Читальний зал

У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

Posted by Bogdanka on 31 Березень 2011 відповідей - 946
  1. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Недавно, десь от-от буквально кілька днів тому Уляна Дідич, більш відома форумлянам як Ука, опублікувала у своєму жж http://uka-didych.livejournal.com/ пост з віршами Марійки Підгірянки, скромно описавши його

    Вірші дуже гарні. Марійку Підгірянку я знаю з малесенької дитини. Мама і бабця дуже любили нам читати її вірші з книги "Ростіть великі".
    Зокрема, власне її вірш про маму, я пам'ятаю з дитинству сьогодні як одне з найгарнішого, що навчила вдома мамуся.
    Коментуючи пост Уки, я дописала їй до її підбірки віршів і свій, знайомий мені з дитинства.

    Снилось мені ясне сонце,
    Що в небі світило.
    А то на мене рідна ненька
    Дивилася мило.

    Снився мені легкий вітрик,
    Що пестить колосся,
    А то мені моя мама
    Гладила волосся.

    Снилась мені ягідочка,
    Як мед солоденька,
    А то мене цілувала
    Мама дорогенька.

    Снились мені ангелики,
    Що в рай мене несли,
    А то мами ніжні ручки,
    До серця притисли.

    прокоментувала Уляна.

    Далі ми ще спілкувались, і от що в кінці написала Ука, яку зацікавило те, що я писала куплет оригіналу про ангеликів.
    Я просто дуже горджуся тим, що я знайома з внучкою Марійки Підгірянки, поезію котрої читала своїй Софії ще коли вона була в материнській утробі. І так інколи нам життя підносить такі чи інші невеличкі сюрпризи, хотілося би частіше бути так приємно здивованою, хоч час від часу, навіть коли це доволі рідко, це дуже і дуже приємно.

    До чого я це все написала?

    Давайте ділитись в цій темі, що ми читаємо діткам на ніч, чим цікавляться наші діти, якими саме письменниками, поетами, що їм дається з радістю, як взагалі Ви привчаєте дитину до книжки, як розвиваєте любов до літератури і книги як таку. Адже в нашому зварйованому світі усе вже так перейшло на компютерно-технічний лад, що інколи здається, що дітям не так багато перепадає книгодрукованої продукції. Не знаю, як кому, а мені книжка дуже важлива, і у нас вдома дуже велика домашня бібліотека.

    Ось такий настрій мала на створення теми, навіяний несподівано виявленим знайомством із правнучкою Марійки Підгірянки.

    Більше віршів Марійки Підгірянки тут.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 1
  3. Burberry

    Burberry Well-Known Member

    а Пеппі?Не знаю, для якого вона віку, але це, певно, моя улюблена книга)
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    @Leditanya, Мандрівки з чарівним атласом, Пригоди ведмедика Паддінгтона?

    Отправлено с моего X9180 через Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. lyubashka

    lyubashka Well-Known Member

    підкажіть, яка була найцікавіша,з якої варто починати
     
  6. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Ми купували лиш три книги з серії. В хаотичному порядку))) Я думаю, що вони всі цікаві.
     
    • Корисно Корисно x 1
  7. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Дівчата, а може хтось купував Цікаву хімію від ВСЛ і міг би залишити відгук. На який вік +/- вона?
     
  8. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    @Mansikat думаю з років 10. Я теж до не приглядаюсь.
    На разі малий просто в захваті від "Джордж і таємничий ключ до Всесвіту". Вже замовила йому другу книгу.
    Пише 9+, але малому купила раніше. Він весь в тата )) і про космос знає більше ніж я.

    Дівчата, а в мене назріло питання. Чи купуєте ви книги діткам російських авторів в українському перекладі? Сучасні і класику? Просто сьогодні мала дискусію і мене переконували, що то неправильно.
    І вже сама задумалась....
     
    Останнє редагування: 20 Вересень 2016
    • Подобається Подобається x 1
  9. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Я купувала на подарунки. Чому б ні. Адже за це отримують гроші українські перекладачі, отримують гроші громадяни України, що працюють в місцевих представництвах видавництв. Зрешту наші книжкові магазини отримують з цього прибуток, платять своїм працівника зарплату т.д.
     
  10. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Гортала, на мою думку, десь з 4-5 класу, не швидше точно
     
  11. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    А загалом як враження, класна?

    Отправлено с моего X9180 через Tapatalk
     
  12. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    Я подарувала хлопчику в 7 класі. Якраз почали вчити хімію. Думаю, можна і молодшим.
     
  13. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    так, однозначно. Мені сподобалась дуже.
     
  14. Ligymunka

    Ligymunka Cлiнгoкoнcультант

    Купила на форумі ще одну файнезну книжечку, яка за тиждень стала улюбленою. Тепер ввечері її обов"язково має читати малечі і тато і мама. Коли читала вперше, то я плакала .... добре що діти захоплено слухали і не бачили як по маминому лиці котилися сльози . book_100001826.jpg
     
  15. model fantazii

    model fantazii Well-Known Member

    Порадьте книжку хлопчику 5 р. Хлопчик до читання не дуже, хочеться подарувати таке, що б захопило. Пригоди в лісовій школі ще зарано?

    Надіслано від мого SM-J200H, використовуючи Tapatalk
     
  16. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Та ні. Мені здається в самий раз.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Havronia

    Havronia Well-Known Member

    Мої в такому віці дуже їх любили, але читала я.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    І я в 5 років прочитала йому, а в першому класі сам перечитав всі частини вже сам.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. tiramiska

    tiramiska цинічна бандерівка

    Моїй 4,5 гарно йдуть книжки про Фіндуса і Петсона, Ян і Янеке, Фантастичні історії на добраніч. А зараз читаємо дитячу Біблію, то дитина почула щось про Авраама нині і каже, "о то ж ти мені про нього казку читала" ;)
    Ще похвалюся отаким не канонічним молитвенником . Там і чудовий віршик про хресну, і молитви і просто щирі дитячі роздуми.
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  20. Ligymunka

    Ligymunka Cлiнгoкoнcультант

    Мої також дуже люблять , хоч маю лише 1 книжку з цієї серії " Петсон, Фіндус і переполох на городі ". Навіть коли читаю в 150 раз, то емоції на обличчях дітей вражають маму , а дзвінкий сміх наповнює мій вечір позитивом :connie_pull-pigtail
     
    • Подобається Подобається x 1
  21. karioka

    karioka Well-Known Member

    ;) цікаво... а де купували?
     
    • Подобається Подобається x 1