Тріщини сосків. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 11 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    Перехресна колиска називається, так - з неї найкраще вихожить правильно прикласти.
    Вночі звичайно треба спати, тут треба лежачи годувати, старатися звичайно слідкувати за прикладанням. Якщо це допоможе - дитинка повинна лежати не напроти соска, а трохи так як би під груддю, тобто щоб голівка була задерта до гори, деколи діти копаються ногами, відштовхуються від маминих ніг, і ніби знов догори повзуть. Тому трохи його нижче спускай лежачи, щоб сосок був вищий за ротик, в принципі так само має бути як і сидячи годуєш. Пам"ятаєш, щоб асимітричний захват вийшов, першим торкається груді підборіддя.
    Можна валетиком ще так - ти лягаєш, наприклад, на лівий бік, але прикладаєш до правої груді, тобто до тої, що вища, але щоб малий до неї дістав, кладеш перш подушку, а на неї малого валетом, тобто ніжки малого в сторону твоєї голови, а його голівка - в сторону твоїх ніг. Не знаю, чи зрозуміло написала. Спробуй.
    Є, треба звернутись до дерматолога, робиться зіскоб з соска. В принципі добре було б або підтвердити, або спростувати діагноз, щоб вже точно знати, над чим працювати.
     
  2. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    В нас так і є, але чогось дуже насмоктано якраз на рівні верхньої його губи, там де грудь занинається до верху... Отам і поболює переважно
     
  3. mamaNata

    mamaNata New Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    В яких полженнях немає такого дискомфорту, з-під пахи наприклад, а губка верхня вивернута, чи деколи ховається?
     
  4. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    Найменший дискомфорт в усіх положеннях де малий "під грудьми": колиска, перехресна колиска. А губка верхня вивернута завжди, хіба коли на боці то половинка та що не до грудей прилягає то ховається, але я стараюсь вивертати. Нижня теж добре вивернута, але знову ж таки поки він не лінується смоктати, бо потім дуже ліниво і мало захоплює, і як я не стараюсь всеодно його не переконати захопити добре.
     
  5. Smokky

    Smokky New Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    В мене вже тиждень жахливі тріщини на сосках, і з кожним днем все боляче прикладати малого, мені іноді здається що роди були не такими болючими. Постійно мажу Пуриланом. В малого з'явилась молочниця, змазую ротик Кандідом. В мене плоскі соски, годую через силіконову накладку, але він очтанні два ддні почав причмокувати. Хто мені скаже коли мине цей жахливий біль? Бо я вже не витримую!!!!!! І що я ще можу зробити щоб воно скоріш загоїлось?
     
  6. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    а ви читали допис #1 ? ту не обійтись без виклику консультанта на дім Консультанти з ГВ! а ще прочитайте перші дописи теми Силіконові накладки - друг чи ворог нашому ГВ? проблема втягнених/плоских сосків.
    а саме дописи #2 , #5 і #12
     
    Останнє редагування: 30 Серпень 2010
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи

    У мене були тріщинки на одній.
    Ліву ми правильно прикладали, а з правою не склалося. Мені Галя кілька лінків скинула в ПП, то я побачила, в чому моя помилка й змінила те, як тримала груди під час подавання і годування. Тріщини вже зникли й ніц не болить.

    http://breastfeeding.narod.ru/supprt.html
    http://breastfeeding.narod.ru/latch.html
    http://breastfeeding.narod.ru/rps.html
     
  8. mamulja

    mamulja Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи

    Не вартує й пробувати, болі тіж самі. Мені не допомогли. А тріщини були вже глибокі і широкі, що навіть вже не кровоточили, при годуванні лізла на стінку, . А завдяки порадам іі консультаціїї mamaNata вилікувала груди і насолоджуюсь тепер самим процесом годування і цмакання малого свого чуда:d25:
    А рятувалась тимчасовим відлученням спочатку від однієї груді(яка була в гіршому стані), а коли зажила (хватило двох діб), відлучила від іншої - почерзі.
    Грудь з якої не кормила зціжувала і годувала через шприц, спочатку було страшно - думала цідишся, дитина кричить, як годувати через шприц, а головне попробувати перший раз.
    Так що на даний момент я щаслива мама з задоволеним і ситим малям.
     
  9. Neverland

    Neverland Well-Known Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи

    А я зі своїми сосками, які досі болять вже змирилась... Мабуть просто гіперчутливі, може з часом самі перестануть боліти. Захват ми вже вимуштрували, навіть молочницю профілактично пролікували - ніц. Але в мене більше ареоли болять (відчуття натертості), але якщо мащу пуреланом чи гліцерином то легше. Навіть після годування якщо я їх рухаю, то неприємно. Тому поки сиджу і чекаю кращих часів)))) Сподіваюсь аби не гірше тільки.
    П.С. Я тільки не знаю як бути з позою лежачи. Мій малий не хоче закидати голову щоб я дала сосок одразу асиметрично. Ну ніяк не хоче. То я тоді максимально глибоко стараюсь засунути грудь, і по ходу ссання підняти його голову так, щоб знизу ареоли було більше в ротику. Читала десь що так діє, якщо одразу не вдається асиметрично вкласти груди. Так можна робити?
     
    Останнє редагування: 19 Вересень 2010
  10. Smokky

    Smokky New Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Були в мене вже консультанти по ГВ, але нічого не змінилось навіть коли з прикладанням все було гаразд все одно жахливі болі залишились. Перестала годувати грудьми, все зажило гарно за два тиждні, почала годувати - з першого ж разу знов боляче, а на наступний ледве змогла догодувати. Ще раз наголошую що з прикладанням було все гаразд. Сумішами не догодовую, лише молочком харчуємось.

    ---------- Додано в 19:40 ---------- Попередній допис був написаний в 19:31 ----------

    А на рахунок годування з ложки... Звичайно зі мною нічого не станеться, але спати тоді я не буду взагалі, бо зараз я сплю лише три години на добу, близько 8-10 годин іде на сцідження, ще треба погодувати-поносити після годування, приспати, піти на вулицю погуляти, шось поїсти хоч два рази на день, наготувати-попрати-попрасувати і т д. Ну що я вам розповідаю, у всіх те саме. Де взяти час на годування з ложечки?
     
    Останнє редагування: 11 Листопад 2010
  11. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    ну не повірю хоч трісни.
    не може бути щоб все було добре з прикладанням (бо тут є бік мами і бік дитини) і щоб були біль і жахливі тріщини.
    Коли ви лікували тріщини (відлучили на деякий час) як ви годували дитину в цей період з пляшки?
     
  12. Smokky

    Smokky New Member

    Відповідь: Дурник, пляшка - давати чи ні?

    Добре, припустимо що прикладання не ідеальне. Чи можливо при повністю загоєних тріщинах і т д бути шалений біль від першого ж прикладання тільки через те що воно не правильне? Прикладання проводилось з консультантом.
     
  13. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    ви не відповіли на запитання
    так! однозначно що може бути. Бо правильно прикладання це мама в правильному положенні та правильно подає груди і правильно тримає дитину. І дитина фізіологічно (як наприклад проблеми із короткою вуздечкою язика, губ....) і психологічно здорова, а також дитина не має "плутатини сосків".
    як що приблема в дитини (наприклад в дитини "плутанина сосків") то тут консультант вам нічого не зарадить поки не усунеться основний чинник.
     
  14. Smokky

    Smokky New Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    Півтора місяці ми жили без пляшки, але ситуація ставала все гіршою. Тому не думаю що справа лише в ній.
     
  15. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    Тань, вот в мене з Юлькою також непонятно чому, але перших 2 місяці груди боліли нестерпно, і соски були до такого стану потріпані що аж кусочки шкіри - клітинки соска просто вирвані і надірвані були місцями ( під соском ротик утворився на одній груді). Потім якось поступово груди зажили ( йшов час+ пурелан в кожну вільну хвилинку) весь цей час я не припиняла годувати ну і по сей день успішно годую. Для мене загадка, чому тоді було так боляче і таке творилось з грудьми якщо мала однаково прикладалась що тоді що тепер. Бо після того як груди зажили, ніколи не траплялось так, щоб вони були знов запалені, натерті чи боліли ( за виключенням випадків коли Юлька спецільно зубами клацне).

    Це я так питаю на майбутнє...
     
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  16. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    так є що одні можуть тримати дитину не правильно і дитина гарно бере груди не травмуючи їх, а в інших при мінімальній похибці в техніці подавання грудей чи в самій позиції (дуже часто що мама із першими дітьми не впевнено тримають дитину, на віддалі, а через 2 місяці вони вже набираються практики але самі цього не помічаючи) бо
    також є випадки що в дитини є певні неврологічні проблеми і вона не хотячи завдає шкоди мами. Буває що це проходить, а буває що ні.
     
  17. Smokky

    Smokky New Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    А як визначити чи є такі проблеми?
     
  18. slobodianka

    slobodianka Member

    Відповідь: ГВ - ще один дар природи

    Годую дитину грудьми-спочатку коли маля починає гамати дуже болить сосок, всюди читаю, що коли не правильно прикладаєш, то виникає біль, та малий по-іншому не бере цицю. Це правильна інформація про біль? Що порадите, бо в мене вже всі соски постирані:sad:
     
  19. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    Дивіться чи все гаразд з прикладанням.
    Перші тижні може бути підвищена чутливість сосків, яка з часом минеться. Але тріщин при правильному прикладанні не має бути.
     
    Останнє редагування: 16 Листопад 2010
  20. Kitten_Kicia

    Kitten_Kicia New Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    У Вас ще дуже маленький термін ГВ,за декілька тижнів соски мають звикнути до подразнення і вже зовсім не буде боліти.Але не втрачайте пильність і правильно прикладайте лялю , щоб носик торкався а борода втикалась в цицю.
    [​IMG] [​IMG]
     
    Останнє редагування: 16 Листопад 2010