Тріщини сосків. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 11 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. olenkastar

    olenkastar Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    у мене преші півтора місяці після пологів були тааакі тріщини,що я не вірила,що кормління груддю може приносити задоволення. коли годувала,то стискала зуби від болю. перепробувала все-пурелан,бепантен,облепіхову олію і шипшини олію,мазь Лисюка,і молочко.все шо радили,все пробувала.але думаю,що поміг все таки час і правильне прикладання. бо щоразу намагалася вкласти сосок якнайдалі,щоб вона його не смоктала,і з часом все вийшло. пам'ятаю в пологовому казали,що у мене плоскі соски і треба накладки силіконові,тоді і не буде тріщин...ага.щас.попробувала рази 2-3 з тими накладками-до одного місця вони.викинула. прийшли з ПБ і почала роздивлятися відео і малюнки з правильним захватом соска,вчилися,пробували і вийшло:)
     
  2. Муська

    Муська Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    Передивилась малюнки посту 1,судячи по тому що показали (баба бачила) в неї тріщини як на малюнку№1.Підкажіть причини таких тріщин? Зціджує кожні три години,але молочко дає з пляшки :girl_sad:,а перед тим годувати пробувала через накладку. (Короче завтра їду до неї "мізки промивати",бо казала ,що все нормально ,а я вірила:girl_mad:)
     
  3. Prutylyatko

    Prutylyatko Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    допомога - це святе.
     
  4. Муська

    Муська Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    Ну принаймі треба спробувати. Виписала телефони консультантів, завтра спробую видзвонити когось з них.
     
  5. mysika82

    mysika82 миється в бані

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    в мене після родів були страшнючі тріщини, тому що малий не вмів правильно прикладатися. Мазала і Бепантеном, і ходила топлес, робила примочки з моркви (мама десь вичитала), не помогло нічого. Малий з часом навчився добре захоплювати сосок - все пройшло і годування стало в радість нам обом!!!:girl_smile:
     
  6. Prutylyatko

    Prutylyatko Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    Я півтора місяці мазала Бепантеном, Пуреланом, Траумель, але всеодно годувала зі слізьми, бо не помагало нічого. Потім якось само по собі почало гоїтись (та й звикла, мабуть, до болі), що не відчула, як все пройшло. Тепер проблем немає.
     
  7. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    а хто зо "Розумний" вам сказав що це має допомагати від болю?

     
  8. Prutylyatko

    Prutylyatko Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    взагалі-то лікар, але я вже переконалась, що у кожного свій підхід має бути.
     
  9. Муська

    Муська Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    В моєї кумці все пішло на покращення.Настрій внормувався до позитивного:girl_claping:. Тріщини загоювала пуриланом,надрив загоїли за допомогою "лазера" в поліклініці,повітрянні ваночки робила. Але саме основне, викликала консультанта Наталю,яка дуже гарно все пояснила,показала правильне прикладання.Тепер навіть при годуванні ранки не болять. Тріщини догоюються. Новоспеченна мамочка нарешті відчула радість годування доці.:girl_in_love::girl_claping:. Дякую усім за поради:girl_in_love:
     
  10. Holly

    Holly Moderator

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Оленці 5 днів. виключно на ГВ. З"явились тріщинки на сосках і затвердіння в одній груді. Що робити??? Роблю масаж і прикладаю малу. Це все через те, що два дні тому манюня мучилась з животиком і цілий день була біля грудей, а тепер молока прибуло багато.
     
  11. Уляночка

    Уляночка Well-Known Member

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Олюсь, я мала справу лише з затвердінням..Наталя радила перед годуванням теплі компреси на груди(досить тепла, гаряча навіть вода і махровий рушничок мочиш і прикладаєш до циці), часті прикладання і одночасно з тим сама пєш теплий чай, а після годування лід на грудь (але мусиш в пеленку обгорнути лід, щоб не застудити)..так я робила 4-5 разів на день..
    а про тріщини не скажу...
     
  12. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: SOS! не знаю де написати (проблеми із ГВ)

    Скоріш за все причина не в кількості молока. Тріщини від неправильного прикладання.
     
  13. Kecan

    Kecan New Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    Тут я абсолютно згодна. Сосок дитина має захоплювати з частиною ареоли. При тріщинах сосків мені дуже помагав Солкосеріл гель (желе). Він не шкодить дитині і можна мастити декілька раз в день.
     
  14. Lingerie

    Lingerie New Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    У мене теж спочатку виникла така проблемка,хоча спостерігала,що доця гарно захватує сосок з частиною ареоли:girl_impossible: Але я одразу(ще в ПБ)почала мастити його Пуреланом,і ще лікар радив тим же молоком :видавити краплю-розмастити,щоб на повітрі висохло.А зараз коли вже майже загоюється: вдома змащую гусячим жиром(помагає:girl_dance: )Перед годуванням все легенько змиваю.
     
  15. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    От не знаю що робити... Тріщин поки що, слава Богу, нема, але соски маю нагризені і болючі. Малий мій спочатку захоплює сосок правильно, тобто ареолу і мені нічого не болить, але десь за хвилин 10 з"їжджає все блидче до соска, і мені починає він пекти. А іноді ще і вертиться з грудьми в готі, то це взагалі капці... Не знаю що робити. Пробувала відбирати як тільки з"їде, але це не допомагає, всеодно він ліниво захоплює не дуже добре груди, а коли нервується то ще і смикається. Добре бере груди тільки як дуже голодний, так аж жадібно впивається. Ну не можу ж я його тільки в дуже голодному стані годувати... А ще коли просто смокче то теж заблизько до соска. Я вже по всякому пробую, всеодно щось він розлінився добре брати груди. Раніше краще захоплював. Як можна з цим справитися?
     
  16. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    Дашуль, тобто таки відчуваєш, коли малеча бере правильно, а коли неправильно. З"їжджає він, коли вже засинає? молоко під час приливів дуже струїться? як він в ті моменти себе поводить? справляється з потоком? Буває, якщо в мами гіперлактація, то малеча може так з"їжджати, тому що захлинається на приливі, або просто вже хоче посмоктати пусту "цицю", а молочко тече і тече. Звичайно, що в любому випадку треба постаратися не давати крутитися разом із соском в роті, відтягувати, старатися контролювати його рухи плотненько прижавши до себе, одночасно в такі моменти (якщо є слінг) підколисувати. Чи не має інших в тебе дискомфортів в середині груді, окрім печіння сосків?
     
  17. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    Відчуваю коли бере правильно більш-менш, тоді дискомфорту нема. Коли тільки прикладу, то він так з жадібністю починає ковтати, наче день не їв, молоко певно тоді тече рікою, а за пару хвилин коли прилив закінчується то він якось так ліниво з"їжджає ближче до соска, хоча ще не спить і посмоктує потроху. Зараз в мене груди взагалі м"які, то думаю гіперлактації там нема, була але тиждень тому, але він справлявся з потоком. Може зараз просто молокоа менше стало то він і нервує. В грудях дискомфорту нема, тільки відчуваю ті соски і трохи ареоли коли він десь дуже треться об щось, наче "натирає" чи "затискає" їх, пробую поглибше ті груди запхати, іноді виходить. А от сьогодні то ми концерти влаштовуєм. Даю груди: він посмокче трошки і починає крутитися і викидати сосок, як тільки його загубить в плач і шукати його. І так все годування. Так ми їли всю ніч. Я собі думаю може то молока просто поменшало, не може ж воно вічно заливати мене, а він звик і нервує. Прикладаю майже щогодини, та він і сам прокидається, вночі годівель зараз десь 5-6, 4 з них між 3 і 8 ранку.
     
  18. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    така поведінка може мати багато пояснень.
     
  19. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    Ну за к-сть молочка не переживай. Може бути, що манюні треба насмоктати більше, бо можливий лактаційний криз в цьому періоді, хоча на мою думку в тебе - це просто лактація стабілізувалася, та й по вазі в тебе все дуже добре. Я не пама"ятаю, чи ти пробувала содову ваночку на соски, коли вони печуть, чи не стає легше тобі, чи не молочниця це часом, тому питала, чи ще якісь відчуття окрім печіння тебе турбують.

    ---------- Додано в 13:11 ---------- Попередній допис був написаний в 12:51 ----------

    Пробуєш різні позиції при годуванні, як годуєш зараз, в якому положенні частіше всього, чи получається згрупувати всі рухи дитини, тобто міцно до себе притуляти, живіт до живота, шкіра до шкіри, тіло малечі в одній площині знаходиться. Чи нічого не змінилося тут через що міг би захват псуватися. Просто намагаюсь зрозуміти, щоб щось порадити, бо як не бачиш, то важко. В слінгу получається годувати, тоді слінг добре згруповує дитину, вона міцно притиснута до мами, руки - ноги все закріплено навколо мамусі.
     
  20. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    Годую я переважно так: вдень годую на подушці для годування (забула як позиція називається, то та що подавати ліву грудь лівою рукою) то так захват кращий набагато, але я так годую нечасто, бо малого потім неперекласти, він прокидається і догодовую лежачи. Лежачи захват гірший трохи, але вночі інакше ніяк, бо спати я хочу дуууже. Малеча в одній площині лежить, але до живота я не притискаю, мені так не дуже зручно, але в цій позиції в нас захват явно трохи гірший: груди провисають трохи і дитина насмоктує певні ділянки дуже, що потім аж виїмки там. Пробувала валетиком, але так мені незручно. Але негодувати лежачи неможу, бо інакше я зовсім не спатиму. В слінгу зараз не годую бо потягнула вчора дуже спину, болить зараз, а так пробували, доволі зручно
    Стосовно ванночок з соди - робила, але не легше, але я їх не часто робила. Періодично повторюю ті ванночки, бо молочниця це діло таке, може раптом з"явитися. А є якийсь аналіз на молочницю з сосків може? А то вроді не молочниця, але якось я всеодно на неї подумую.