Читальний зал

У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

Posted by Bogdanka on 31 Березень 2011 відповідей - 946
  1. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Недавно, десь от-от буквально кілька днів тому Уляна Дідич, більш відома форумлянам як Ука, опублікувала у своєму жж http://uka-didych.livejournal.com/ пост з віршами Марійки Підгірянки, скромно описавши його

    Вірші дуже гарні. Марійку Підгірянку я знаю з малесенької дитини. Мама і бабця дуже любили нам читати її вірші з книги "Ростіть великі".
    Зокрема, власне її вірш про маму, я пам'ятаю з дитинству сьогодні як одне з найгарнішого, що навчила вдома мамуся.
    Коментуючи пост Уки, я дописала їй до її підбірки віршів і свій, знайомий мені з дитинства.

    Снилось мені ясне сонце,
    Що в небі світило.
    А то на мене рідна ненька
    Дивилася мило.

    Снився мені легкий вітрик,
    Що пестить колосся,
    А то мені моя мама
    Гладила волосся.

    Снилась мені ягідочка,
    Як мед солоденька,
    А то мене цілувала
    Мама дорогенька.

    Снились мені ангелики,
    Що в рай мене несли,
    А то мами ніжні ручки,
    До серця притисли.

    прокоментувала Уляна.

    Далі ми ще спілкувались, і от що в кінці написала Ука, яку зацікавило те, що я писала куплет оригіналу про ангеликів.
    Я просто дуже горджуся тим, що я знайома з внучкою Марійки Підгірянки, поезію котрої читала своїй Софії ще коли вона була в материнській утробі. І так інколи нам життя підносить такі чи інші невеличкі сюрпризи, хотілося би частіше бути так приємно здивованою, хоч час від часу, навіть коли це доволі рідко, це дуже і дуже приємно.

    До чого я це все написала?

    Давайте ділитись в цій темі, що ми читаємо діткам на ніч, чим цікавляться наші діти, якими саме письменниками, поетами, що їм дається з радістю, як взагалі Ви привчаєте дитину до книжки, як розвиваєте любов до літератури і книги як таку. Адже в нашому зварйованому світі усе вже так перейшло на компютерно-технічний лад, що інколи здається, що дітям не так багато перепадає книгодрукованої продукції. Не знаю, як кому, а мені книжка дуже важлива, і у нас вдома дуже велика домашня бібліотека.

    Ось такий настрій мала на створення теми, навіяний несподівано виявленим знайомством із правнучкою Марійки Підгірянки.

    Більше віршів Марійки Підгірянки тут.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    Потребую поради щодо книг для майже 6-річки. Останніми, які дуже зайшли, були дві серії «36 і 6 котів». Сам ще не читає (пробує, але лише речення-два), тому читаємо перед сном я або чоловік. Власне такі довгі історії зараз охоче б слухав, але не хочу прогадати з вибором, тому раджуся тут.
     
  3. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    @aknytsU мій в 6 років дуже любив книги Сашка Дерманського про вужа Ониська і чудове Чудовисько.
    Ну і якщо не читали Нестайка "Пригоди в лісовій школі".
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    "Банда піратів" моїм дуже зайшло, ми 3 прочитали з серії, просять докупити ще наступні. Великі букви, гарні малюнки і круті історії
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. mazepynka

    mazepynka Well-Known Member

    @aknytsU, з простіших, може бути серія "Справа для Квятковського" або про детектива Носика чи Стронґа, але якщо ви осилили "36 і 6 котів", то можна вже і братися ;) до "Школи чарівних тварин", "Вівсяної банди" , "Агати Містері", "Як приручити дракона". З українських авторів теж раджу Дерманського - у нього все файне, Гридіна "Івана Силу", Кокотюху можна спробувати "Пригоди на Геловін", "Мисливці ..."
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Dominika

    Dominika Well-Known Member

    ну ви і молодці. Якщо вже 36.6 котів осилили, то дуже і дуже круто. Бо я придивлялась, але мені там видався текст важкий, ну для мого 6-річки точно. Ми поки читаємо книжки, де одна історія на всю книгу, на сторінок 20 не більше. Бо отак, щоб почати більшу книгу і читати кавалками щодня, то його не "вистачає". Але він і не читає поки сам, одне-два слова і по всьому. Або ще зараз на комікси перейшли. Про Смурфів і Джеронімо Стілтона. Малий в захопленні. Зараз придивляюсь на серію про Філіпека(не комікси), може і вам сподобається.
    Книги автора Стрековська-Заремба М. (bookopt.com.ua)
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    дякую)
    малому просто сподобалась дуже перша частина котів, захопила його, і потім сам попросив купити інші)
    маємо "Кролячі історії", то щось не надто охоче береться до них.
     
  8. aknytsU

    aknytsU волошкова...)

    хотів "Як приручити дракона", а я бачила лише без ілюстрацій або з ч/б ілюстраціями.
    поки в нас ще вимога, що були кольорові малюнки.