Читальний зал

У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

Posted by Bogdanka on 31 Березень 2011 відповідей - 946
  1. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Недавно, десь от-от буквально кілька днів тому Уляна Дідич, більш відома форумлянам як Ука, опублікувала у своєму жж http://uka-didych.livejournal.com/ пост з віршами Марійки Підгірянки, скромно описавши його

    Вірші дуже гарні. Марійку Підгірянку я знаю з малесенької дитини. Мама і бабця дуже любили нам читати її вірші з книги "Ростіть великі".
    Зокрема, власне її вірш про маму, я пам'ятаю з дитинству сьогодні як одне з найгарнішого, що навчила вдома мамуся.
    Коментуючи пост Уки, я дописала їй до її підбірки віршів і свій, знайомий мені з дитинства.

    Снилось мені ясне сонце,
    Що в небі світило.
    А то на мене рідна ненька
    Дивилася мило.

    Снився мені легкий вітрик,
    Що пестить колосся,
    А то мені моя мама
    Гладила волосся.

    Снилась мені ягідочка,
    Як мед солоденька,
    А то мене цілувала
    Мама дорогенька.

    Снились мені ангелики,
    Що в рай мене несли,
    А то мами ніжні ручки,
    До серця притисли.

    прокоментувала Уляна.

    Далі ми ще спілкувались, і от що в кінці написала Ука, яку зацікавило те, що я писала куплет оригіналу про ангеликів.
    Я просто дуже горджуся тим, що я знайома з внучкою Марійки Підгірянки, поезію котрої читала своїй Софії ще коли вона була в материнській утробі. І так інколи нам життя підносить такі чи інші невеличкі сюрпризи, хотілося би частіше бути так приємно здивованою, хоч час від часу, навіть коли це доволі рідко, це дуже і дуже приємно.

    До чого я це все написала?

    Давайте ділитись в цій темі, що ми читаємо діткам на ніч, чим цікавляться наші діти, якими саме письменниками, поетами, що їм дається з радістю, як взагалі Ви привчаєте дитину до книжки, як розвиваєте любов до літератури і книги як таку. Адже в нашому зварйованому світі усе вже так перейшло на компютерно-технічний лад, що інколи здається, що дітям не так багато перепадає книгодрукованої продукції. Не знаю, як кому, а мені книжка дуже важлива, і у нас вдома дуже велика домашня бібліотека.

    Ось такий настрій мала на створення теми, навіяний несподівано виявленим знайомством із правнучкою Марійки Підгірянки.

    Більше віршів Марійки Підгірянки тут.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Так, дякую. Якщо вигадане дитиною, то сприймається трохи інакше. Але в кінці книги невеликий абзацик. По версії дорослого автора, це він дописав решту деталей...
     
  3. Маріка

    Маріка Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Мому старшому 8 рік і я купила йому цю книжку на Миколая, але щось вона йому не пішла.
    Коли йому було 5 років, то Миколай йому приніс 2 томи "100 казок" від "Абаби", то вона і залишається його улюбленою до сих пір, хоч і читаємо тепер книжки серйозніші, все одно ця лишається для нього зе бест. Тай мені дуже приємно її читати - малюнки там просто чудові
     
  4. Irus'ka

    Irus'ka Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    От цікаво, що скажете про таку книженцію? Чи читали б її дітям, і якого віку?
     
  5. нталька

    нталька Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Дівчата, що цікавого для дітей купили?
    Я придбала у ви-ві Мікко першу з серіі про мишеня-пірата, але ми ще не читали і не знаю чи піде, чи треба ще поспішити докупити.
     
  6. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    А ще ми скачали цікавинку для дітей - це перша в Україні книжка для iPad від "Видавництва Старого Лева"! Дуже мило зроблена! Книга Галини Малик «Забавлянки», намальована Вікторією Намозовою!
     
  7. Irus'ka

    Irus'ka Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Таку книжечку ми дарували племіннику (котрий ще не вміє читати). А через тиждень купили другу частину, а ще через тиждень - третю....
     
  8. kolobok

    kolobok Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Не знаю, чи Вам ще актуально, але бачила в "Книжкових Джерелах" всі 3 частини.
     
  9. Almariel

    Almariel Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    порадьте щось для хлопчика 9-10 років українською мовою (щоб не переклад був). вже перечитали всього Нестайка. що ще?
    ну і заразом зарубіжні твори теж якісь порадьте)))
    прочитано: Чарівник смарагдового міста, Том Соєр (в черзі стоїть), (вже і не пам’ятаю далі)
     
  10. Irus'ka

    Irus'ka Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Для різдвяного часу актуально: Чарльз Діккенс "Різдвяна історія". Раджу у виданні Старого Лева.
     
  11. Маріка

    Маріка Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Поділітся враженнями, будь-ласка, хто читав!
    Як вам книжка від "Абаби" "Чудове чудовисько" Сашка Дерманського?
    Для якого віку вона підходить і яке справила враження.
    Дякую!
     
  12. grape

    grape New Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Спробуйте з частини "Джури козака Швайки" Рутківського, у виданні А-ба-ба-га-ла-ма-га. Не лише малий, а навіть дорослі читають із захопленням :)
     
  13. Маріка

    Маріка Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    В мене малий теж такого віку, то я на ті частини дивилась, але мені шось здалося, що то вже для старших дітей.
     
  14. grape

    grape New Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Моєму малому - 6 років, і він із задоволенням слухав щовечора. Правда довелося пояснювати багато слів яких він не знав(ясир, ятаган, мурза, тощо), але враження це не псувало :) крім того племінник у 9 років перечитав цю ж трилогію із захопленням. а свою ми вже успішно позичили і перечитали її троє знайомих діток :) від 6 до 8 років.
     
  15. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Нам сподобалася книжка в-цтва "Пелікан" "Азбука ввічливості",я її купила ще на книжковому форумі і недавно ми її прочитали. Дуже повчальна,цікава і гарно ілюстрована книжка. Ще докупила тепер "Азбуку доброти" і "Азбуку дружби" так само дуже цікаві. 4-5-річним дітям ті книжки якраз по віку.
     
  16. Donata

    Donata Active Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    є ще "Азбука хоробрості", моїм дітям дуже сподобалась.
     
  17. springusha

    springusha New Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    В моєї дитини ця книга найулюбленіша!Доні 8 років.Там ще є продовження історії-Чудове чудовисько в країні страховиськ.
     
  18. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    ми зараз читаємо з великим задоволенням Пригоди песика і кіці Йозефа Чапека (в-во Махаон), Зимове диво (читалочка про Миколая в-ва Євросвіт, Львів) і Історії чарівного лісу Володимира Читая (в-во Старого Лева)
     
  19. Irus'ka

    Irus'ka Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

     
  20. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    а Софійка сказала, шо треба його додому забрати, шоб йому сумно не було
     
  21. Irus'ka

    Irus'ka Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    То певне, мої "порцелянові" такі. Ми так багато книжок не дочитали: і Карлика Носа і "Дивовижну подорож кролика Едвардса", навіть Пеппі Довгапанчоха -"бідненька сиротиночка" і "як їй самій жити в будиночку". Пояснення не діють. Відкладаємо читання на потім:girl_in_dreams: