Читальний зал

У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

Posted by Bogdanka on 31 Березень 2011 відповідей - 930
  1. Bogdanka

Bogdanka Well-Known Member

Недавно, десь от-от буквально кілька днів тому Уляна Дідич, більш відома форумлянам як Ука, опублікувала у своєму жж http://uka-didych.livejournal.com/ пост з віршами Марійки Підгірянки, скромно описавши його

Вірші дуже гарні. Марійку Підгірянку я знаю з малесенької дитини. Мама і бабця дуже любили нам читати її вірші з книги "Ростіть великі".
    Зокрема, власне її вірш про маму, я пам'ятаю з дитинству сьогодні як одне з найгарнішого, що навчила вдома мамуся.
    Коментуючи пост Уки, я дописала їй до її підбірки віршів і свій, знайомий мені з дитинства.

Снилось мені ясне сонце,
    Що в небі світило.
    А то на мене рідна ненька
    Дивилася мило.

Снився мені легкий вітрик,
    Що пестить колосся,
    А то мені моя мама
    Гладила волосся.

Снилась мені ягідочка,
    Як мед солоденька,
    А то мене цілувала
    Мама дорогенька.

Снились мені ангелики,
    Що в рай мене несли,
    А то мами ніжні ручки,
    До серця притисли.

прокоментувала Уляна.

Далі ми ще спілкувались, і от що в кінці написала Ука, яку зацікавило те, що я писала куплет оригіналу про ангеликів.
    Я просто дуже горджуся тим, що я знайома з внучкою Марійки Підгірянки, поезію котрої читала своїй Софії ще коли вона була в материнській утробі. І так інколи нам життя підносить такі чи інші невеличкі сюрпризи, хотілося би частіше бути так приємно здивованою, хоч час від часу, навіть коли це доволі рідко, це дуже і дуже приємно.

До чого я це все написала?

Давайте ділитись в цій темі, що ми читаємо діткам на ніч, чим цікавляться наші діти, якими саме письменниками, поетами, що їм дається з радістю, як взагалі Ви привчаєте дитину до книжки, як розвиваєте любов до літератури і книги як таку. Адже в нашому зварйованому світі усе вже так перейшло на компютерно-технічний лад, що інколи здається, що дітям не так багато перепадає книгодрукованої продукції. Не знаю, як кому, а мені книжка дуже важлива, і у нас вдома дуже велика домашня бібліотека.

Ось такий настрій мала на створення теми, навіяний несподівано виявленим знайомством із правнучкою Марійки Підгірянки.

Більше віршів Марійки Підгірянки тут.

2. MalvinkaLv

MalvinkaLv Well-Known Member

Про агресію дуже влучно сказано. Маємо збірку казок Франка про тварин видавництва Старого Лева, то це дійсно якісь трилери, може 1-2 казки без вбивства. Я як читала малому, все змінювала, зараз сховала ту книжку подальше. Одна казка - то взагалі жесть! Як звірі в яму потрапили і по одному когось з'їдали, причому так «красочно» описано, як кабан комусь там іклами горло роздирав...бррр

• Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. raspberry

raspberry Well-Known Member

В нас така є, зроблена дуже якісно. Стосовно текстів - я не читала. Якщо хочете - можу Вам пофоткати якісь казки, ознайомитесь, як написано.

4. Retaret

Retaret Well-Known Member

О, якщо вам не складно - зробіть пару фото, буду дуже вдячна. Мені та книжка набором казок дуже імпонує, а от який там текст цікаво

Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk

5. raspberry

Яку саме сфотографувати?
    Ось зміст:[​IMG]
    Наприклад, перша казка «Гидке каченя»:

Останнє редагування: 6 Лютий 2020
  6. Retaret

Retaret Well-Known Member

Дякую
    Чи може там десь пише в книжці хто перекладач?
    Я знайшла в неті в перекладі О.Іваненко і судячи з редакції то є повноцінний переклад всієї версії. В цій книжці на жаль теж шось зредаговано-вкорочене ((

Надіслано із мого iPhone за допомогою Tapatalk

7. raspberry

Редактор Н.В. Томашевська
    Літературний редактор Т.Л. Капінус
    Технічний редактор А.В. Овсяннік

8. Dominika

Dominika Well-Known Member

Маємо нову улюблену книжку.
    "Там де блукають сни" від АБАБАГАЛАМАГА
    Тексту мало, але малюнки неймовірні, дуже фантазійні і химерні, але малий таке обожнює, розlивляється кожну ілюстрацію з захопленням. (якість фото не дуже, такий з мене фотограф)
    [​IMG] [​IMG]
    АБАБА зажди привертає увагу неймовірними малюнками. Маємо Вовченя і про Ронні і Куку, то також дуже гарні.
    Ну і напередодні свят всі видавництва анонсують тематичну дитячу літературу.
    З того, що я поставила в закладки собі
    Книга ПЕРЕДПРОДАЖ Вінстон і різдвяний лист - Книжковий інтернет-магазин - Видавництво Ранок
    Книга Адвент-календар. Святкове містечко - Книжковий інтернет-магазин - Видавництво Ранок
    Дарунок Різдвяної зірки
    Не різдвяна, але дуже хо, бо любимо дует Петсона і Фіндуса безмежно
    Купити: Петсон і Фіндус. Чи вмієш ти користуватися годинником? Нордквіст С. | 978-966-10-6287-9 - Видавництво Богдан

• Подобається Подобається x 3
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  9. Luchik

Luchik Well-Known Member

Привіт! Маю замовлення на книжки, вік 5 р і 10р., дівчата. Враховуючи, що попереду чорна п'ятниця (минулого року виловила хороші книжки по знижці) хочеться підготуватись завчасно. Отже, хто що порекомендує? Хочу гарні, якісні книжки, щоб були цікаві. Від себе можу рекомендувати такі:
    "Пригоди в диволісі" яскраві малюнки, цікава, добра книжка;
    "Песик Чапа" тут 15 коротеньких історій з малюнками, можливо більше для хлопчиків, хоча..моя доця також любить її.
    "Найкращі народні казки", про цю книжку на форумі уже писали, вона справді класна, і ми не один раз перечитуємо ці казки. На подарунок просто супер знахідка!
    Старшу доню, книжки не дуже затягнули у свій світ, можливо я неправильно підбирала Чекаю на нові знахідки!

Вкладення:

10. aknytsU

aknytsU волошкова...)

Маю запит від іменинника на книгу «про Україну та її міста» (дослівно). Хлопцю 5 років. Можливо хтось має рекомендацію на цю тематику?

11. ГаЛоЧкА

ГаЛоЧкА Well-Known Member

"Мандруємо Україною" видавництва Ранок. Аще є пазли Україна.( здається від "Зірка" ) ще є гра-бродилка "Подорожуємо Україною" від видавництва"Зірка"( простенька. папір не цупкий. точно тре скотчем обмотати але може бути цікавим додатком до книжки..) є просто мапа України на стіну.

• Подобається Подобається x 1
  12. svoybox

svoybox Well-Known Member

можу порадити "Казки про мишку Рубі" мої діти (6 і 4р) в захваті від неї, завжди просять обидві історії прочитати і "Казки чарівного лісу" ну дуже кумедні там герої і їхні пригоди. "Велика книга кролячих історій" тут вже також не раз згадувалась, мої діти інколи просять почитати, але там дуже довгі історії, нам не зразу зайшли.

І ще дуже рекомендую "Книгу Джунглів" від видавництва Nebo, буде цікаво і на 10 років і дорослим, я також читаю з захватом. Побачила рекламу на фб про передзамовлення, а ми саме в той час з дітьми читали бібліотечну, а тут такий опис - перший україномовний переклад з оригіналу і я вже її купила. В дитинстві, памятаю, в брата на відеокасеті був мультик і ми дивились, а книжку якісь уривки в школі читала, тому зараз наздоганяю. Ілюстрації бомбезні, текст також, а що Багіра насправді хлопчик хтось знав? і закон Джунглів детально описано, мови тварин, і взагалі можна довго розказувати, але краще купити, бо вона дійсно варта уваги і своїх грошей.

Ну і раз я вже тут, то і собі спитаю, хочу дітям щось про Миколая чи Різдво, але наше, українське. Бо маємо Баранчика Рассела і я задовбалась пояснювати різницю між Миколаєм і Сантою і чому на Різдво не дарують подарунків. Прочитала в одній книжковій групі про "Золотий павучок" замовила і розчарувалась, там все так бігло, скомкано, незрозуміло. Ми маємо книжку-пазл від Свічадо "Різдвяна історія для малят", от щось в такому плані мені і треба, порекомендуйте[​IMG][​IMG][​IMG]

• Подобається Подобається x 2