Ти чи ви? Та інші звертання

Тема у розділі 'Скарбничка', створена користувачем Tutuka, 18 Червень 2009.

?

Вам легко переходити на "ти"?

  1. так

    16,5%
  2. ні

    10,0%
  3. байдуже

    2,1%
  4. залежить від особи, до якої звертаюся

    71,3%
  1. ELEGANCE

    ELEGANCE Active Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    А я навпаки страшенно не люблю коли мені тикають зовсім незнайомі люди (особливо коли телефонують мені по роботі і жодного разу ще зі мною не зустрічались а вже тикають). Так я молода але просто не навиджу коли незнайомі люди до мене на ти. Але це стосується тільки незнайомих людей, знайомі, друзі, син звичайно що на ти.
     
  2. bobryha

    bobryha Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    До мене тільки на ти. мені не зручно коли мені навіть діти викають. от мого кума діти- вже підлітки, мені "викають та ше і тьотя кажуть. мене то аж прибиває. хоча молодші від мене на 8 років максимум)))) я вже говорила шоб так не казали , то вони з "тьоть"збились, але далі викають.))))
    я до своїх батьків на ти, дитину теж викати не вчу... а він останнім часом до баб-дідів і тьоть-дядь на ти і по імені звертається, якщо вони не заперечуватимуть, то я не переучуватиму, хай говорить як йому зручно.
     
  3. SunriseTanya

    SunriseTanya New Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    На ТИ чи на ВИ - в мене все залежить від ситуації. До мами, до баби з дідом, тітки - тільки на ТИ, не вважавю це за неповагу, навпаки - ми ж не чужі люди. Хоча в сім'ї чоловіка всі викають. Свою дитину буду вчити щоб до мене зверталась на ТИ, чоловік не проти :)
     
  4. Kavusja S

    Kavusja S New Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    До мене лише на Ти.До батьків теж звертаюсь на Ти і дууууже хочу,щоб мій синулька до мене звертався на Ти,хоча чоловік хоче на Ви:)
     
  5. KrystynaM

    KrystynaM Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    До мене на Ти, не люблю викання до мене, почуваюся зразу старшою)) а мала до мене на разі теж на ти, до бабці на Ви, ми до батьків на Ви. думаю вона теж так буде.Хоча мені все рівно.
     
  6. zorkas

    zorkas Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    Подобається коли на Ви звертаються незнайомі люди.Це ж елиментарний знак ввічливості, а коли вже ближчі то на Ти.
     
  7. semgalka

    semgalka New Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    Я за те, щоб незнайомі на Ви, страшно не люблю, коли мене не знають, а вже ТИ! друзі - тільки на Ти. До батьків - я говорю лише на Ви, хоча чоловік до своїх на Ти.
     
  8. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    підселили до мене одну дівчинку. Приходила в кімнату поки що лише 2 рази, і кожного разу до мене зверталась на Ви. Мені так смішно. До іншої дівчинки на ти.Старію, стаю "уважаємим человеком"!
     
  9. Shamna

    Shamna Мамуся

    Відповідь: Ти чи ви?

    В майбутньому хотілося б , щоб діти зверталися на ви , до своїх батьків теж звертаюся на ви ,а от всі інші можуть на ти:girl_smile:
     
  10. Anty

    Anty Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    я звикла до усіх незнайомих на Ви і чекаю від них такого ж. я виглядаю молодше свого віку і мені часто тикають. мене це просто вбиває, особливо, коли в магазині чи в іншому місці в сфері обслуги. неповага якась!
     
  11. mitla

    mitla All You Need Is Love

    Відповідь: Ти чи ви?

    У мене дуже все просто: до незнайомих людей звичайно на "ви", а на "ти" можна перейти за згодою:girl_yes: Такого ж чекаю по відношенню до себе:girl_smile:
     
  12. Soleil

    Soleil New Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    Завжди до незнайомих звертаюсь на Ви, не зважаючи на вік співрозмовника. І після цього важко перейти на Ти. Якось була в меблевому магазині і продавець зверталась до мене на Ти. Я розумію, що вона старше, але це було зневажливо з її боку і мені було неприємно з нею спілкуватись. Хотіла швидше звідти піти.
     
  13. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Відповідь: Ти чи ви?

    Стараюсь завжди звертатись на "ви", бо ж завжди
    До батьків кажу теж на "ви", а хлопець на "ти".
    Мені здається, що у стосунках дітей, які "викають" та батьків менше довіри, тобто дуже відчутно різницю "Я мама/тато, а ти лише дитина". А ось, наприклад, в дітей, які "тикають" краще відбувається оце взаєморозуміння з батьками, довіра та загалом більш легкі відносини. Звісно, це з власного досвіду та спостережень, тож імхо.
     
  14. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    Відповідь: Ти чи ви?

    Завжди на Ви до старших і незнайомих, і навіть вже до людей, які самі кажуть "До мене на "ти", не завжди можу перейти, за що постійно слухаю " Ти ще довго мені викати будеш?". Якось само по- собі в мене "налаштовується" звертання до певної людини, навіть до однолітка можу "викати"
    А до батьків на "ти", мій тато казав, що не буде спілкуватись, якщо ми будемо на "Ви". В нашій родині всі діти батькам "тикають")
     
  15. mitla

    mitla All You Need Is Love

    Відповідь: Ти чи ви?

    Ліпше вже так, ніж як у мене був випадок...Йду я по справам, зупиняються на машині дві панянки і питають мене: "Женщина, Вы не подскажете, где здесь первая школа?" (мова оригіналу):girl_haha:
    П.С. Що ж це ми так хочемо дівчатами бути...Чи я така одна!?:d23:
     
  16. artariya

    artariya Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    Абсолютно не згідна!!! Справа тут не стільки в звертанні, як в вихованні.

    Я до батьків на "Ви" і в той самий час, моя мамуся для мене найкраща подружка, яка найбільше заслуговує моєї довіри.

    Сумніваюсь, що у сім"ї де звертаються на "ти", але в той же час дитину не підтримують, не дослухаються до неї, стосунки батькі-діти будуть кращими, ніж припустимо у моїй.
     
  17. cosmetichka

    cosmetichka New Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    Я до своїх батьків говорю на Ви,моя сесра на Ти. Говорю на Ви ще з 4 років,бо так говорила вихователька у садочку,а не батьки. Не можу перейти на Ти ніяк!!! Хоча "ТИ"мені здається ближче,а "ВИ" відчувається відстань! Хоча більшість вважає це повагою....
     
  18. amaretto

    amaretto як сказала Тося: "месний повар"

    Відповідь: Ти чи ви?

    мене навчили батьки говорити на "ви" до всіх, тепер мені надзвичайно тяжко перейти на "ти". Клієнти інколи наголошують щоб на "ти" а мені то якось тяжко звикнути(
    Чоловік говорить до своїх батьків на "ти"
    Своїх дітей говорити на "ви" не заставляю, мені то нічого не змінює, і не думаю що від того вони мене будуть більше любити чи поважати. Хоча мій тато неодноразово наголошує щоб вчила їх на "ви"
    Інколи малий приходить з садочку і говорить на "ви". А інколи кличе "Олена". Не бачу в тому катастрофи
     
  19. Ari

    Ari Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    я звертаюсь до батьків на Ви, і небачу у цьому чогось такого віддаленого, чи зверхнього. До всіх інших також на Ви. По відношенню до мене якось все рівно як звертаються може бути і ВИ і Ти, не роблю на цьому акцент.
     
  20. Margarett

    Margarett Well-Known Member

    Відповідь: Ти чи ви?

    Хоч звертаюсь на "Ти" та теж не бачу у тому чи зворотньому щось таке крамольне і важке. Хто до чого звик !
    Діти для батьків не залежно від того як звертаються до своїх родичів ("ТИ", "ВИ") чужими не стають. Любов не меншає ...
    На "Ти" ще можу звертатись до дуже близьких рідних і рівних по-віку собі й до друзів і таких хороших знайомих, за проханням людини так до неї звертатись. А щодо усіх ін. на "Ви"