Тріщини сосків. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 11 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    Вже писала тут - я народила і перші 1,5 міс з Владом була не у Львові, а там де консультантів немає :) але якось вигреблися з того самі, довго, нудно і боляче не те слово. З консультантом точно було б швидше, а так вчилася на власних помилках - у мене взагалі замість одного соска була реально не тріщина, а суцільна дірка. Виглядало дуууже страшно, а по відчуттях було ще гірше. Нічого - залікували, навчилися правильно прикладатися, сосок назад відріс - на все про все пішло десь 2,5 міс. :girl_in_dreams:Годуємося уже більш як 2 роки. Так що не опускайте руки - усе реально виправити і налагодити :girl_yes:
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  2. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    У мене в пологовому на 3 день невеличка тріщинка з"явилась, то ща пару раз допоміг Пурелан. А з ГВ добревсе порадила мені консультант там на Мечнікова на місці. Та й усі лікарі там були настроєні лише на ГВ (підходили, перевіряли чи молоко є, сказали "Є !" і мені порадили ще там: "Нормально годуєш за вимогою, не допоюєш ніякою водою дитину і не зціджуєш молоко". Все. Так я і робила і все було добре:girl_yes2:. Почала носити підкладки одноразові круглі в ліфчику, бо молоко весь час підтікало. Нервувало правда щодня в ньому спати, але можна обрати м"які приємні бюстики для годування. Дехто з родичів радив "зціди молоко, його тоді ще більше прибуде - то ж всі знають" або "що то за нова мода не давати дитині водички, як ж так можна ?". Але оскільки все було гаразд, я тим порадам не слідувала:girl_smile:
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Khaleesi

    Khaleesi Well-Known Member

    Прошу поради для сестри. Дитинці 7 днів, повністю на ГВ, годує по вимозі. Має тріщини на обох сосках, аж виділяється кров, при годуванні дуже боляче. Дитинка інколи навіть зригує молоко разом з кров'ю. Скажіть, будь ласка чи можна щось виправити самим чи звертатись до консультантів по ГВ?
     
  4. Olyusya

    Olyusya Позитивчик ;)

    На рахунок зригування кров'ю, то справді від того що дитина її наглоталася. Це нічого страшного для дитини.
    Соски потрібно змастити молочком, просушити, а потім намастити Пурілан 100

    Тріщини можуть бути від неправильного прикладання, потрібно за цим слідкувати, адже при цьому дитина робить боляче мамі і не отримує потрібної кількості заднього молочка.

    Якщо є дійсно сумніви, то краще звернутися до консультанта.

    Надіслано від мого D6503, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    Я теж такої думки.
    Плюс не треба мити груди перед кожним годуванням, це пересушує шкіру.
    Якщо не впевнена матуся у правильності прикладання, то краще покликати консультанта, може дитинка не добре захоплює груди, то краще перестрахуватись, ніж потім мати проблеми.

    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Я б радила звернутися, бо якщо кровлять тріщини, то одним пуреланом не дуже ефективно.
    Можна, правда, і самостійно справитися. В мене були такі тріщині двічі, але на одному соску, то давала його рідше, щоб рану не так часто травмувати, але слідкувала, щоб вчасно і гарно спорожнялася грудь, бо так можна і застій заробити. Наприклад, на нічний сон давала виїдати травмовану, після годування мастила маззю, а вночі вже підсовувала лише здорову. Але в Вашої сестри лише встановлюється лактація, їй таких перерв явно не варто робити. Ще раджу давати спочатку здорову, коли малюк активний, чи голодний, чи капризний, а вже, як заспокоється, тоді травмовану. Ну і при тріщинах головне повітряні ванни, пурелан перед годуванням, і на ніч чи після годування травмованою грудю мастила Соркесерилом. І пробувала різні пози, старалася так давати малюку сосок, щоб прикладався якнайменш боляче.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Olyusya

    Olyusya Позитивчик ;)

    Ще додам, що в роддомі лактолог радила рощином синьки тріщину змазувати і просушувати, але не пробувала сама того робити.

    Надіслано від мого D6503, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Сушити краще не треба тріщини.
     
  9. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Якщо вже є тріщини з кров*ю краще покликати консультанта. Все подивиться, підкаже що і як робити.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Melian

    Melian Well-Known Member

    Дівчата, підкажіть, будь ласка, що робити. В моєї малявки виріс перший зуб і вона на тих радостях вкусила мене за сосок...то було один тільки раз, але мене вже кілька днів той сосок страшенно болить, особливо коли годую - малявка доволі сильно стискує сосок яснами, ну й відповідно зубчиком попадає на болючн місце...може є якийсь варіант полегшення того болю?

    Надіслано від мого LG-D410, використовуючи Tapatalk
     
  11. Valyushonka

    Valyushonka Well-Known Member

    Тріснув в мене сосок, боляче навіть просто в одязі ходити, не кажу вже як я тихо ридаю коли манюня ссе. Згадала про накладки, які бачила в аптеці, і беруть мене сумніви, чи не кине мала взагалі груди після тих накладок, чи дійсно воно спасає? Чи просто стиснувши зуби тихенько підскулюючи годувати як є?
     
  12. Krasynja

    Krasynja Щаслива мамуся!

    Купила собі чистий Ланолін наперед, кажуть дівчата його навіть змивати при годуванні не потрібно.