Тандемне годування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Irus'ka, 31 Липень 2008.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. invisible

    invisible Well-Known Member

    Підкажіть, будь ласка, як правильно вкладати тандемщиків і розрулювати ситуації, коли обоє вночі одночасно хочуть цицю? Ніколи не думала, що матиму тандем, але старша так ще прив'язана до циці, що відпустила ситуацію, хоча їй вже 3,3 р. Старша їсть на сон і вночі, якщо прокинеться, і зранку на прокидання. Буває, що старша будиться від плачу молодшого і тут же вимагає цицю. Ніякі пояснення в той момент не діють, нічого не чує, нічого не хоче - ні тата, ні казки, ні пісеньки. Кидається по ліжку, істерить. Наразі в таких випадках даю меншого тату чи бабці і присипляю старшу. Але не впевнена, чи то правильно. Адже мало б діяти правило, що спочатку їсть молодша дитина, потім старша? Чи ні?

    Надіслано від мого LG-X135, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    скільки пояснюєш? і чи твердо стоїш на свому? бо я сказала Миху - чекай своєї черги, тобі молоко набирається. просить, але не кидається. ну і він не їсть, йому сам факт що дали, нацмокатися, може з часом буде їсти, не знаю. але в мене малий сам говорить весь день, що може Катрусі дати їсти, може те, може се. тобто преференцію малій дитині він дає.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Virginia

    Virginia Well-Known Member

    Було так само... в таких випадках віддавала пріоритет старшій... Протягнула так півроку. Відлучення було болісне, але вона сама собі придумала, що коли я годувала меншу, то вона пристроювалась десь і просто тримала другу цицю. Той період тримання коли засинає тривав ну дуууже довго. Більше двох років.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Не думаю, що аж так важливе правило, хто перший. Все одно старша вночі (як я зрозуміла з опису) ніяких пояснень не сприймає. А маєте можливість вкладати дітей в різних кімнатах? Щоб старша не будилася від плачу меншого.
    І чисто моє імхо: я б нічні забрала. В мене вже другий тандем, але вночі не годую дітей десь з року і 6 - року і 8 місяців. При тому найстарша якраз була дуже прив'язана до грудей, але в мене в пріоритетах ще й власне здоров'я. Мотатися між двома дітьми вночі я б не могла.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. olerusya

    olerusya sweet candy ;)

    Ну але мені здається що є велика різниця коли старшій дитині наприклад 2 роки, а коли вже більше 3-х.
     
  6. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

    Не знаю:) в мене власне обидві різниці 2 роки.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Fiancee

    Fiancee Well-Known Member

    Поділіться, як Ви забирали нічні годування у діток такого віку? Щось мені здається, що в такому віці то анріал

    Надіслано від мого MX5, використовуючи Tapatalk
     
  8. Haidee

    Haidee Well-Known Member Команда форуму

     
    • Подобається Подобається x 1
  9. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Є велика різниця між характером дітей. Я не уявляю, як би витримала тандем, де старшим тандемщиком була б моя Віруня. А Сергійко був дуже комфортним "дорослим грудничком"
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Або мама годує меншу дитина, а страша підлаштовується, або мама напівсидячи (як двійнят годують), або проговорюєте дитині , що потрібно почекати, або спите в різних кімнатах (наприклад, мама з меншою дитиною, старша з татом), або згортаєте нічні годування.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. invisible

    invisible Well-Known Member

    Які там пояснення, як приходить вечір, то таке враження, що вона марить тою цицею, лиш покупаєм меншого, то вже відразу проситься спати, навіть ніяких мультиків не хоче. А вночі до неї говорити анріал... Тому наразі таки лишилася на схемі "спочатку старша, потім менший", бо старша засинає значно швидше. Тут ще зіграло роль, що молоко тепер є, вона прям кайфує і постійно каже, яке смачне молочко, бо під час вагітності ніц не було.
    Цікаво, чи взагалі можливе самовідлучення старшого тандемщика на фоні годування молодшого?
     
  12. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    складно.
    я ще під час вагітності забрала вечірні і нічні годування старшої (їй тоді було десь до 2 років). мені було дуже не приємно годувати.
    але вкладання на ніч теж таке собі задоволення було. враховуючи, що часто доводилося вкладати самій. було кілька сценаріїв: старша в іншій кімнаті чекає, поки я вкладу меншу; старша лежить з нами на ліжку і чекає поки засне менша (цей варіант працював допоки менша ще не розуміла, що то з старшою можна гратися - тобто фактично перших 4 місяці) а тоді я давала цицю старшій; ну і зовсім поганий варіант у випадку, якщо старша перезбуджена була і тато був вдома, то він носився з меншою, а я вкладала цицею старшу.
    можливе. хоча в нас не було чистого самовідлучення. іноді старша просила цицю, а я казала "потім" і вона забувала. потім якось тижні зо 2 старша цицю не просила і вже як після такої перерви попросила, то я не дала і все (пояснювала типу, що зараз нема часу, або давай я тобі кашку дам). тоді старшій було десь 3,5-3,6 (я вже і не пам’ятаю - треба пошукати свої дописи тут).
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    а варіант - тато купає з бабусею молодшого, а ти за той час вкладаєш Мартусю? вже одне годування спокійніше. і спробувати нічні справді напівсидячи, але або так, типу коли їдять двоє, або тато принесе компотик або чекай. ну не може вона на тобі їздити, то направду велика дівчина, для неї то вже задовлення (ну добре, зараз психологічне заспокоєння), а для меншого - основна життєва потреба. кому більше треба - ясно що меншій дитині.
    я миху казала, що не маю продовжувача до циці, але можу йому молока набрати в стаканчик - в мене завжди багато підтікає. може їй такий варіант підідйде?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  14. invisible

    invisible Well-Known Member

    О, купання меншого в нас виглядає наразі як 2 хвилини дикого ору :)
    Молоко цього разу майже не підтікає.
    Загалом поки плюс-мінус наловчилися, стараюся першим вкласти малого, поки старша дивиться мультики. Якщо ж він не засинає, то передаю його татові чи бабці і тоді вкладаю старшу.
     
  15. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member



    і я б точно не робмла переваги старшій дитині в такій справі. на мою думку, то зле. як зробити, щоб голова не боліла від неї в той момент - не знаю, але манюню шкода. він ще не розуміє, що відбувається, а його від мами - бац, і в сторонку.

    чому мала не чує тебе, Мирося? мама сказала - і світ валиться, але мама сказала. хоча я витримувала тільки пів години істерик в людному місці, досвіду мало, але чому ти маєш скакати через себе і малу дитину, яка навіть пукнути не знає ще як? може справді спробувати спати окремо? чи то має бути ідеальна картинка?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. invisible

    invisible Well-Known Member

    Та ми й не купаємо часто, раз на 3 дні, а так то дупцю теж тільки миєм.
    Ну насправді не все так трагічно - якщо малий не засинає перший, то він просто ще не втомлений, тому спокійно "гуляє" з татом чи бабою. Благо мала тепер так втомлюється, що засинає за 10 хв.
     
  17. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    тоді тим більше маєш можливість сам-на-сам пояснити їй, що от зараз так є, бо малюк не втомлений, але коли він кричить, то йому треба першому, бо він голодний і тд і тп, але ти завжди будеш біля мами і навіть поможеш мені його заспокоювати. ну принаймі на мого діяло, але я то йому говорила не сумніваючись що він зробить саме так, тобто йому з мого тону було зрозуміло, що варіантів нема, така картинка світу.
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. sunny_girl

    sunny_girl Well-Known Member

    Я напишу трохи іншу думку. В нас старший малий теж вночі плакав і нічого не чув після народження меншої дитини. І ніяк не заспокоювався. То я надавала перевагу старшому. Меншу дитину віддавала татові, а сама заспокоювала старшого. Меншій було без різниці в кого бути на руках, а старший за пару хвилин заспокоювався і спав далі. Дитині теж потрібно адаптуватися до нового члена сім'ї, в когось то легко і не помітно, а для інших дітей це важко. Тому,я за те, щоб не вибирати старша чи менша дитина, а дивитися по потребам, кому то важливіше в даний момент. За два місяці все пройшло, зараз він вже звик до меншоі і пам'ятає що вона є і іі потреби важливі.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  19. Fiancee

    Fiancee Well-Known Member

    Спитаюсь ще тут.
    Отже, маємо синочка майже 2 роки, приблизно через місяць має народитись братик. Старший малюк ще годується, плануємо тандем. То такі вихідні дані :) А питання полягає у тому, чи великою є ймовірність, якщо я не годуватиму старшого той час, що буду у пологовому, то чи не забуде він цицю?

    Надіслано від мого MX5, використовуючи Tapatalk
     
  20. invisible

    invisible Well-Known Member

    Моя не забула, мала 3,3 р. на момент народження братика (з 2,5 років циця лише на ніч). Зрештою, мене лише 2 ночі не було вдома. ІМХО, залежить від дитини, але за тих 2-3 дні не мав би забути.
     
    • Подобається Подобається x 1