Читальний зал

У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

Posted by Bogdanka on 31 Березень 2011 відповідей - 946
  1. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Недавно, десь от-от буквально кілька днів тому Уляна Дідич, більш відома форумлянам як Ука, опублікувала у своєму жж http://uka-didych.livejournal.com/ пост з віршами Марійки Підгірянки, скромно описавши його

    Вірші дуже гарні. Марійку Підгірянку я знаю з малесенької дитини. Мама і бабця дуже любили нам читати її вірші з книги "Ростіть великі".
    Зокрема, власне її вірш про маму, я пам'ятаю з дитинству сьогодні як одне з найгарнішого, що навчила вдома мамуся.
    Коментуючи пост Уки, я дописала їй до її підбірки віршів і свій, знайомий мені з дитинства.

    Снилось мені ясне сонце,
    Що в небі світило.
    А то на мене рідна ненька
    Дивилася мило.

    Снився мені легкий вітрик,
    Що пестить колосся,
    А то мені моя мама
    Гладила волосся.

    Снилась мені ягідочка,
    Як мед солоденька,
    А то мене цілувала
    Мама дорогенька.

    Снились мені ангелики,
    Що в рай мене несли,
    А то мами ніжні ручки,
    До серця притисли.

    прокоментувала Уляна.

    Далі ми ще спілкувались, і от що в кінці написала Ука, яку зацікавило те, що я писала куплет оригіналу про ангеликів.
    Я просто дуже горджуся тим, що я знайома з внучкою Марійки Підгірянки, поезію котрої читала своїй Софії ще коли вона була в материнській утробі. І так інколи нам життя підносить такі чи інші невеличкі сюрпризи, хотілося би частіше бути так приємно здивованою, хоч час від часу, навіть коли це доволі рідко, це дуже і дуже приємно.

    До чого я це все написала?

    Давайте ділитись в цій темі, що ми читаємо діткам на ніч, чим цікавляться наші діти, якими саме письменниками, поетами, що їм дається з радістю, як взагалі Ви привчаєте дитину до книжки, як розвиваєте любов до літератури і книги як таку. Адже в нашому зварйованому світі усе вже так перейшло на компютерно-технічний лад, що інколи здається, що дітям не так багато перепадає книгодрукованої продукції. Не знаю, як кому, а мені книжка дуже важлива, і у нас вдома дуже велика домашня бібліотека.

    Ось такий настрій мала на створення теми, навіяний несподівано виявленим знайомством із правнучкою Марійки Підгірянки.

    Більше віршів Марійки Підгірянки тут.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    #hexe, ану нагадай як називається оте вампірятко
     
  3. fantazerka

    fantazerka Well-Known Member

    Улюблені вірші-3 нам з сином сподобалися менше, ніж перші 2 томи, які читані-перечитані. З 1,8 років десь до 2,5 років ці книги читалися по декілька разів на день, зараз вже рідше.
    Третій том мені здається тоншим, віршів менше і вони якісь коротші в більшості, немає віршованої казки в кінці книги. Хоча, звісно, це також дуже якісна книга, віршики всі хороші, ілюстрації цікаві і різноманітні. Це те, за що ми любимо Абабугаламагу.
    До речі, хтось може порадити якусь таку ж гарну і якісну книгу з віршами, як Улюблені вірші? Бажано, щоб це були не коротенькі віршики, можливо віршовані казки.
     
  4. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    Груффало, Груффалятко, Місце на мітлі, Потяг-дрімотяг це мої улюблені. Рифма в перших трьох просто неймовірна!
    Бабусина господа ВСЛ ще
    --- дописи об"єднано, 5 Листопад 2018 ---
    @Haidee згадала, Айседора Мун від Віват, там серія з трьох штук
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    Дівчата, хто купує книжки в книгарнях і знає ціни? Є сенс замовляти в неті чи краще в книгарні? Наприклад ті кролячі історії на yakaboo 250 грн, то є сенс брати?


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
  6. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Я беру завжди на букопті з дівчатами до спілки. От якраз кролячі зимові замовила за +- 200, здається.

    Надіслано від мого TRT-LX1, використовуючи Tapatalk
     
  7. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    @Retaret не знаю чи цього року буде на Книжковій хаті чорна п'ятниця. Можна було зробити замовлення по оптових цінах. Того року була, але сайт дуже глючив.
    Теж маю чималий список хотілок читацьких.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    Я шось їх там не бачу, чи то я зле шукаю. Ні пошук по сайту, ні в переліку книг видавництва


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
  10. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    ну що ж ... вже мене врозумили )) треба тепер опрацювати сайт і зробити замовлення у відповідній темі. ДЯкую!
     
  11. Funny girl

    Funny girl Well-Known Member

    Сину на днях 2 роки, хресна питає, що подарувати і надумала я вімельбух. Всі такі гарні, який вибрати? "Рік у лісі" цікавий, але кольори якісь темні, "що чує кошеня" доволі примітивний. І ще хочу книжку з віршиками, щоб вухо не різало і так, щоб на 2 роки по віку підходили.
     
  12. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Моєму в період 2+ дуже подобався Автовіммельбух від Артбукс, Автівки, вантажівки Скаррі теж з "розглядалок" + трохи тексту, то його любов, досі читаємо (3.5) разом з Добре місто Скаррі, з гарними віршиками і красивими ілюстраціями від Артбуксу Спи міцно, моє будівництво та Потяг-дрімотяг.

    Надіслано від мого TRT-LX1, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Мені подобається наш "Великий Авто Віммельбух", в-во Artbooks, він хороший тим, що сюжет логічно розвивається на сторінках, можна собі різні історії складати. Те саме, до речі, і в "Рік у лісі".
    Але бувають якісь такі віммельбухи - просто набір тематичних перевантажених картинок, і в той же час сюжету мінімум. Ну, але може дітям однаково цікаво порозглядати.
    Ще гарні книжки, ілюстровані в стилі віммельбухів, але ще з текстом - серія "Моя перша мальована енциклопедія", в-во "Ранок".
    --- дописи об"єднано, 10 Листопад 2018 ---
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    @Mansikat я після успіху Автовіммеля, прикупила На будівництві, то щось не так "зайшов", як перший. Хоч фанатів всім будівельним.
    І серію Малих енциклопедій (маємо Техніку і Ферму, здається) теж не дуже зацінив, пару днів витягував трохи, а потім і забув, але може то так співпало, що пройшла йому любов з віммельбухами. Зараз лише Скаррі в фаворі кожного дня. А от Рік у лісі досі не цікавий йому чомусь. Купували ще в 1 рік і періодично пробую показувати)

    Надіслано від мого TRT-LX1, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Ще покажу тут наші англомовні знахідки типу віммельбуха з віконцями. Маємо комплект і дуже син любить їх розглядати і відкривати.
    [​IMG]

    Надіслано від мого TRT-LX1, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. lovikyou

    lovikyou Well-Known Member

    А вони там є , і зимова, і літня обкладинка

    кролячих кидайте в пошук
     
  17. Happy Fiancee

    Happy Fiancee Well-Known Member

    Красива і добра історія про дівчинку, яка мріє стати балериною «Пуанти для Анни». Для дівчаток від 7 до 10 років. (Може хтось шукає подарунок, тож залишу тут).
    BA8BFB8E-BA98-432F-9BFF-354678F659AF.png
     
    • Подобається Подобається x 5
  18. Mansikat

    Mansikat Well-Known Member

    Порекомендуйте, будь ласка, гарне видання на тему Тварини, для 5-6 років, подарункове.
     
  19. Burchenyatko

    Burchenyatko Well-Known Member

    Порадьте, будь ласка, щось цікаве пригодницьке хлопчику 4.5 роки. Може Абаба чи ВСЛ мають якісь новинки? Дуже люблю їхні переклади та ілюстрації. Ще шукаю "Зварю тобі борщику", але ніде нема...може хтось натикався в інет магазинах?
     
  20. ylysia

    ylysia Well-Known Member

    Автор Зірка Мензатюк ?
     
  21. Burchenyatko

    Burchenyatko Well-Known Member

    Так