Тріщини сосків. Що робити?

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Yaremko, 11 Листопад 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. zlatovlaska

    zlatovlaska Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    Мені ніякі мазюки не допомогли. Насадками силіконовими я не змогла користуватись, не змогла прилаштуватись ні я ні малеча.
    Від тріщин допомогли компреси з олії шипшини
     
  2. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    П
    Причина тріщин - неправильне прикладання. Жодна мазь не поможе, поки не забрати причину. Тобто допомога буде тимчасовою.
    Накладаки лише ускладнюють проблеми, бо вони сприяють неправльному захвату. Викликайте консультанта , хай на місці дивиться прикладання і дає подальші рекомендації. Те, що бере всю ореолу ще нічого не означає.
     
  3. DesperateHousewife

    DesperateHousewife Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    В мене дуже тонка і чутлива шкіра, в тому числі і на сосках, плюс соски плоскі, а груди великі і ми боролись, щоб правильно прикладатись, то за перший день прикладення соски були сплошною раною і теж мені радили насадки. Чоловік купив декілька різних видів, але я для себе тільки на них глянувши зрозуміла, що як дитина навчиться їсти з тої насадки, то потім груди не візьме. Тому так їх не спробувала. Годувала пару днів через сльози, постійно змащувала соски кремом, і все налагодилось. Мала декілька різних кремів, але як тут дівчата писали, єдиний для мене дієвий виявився 100% ланолін.
    Тому зробила висновок, що головне слідкувати за правильним прикладанням (то забере першопричину), а крем має бути чистим ланоліном (це загоїть рани).
     
  4. Toto

    Toto New Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    Моїй малій вже 10 місяців. Близько місяць тому почала відчувати дискомфорт при годуванні. Потім утворилася тріщина. Мастила Вундехілом. Потім Бепанденом. Потім Пуреланом. Потім акушерка порадила на ніч мазь Лесюха (гормональна). Трохи зажило, але потім стало ще гірше. А ще сосок червоний, навіть за межами ареоли червоне. Відлучала від одної груді на ніч, день і ніч і клала Лесюха. Але часто не можна і молоко обов,язково зцідити. Трохи зажило, а почала давати, подразнення повернулося.
    В чому причина? Неправильне прикладання? Сумнівно. За 9 місяців не було жодних порблем.
    Думаю по троху малу відлучати, бо вже за місяць зневірилася ((((

    ---------- Додано в 16:26 ---------- Попередній допис був написаний в 16:23 ----------

    Що стосується накладок, то у пологовому користувалася трішки. А тепер мала вже розуміє і не хоче брати через накладку.
    Може, хтось щось порадить?
     
  5. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    Прикладання може зіпсутись і через 9 місяців, і через рік, і через два.
    Можливо дитина почала з*їжати на сосок. Пустушка, пляшка, поїльник-непроливайка є?
    Думайте, що змінилось місяць тому.
     
  6. hrystusja

    hrystusja Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    Незнаю чи тут пишу, але потребую поради.
    Малий десь вночі вкусив сосок і з одного боку зявилась невелика рана. Вже три дні пройшло, а рана болить усе більше. Сьогодні ще й якась цукровиця з-відти потекла. Годувати дуже боляче. А після годування взагалі тягне усю праву сторону. Що зробити, щоб загоїлась та рана?
    Може на форумі десь вже таке писали, то ткніть мене носом будь-ласка.
     
  7. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    мені давним давно Юлька так груди понагризала що на одній груді бів надірваний сосок наполовину що аж " ротік" півмісяцем утворився, друга також була доходяга вже....
    Заживляла груди поступово і по черзі. Пурелан+ провітрювання груді, ніякого ліфчику, прокладочки, ваточок/бінтиків змочених у чомусь. Просто крем і відкрита грудь.
    ДО того часу перепробували реалньо купу всьго - толку ніякого.
    Як тільки груди зажили - все ОК, далі такого ніколи не повторювалось.
     
  8. hrystusja

    hrystusja Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    А як годувала, гірше не ставало?
    Бо в мене тільки трощки легше стане, а після годування знову болі такі, що вити хочеться. Цідити вже не виходить.Пурелан пробувала, певно буду продовжувати далі.
     
  9. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    а поцідити хвору грудь трошки а годувати здоровою не пробували? то треба напевно когось з консультантів питати, мало що там за сукровиця!!! я б напевно один день не годувала тою груддю, цідила, а мазала б ранку солкосерилом-желе /можна, але змити перед гдуванням/ - солкосерил пришвидшує заживлення ран, це препарат з крові телят, я мазала хоч були сумніви, але без нього в мене б з ГВ нічого не вийшло - мала дуже сильні тріщини через плоскі соски, годувати було важче ніж родити...
     
  10. RamirZ

    RamirZ New Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    Мені лікар моя радила "Реліф". Насправді це від геморою, але мені допомагало. Є в свічках, є як мазь. Можна будь-що. Тримайтеся! Я змащувала після годування (тільки подивіться в інструкції, скільки разів на день можна). Мені лікар казала не змивати залишки навіть перед годуванням.
     
  11. Ніколь

    Ніколь Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    ну вони поступово заживали... і потрошки ставало кращє....
    Просто у мене соски були такі порвані буквально з перших днів, і я 2 місяці годувала крізь слози, сціпивши зуби і підгортаючи ноги під себе аби ними не кидало в сторони від болю ....
    І правду кажуть до болю звикаєш, то вже коли я дійшла до пурелану, біль була звичною і я на неї вже не так реагувала.
    Але самі груди з тим методом зажили за тиждень-другий, я то пурелан мастила в кожну вільну хвилинку коли мене не їли...
    А, ще, тодіі Юлька наша вночі не їла, вона спала всю ніч і за ніч груди підзаживали найбільше. А Ромчик то не може вночі не їсти, правда ж ?
    а ще є солкосерил дентальний - спеціально для слизових рота, але по суті склад той самий, принципе дії той самий, обмежень щодо використання у дітей немає, тож і на груди намазати можна. І змивати не потрібно. А він дуже кльово заживляє.
     
  12. hrystusja

    hrystusja Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    Мій Ромчик їсть як немовля, кожну вільну хвильку.
    Одним словом дякуючи консультатнту з ГВ, таки вирішила відлучити від тої груді на добу, бо зранку почав йти гній :sad:. Помастила солкосерилом і зціджую хвору грудь. Найсмішніше, що те молоко, що я зцідила, малий категорично відмовляється пити. Попробував і скривився з словами "Дай тата". Отак в циці смакує, а з горнятка наче кака.
     
  13. Ligymunka

    Ligymunka Cлiнгoкoнcультант

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    Співчуваю кожному,бо це такий біль чутливіший за зубний.

    Мала тріщини і з малою і з малим.З малою,то купувала мазь в травника, а з малим не мала змоги,то користувалася кремом Пантенол і масляним розчином вітаміну А. То Я чергувала один день мазь один мастила вітаміном,але зажило десь через 3 тижні.Основне перед тим,як прикладати сама трошки підтискала сосок щоб капнуло молоко,тоді дитина так сильно не хапає грудь.
     
  14. Kerzenlicht

    Kerzenlicht Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    шукала, щоб не повторюватися, але не знайшла.
    Обліпиховою олією мазати, ще на стадії утворення тріщини. Дитині не шкодить, мамі теж, гоїть, що ну. 2-3 дні - і тріщина не утворюється. Єдина незручність - плями не відпираються. Тому обережно з білизною, ну або уваги не звертати на плями. Зразу після годування сосок намазала, дала висохнути на повітрі, і до годування забула. А якщо згадала і є можливість - намазала ще раз.
     
  15. Florisima

    Florisima New Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    мене врятувала мазь Пурелан 100 чи 10 000. А взагалі поки соски самі не адаптуються то особливо нічого не поможе. Шкіра мусить загрубіти і тоді буде не боляче. Ця мазь продається в Антошці.
     
  16. Женічка

    Женічка Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    мене з Настюхою тільки вона і врятувала. за два дні тріщин як небуло.

    у мене або малий зовсім по-іншому їсть, або просто не знаю що :) з Настею були тріщини страшні, від неправильного прикладання. з малим - зовсім інша ситуація. він їсть, як би то сказати, ну якось не так. у мене мега велика ореола і плоский сосок, тепер він просто ніжно засмоктує то все, як м"якеньку тряпочку, і смокче собі. тобто йому навіть не тре, щоб щось там стояло,чи висіло чи ще щось :) а от у знайомої протилежно інша ситуація. дуже тверді соски, то манюнь мучиться, поки то розімне, розцідить, повітря нахапається. а моя "шматочка" не дає повітря нахапатись і не тріскає.
     
  17. VERO

    VERO Well-Known Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    Є український аналог пурелану- мазь етоній. Допомагає так само суперово, а ціна АЖ біля 5грн. Тепер раджу всім знайомим.
     
  18. M_Talya

    M_Talya Active Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    Я пробувала пурелан, вітамін Е на олійній основ,і але допомогла мені обліпихова олія. Вона і біль знімала і про тріщини я забула
     
  19. Lithium

    Lithium Active Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    Я нині вже не витримала і відлучила Даринку від груді, не знаю на скільки і як то буде. Тріщина дуже велика і глибока, пішов гній, пробувала вже все що написано вище, помагало на деякий час, напевно треба було зразу відлучити щоб загоїлось, а я вирішила раз можу годувати значить буду. Зараз кладу тампони із хлорфіліптом, і тетрацекліновою маззю. Хвору цицю буду цідити і давати з кружки молочко вночі, бо в день можем перебитися одною і прикормом. Але все одно ГВ це найкращий дар природи і я буду за нього боротись до останнього.
     
  20. momoza

    momoza New Member

    Відповідь: Тріщини сосків. Що робити?

    Мені допомогла мазь Траумель-С від Хенкель. Що тільки не пробувала, нічого не помогло. 2 дня користування дали свої результати