Читальний зал

У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

Posted by Bogdanka on 31 Березень 2011 відповідей - 946
  1. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Недавно, десь от-от буквально кілька днів тому Уляна Дідич, більш відома форумлянам як Ука, опублікувала у своєму жж http://uka-didych.livejournal.com/ пост з віршами Марійки Підгірянки, скромно описавши його

    Вірші дуже гарні. Марійку Підгірянку я знаю з малесенької дитини. Мама і бабця дуже любили нам читати її вірші з книги "Ростіть великі".
    Зокрема, власне її вірш про маму, я пам'ятаю з дитинству сьогодні як одне з найгарнішого, що навчила вдома мамуся.
    Коментуючи пост Уки, я дописала їй до її підбірки віршів і свій, знайомий мені з дитинства.

    Снилось мені ясне сонце,
    Що в небі світило.
    А то на мене рідна ненька
    Дивилася мило.

    Снився мені легкий вітрик,
    Що пестить колосся,
    А то мені моя мама
    Гладила волосся.

    Снилась мені ягідочка,
    Як мед солоденька,
    А то мене цілувала
    Мама дорогенька.

    Снились мені ангелики,
    Що в рай мене несли,
    А то мами ніжні ручки,
    До серця притисли.

    прокоментувала Уляна.

    Далі ми ще спілкувались, і от що в кінці написала Ука, яку зацікавило те, що я писала куплет оригіналу про ангеликів.
    Я просто дуже горджуся тим, що я знайома з внучкою Марійки Підгірянки, поезію котрої читала своїй Софії ще коли вона була в материнській утробі. І так інколи нам життя підносить такі чи інші невеличкі сюрпризи, хотілося би частіше бути так приємно здивованою, хоч час від часу, навіть коли це доволі рідко, це дуже і дуже приємно.

    До чого я це все написала?

    Давайте ділитись в цій темі, що ми читаємо діткам на ніч, чим цікавляться наші діти, якими саме письменниками, поетами, що їм дається з радістю, як взагалі Ви привчаєте дитину до книжки, як розвиваєте любов до літератури і книги як таку. Адже в нашому зварйованому світі усе вже так перейшло на компютерно-технічний лад, що інколи здається, що дітям не так багато перепадає книгодрукованої продукції. Не знаю, як кому, а мені книжка дуже важлива, і у нас вдома дуже велика домашня бібліотека.

    Ось такий настрій мала на створення теми, навіяний несподівано виявленим знайомством із правнучкою Марійки Підгірянки.

    Більше віршів Марійки Підгірянки тут.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. TUCR

    TUCR Well-Known Member

    Хочу порадити прочитати книгу "Енн із садиби Зелені Дахи" Люсі Мод Монтгомері, історія про рудоволосу дівчинку яку удочерили брат з сестрою, пише з віку 6+, я сама з задоволенням її прочитала))

    r136003u_yenn_iz_usadqby_zelenye_kryshi_obl.jpg
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    @TUCR чудова книга. Але переклад саме від вид-ва Ранок жахливий.
    Від Урбіно переклад куди кращий. І в Урбіно друком вийшли всі 6 частин.
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    Дівчатка хелп!
    Надумала похресникам на Миколая подарувати якісь цікаві книжечки. Чим цікавляться 3-ьох річні хлопчики (віршований перший букварик має, дуже йому сподобався). Раніше, купляла дуже класну книжечку "перші англійські слова" (точної назви не згадаю), там кожна книжечка - окрема тематика, оббігала всі магазини- нічого схожого не знайшла. Все що потрапляло в очі - нагадувало шкільну літературу, явно не на три роки:sad:

    Ну і що може бути цікавим, для дівчинки 5 років? Любить магію
     
  5. ruda kishka

    ruda kishka Well-Known Member

    Казки з гарними малюнками, вімельбухи
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    я своєму купляю невеличкі книжки з твердими сторінками. серія Хтосики Марії Чубач зараз в нас в фаворі.. ну і книжки з машинками.. вімельбухи не пішли.. ще любить водні розмальовки
     
    • Подобається Подобається x 1
    • мімімі мімімі x 1
  7. model fantazii

    model fantazii Well-Known Member

    Щодо 3-річних хлопчиків: в нас картонки вже відійшли, так само як і віршики((( зараз безумовні фаворити- історії про Фіндуса і Петсона, також сподобався "Мед для мами". Простіші (і дешевші) книжечки/казочки не зацікавлюють і я вже почала зневірюватись, поки не купила рекомендовані тут історії.

    Надіслано від мого SM-J200H, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    В три з половиною дуже любить книжку Відшукай і полічи (є різні серії).
    (і п'ятирічним це теж цікаво).

    Для дівчинки, моя думка, класику казок - приміром, Андерсена.
    Або якщо на Миколая, то пасувало б щось тематичне - про Миколая чи різдвяне (Казки під подушку, ....... - є дуже багато літератури на цю тему)
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    В мене дівчинка, дуже любить книжечки, остання "Баранчик Рассел" носиться з нею по хаті, віршики від польського письменника "Слон Трубальський" я сама в захваті від віршиків і малюнків, ще любить історію про вовка, який хотів, щоб його любили, але мені вона не дуже. Віммельбух маємо "Рік у лісі" інколи розглядає, але вона хоче історії, а в мене з тим туго. Ну і Миколай принесе "Різдвяну історію" з пазлами від Свічадо, вживу ще не бачила


    Аналогічно, рекомендую @lovikyou, всі книжки замовляю в неї, з під землі дістане те, що треба)))
     
    • Подобається Подобається x 1
    • мімімі мімімі x 1
  10. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    в нас теж вже віршики "відходять" тепер у фаворі прозові історії, але аби було багато малюнків.
    Улюблені зараз Казки-горошинки і Соня, яка не вміла спати (вона в нас виконує терапивтичну роль :girl_yes2: )
    Зараз дивлюсь в бік Фіндуса і Лізелотти, вирішую хто буде першим
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

     
  12. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Ось таке подивіться. Там є ще серія про Фею Суничку. Книги необ'ємні дуже, але знаю, що дівчатка люблять їх. В ЛавікЮ на сайті вони теж є))
    Книга Фріда, маленька лісова чаклунка - Книжковий інтернет-магазин - Видавництво Ранок
    Книга Лілія, маленька принцеса ельфів - Книжковий інтернет-магазин - Видавництво Ранок
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    у нас досі, від двох років, в фаворі віммельбухи (особливо від Артбукс), я вже від них втомилась:girl_crazy: кажу перед сном: вибери три книжечки, то буде три віммельбухи)))
    до речі, гарна книга того ж видавництва "Спи міцно, моє будівництво", там нічого аж такого, віршована книга на сон, але ілюстрації для хлопчиків, які в захопленні від будівельної техніки -класні, і вірші приємні, якісний переклад. Ну, але в 3+ може вже і пізнувато її купувати, хоча ми зараз (3,6) читаємо і любимо.
    Снігова королева від Абабагаламаги - красива книга на подарунок, з актуальною тематикою, але трохи на виріст, або якраз для 5-річної дівчинки)
    Ще маємо гарну книгу - Друзі ведмедика Бадді, там сторінки мають додатковий клапан, що розгортається - панорамні ілюстрації.
    Літачок-рятівничок, Абабагаламага - син любить, гарно ілюстрована, і, ніби, "зимова".
    Мед для мами - якщо ще не має (бо це така дуже хітова книга), там просто фантастичної краси ілюстрації, я не можу ними намилуватися, та і історія добра.
    Ще давно хочу сину такого плану, українську знаю хіба цю:
    Моє дивовижне тіло - - Наука - Познавательная литература - Детская литература - Книги
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Hermi

    Hermi Well-Known Member

    та от малий капець який розвинутий! Мені про рефрежиратор розказує, вчора по телефоні з мамою говорила, то малий приніс якусь книжку і розказував чим окунь від товстолоба відрізняється І після тої розмови в мене почався ступор, щось не очікувала що діти в три роки вже стільки всього знають ;)

    п.с. дівчата дуже дякую за поради! Зараз стільки цікавого всього, що просто очі розбігаються! Я вже другу годину розглядаю книжки...І трохи мене жаба давить, що в моєму дитистві такої краси не було :sad:
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. бетменша

    бетменша Well-Known Member

    якщо любить тваринок, то ще таку можу порадити Тваринопедія. Зібрання найдивовижніших створінь на землі - - Тварини і рослини - Дитяча література - Книжки там досить цікава класифікація і баагато екзотичних тваринок
     
  16. tiramiska

    tiramiska цинічна бандерівка

    Для трирічки думаю "Мануель і Діді" підійде. Також якщо немає нічого з книжок Р.Скаррі. книжки про Сплета.
    Для дівчинки п'ятирічки- лісову школу Нестайка, Фіндуса і Петсона. Повітряні Рибки Дяченків, щось із Касдепке (книжки з гумором і цікавими динамічними ілюстраціями). якщо до теми Миколая то у Свічадо є багато книжок. А ще мені подобається дуже "книжка, яку треба прочитати до Дня Святого Миколая"

    Надіслано від мого IdeaTabA1000-F, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    Бачила вчора в Ашані на В.Великого Велику книгу кролячих історій Зимова. Ціна 164грн. Наче непогано.
     
  18. Hermi

    Hermi Well-Known Member

     
  19. marianast

    marianast Well-Known Member

    Яку книгу подарувати 14річній дівчинці? "Енн" прочитали повністю. Гуглила рейтинг книг для підлітків, читала уривки... змарнований вечір, все таке за вуха притягнуте.
     
  20. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    "Маргаритко, моя квітко", К.Нестлінгер, дуже класна.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  21. marianast

    marianast Well-Known Member

    @Mansikat
     
    • Подобається Подобається x 1