Читальний зал

У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

Posted by Bogdanka on 31 Березень 2011 відповідей - 946
  1. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Недавно, десь от-от буквально кілька днів тому Уляна Дідич, більш відома форумлянам як Ука, опублікувала у своєму жж http://uka-didych.livejournal.com/ пост з віршами Марійки Підгірянки, скромно описавши його

    Вірші дуже гарні. Марійку Підгірянку я знаю з малесенької дитини. Мама і бабця дуже любили нам читати її вірші з книги "Ростіть великі".
    Зокрема, власне її вірш про маму, я пам'ятаю з дитинству сьогодні як одне з найгарнішого, що навчила вдома мамуся.
    Коментуючи пост Уки, я дописала їй до її підбірки віршів і свій, знайомий мені з дитинства.

    Снилось мені ясне сонце,
    Що в небі світило.
    А то на мене рідна ненька
    Дивилася мило.

    Снився мені легкий вітрик,
    Що пестить колосся,
    А то мені моя мама
    Гладила волосся.

    Снилась мені ягідочка,
    Як мед солоденька,
    А то мене цілувала
    Мама дорогенька.

    Снились мені ангелики,
    Що в рай мене несли,
    А то мами ніжні ручки,
    До серця притисли.

    прокоментувала Уляна.

    Далі ми ще спілкувались, і от що в кінці написала Ука, яку зацікавило те, що я писала куплет оригіналу про ангеликів.
    Я просто дуже горджуся тим, що я знайома з внучкою Марійки Підгірянки, поезію котрої читала своїй Софії ще коли вона була в материнській утробі. І так інколи нам життя підносить такі чи інші невеличкі сюрпризи, хотілося би частіше бути так приємно здивованою, хоч час від часу, навіть коли це доволі рідко, це дуже і дуже приємно.

    До чого я це все написала?

    Давайте ділитись в цій темі, що ми читаємо діткам на ніч, чим цікавляться наші діти, якими саме письменниками, поетами, що їм дається з радістю, як взагалі Ви привчаєте дитину до книжки, як розвиваєте любов до літератури і книги як таку. Адже в нашому зварйованому світі усе вже так перейшло на компютерно-технічний лад, що інколи здається, що дітям не так багато перепадає книгодрукованої продукції. Не знаю, як кому, а мені книжка дуже важлива, і у нас вдома дуже велика домашня бібліотека.

    Ось такий настрій мала на створення теми, навіяний несподівано виявленим знайомством із правнучкою Марійки Підгірянки.

    Більше віршів Марійки Підгірянки тут.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Кролик Едвард і мені самій місцями був досить дивним. ДіКамілло взагалі досить жорстка як на дитячу книжку. Її "Пригоди мишеняти Десперо", взагалі вражають певними епізодами.
     
  3. Irus'ka

    Irus'ka Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Зі вчора прочитаного: Леся Воронина "Слоник на ім'я Гудзик", видавництво Старого Лева.З ілюстраціями Катерини Штанко.[​IMG]Щира. добра, захоплююча і до того ж Різдвяна історія. думаю найцікавішою буде для дівчаток 4-6 років, хоча й хлопець 4-річний слухав з відкритим ротиком:)
    Усім приємного Різдвяного читання!
     
  4. RamirZ

    RamirZ New Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    А мені більше до вподоби Л. Вороніна у її творах в реалістичній манері. Наприклад, в "Житті видатних дітей" (це серія) вона розповідає про дитинство Жорж Санд, Шопена та ін. Це для дітей молодшого-середнього шкільного віку. Написано душевно, я теж дізналась багато цікавих деталей з біографії. Мені здається, діти потребують такої літератури, вона показує, що всі ми родом з дитинства, що видатними стають звичайні діти.
    Не знаю, чи є ця книга у Львові, я замовляла через Інет, з доставкою у "Екситон"(Київ)
     
  5. grape

    grape New Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Дівчата я для свого малого автолюбителя знайшла чудові книги по-перше це Сербіна О."Автошик Тум" і "Юні гонщики" від видавництва "Махаон" і "Щоденник ваговозика" від Вдовенко Сергія. Написано у стилі знаменитих "Тачок". Тому дитя моє щовечора слухає з відкритим ротом. Рекомендую всім маленьким любителям машин :)
     
  6. kozhuk

    kozhuk New Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    А ми десь із двох років любимо читати пізнавальні книжки. Де й пригоди, і по ходу розповіді – якась корисна інформація для малого про довкілля. Відкрили для себе серію книг Олеся Ільченка. Вони як комікси: великі кольорові малюнки на кожній сторінці, по низу – текст, щоб батьки читали, а дитя – дивилося.

    У нас є: "Мандрівка дощинки" (тут і про кругообіг води в природі – дощинка впала в ріку, потім добралася до моря та океану, а згодом сонце її випарувало і повернуло в хмару; і про мешканців різних водоймищ);

    "Пригоди неприбраних іграшок" (ну, з назви зрозуміло, без надмірного повчання і цікаво – дракон зруйнував іграшкове місто, яке не прибрав після гри хлопчик і т.д.),

    "Як крокодилу зуби лікували" (теж багато цікавого про життя мешканців савани + мораль про необхідність чистити зубки),

    "Де живуть тварини?" (корова – у хліву, вівці – у кошарі тощо).

    А недавно купили "Про чисті ручки" Жолдака. Тут тема профілактики глистів. Я взагалі вперше побачила дитячу книжку на цю тему! Дотепно для дітей, а в кінці – відповіді лікаря на запитання батьків про "пранців". Нам було актуально, бо часто забуває помити руки чи щось брудне хапає.
    Я раніше купувала в поштовому відділенні. Але тепер можна погуглити "книги" "Грані-Т" – та вибрати. Там із доставкою додому є, та й ціни кращі.
     
    Останнє редагування: 23 Лютий 2012
  7. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    нарешті прочитали ми "Як мишка Летиція літала на місяць" та "Поні, який хотів побачити море", молодшій дуже сподобалося слухати (2.5 роки), а старшій вже нудно (проте малюнки зацікавили). Книжечки гарні та добрі!
    Також Шевченка і Лесі Українки вірші дуже добре сприймаються (купила з серії "Апріорі Дітям").
    Від в-ва Старого Лева вже третю книжку дочитуємо з серії "Обережно дівчатка", здається, що саме для 5-6 років дівчаткам книги мають засмакувати :)


    Ще нічого не читали діти мої від Грані-Т, очі розбігаються на їх сайті, з чого почати порадите?
     
  8. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    а ми зараз найркаще читаємо маленькі книжечки, подаровані Софійці на день народженяя про Вінні-Пуха.
    Дуже гарні і гарний переклад. Софія спочатку слухає, потім ще раз **надцять переглядає і всьо переказує)
     
  9. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Disney, видавець ТОВ "Егмонт-Україна"
     
  10. Мар'яся

    Мар'яся Moderator Команда форуму

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    І у нас. Малий в захваті, знає вже практично напам"ять, а я вже втомилась мільйонний раз перечитувати. За два тижні ще не було дня без тих книжечок, перші дні лягав з нею спати. Гарні малюнки, гарний і зрозумілий для дитини текст.

    Ще одне моє нове відкриття: книжечка "Повчальні казочки для манюнь від 2 рочків", видавництва Майстер-клас. На одному розвороті - одна маленька повчальна історія (про друзів, про ніжність, про турботу, про братиків-сестричок і т.д.) плюс гарний малюнок. Щоправда, в тексті знайшла кілька помилок (незначних, які виправляю по ходу читання). Малий ті історії почав розказувати напам"ять. Після цієї книжечки, купила ще збірочку віршиків Платона Воронька, того ж видавництва (знову ж таки, знайшла дві помилки в словах - переплутані літери) - "Розумні віршики від 3 років". Тепер Андрійко вимагає їх читати в комплексі: спершу про "охею" (казочки), а потім про кицю (віршики) У тій серії "Діточкам" ще є "Веселі віршики", до них наразі руки не дійшли, поки думаю.
     
  11. nattsol

    nattsol Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    В.Близнець, "Земля світлячків"
    я цю казку читала хіба уривками (на жаль, так вже було надруковано в "Українських літературних казках"), завжди мріяла прочитати повну версію. зараз, нарешті, маю її на кіндлі, планую ще купити друковану (для доці, як підросте :))
     
  12. Irus'ka

    Irus'ka Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Хто видав? Перегукується з Бессоновим "Артур і мініпути"?
     
  13. zaderyshka

    zaderyshka Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Я цю казку пригадую чудово, сама читала і пригадую як тато читав постійно мені її. Єдине, що в кінці постійно плакала коли був бій за обсерваторію.
    Не зовсім, то як окремий народ. Про людей не згадується. Земля світлячків "доросліша" ніж мініпути. То на мій погляд.
     
  14. nattsol

    nattsol Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

     
  15. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Ми читали сьогодні книжку "Феї" в-цтва "Країна мрій", дууууже сподобалася і дитині, і мені, цікаві повчальні історії про фей і чудові ілюстрації.
     
  16. grape

    grape New Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Шукала я вчора, що своєму шибенику на ніч почитати, а виявилося, що всі казки вдома вже перечитані, а хотілося чогось нового, знайшла в неті такий сайт з купою гарних українських казок, як давно відомих так і таких, що і я, не чула ніколи :) - Слухав з відкритим ротом :)
     
  17. RamirZ

    RamirZ New Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    До Ольга:

    Це зараз у нас одне із наулюбленіших вид-в. :) Якщо молодша не рве книжки, то можна взяти щось із Б.Жолдака чи Ільченка (у нас більше любить «Куцяткові цятки» та «Як автомобілі дорогу будували», але друга - більш для хлопчиків) або Андрусяка «Зайчикова книжечка (тільки вона написана як прозова, а читається, як вірш; може, Ви пам’ятаєте, в нашому дитинстві була подібна про дівчинку Ясю, як вона в садочок ходила і т.д.?).
    А для старшої можете спробувати «Усе підростає» Мовчун та Чубай Грицько «Скоромовка не для вовка» – це вірші, дуже гарне худ.оформлення.

    І ще: краще вибирати на сайті «Екситону», бо там більш зручно структуровані книги за віком. І можна їх навіть «погортати» (є така опція).
     
  18. grape

    grape New Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Народ порадьте, які книги читають Ваші діти? Мій першокласник навчився вже трохи читати, але маю проблему - не знаю що йому дати для самостійного читання. Якісь довгі казки, історії і т.п. - він не витримує читати. Казки коротенькі йому не цікаво. Вимоги ось такі - має бути шрифт досить великий, хоч трохи ілюстацій, історії короткі, але цікаві для хлопчика віком 6-7р.
     
  19. RamirZ

    RamirZ New Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    До grape:
    Моя племінниця трохи старша – 9р. Десь два роки тому як раз і читали з нею «Таємницю старої обсерваторії» О. Ільченка. Там гране і оформлення (ілюстрації, тверда обкладинка), і самі пригоди двох дітей – хлопчика та дівчинки, які зустрілися із прибульцем (хороший виховний «бонус» – виховання чемності та доброти до оточуючих) . Здається, вже вийшло і продовження.
    І я вже десь писала тут про «Вуйко Йой і Страшна Велика Кука» Малик Г. Це, здається, дитяча повість, але вона розділена на окремі глави. Колоритні персонажі, дотепний сюжет (герої напридумували собі таємничу «Куку» та й ну її боятися). Ця точно сподобається, якщо любить щось веселе почитати. ;)
     
  20. kolobok

    kolobok Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Дівчата, підкажіть - порадьте книжку з казками, що підійде для діток 3-4 років. Бачу, що доня вже доросла до казок серйозніших, ніж Колосок, Колобок і тд :). Цікаво слухати їй Гидке Каченя, Попелюшку, Білосніжку. Хочеться якоїсь типу хрестоматії, але, щоб було адаптовано для діток такого віку. Бо нам подарували Велику Книгу Казок від Махаону. Там класні ілюстрації, але виклад тексту дуууже складний. Я б сказала десь на дітей років від 7. Дитині 3-4 років дуже складно розуміти про що йдеться, то я по ходу в голові мушу перекладати на доступнішу мову.
     
  21. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    а може "Зайчикова книжечка", або Абабигаламаги "Історія одного Поросятка", "Жирафчик і Пандочка".

    Здається, що в 3 роки може "Анжеліна-балерина" подобатися.

    Цитую Юлю Смаль з її порадами для дітей трохи старших:

    "- Що Ви читали останнім часом? Ваші враження
    - Оскільки останнім часом я оселилася в світі дитячої літератури, так вийшло, то можу розповісти, що читала саме тут. Отже, якщо вам і вашим дітям (врахуйте, будь ласка, що моїм 6 років) хочеться трошки прекрасного настрою і відпочинку, читайте Женев’єву Юр’є. Всі історії з циклу «Жили-були кролики». І в українському, і в російському варіанті їх видає «Махаон». Це просто феєрія сімейної казки. Доброї, позитивної, усміхненої. Так само дуже раджу почитати Сесилії Бее казочки про тролів. Вона теж сімейна, теж з добрими і мудрими батьками, розбишаками-дітьми, які вигадують клопіт на свої маленькі п’яті точки. Ну, і я була б не я, якби не порадила читати «Людвіга Хитрого» Яна Улофа Екгольма, в перекладі Галини Кирпи (як і історії тролів). Ці книжки – серед улюблених у моїх дітей, ми останнім часом їх багато разів перечитуємо. Так само раджу Івана Андрусяка. Дівчача повістина «Стефа і її Чакалка» - це шлях до майбутнього фентезі. Зла Чакалка краде неслухняних дітей, тягне їх до Чакалчиної школи, щоб навчити їх бути справжніми бабаями і чакалками, але ці діти навіть її доводять до відчаю. Гарна історія для родинного читання."