Тандемне годування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Irus'ka, 31 Липень 2008.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Моя за тиждень відрядження у віці 2,1 не забула))


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Дівчата, я потребую підтримки напевно, бо якось так за одну розмову моя мама потрафить мене абсолютно вивести з рівноваги. Тут більше мова йде про ГВ і вагітність, бо про тандем ще зарано думати, але іншої біьш схожої теми не знайшла і я ще не знаю, як воно буде, наразі надіюсь, що може вдасться плавно відлучити до листопада, хоча наразі дуже активне ГВ ,лізуть п'ятірки і я навіть не пробую впливати на кількість прикладань, просто відпустила ситуацію. Але ж моїй мамі сказала Наташа (яку я взагалі не знаю і взагалі попросила моі особисті справи з чуж мені людин не обговорювати і хоч мама клялась, що ще нікому нічо не говорила, то я трохи не зрозуміла , якого милого та Наташа про годування говорила....), що годувати грудьми під час вагітності небезпечно і що я собі думаю? І взагалі, лікарю своєму ти казала? Як не казала? Ти мусиш сказати!!!!
    А я мушу? Ви казали своїм лікарям гінекологам? Це взагалі щось міняє? Я вже давно зрозуміла, що для збереження своїх нервів я не розголошую про наше ГВ, бо ітак моєї думки то не змінить, відлучати вже і негайно я ітак не буду. То нащо стресуватись?
    І от після розмови з мамою я знову себе почуваю яко мама-егоїстка-лінива -вперта і безвідповідальна, бо так ніби не хочу добра своїм дітям і вчепилась в то ГВ, хоч Меласька вже 2,5 річна дівчина..
    А і ше вкінці додається, що я нервова, бо виснаження у мене в два рази більше і дитина в животику недоотримує вітамінів, бо Мелася " з мене все тяне".
     
    Останнє редагування: 7 Квітень 2017
  3. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    тримайтеся!
    думаю, всю теорію ви і так знаєте.
    воно іноді і мамі не варто все говорити)
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. marianast

    marianast Well-Known Member

    @Vittoriya, ну,по-перше -ВІТАЮ!!! Мамині і Наташині аргументи відпускаємо у Всесвіт, повз ваші вуха))))) А лікареві я би сказала, бувають випадки при яких йому це краще знати, для повноти картини
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Та я спеціально не говорила, але вона сьогодні сама мене спитала-ти ще годуєш ? За тиждень ми будем бачитись, тому й сенсу не було щось видумувати.
     
  6. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Я в таких випадках казала прямо - ні, нервова я через те, що ви мене нервуєте. Якщо ви так хвилюєтесь за мене та моїх дітей, перестаньте мені будь ласк мозок виїдати. І так, я казала, що лікар дозволив. І взагалі це моя справа, яку буду вирішувати зі своїм чоловіком і своєю дитиною. Хочете мені допомогти - допоможіть. Убезпечте мене від своїх переживань і зваріть мені борщику.
    --- дописи об"єднано, 7 Квітень 2017 ---
    І так, вітаю! )))
    Цілком можливо, що влітку у вас все сильно зміниться з годуванням.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  7. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    годувала К всю вагітність, аж до ночі, коли почалися пологи. о 23й вклала спати-погодувала, а о 3й ночі наpодила.
    годувати можна, якщо нема явних пpотипоказів за станом здоpов*я. дитятку в животику всього вистачає. пpиpода пpо все подбала-на 1му місці малятко майбутнє, тоді дитинка на ГВ, а pешта "вітамінів та мікpоелементів" лишаться мамі :)
    поpадників ввічливо чи вже як вийде відсилати " в сад"
    --- дописи об"єднано, 7 Квітень 2017 ---
    п.с. вітаю!
     
    • Подобається Подобається x 1
    • мімімі мімімі x 1
  8. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Хм, я не подумала так сказати.. Може варто було
    Дякую :) власне я трішки на це надіюсь, хоча наразі мені важко уявити щось таке, бо засинати без циці це анріл наразі.
    --- дописи об"єднано, 7 Квітень 2017 ---
    @marianast дякую :) , та я от після останнього досвіду зі стоматологом вирішила нікому нічого не говорити ібо не їхнє діло. І я боюсь трохи реакціі свого лікаря, я не знаю, може мої страхи безпідставні, але не хочеться слухати лекцій, якщо я цілком добре себе почуваю і ГВ зовсім мене не тяготить наразі, навіть не зважаючи на болючі соски.
    --- дописи об"єднано, 7 Квітень 2017 ---
    От я теж про це думала, все ж таки якихось 4 дні мене може не бути ( хоч думати про це зараз якось важко). Взагалі мені зараз хочеться якось навпаки більше Меласьці дати, я їй не відмовляю взагалі, хай собі натішиться сповна.
     
  9. Fiancee

    Fiancee Well-Known Member

    Vittoriya, ну найперше, то ВІТАЮ!
    Ми маємо ще зовсім недавній досвід годування під час вагітності і вже зараз - досвід тандему, хоч ще невеличкий.
    Почну з початку.
    З появою другого синочка в животику твердо знала, що не відлучатиму старшого, бо не такий він був і старший, всього 1,1. Більше мене лякало, що я не зможу його годувати, тож я перечитала всю тему кілька раз :) Годувались усю вагітність і також ще перед пологовим вкладатись спати з цицею :) З усього мною прочитаного, то зустрічала лише сильні загрози можуть стати протипоказом до годування під час вагітності.
    Наша друга вагітність була безпроблемною, тому ніц нам не стало на заваді. Одразу скажу, що в різні періоди, ставало, то важче, то легше годувати, бо бувало, що груди дуже боліли, а бувало, що - ні.Я часто читала, що відлучили різко власне, коли сильно боліло.
    Під час вагітності я розуміла, що молочка стає менше. А вже після вагітності, коли почав смоктати менший, я зрозуміла, що старший за час зменшення молока розівчився смоктати і вправно смоктав лише під час припливу. Так є і зараз, 4 місяці після пологів. Пам'ятаю тут Almariel описувала таку ж ситуацію із своєю старшою донею.
    Звісно, за час вагітності мені також казали, що не можна годувати. Але я була рішуче налаштована, хоч і дуже настирних порад мені не траплялось. Родичі знали, чоловік підтримував, гінекологу я не розповідала.
    Коли народився менший, то педіатр у пологовому запитувала, як довго я годувала старшого і зовсім не здивувалась, що годую досі. Сімейна лікар, що приходила на патронаж, дивувалась, але в позитивному розумінні. Ну і коли в перший місяць важили малюка, то їй було дуже цікаво, чи таки вистачило мені молока на двох діток :)))
    По пологах було важко, певно перші 2 тижні. Старший просив груди на рівні з меншим. Я знала, що так може бути. Терпіла. Хоч іноді плакала разом з ним, коли пробувала щось йому пояснити. Тоді я зрозуміла, що мусить пройти час і все стане на свої місця. І воно стало. Зараз меншому 4 місяці, старший їсть, як і до пологів, лише перед сном денним і нічним. Ще додам, що не знати, як би годувався старший, якби не вагітність, якби було більше молока, думаю, однозначно і їв би більше. Тому не знати, як Мелася далі прикладатиметься, разом із змінами, що принесе вагітність.
    І на кінець :) Ми маємо тандем, я рада, бо я так хотіла, бо старший був ще крихітний і я боялась його обділити. Але пам'ятаю у цій темі читала, що тандем є можливим, але то є важко і свідомо планувати малу різницю між дітьми і тандем не надто вартує... То є так.

    Надіслано від мого MX5, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 3
    • мімімі мімімі x 1
  10. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    @Fiancee дякую :) і за свою розповідь дякую! У тебе взагалв малесенька різниця між малючками. Хоча я також від початку твердо переконана, що годую далі , а там буде видно. Зміни дійсно різні приходять, боляче при прикладанні зараз, але впринципі наразі терпимо. Схоже на перші дні після пологів перших. Мені от хочеться зараз чути такв позитивні історії інших мам, може то для власного самоствердження, що я все роблю правильно, не знаю, просто підтримки вдома так собі. Чоловік просто не лізе в то, мама і сестра час віж час отак насідають зі словами-це ж небезпечно. Хоча я ж розумію, що це від незнання і незвичності, бо їм то навіть якось дико напевно.. І то ще моя свекруха не знає нічого..
     
  11. Fiancee

    Fiancee Well-Known Member

    Мені також казали, що то може бути небезпечно, я відповідала, що раніше справді так вважали, але зараз є медично доведено, що небезпеки в тому нема. Навпаки, мені траплялась думка, що різке відлучення під час вагітності може бути небезпечним. Але я того твердження не перевіряла.

    Надіслано від мого MX5, використовуючи Tapatalk
     
  12. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    @Vittoria щиро вітаю! Знов листопад)))
    Годуйте, я відлучила і мене досі мучить совість, хоча і розумію, що тандему я б не витримала
     
  13. ruda kishka

    ruda kishka Well-Known Member

    Я думаю це малося на увазі, що стимулюються соски і від цього матка тонусує. Але, напевно, в тому є сенс, як дівчата вже писали, коли є загроза, протипокази і.т.д.
    Я думала відлучу якось поступово під час вагітності. Але вже є 27 тижнів, а відлученням в нас і не пахне :) ну і особливо стурбованим я пояснювала, що різке відлучення під час вагітності то є стрес для організму і невідомо чим може обернутись. А що, як застій, температура висока і т.д.?
     
    • мімімі мімімі x 1
  14. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Дякую :) ми з чоловіком довго сміялись. Меласькін термін випадав на 27ме листопада, цього разу на 23тє.. :girl_crazy: Той березень...
    --- дописи об"єднано, 7 Квітень 2017 ---
    От я теж ніби й надіюсь, але бачачи мою цицьоху я слабо вірю в успіх швидкий, тому настроююсь на різні сценарії. А скільки вашій малечі?
     
  15. ruda kishka

    ruda kishka Well-Known Member

    Моєму 3 рочки. Буде різниця 3.3 :)
     
    • мімімі мімімі x 1
  16. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    О, то це майже як в нас :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Rosynka

    Rosynka Well-Known Member

    Я нікому навіть не заїкалася, що годую, думаю, відсотків 80 мого оточення би не повірили) , що "такий великий" хлопака це цицяється. І гінеколог не знала теж. Не те, щоб то була таємниця, чи що, але поки не питали - я не казала. А не питав ніхто) вагітність була безпроблемна, ГВ закінчили за 2 м до пологів, синові на той час минуло 3,5 р.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Fiancee

    Fiancee Well-Known Member

    Я ж кажу, що то ще буде видно, як зміниться ваше ГВ разом із змінами під час вагітності. Наш хлопчик теж був цицун неймовірний, але десь ближче до третього триместру почалися зміни у кількості молочка і відповідно зміни у кількості прикладань синочка. Тоді ми вийшли на отаке цицяння лише на сон, тоді почав спати всю ніч. Думаю, без вагітності він би й досі цицявся десятки разів на день. Але отак все змінилось, хоч я й того не планувала, змінилось в добру сторону. Чого і Вам бажаю :)
    Мене у тандемі хвилювало, як то годувати двох вночі, але все вирішилось само собою. І в вас вирішиться, дайте собі трошки часу.
    І по суті тандем з прикладанням старшого в основному лише два рази на день не такий вже й страшний.

    Надіслано від мого MX5, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    думаю це правильно, адже ГВ не впливає ні на що, якщо вагітність без проблем
     
  20. Raven

    Raven Мама малятка

    Застереження є щодо гематом і ризику кровотеч. Ще лякають тонусом, але то і не годуючим розказують, я б не брала до уваги.
    Так як плани про майбутню лялю змушені були відсунути, а старша сама відлучилася, то тандем мені не світить, але лікаря я таки напрягла)