Тривожність мами

Тема у розділі 'Дитяче здоров'я', створена користувачем Kandya, 10 Квітень 2017.

  1. marianast

    marianast Well-Known Member

    @Meriroma Антидепресанти
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  2. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    ні, я не вживаю алкоголь, як заспокійливе. я його вживаю, коли є причина. правда у мене причини бувають частіше, ніж у інших (мясо по французьки на вечерю -- це вже причина))). Але, повірте, якщо я вже готую м"ясо по-французьки, то з настроєм у мене все ок) Тому я би все ж до своєї тривожності алкоголь не приплітала
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    мабуть, це індивідуально щось у організмі спрацьовує. От я власне не п ю. Не так,щоб зовсім- бокальчик сухого вина можу пропустити інколи. Але не отримую задоволення ні від міцних напоїв, ні від кріплених вин, ні від лікерів, ні від шапманського, ні навіть від пива. Їх не вживаю ( ну ду-уже рідко 20 мл горілки на всю забаву, чисто символічно, щоб на столі стояло і я робила видимість, що пригублюю.Друзі кажуть, що я тільки продукт переводжу :). Чи влітку інколи можу 100 мл пива у чоловіка узяти). Аналогічно із цигарками. Не палю,бо не отримую задоволення і абсолютно не маю тяги. Був період, коли могла періодично палити із подружками десь за кавою. Але мені то було не по приколу- ну ніякого задоволення. Тому кинула і в нашій дівочій компанії одна не палю. Звісно. якщо захочу- можу узяти цигарку, але не хочеться. А так,щоб сама десь курила- взгалі тяги не було і немає)
    я дуже тривожна мама. Частково тому, що була першою дитиною, і моя мама наді мною теж трусилася. Хоча вона має стабільнішу психіку. А я панікьорша. Так от власне із собою теж "працюю" тим, що сперечаюся із страхами і шукаю аргументи "чому ні".
    Мені завжди видавалося, що тривожність- це біч мам з одною дтиною чи з першою дитиною. А власне поява кожної наступної мала би "попускати". Бо надає впевненості досвід, та і тривожність "розпорошується" уже на всіх дітей, а не концентрується на одному. Але то чисто теорія. На практиці того не перевірю :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Lasti

    Lasti Well-Known Member

    тоді вибачте, я мабуть читаю якусь іншу тему :pardon:
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  5. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    @сніжна з появою наступних дітей попускає, це правда. І з їхнім зростанням. Я боюсь двомісячного віку немовлят, боюся до такої міри, що... Не скажу навіть
    Хоча з двома меншими дітками нічого страшного в цьому віці не трапилося, все одно. Ніколи не забуду, хоч і менше в це занурююсь
     
  6. Merry

    Merry Well-Known Member

    на практиці не підтверджується (з власного досвіду) ))))
    --- дописи об"єднано, 11 Квітень 2017 ---
    Я написала собі на папері (якось під настрій) 'мудрості'. І коли починає накривати тривожність, то дістаю і перечитую. І мені стає легше. Там є і глибоко філософські 'мудрості' і практичні та приземлені, такий собі психотерапевт на папері получається. З часом можна доповнювати список.
    --- дописи об"єднано, 11 Квітень 2017 ---
    є там в мому переліку і цей )))
    --- дописи об"єднано, 11 Квітень 2017 ---
    і оце))))
     
  7. Havronia

    Havronia Well-Known Member

    В мене так є. З кожною наступною дитиною я ставала все більш " пофігістичною". Я навчилася відволікатися і насолоджуватися життям, коли дитина хворіє, бо переживаннями я ситуацію не покращу, а діти відчувають мою невпевненість і негатив.
    Тут з одного боку віра в Бога/Всесвіт/Вищий розум, а з іншого довіра до себе, своїх дітей, і переконання, що все, що трапляється - то на краще, просто ми не завжди це хочемо усвідомлювати.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    дуже цікаво, що більшість відповідей про заспокоєння відразу мають в своїй основі молитву, тобто довіру Богові. Я нещодавно купила собі книжку таку мамську, власне християнську в основі (хоча і протестантську, бо американська). Але там якраз є багато таких коротких ситуацій зі щоденних мамських буднів і те, як можна легше пережити їх з Богом. І саме це питання тривоги в тій книжціє самим першим текстом. Так що я тут поділюся перекладом, може кому згодиться (лиш попрошу літераторів не судити строго, я перекладач зовсім початківець наразі)
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    ну тому що іншого виходу немає. Коли голова болить -- п"єш таблетку, коли брудний посуд -- миєш його, а тут ти не знаєш що робити, немає від того ліку -- от і молишся від свого безсилля
     
  10. Rona

    Rona Мама-йожик

    На мою думку тут на форумі про це хіба поговорити, знати, що ти не сама. А якщо є бажання одужати, то треба звертатись до грамотного психотерапевта і розмотувати клубочок саме свого випадку/ситуації. Ми усі різні і не можна одним макаром полікувати усіх. Діло в психіці, а то річ індивідуальна.
    Єдине, що хочу сказати на загал. Згідно аюрведи такі стани - це сильний дизбаланс Вата-доші. Алкоголь, сигарети та інші такі речі лише поглиблюють цей дизбаланс. Як і кава, міцний чай.
    Тому я б підходила до вирішення того питання комплексно - терапія душі і максимальний спокій, наскільки це можливо. В їжу нічого холодного, газованого, алкогольного, сухого типу сухариків/чіпсів. Масляні масажі з подальшим гарячим душом і т.д.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  11. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    Ні, не від безсилля, а від усвідомлення єдиної справжньої сили.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
    • Подобається Подобається x 2
  12. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    оце в мене було таке якесь переконання, що як не тривожишся, то ніби безвідповідальна, недостатньо чуйна, легковажна...як добре копнути трохи глибше, і зрозуміти приховані "бонуси", які давала тривожна поведінка- почуватися дуже відповідальною і "такою як треба" мамою (ну і взагалі людиною, бо тривожна я у всьому). Насправді такі часто невидимі на поверхні "бонуси" ми маємо від усякої, навіть на перший погляд, дуже втомливої і складної, і навіть руйнівної для нас же самих, поведінки. Тому, всім раджу покопатися в своїх причинах тривожності, насправді без цього не вилікувати тривожні стани, якщо це дійсно проблема.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Креативно Креативно x 1
  13. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    я теж відзначила цю тенденцію, і мене дуже тішить, що присутність Бога в житті багатьох форумлянок не обмежується пасками

    це вже дуже багато. І декому цього навіть достатньо. Я переконана, що полікуватись дуже багато людей можуть самі як від психічних, так і від фізичних проблем (перевила на досвіді)
    --- дописи об"єднано, 12 Квітень 2017 ---
    я через свій переважний оптимізм дуже часто чую 2 речі: 1) я безсердечна; 2) мені все легко дається
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    о, так, безсердечна - я відчувала, що мені чогось бракує в тому переліку) Ну і що сказати - по правді, так як я засуджувала себе за це, я такі ж ярлички могла присвоїти іншим, таким як Ви) Тому знайте, ті, які Вам так кажуть, вони в першу чергу себе, скоріш за все, мучать такими переконаннями.
     
  15. marianast

    marianast Well-Known Member

    А в мене навпаки-раз тривожна, значить не вмію довіритись Богу, не вмію на Нього покластися, а я ж щодня повторюю "нехай буде воля Твоя" і т.д. і від того мені стає ще паскудніше.
    Це все емоції, які в фоновому режимі супроводжують мене, бо на вигляд я ,як писала Кандя, дуже навіть адекватна. І розумію, що всі мої страхи ірраціональні,головою розумію. Але варто чомусь трапитись-захворіє хтось з дітей, мама чи тато не беруть трубку довший час, або в пізню пору доби задзвонить телефон, або, пам'ятаєте , нещодавно вчені НАСА анонсували якусь там прес конференцію на вечір - все мільйон жахливих думок на перспективу, які витісняють з голови варіант благополучної розв'язки і починається паніка. І як результат складається враження, що я взагалі не маю радості в житті. Хоча вона є, навіть від найпростіших речей, просто якась тривожна.
    Прекрасно, що з'явилась така тема, для мене це вже частково терапія, бо для мене в такі моменти важливо не бути одною, а тут обмін досвідом, тими ж тривогами, який робить їх ще більш безпідставними.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  16. Rona

    Rona Мама-йожик

    Я цього не заперечую, можна самому собі дати раду. Теж зазвичай так і роблю. Та є такі проблеми, коли сам пофіксити не можеш, це не в твоїй компетенції, замало знань/ресурсу. Я маю приклад, коли звернення за допомогою допомогло вирішити питання на якісно вищому рівні і повністю, а ще дуже сильно підняло дух, самоповагу, впевненість в собі і власну гідність. Не на якийсь час, а перманентно. Також, слідкуючи за роботою психотерапевта можна навчитись самодопомоги, зрештою, це б і мало бути метою терапії, коли тобі не рибу дають, а вчать її лапати. Нічого тут страшного, осудливого чи недостойного нема. Особисто для мене це пахне сміливістю.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    ще цілком нормально навіть як варіант "зараз я хочу це доручити комусь іншому".
    --- дописи об"єднано, 12 Квітень 2017 ---
    най си колядують :)
    доводити щось комусь - найневдячніша з усіх можливих діяльностей. Тому її варто виключити в принципі.
     
  18. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    а оце було моїм чи не найпершим кроком в лікуванні - якось, готуючись до сповіді, я усвідомила, що це гріх, не ввіряти себе і близьких Богу, відчувати відповідальність за збереження їх життя.
    я свідомо тут уникала порад звернутися по професійну допомогу, бо Кандя власне так спитала - як без психотерапевта? Але Вам, якщо дійсно відчуваєте, що це отруює Ваше життя, краде радість теперішнього, дуже раджу звернутися. Бо це справді може
    і потягти за собою і інші позитивні зміни і зрушення.
    Коли я зараз, пост-фактум (чи, краще сказати, в ремісії), оглядаюсь назад і розумію, скільки життя мені з'їв мій тривожний розлад...просто дуже і дуже прикро, що не знала, що можна було досить просто цьому зарадити, звернувшись по допомогу. Хоч я зцілилась сама, але шкодую за тим, скільки було тих токсичних переживань, тому всім хто від цього страждає, раджу не марнувати радість свого життя на "а може само якось пройде".
    --- дописи об"єднано, 12 Квітень 2017 ---
    А для чого доводити? Просто розуміти і не ображатись, чи не дратуватись, чи як іще воно Вас зачіпає.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  19. marianast

    marianast Well-Known Member

    Не хочете поділитись досвідом? То все індивідуально, але все ж
     
  20. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Взагалі, важливим є розуміння походження тривожності, в тому числі і те, чим вона мені ніби "корисна" (про що я писала, що так почувалась відповідальною), що вона можливо закриває собою (вся наша проблемна і порочна поведінка і думки є "пластирями" на ранах-травмах, які виникають від незадоволення базових потреб у дитинстві, і підлітковому віці, і рідше у дорослому+темперамент (в моєму випадку, наприклад, якраз чутливий темперамент є основним джерелом тривожності) - оце те, що я казала, що коли підходити до того глибше, то ти комплексно себе пізнаєш і можеш зцілитися, бо в найглибшому корені все зводиться до буквально кількох факторів, які могли мати на нас вплив, і до яких ми якимось чином пристосовуємось, щось компенсуємо, захищаємось, з чого розростаються всі наші життєві переконання...
    Тому так важливо знати причину, і її зцілити, далеко не всім буде досить оцих правильних думок, не завжди ми готові їх не просто слухати, а і почути і усвідомити, і застосувати для себе.
    Мені ці думки і переконання, і логічне розуміння, як воно працює, чому я саме так почуваюсь, власне в певний час вклались і допомогли (ну, але я все ж схильна називати це ремісією, не можу бути впевнена, що це не повертатиметься, щоправда, відчуваю себе здатною дати раду із цим)
    Оце, що я вже тут написала, і є мій досвід:

    Зараз вже знаю більше на цю тему, розумію, як лікують психотерапевти оці нездорові глибинні переконання. Багатьом недостатньо буде просто зрозуміти і змінити лише мислення. Зрештою, до "просто зрозуміти" ми теж іноді йдемо роками...і якщо людина дуже травмована, вона може просто не знайти в собі ресурсу на самопорятунок.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1