Священича сім'я

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Liliyah Romanova, 4 Листопад 2009.

  1. Редвумен

    Редвумен Active Member

    Відповідь: Священича сім'я

    Хіба не можуть бути погані проповіді?
    Так. Я для себе вирішую не слухати проповіді того священника і йду до іншої церкви. А що залишається робити? Не можу я слухати єресь, то хіба треба себе примушувати?
     
  2. Viktorina

    Viktorina New Member

    Відповідь: Священича сім'я

    Так священник звичайна людина і від помилків ніхто незастрахований ,але не зовсім воно так, бо після прийняття сану на нього сходить Благодать Божа.
    Десь читала, що коли за звичайним християнином ходить 1 (один) "спокусник" то за священником 70"сімдесят" ,що кожен мирянин відповідає за свої гріхи ,тільки духівник за все своє "стадо" тобто парафію-людей,які йому були поручені, а чи воно так, я не знаю , але страшно стає...:girl_blush2:
     
    Останнє редагування: 22 Січень 2011
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Священича сім'я

    Цілковито погані? Не знаю, ще не чула. Нудні бувають. Буває, що єресі проскакують, але в кожній можна для себе якусь думку знайти.
    Єресь, то вже інша справа. Якщо проповідують єресі, то так, це проблема.
    Кожен священик має проповідувати в першу чергу собі. Такі проповіді дуже цінні.
    От як Павло пише про "колючку". Мені про таке йшлося.
    Думка, що я можу комусь вказувати, бо я живу, як треба - горда думка. Згадаймо тут юнака, котрий теж вважав, що живе праведним життям. А Христос йому показав, що того, що він робить, є замало.
    Завжди, коли говоримо про чийсь гріх чи помилку, маємо говорити зі свідомістю про власну НЕдосконалість.
    Кому багато дано, з того багато спитають.
     
    Останнє редагування: 23 Січень 2011
  4. Adri

    Adri New Member

    Відповідь: Священича сім'я

    на мою думку в нашому суспільстві існує трохи "схиблене" бачення священика, як людини надзвичайної, з "вищим" покликанням, людини яка є "ближче" до Бога. На мою думку нам слід повернутися до розуміння перших християн, для яких священство означало один з типів служіння для інших. в такому випадку уявляю ідеальну картину: священик який протягом тижня працює за своєю світською професією і в неділю служить для своїх братів.
    і ще одне зауваження: неодружений священик це не завжди монах. він може бути просто целібатом, тобто обіт убогості він нікому не складав...
     
  5. olevitska

    olevitska New Member

    Відповідь: Священича сім'я

    На мою думку...священик не мав би бути одруженим, тоді в нього було б набагато більше часу для церкви, парафіян, свого духовного життя...Сім"я - це робота, вона вимагає багато часу зусиль терпіння розуміння...якщо сприймати "священика, як звичайну людину на роботі", то я не можу цього осягнути. У мене є друзі-сім"я священика, ми ровесники, у нас діти однолітки, ми тісно спілкуємось, тому я бачу, що сім"я в дечому відволікає. Мабуть, бути справжнім священиком, маючи сім"ю, важче. Може повторююсь, перепрошую, бо щось заглибилась в думки, але таки думаю, що священик мав би жити один, подалі від усіх благ...і поблище до Бога...адже це все-таки не просто люди це ж "обрані".
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Священича сім'я

    А в нас зараз так класно ситуація склалася...
    Роман обслуговує парохію, служить, проповідує, Дарчик прислуговує, я проваджу спів під час Літургії, а після - короткий катехизм для дітей (у пристуності дорослих, тому можна сказати, що й для них також). Хати ходили кропити всі разом, бо я за дяка.
    Щось мені із цим досвідом узагалі в голові не вкладається, як можна сказати, що через те, що мій чоловік має сім'ю, то він уже не є
    І маю багато чудових прикладів, де сім'я не відволікає, а навпаки, на цілій священичій родині тримаються основні обов'язки в церкві.
    Направду, не можна дивитися так однозначно, за одним прикладом.
    Та й якби Господь хотів, щоби служителі були тільки одружені або тільки неодружені, то так би в Біблії й було написано.

    Проблема виникає тоді, коли жінка, підписуючи листа (без якого не висвятять), що буде всіляко підтримувати та сприяти, цього не виконує. Чим далі, тим більше переконуюся, що жінка священика - то таки теж покликання, якого не можна легковажити.
     
  7. Zvizda

    Zvizda Well-Known Member

    Відповідь: Священича сім'я

    Як на мене бути дружиною, чоловіка будь-якої професії, це також свого роду покликання і певна відповідальність.
    А стосовно того, чи повинен священник одружуватися, я притримуюся такої думки. Це в першу чергу також люди, і якщо церквою не заборонено одружуватися, то чому б і не створити сім"ю. Адже будь-яка сім"я це в першу чергу є вже маленьким храмом.
     
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Священича сім'я

    Бути дружиною - покликання. Однак лікареві жінка не буде допомагати в операційній, а жінки в церкві - цілком.
    Я жодним чином не хочу щось виокремити, просто колись мені таке нераз говорили, а тут це побачила в багатьох сім'ях.
    Колись читала гарну статтю пані Іванки Крип'якевич-Димид. Треба буде знайти й сюди викласти.
     
  9. Zvizda

    Zvizda Well-Known Member

    Відповідь: Священича сім'я

    Я не хочу образити ні в якому разі нікого, але зараз багато жінок ( я беру до уваги також і своє оточення),дружин священників ставлять себе вище за всіх інших. Але ж перед Богом всі рівні.
    Стосовно дружини лікаря, то так, вона не допоможе при операції, але так само дружина священника не зможе бути присутньою на наприклад при сповіді. Я взяла звичайно в загальному. Але відмінності можна знайти в будь-якому разі.
    В мене була колись найкраща подруга, яка почала зустрічатися з майбутнім священником, зараз вони одружені. Так цей священник заборонив їй спілкуватися зі мною, бо я ж не маю відношення до таких високих людей як він, ну і грошей в мене нема так багато. Було справді прикро))
     
  10. Редвумен

    Редвумен Active Member

    Відповідь: Священича сім'я

    і в мене є знайома, яка стала дружиною священника. Також їй заборонено спілкуватися з "простими грішними", щоб не слухати гріховних розмов ітд. Як не крути, а таке є в нашому суспільстві. Тому, Ліліє, добре, що ми тебе знаємо :) і ти даєш похибку в таку сумну статистику :)
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Священича сім'я

    Цікаво, в чому ж вони такі вищі? Ви мене заінтригували.
    З іншого боку, мені цікаво, чому священики ближчі до Бога й вищі за інших людей.
    Ми з вами в дивну дискусію входимо. Але я тоді лише одне питання задам. У якій іще професії без дозволу жінки чоловік не отримає своєї роботи?
    Священика не висвятять, якщо дружина не підпише документ-згоду на свячення.
    Думаю, що не лише я. Мені радше ваші приклади здаються винятками. Я серед священичих родин вже досить довго обертаюся, а про такі випадки чула лише раз, і ото зараз від вас іще два.
    Сумно, що таке є, бо це якийсь сектантський підхід, а не християнський.
     
  12. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

  13. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Священича сім'я

    перший раз чую, щоб священники забороняли своїм дружинам з іншими людьми спілкуватись. В мене брат священник ПЦ КП, то ніц він своїй жінці не забороняє, вона навпаки веде досить жваве суспільне життя.

    прочитала статтю - дуже зворушливо. І стосується не тільки священничих сімей, але й усіх.
     
  14. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Священича сім'я

    Я знаю дві родини особисто, не враховуючи Лілі. Щодо того чи ті жінки мають якихось своїх подруг я не знаю але те що вони дуже близько спілкуються із парохіянами церкви до якої прикріплені, то це правда. Одна жіночка постійно робить вареники, голубці і готує різні обіди для людей які приїжджають. Вони не живуть в місті а «закріплені» при церкві на цвинтарі, тому щоразу якщо хтось замовляє освячення пам’ятника чи відправу над гробом, то та жіночка готує обіди. Вона себе посвятила тому щоб бути поміччю свому чоловіку у всьому що треба для парафії.
     
  15. Zvizda

    Zvizda Well-Known Member

    Відповідь: Священича сім'я

    Чим вищі? От і мене це цікавить. На мою думку ми всі дружини рівні, А я не казала, що священники є ближчі до Бога. Священники для мене це посередники між людьми і Богом. Адже коли людина йде до сповіді, вона довіряє все ж таки свої таємниці отцю.
    Але суть зараз не в цьому, просто в мене були невдалі приклади спілкування із 2 родинами священників. Так можливо, не можна казати, але було враження, що я спілкуюсь із сім"ями бізнесменів.



    Я не вважаю, що це дивна дискусія. Ми ж просто висловлюємо свої думки. Адже так і має бути))
    Як на мене підписання документу дружиною, це формальність, яку треба дотримуватися, якщо жінка обрала шлях поруч із чоловіком-священником. Але це не є приводом для того, щоб виділитися. Не всі ж можуть бути дружинами священника.
    Чоловік всеодно може стати священником, якщо просто не буде одружуватися, тоді і підпис не буде необхідним.

    Так, це прикро, але інколи так буваю.
    Я дуже довго не бачилася із подругою, але врешті наважилася приїхати...тому що любила її...коли побачила..підійшла обняла, на що почула " що ж ти робиш, я ж їмость, люди побачать...". Було дуже прикро..
    А от моєї куми тато священник, а їхня сім"я це приклад справжньої побожності і любові)))
     
  16. olevitska

    olevitska New Member

    Відповідь: Священича сім'я

    як не прикро..., але щось в тому є...
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Священича сім'я

    І багато ви таких священиків-бізнесменів знаєте? Серед моїх знайомих це навіть не 1%.
     
  18. Zvizda

    Zvizda Well-Known Member

    Відповідь: Священича сім'я

    Значить Лілю вам пощастило, серед мого оточення їх значно більше, нажаль
     
  19. Редвумен

    Редвумен Active Member

    Відповідь: Священича сім'я

     
  20. Редвумен

    Редвумен Active Member

    Відповідь: Священича сім'я

    гарна стаття. все правильно написано, але я відчула акцент того, що їмості чимось особливі... Наприклад, що вони чекали на чоловіків самі з дітьми, що їхали за ними в Сибір. Але тисячі жінок того часу робили теж саме... Мені здається, що життя дружини не залежить хто її чоловік. Доля, виклики, випробовування - ось речі, які гартують наш дух. А не покликання чоловіка.