Ти чи ви? Та інші звертання

Тема у розділі 'Скарбничка', створена користувачем Tutuka, 18 Червень 2009.

?

Вам легко переходити на "ти"?

  1. так

    16,5%
  2. ні

    10,0%
  3. байдуже

    2,1%
  4. залежить від особи, до якої звертаюся

    71,3%
  1. arushka

    arushka завжди досягаю мети

    спокійно поясніть людині, що за правилами етикету пропозиція перейти на "ти" має виходити від особи старшої за віком, а на роботі - вищої за посадою, а не навпаки
    --- дописи об"єднано, 7 Червень 2015 ---
    може забувають?
    мене багато дівчат просять звертатись на "ти", я коли згадаю, то тикаю), але частіше на автоматі звертаюсь "ви", як і до всіх
     
  2. raspberry

    raspberry Well-Known Member

    Поясніть їй, що її віросповідання тут ні до чого. На роботі є діловий етикет, згідно якого необхідно звертатись на "Ви" до керівництва.
    Мій начальник мій одноліток. Спочатку постійно спілкувались на "Ви". А коли здружились (в нас був маленький колектив з чотирьох чоловік і всі однолітки підібрались), то в не формальній обстановці звертались на "ти", а при клієнтах - на "Ви" з ім'ям по-батькові.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 2
  3. ginseng

    ginseng Well-Known Member

    Та я розумію, що не всі етикет вивчали в школі, але я людині зразу відповіла відмовою. То, що вона всерівно звертаэться так, як собі вирішила, дуже негативно мене настроїло. Це вже не тільки брак виховання, а й надлишок наглості.
    Тепер будь-який прокол з її боку буду трактувати через призму того негативного початкового враження. Отак і виникають міфи про стерв-керівників:girl_crazy:. А я шо, я нічо:girl_haha:.
     
  4. syxivska

    syxivska Well-Known Member

    НЕгнівлива людина могутніша від силача,і той,хто панує над собою сильніший від завойовника міста. Біблія,прис.16:32.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Valkiriya

    Valkiriya senior member

    А мені важко перейти на "ти", особливо некомфортно я себе почуваю на дитячому майданчику серед знайомих, з якими часто пересікаюсь. Всі на "ти" між собою говорять, а до мене на "ви". Ну і я так само до них. В дитинстві було простіше в цьому питанні. Ох це доросле життя...
     
  6. NutkaNezabudka

    NutkaNezabudka Well-Known Member

    Для мене переходити на "ти"легко, якщо людина перша перейшла на "ти"))
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  7. Khaleesi

    Khaleesi Well-Known Member

    До незнайомих людей, не враховуючи дітей, говорю на "ви". На "ти" переходжу тільки в тому випадку, коли людина про це мені скаже, або вже спілкуємось довший час і тоді якось само собою переходиться)
     
  8. Rapsodiya

    Rapsodiya Well-Known Member

    на ти мені складно перейти..не знаю чому..якщо людина старша навіть на 5-6 років і я знаю її кілька днів не буду говорити на ти, не можу. хоча один раз почула "мені що тебе вдарити щоб ти до мене на ти говорила" справді не по собі стало. я до того що не треба оте ти-до-мене-на-ти навязувати людині.
     
  9. Kurakao

    Kurakao New Member

    Якщо людину знаю недовго то завжди звертаюся на ви, навіть до підлітків. Це більш офіційне звернення і ставить перепону, а коли вже давно спілкуємося само собою переходиш на ти.
     
  10. Привіт а у нас мама на рахунок цього дуже строга була до усіх старших говорила на ви так і з мамою брат своїх дітей так само навчив говорити на ви АЛЕ маю племінницю їй зараз 25 вона говорить до мене цьоця мене це дуже спочатку дратувало але брат заставляв говорити так нічого не вдіяла але смішно коли ми разом і вона до мене так звертається зразу хочеш сказати то не до мене смішно і нічого не вдієш своїх дітей я так не заставляю вони говорять до мене на ти ,
     
    • Безграмотно Безграмотно x 3
  11. Luxury lv

    Luxury lv Well-Known Member

    А в мене один знайомий дядько йому десь напевно вже 45-50 напевно,то каже мені говорити до нього на ти.Але мені щось язик не повертається йому тикати,все таки мужчина старший ,а я тут 29 річна буду йому на ти казати.Якось не можу я і все:girl_nea:
     
  12. irysuk kykysuk

    irysuk kykysuk Well-Known Member

    Ми з чоловіком інколи сперечаємось, як наші діти (яких ми ще тільки плануємо :girl_haha:) мають до нас звертатися. Я до свої батьків "викаю", він - "тикає". Мені здається, що якби я мамі "тикала", в нас були б більш відверті стосунки... Хоча з татом в мене такої проблеми нема - він знає про мене всьо! З родини я "тикаю" лише одній тітці, яка вдвічі старша за мене, але дуже сучасна, то якось язик не повертається)))
     
  13. Angelinamalina

    Angelinamalina New Member

    До не знайомих людей звертаюсь на "Ви" якщо людина каже називати на "Ти" мені не важко)
     
  14. ChristinaSummer

    ChristinaSummer Well-Known Member

    До старших, незнайомців викаю. Якщо попросять переходжу на ти. Взагалі мені в принципі зручно спілкуватись на ти, звісно якщо то не дратує людину.
     
  15. shelev

    shelev Member

    Є таке поняття, як ділова мова спілкування. Якщо Ви не плануєте глибоких душевних відношень з людиною, то краще, якщо вона до Вас буде говорити "Ви". Це зробить дистанцію між Вами, що досить гарно відображає ділове спілкування. Вдома, з друзями краще на "ти", так як така мова навпаки єднає людей. Коли до Вас звертаються незнайомі на "Ви", то це не є показником віку, а говорить про вихованність людини та її культурне ставлення до інших.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Vivienne Dark

    Vivienne Dark Member

    На роботі в моєму відділі якось ненапряжно перейшла на "ти", навіть до шефа) хоча "старша" за мене колега до нього викає. Він до старших за нього на ви, а до приблизно свого віку на ти. І всі задоволені))) Так що це залежить від колективу, і від шефа теж.

    Мене дико бісило, коли на першій(і останній після такого) співбесіді переходив ейчар на ти! ну це вже верх невихованості, я так думаю. А ще краще, коли він\вона набагато молодші були, аж теліпало! Я викреслювала такі роботи відразу, це не є ділове спілкування.
     
  17. olichkasp

    olichkasp Member

    До мене на "ти":girl_smile:
    На роботі практично зі всіма на "ти" але після того, як мені сказали що можна так говорити, до того я говорила на "Ви")
    До людей мало знайомих завжди на "Ви", ну звичайно якщо це не діти))
     
    Останнє редагування модератором: 17 Березень 2017
  18. Яська Березнева

    Яська Березнева Well-Known Member

    Чоловік, який мені мав передати річ для дитини, видав: а мені сказали, що має СТАРША ЖІНКА підійти...
    А мені ж тільки 38.
    Ну, такоє...
     
    Останнє редагування: 14 Грудень 2017
    • Подобається Подобається x 1
    • мімімі мімімі x 1
  19. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    І я так зрозуміла)))
    .@Яська Березнева, вік - то поняття відносне). Для 18-річних ми з Вами (мені теж 38) вже майже бабці), бо в 40 - то пенсія). А для 65-річних (як моя мама) ми ще дівчата))).
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 10
    • Подобається Подобається x 1
  20. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Як я Вас розумію.. Коли до мене тільки почали казати «жіночка» і «пані» замість «дівчина», це було трохи безрадісно (мені 35, і сталось то не вчора )) Такоє.. Зате як класно, коли таки «дівчинка» ))
    До речі, спілкуючись в мережі, я чомусь часто уявляю собі форумлянок саме старшими за мене. Але вони не перестають приємно вражати мене в реалі, розвіюючи о'брази, які склалися в голові. І старші, і молодші , до речі. Думаю, тут подібний випадок
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2