і памперсу)). Для дитини це така сама частина її тіла як рука, нога, вухо і все решта. Тут знову ж таки залежить від батьків – або вони дають можливість вивчити себе тоді і стільки, скільки потрібно дитині, або обмежують її (спеціально вдягають, забирають руки, емоційна реакція теж «записується» дитиною). Дитина дорослішає, починає вивчати процеси виділення. Це я теж відношу до статевого виховання. І знову реакція батьків – вони або сприймають це як норму (тобто не акцентують на цьому увагу і не перешкоджають), або обмежують, або сваряться. Це все теж відіграє свою роль в майбутньому.
    Далі. Дитина росте, вчиться повзати, ходити – слідує за мамою, а з часом і за татом всюди. В тому числі і в туалет, і в ванну. І тут важливою поведінка батьків – або поведінка спокійна і природна, або мама і\або тато бере з собою , але стидається, або взагалі не пускають дитину закривають і двері за собою. І з цього дитина теж робить висновки.
    Дитина ще дорослішає. Починає роздивлятись маму і тата. За умови, що має можливість. Тобто або є моменти, коли дитина бачить батьків оголеними. І те, як в ці моменти себе почувають батьки (невимушено чи скуто, незручно) теж впливає на сприйняття дитиною свого і чужого оголеного тіла. Дитина знаходить подібності і відмінності, ідентифікує себе згідно статевої приналежності.
    Дитина весь час спостерігає, як поводять себе батьки по відношенню один до одного – наскільки відкрито і невимушено цілують, обнімають один одного. Якщо це норма для батьків, то і для дитини це буде нормою. Знову ж таки, є періоди (десь від року до двох-трьох), коли дитина ревнує батьків одне до одного. Спочатку «тато не чіпай мою маму», потім навпаки. Якщо батьки спокійно реагують і пояснюють, що обнімають і цілують один одного, тому що люблять, і дитину люблять, і тому її теж обнімають і цілують. То це теж відкладається в дитини.
    Якщо дитина спить окремо і може несподівано зайти в непідходящий момент і побачити батьків, все залежить від того як вони себе почувають і на скільки спокійно, адекватно відреагують.
    За умови, що батьки сприймають своє тіло і інтимне життя як природну і невід‘ємну частину нормального життя, не стидаються цього, дитині буде досить легко пояснити, що все в порядку , батьки люблять один одного і не роблять нічого поганого. Якщо взагалі буде така потреба.
    Це все моє бачення (результат свого досвіду, чужих розповідей, статей психологів), я не претендую на звання істини в останній інстанції. Але погодитись з тим, що видовище батьків, що кохаються однозначно травмує дитину не можу. Це буде здивуванням, черговим відкриттям, але травмуючим чи ні залежить від батьків.
    Загалом, я би сказала , що дитина сама ініціює своє статеве виховання – досліджує, порівнює, потім запитує. Мені дуже запам‘яталась фраза, що достатньо дати відповідь на дитяче запитання, в тому ж дусі, в якому воно було задане, нічого не приховуючи, і, водночас, не розказуючи того, про що не питали :).
    В своїй сім‘ї прагну створити такі умови, щоб дитина мала можливість пізнавати себе, побудувати такі відносини, щоб син (і другий потім теж :)) міг спокійно запитати в батьків те, що його цікавить і отримати чесну відповідь.
     
  14. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    В моїй улюбленій книжці Джейн Ейр головна героїня каже таку фразу:"Мені завжди було властиво коротко відповідати на короткі питання, і прямо - на прямі." Я намагаюсь робити так само. Це допомагає у багатьох ситуаціях.
    Мої діти ще не знають, що таке місячні, але знають, що є прокладки і що мама їх приклеює до трусиків, з часом будуть знати навіщо. Фільм про вагітність і пологи вже переглянутий, книжка про будову людини одна із улюблених (старша доня в нас цікавиться такими речами). Ми навмисне не провокували жодних тем, але і не уникали відповіді, коли були питання.
    Наразі нічого такого особливого ще не питали. Чогось, що би вимагало якогось особливого підходу.
    П.С. Пригадую, що у підлітковому віці моя старша на 8 років сестра дала мені книжку "Дівчинка-дівчина-жінка-мати" і саме з цієї книжки я отримала необхідні мені знання про те, що відбувається із організмом дівчинки у процесі його росту і дозрівання. А мама у мене в тому плані надзвичайно сором"язлива і я б навіть сказала малоосвічена у таких питаннях, а як може бути інакше, якщо вона соромиться навіть знати про таке, не те що говорити вголос. :)
     
  15. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: статеве виховання

    І я мала цю книжку. Класна була, правда?

    ---------- Додано в 02:39 ---------- Попередній допис був написаний в 02:36 ----------

    На запитання з карми - в забавці показується так що тато підходить до мами, її обіймає, цілує і тоді малюнок показує що з тата виходить сім’я а з мами яйцеклітина і так вони паруються.
     
  16. Gossip

    Gossip Member

    Відповідь: статеве виховання

    true та Liliyah Romanova, а що скажете про те що швейцарці почали продавати презервативи для дітей ? :girl_impossible:

    цитата статті:
    "Швейцарці занепокоїлись, що дорослі презервативи надто великі для не повністю сформованих статевих органів хлопчиків, і випустили дитячий презерватив.

    У Швейцарії розпочалися продажі презервативів для дітей.

    Випуск презервативів, призначеного для використання дітьми дванадцяти-чотирнадцяти років, викликав справжню війну обурення навіть з боку прогресивних західних батьків.

    Варто зазначити, що про продаж подібних презервативів анонсували 5 березня. Виробництво відповідних виробів було ініційовано дослідниками з Швейцарії.

    Саме вони прийшли до висновку, що діти у віці 12-14 років відмовляються від використання презервативів тільки тому, що латексні вироби є занадто великими для ще не повністю сформованих статевих органів хлопчиків.

    Ініціатива була повністю схвалена урядом країни. Однак швейцарські батьки вважають, що випуск презервативів для дітей, а також їх доступна ціна (близько 7 дол. за шість презервативів) буде тільки заохочувати дітей до ранніх статевих контактів."
    (інфо із сайту ТСН та http://vidgolos.com/55772-shvejcarci-pochali-prodavati-prezervativi-dlya.html)
     
  17. pravovuk

    pravovuk Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    ....Читаю....розумію. що настав і мій час говорити з сином.Чесно кажучи-мені це важко дається...Але розумію і бачу ,що вже треба...Кажу чоловікові ,щоб з ним говорив.Але син задає питання мені і питає чомусь мене, а я щось трохи комплексую,хоча ще раніше мені здавалось, що я без проблем все йому скажу.Але коли дійшло до розмов, я щось розгубилась...Підскажіть як Ви розмовляли(можливо тут такі є) з 13-літніми хлопчиками(саме хлопчиками)? Зразу кажу,що я вже раніше розмовляла з ним , але це ще були такі собі дитячі питання і пояснення. Тепе вже зовсім інша ситуація...
     
  18. altari

    altari New Member

    Відповідь: статеве виховання

    Багато ще залежить і від самої дитини.Як Він чи Вона реагує на розмову про "таке".


    Я уявила сина на"вуличному вихованні" і набралася сміливості.Це вперше страшнувато...Далі піде"як по маслу":girl_yes:Чим дальше----тим легше.Будьте сміливі!Хто ж знає краще Вашу дитину,ніж Ви?;)
     
  19. Ворон

    Ворон Well-Known Member

    Відповідь: статеве виховання

    Властиво найкраще коли це робить постороння людина. Найгірше мама-син. Мхх. Жінки не дуже розуміють що відбувається з 13-літніми юнаками. Тому ненайкращий варіЯнт.
     
  20. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: статеве виховання

    Для презерватива вони ще не сформовані, але сексом вже займаються.
    Власне, черговий раз демонструє, що просто роздати презервативи не вирішить проблеми. Як в голові розуміння нема, то презерватив мало що міняє.