Тривожність мами

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Kandya, 10 Квітень 2017.

  1. Lasti

    Lasti Well-Known Member

    нєа, воно вилазить полюбому((((
    нормально))) то має накопичувальний ефект - місяць пити мінімум і лапати за хвіст погані думки і геть з голови. Це важко, але дієво.

    Табли+коньяк - це не гуд, це перші кроки в залежність(((
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. nibysh

    nibysh оптимістка з сумнівами

    о, це як про мого чоловіка.. а я думаю, що то він в мене такий вразливий і панікьор...фуухх, як добре, що бабуся(мама чоловіка) в нас дуууже рідко буває, бо ще одного "дуже вразливого" мені би було задосить. І так дитя емоційне. Тому це не суто жіноче, чоловіки теж такими бувають.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    я вживаю алкоголь з 15 років. ну от є любителі солодкого, а я люблю (і можу))) випити -- як за 20 років залежність не з"явилась, то, може, вже і не буде?
     
  4. Lasti

    Lasti Well-Known Member

    Однозначно.
    Іван Павло ІІ писав
    А священник в моїй церків казав, що "не бійтеся" мало б бути 11 заповіддю.

    @Kandya, не бійтеся і відпустіть, все буде так, як має бути)
    --- дописи об"єднано, 11 Квітень 2017 ---
    Кандя... а ви не помітили, що ви не справляєтеся з душевними переживаннями без стимуляторів і блокаторів? Залежність вона ж не тільки від алкоголю може бути - хтось обжирається, хтось курить, хтось зраджує, хтось залежний від думки оточуючих, хтось панічно боїться... будь-що аби лиш втекти від реальності((((((
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Звичайно, що приходять
    Дієвою зі всього є тільки молитва. У найважчий час - коли чекаєш результатів аналізів, коли чекаєш дитину з операційної, коли страх породжує невизначеність і саме зараз нічого не можеш прояснити - тільки молитись допомагає.
    Бо якщо тупо "втикати" в стелю і не спати ще одну ніч... то потім вранці як дати раду зі всім, що вже можливо буде змінити власними зусиллями?
    А на молитві (чи медитації, залежить від релігійної приналежності людини) є шанс таки відключитись і виспатись.
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    про дитяче... хм.
    За батьків я не переживала.
    Взагалі по життю я скоріше пофігістична людина, ніж надумуюча.
    А от поява старшого сина від самого початку стала таким трохи шоком і страхом, а потім в його 2 місяці лікарня, ризик для життя... І з тих пір час від часу напливами цей жах, який сковує.
    З появою кожної наступної дитинки ті "напади" рідші.
    Складно пережила я потребу лікувати зуби дітям. Я маю фобію стоматологів і дуже багато передумала і передосліджувала, щоб їхній досвід лікування зубів не давав підстав для страху. З другим сином це получилось наразі на 100 відсотків. Але коли пару років тому тільки починали лікувати зуби Дмитрикові, то я не спала ночами і не знала, що можу зробити, і ніяких рішень прийняти не могла. Після того ,як записувала дітей на прийом, стабільно падала непритомною. З собою завжди мала нашатирний спирт.

    Таблеток не вживаю
    Вино вживаю як частину смачної їжі, ніколи не як заспокійливе.
    Каву вживаю, небагато.
     
  7. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    до речі, про каву колись десь читала, що від неї лише наростає тривожність
    я от вже декілька років взагалі не вживаю спиртного, може воно якось пов*язано. бо здається саме в цей час все якось усугубилось)
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Siania

    Siania Love Life

    Ну якщо пити 20 років постійно, то це і є залежність. В нас чомусь сприймають залежність, що то треба під лавкою валятись.
    Алкоголь і куріння - це найгірші способи розслаблення. Це самообман, здається що воно розслабляє, а насправді тільки отруює нервову систему. Я думаю, цілком реально, що підвищена тривожність може бути від алкоголю.
    Спробуйте місяць-два-шість не вживати ані грамульки.
    Ви писали що з вагітністю ПА припинились, а з закінченням ГВ відновились. Думаю тут теж можна чітко прослідкувати відсутність шкідливих звичок в той період.
    Я, звісно, не лікар, але колись курила, і трохи тим цікавилась, чому ж нам так добре від тих сигарет.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 1
  9. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    ))) за ці 20 років у мене були перерви і побільші (і не з вагітністю та ГВ пов"язані)
    Ну ви зробили собі свої висновки, щось придумали -- і вуаля. Що ви маєте на увазі під постійно? Щодня? Двічі на тиждень? Я маю на увазі, що я просто вживаю алкоголь. От є форумівка -- половина дівчат не п"є, а половина -- п"є, от я в тій другій. І на футболі п"ю пиво, і з чоловіком можемо вечеряти із горілкою, а на морі люблю вранці коньяк із кавою.
    Ще до одруження в мене була панічна атака -- перша, вночі і після коньяку -- я після того не курила і не пила 7 місяців. Ну що я вам скажу: з лікарняних я не вилазила, ПА постійні, закреп (я за 7 місяців ніразу в туалет із власної волі не пішла -- лише із ліками, бо раніше то було вранці із кавою і сигаретою, а оскільки кинула, то і "стул" мене перестав навідувати). Потім якось із молитвами священників, із оберегами, із чемоданом ліків зібралась на море. Там трошки вина випила, сигарету закурила -- і туалет пішла, кави попила (бо її теж 7 місяців не пила) -- і нарешті жити почала, а не існувати
     
  10. Siania

    Siania Love Life

    ну я ж не писала що у Вас залежність, я не знаю як часто Ви вживаєте алкоголь. Але вважаю, щ якщо алкоголь вживати регулярно (кілька раз на тиждень) - то це залежність, а Вам я діагнозів не ставлю і не маю на меті якось образити.
    Мозок бойкотує, бо в нього забрали алкоголь і нікотин :) Для очищення і відновлення потрібен час.
    Я коли кинула курити - теж мала закрепи, та й спати не могла, бо звикла перед сном покурити, воно мене так заколисувало файно :) Але пройшли роки, і мені й думка огидна про дим, і організм навчився ходити в туалет без сигарет.
    Словом, все в наших головах. Ви себе переконали що тільки з алкоголем і сигаретами Вам спокійно, тому наразі так і є. Але реально це самообман. Алкоголь дуже погано впливає на нервову систему, це давно доведено.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  11. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Я каву вживаю просто так, регулярно (найчастіше вранці) а не щоб заспокоїтись. Навіть вночі не працюю на кофеїні, якщо потрібно не спати. 7 років п'ю каву, протягом цього часу загалом тривожність зменшилась. З кавою це ніяк не пов'язано, просто факт
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  12. Siania

    Siania Love Life

    Просто кожен організм по різному сприймає каву. Хтось після кави спить, а хтось очей не може зімкнути. Мене кава дуже бадьорить, тому зранку - то було моє спасіння (коли ходила на роботу і вставала о 7 ранку). А от якщо переборщила, випила забагато кави, то мене аж трусило ніби, дуже дурнуватий і тривожний стан.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  13. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Я щось навіть не уявляю як то цигарки і алкоголь можуть розслабити))) Палити пробувала колись давно пару раз- ну реально в роті "кака", досі не можу зрозуміти в чому "прикол". Алкоголь люблю дуже вибірково. І то - не стан сп'яніння, він мені не подобається, а власне смак самого напою. А отой стан зміненої свідомості мені трохи дискомфортний.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  14. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    я не курю

    ні, у мене інша періодичність)
     
  15. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    мене колись шампанське могло трохи розслабити. Це дуже давно було, більше 5 років тому точно.
    а сигарети я пробувала саме в пошуках заспокійливого, ще в підлітковому віці. Не подіяли - і я кинула майже не почавши.
    в останні роки не розслабляє алкоголь зовсім, але я його з тією метою і не вживаю. Сказала би взагалі, що не вживаю, але оскільки не маю тверезницьких переконань - то не буду. Деколи (не раз на тиждень і не щодва тижні) може бути якесь вино

    Але все це не по темі.
    Стани, коли вночі я трусилась над малим, чи він дихає, - були в мене до того, як я почала пити каву і в період повного невживання алкоголю через ГВ
     
  16. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Ще - з того, що допомагає, - впевненість в собі. Це теж пов'язано з вірою: Бог дав мені дітей, отже Він на мене розраховує, отже - я reliable (ггг нещодавно була на фотосесії і попросила експромтом зробити серйозне ділове фото - такий вийшов ржач. Але то на вигляд, по суті я все ж надійна)
    вдень розвиваєшся, робиш щось для себе і для дітей, вночі - коли накотить паніка - "роби що в твоїх силах, решту лиши Богові": перерахувати собі свої корисні дії і молитись, поки не відключить.
    --- дописи об"єднано, 11 Квітень 2017 ---
    :sad: дуже прикро, що Вам довелось це пережити. І дуже добре, що попри тяжкі спогади і страхи, Ви все ж народили аж чотирьох діточок і тепер маєте шанси заспокоювати себе позитивним досвідом.
    Знаєте, я бачила такі "страшилки" на рівному місці (не хочу розповідати в деталях, бо то про дітей, а тут тривожні мами), що справді доводиться зрозуміти: якщо Бог допустить, то в найбезпечнішому місці в ідеальний спокійний час може трапитись будь-що. І водночас бачила і дива, коли вся людська логіка виключає щасливий фінал, але Бог вирішує інакше. Велика кількість позитивного досвіду додає спокою, хоч і не виключає час від часу регресів...
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    такий влучний вислів! Страх справді блокує дуже багато всього хорошого.

    як логік і прагматик, я завжди, щойно трохи попустить, починаю сперечатись зі своїми страхами. І вже пізніше, в спокійному стані часом підшуковую "запасні" аргументи, щоб наступного разу точно перемогти в суперечці :)
    І ще допомагає боротись з іншими страхами - тими, що не про дітей. Тоді почуваєшся менш вразливою. Воно на практиці досить тупо виглядає, але коли на більшість "А що, якщо... ?" є відповіді, то холоду за спиною менше...
     
  18. Lasti

    Lasti Well-Known Member

    Я взагалі-то мала на увазі не сам факт вживання алкоголю.
    Я про те, що його не треба вживати в моменти тривоги, страху, переживань, як і всілякі сильнодіючі ліки. Бо згодом мозок відмовиться працювати в такі моменти і вимагатиме 100 грам чи "колесо", а потім більше і більше, і більше. Тобто може почати розвиватися психологічна залежність від хімічних речовин, а там і до фізичної не далеко. Може, звичайно, і не почати, але я б не ризикувала.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    повністю підтримую
     
    • Креативно Креативно x 1
  20. Meriroma

    Meriroma В пошуках себе...

    ну що таке ПА я вже додумалась, а розтолкуйте "темним" ще що таке АД:)