Читальний зал

У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

Posted by Bogdanka on 31 Березень 2011 відповідей - 946
  1. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Недавно, десь от-от буквально кілька днів тому Уляна Дідич, більш відома форумлянам як Ука, опублікувала у своєму жж http://uka-didych.livejournal.com/ пост з віршами Марійки Підгірянки, скромно описавши його

    Вірші дуже гарні. Марійку Підгірянку я знаю з малесенької дитини. Мама і бабця дуже любили нам читати її вірші з книги "Ростіть великі".
    Зокрема, власне її вірш про маму, я пам'ятаю з дитинству сьогодні як одне з найгарнішого, що навчила вдома мамуся.
    Коментуючи пост Уки, я дописала їй до її підбірки віршів і свій, знайомий мені з дитинства.

    Снилось мені ясне сонце,
    Що в небі світило.
    А то на мене рідна ненька
    Дивилася мило.

    Снився мені легкий вітрик,
    Що пестить колосся,
    А то мені моя мама
    Гладила волосся.

    Снилась мені ягідочка,
    Як мед солоденька,
    А то мене цілувала
    Мама дорогенька.

    Снились мені ангелики,
    Що в рай мене несли,
    А то мами ніжні ручки,
    До серця притисли.

    прокоментувала Уляна.

    Далі ми ще спілкувались, і от що в кінці написала Ука, яку зацікавило те, що я писала куплет оригіналу про ангеликів.
    Я просто дуже горджуся тим, що я знайома з внучкою Марійки Підгірянки, поезію котрої читала своїй Софії ще коли вона була в материнській утробі. І так інколи нам життя підносить такі чи інші невеличкі сюрпризи, хотілося би частіше бути так приємно здивованою, хоч час від часу, навіть коли це доволі рідко, це дуже і дуже приємно.

    До чого я це все написала?

    Давайте ділитись в цій темі, що ми читаємо діткам на ніч, чим цікавляться наші діти, якими саме письменниками, поетами, що їм дається з радістю, як взагалі Ви привчаєте дитину до книжки, як розвиваєте любов до літератури і книги як таку. Адже в нашому зварйованому світі усе вже так перейшло на компютерно-технічний лад, що інколи здається, що дітям не так багато перепадає книгодрукованої продукції. Не знаю, як кому, а мені книжка дуже важлива, і у нас вдома дуже велика домашня бібліотека.

    Ось такий настрій мала на створення теми, навіяний несподівано виявленим знайомством із правнучкою Марійки Підгірянки.

    Більше віршів Марійки Підгірянки тут.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. lesja.f

    lesja.f Well-Known Member

    @Gloria Tempus я це все розумію, але це прохання зі школи на цілий клас закупити такі книги. І дарма що пів класу уже вміє читати....
     
  3. Havronia

    Havronia Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Gloria Tempus

    Gloria Tempus Well-Known Member

    Уммм, дуже дивне прохання. По-моєму, педагогам пора на курси. Син минулого року був у першому класі і хоча дітки були з різним рівнем підготовки, то ніхто таких речей не говорив. Навпаки йшла націленість на те, щоб підтягти тих, хто не вмів, а в цьому книги по складах явно не допоможуть, а когось то взагалі загальмують. Так і сталося, ситуація з читанням на кінець першого року вирівнялася в усіх. Успіху вам, але я б на вашому місці висловилася щодо доречності такої покупки.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 1
  6. fiesta

    fiesta Well-Known Member

    Дівчата, які є цікаві книжки-панорамки укр. мовою? Якась гарна казка...?
    На 4 роки
    На Якабу такого плану бачу
    Чи цікава - не знаю...
    F4A61734-552C-4061-B7E4-0658DE141C6A.png
     
  7. HappyViki

    HappyViki Well-Known Member

    Дівчата, хто має старших хлопчиків, шукаю на подарунок книгу. Дано: 10 років, побажання: пригоди у школі або дитектив.
     
  8. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    А мені порадьте щось дитяче про Різдво і Миколая. але таке дитяче-дитяче з гарними малюнками і короткими текстами- віршиками. щоб можна було вчити
     
    • Баян Баян x 1
  9. vjv

    vjv Well-Known Member

    Школа чарівних тварин, Гармидер у школі, Пригоди у Лісовій Школі - це таке легеньке.
    Ще класне Гаррі Поттер, З Ейнштейном у рюкзаку, Джури.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. галичанка

    галичанка Well-Known Member

    Дуже хочу купити,чи хоч позичити почитати,книжку Пригоди Піноккіо, 2010,видавництво Країна Мрій,
    Перекладач Оксана Донічева, на обкладинці написано Нестайко
    Саме цю,бо смішний переклад,почали читати в телефоні але не зручно в телефоні,хочеться повноцінну книгу
    І ніде нема, ні в інтернет- продавців книг, ні олх,кідстафі (( Може в когось є?
     
  11. I Love Ukraine

    I Love Ukraine Well-Known Member

    Напевно купити можна, наприклад
    Купить книгу Пригоди Піноккіо в Киеве и по Украине
    Проте, є кращий варіант...
    Тут точно є і дадуть почитати
    Головна

    Надіслано від мого EML-L29, використовуючи Tapatalk
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  12. галичанка

    галичанка Well-Known Member

    Дякую за зсилки!Спробую купити,бо досі де не питала,не було в наявності. А в бібліотеці,на жаль нема того перекладача,що я шукаю(
     
    Останнє редагування: 17 Грудень 2019
  13. галичанка

    галичанка Well-Known Member

    Відповів продавець,що нема в наявності (
     
  14. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    Захотілося купити малій якусь добру збірку казок, типу світової класики . Стала шукати Андерсена, Перро... Але шось толкових видань не бачу. Може хтось шось такого вже має і може підказати куди дивитися?
    Що мені важливо - найперше текст - має бути повноцінний переклад оригіналу, а не приблизний переказ , малюнки адекватні, ціна не критично - за добру книжку дам добрі гроші.
    Знайшла ось два варіанти на букопті, видавництва мені не знайомі, оформлення хотілось би кращого, але
    Казки Ганса Крістіана Андерсена
    Казки Андерсена
    І ще така книжка, набір казок мені дуже навіть Ок , ну ті здоровенні пістряві малюнки... незнаю, може дітям саме такі і краще...
    Купити книгу Найкращі казки () - 978-966-913-288-8 | Інтернет-магазин Yakaboo.ua


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
  15. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    • Корисно Корисно x 1
  16. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    а ви маєте щось із цього? тобто цікаво чи тримали в руках, гортали?
     
  17. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Видавництво #книголав дуже любимо, маємо багато їхніх книг, але не казок.
    Другу книгу своїм не брала б.
    І від Рідної мови гарну книгу Вам скинули. Але не тримала, не бачила.

    Надіслано від мого Mi 9 SE, використовуючи Tapatalk
     
  18. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    А я от вже дочиталася відгуків про книголав, тобто саме ту збірку, пише народ, що казки трохи перероблені чи то адаптовані, не відповідає текст оригіналу аж до того, що може бути змінена кінцівка казки(( хоч я і не знавець всіх цих оригінальних текстів, але хотіла би взяти таки нормальні версії .
    Та з тими переказами то якась повальна біда в наших видавництвах, навіть укр.народні переписують до невпізнання


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. Online

    Online Well-Known Member

     
  20. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    @Retaret маємо 2 книжки з цієї серії, але українські.
    Найкращі народні казки: Двоє жадібних ведмежат. Котик і півник. Пан Коцький. Коза- дереза
    Зарубіжну одну бачила і тримала, бо купувала на подарунок. Ту, що про Білосніжку. Там всюди крейдований папір, гладенький такий, дуже якісний і малюнки гарні. На мій смак. Собі не купували, бо вони більше дівчачі.
    Про текст українських казок - відповідає оригіналу. Але в мене загалом питання до наших народних казок. То "коза рогами уб'є", то лисиця когось з'їсть і т.д. Я читаю - малий слухає, але мені якось трохи неприємно часом. Я стільки агресії, як в укрказках, не зустрічала ніде. Триллер і кримінал, а не дитяча казка. В зарубіжних якось воно м'якше подається. Є звичайно Ганзель і Гретель чи інші, але здебільшого щось більш людяне.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  21. Retaret

    Retaret Well-Known Member

    Я від «рідної мови» маю хіба кролячі історії . Саме видання ніби непогане, ну але текст перекладений, малюнки теж іноземного художника здається, то претензій нема


    Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk