Читальний зал

У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

Posted by Bogdanka on 31 Березень 2011 відповідей - 946
  1. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Недавно, десь от-от буквально кілька днів тому Уляна Дідич, більш відома форумлянам як Ука, опублікувала у своєму жж http://uka-didych.livejournal.com/ пост з віршами Марійки Підгірянки, скромно описавши його

    Вірші дуже гарні. Марійку Підгірянку я знаю з малесенької дитини. Мама і бабця дуже любили нам читати її вірші з книги "Ростіть великі".
    Зокрема, власне її вірш про маму, я пам'ятаю з дитинству сьогодні як одне з найгарнішого, що навчила вдома мамуся.
    Коментуючи пост Уки, я дописала їй до її підбірки віршів і свій, знайомий мені з дитинства.

    Снилось мені ясне сонце,
    Що в небі світило.
    А то на мене рідна ненька
    Дивилася мило.

    Снився мені легкий вітрик,
    Що пестить колосся,
    А то мені моя мама
    Гладила волосся.

    Снилась мені ягідочка,
    Як мед солоденька,
    А то мене цілувала
    Мама дорогенька.

    Снились мені ангелики,
    Що в рай мене несли,
    А то мами ніжні ручки,
    До серця притисли.

    прокоментувала Уляна.

    Далі ми ще спілкувались, і от що в кінці написала Ука, яку зацікавило те, що я писала куплет оригіналу про ангеликів.
    Я просто дуже горджуся тим, що я знайома з внучкою Марійки Підгірянки, поезію котрої читала своїй Софії ще коли вона була в материнській утробі. І так інколи нам життя підносить такі чи інші невеличкі сюрпризи, хотілося би частіше бути так приємно здивованою, хоч час від часу, навіть коли це доволі рідко, це дуже і дуже приємно.

    До чого я це все написала?

    Давайте ділитись в цій темі, що ми читаємо діткам на ніч, чим цікавляться наші діти, якими саме письменниками, поетами, що їм дається з радістю, як взагалі Ви привчаєте дитину до книжки, як розвиваєте любов до літератури і книги як таку. Адже в нашому зварйованому світі усе вже так перейшло на компютерно-технічний лад, що інколи здається, що дітям не так багато перепадає книгодрукованої продукції. Не знаю, як кому, а мені книжка дуже важлива, і у нас вдома дуже велика домашня бібліотека.

    Ось такий настрій мала на створення теми, навіяний несподівано виявленим знайомством із правнучкою Марійки Підгірянки.

    Більше віршів Марійки Підгірянки тут.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    У нас традиція читати дітям перед сном. К-ка днів тому розпочали читати "Пригоди Еміля з Льонеберги". Дітям цікаво.
     
  3. kolobok

    kolobok Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Власне різних оповідань-казочок такого плану маємо чимало, і "Жили були кролики" в тому числі. Але в нас настає період Принцес )), тому хочеться якраз казок класичних типу Попелюшка, Дюймовочка, Принцеса на горошині і тд.
     
  4. whisper

    whisper Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    а ми в дорогу купили книжку "Дивовижні пригоди в лісовій школі", малому 6р. і він якраз до школи зібрався, то він був в захваті. Тепер лишилось купити наступний том...
     
  5. grape

    grape New Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Не знаю на скільки це в тему, але пишу таки сюди. Скачала я своєму малому "аудіоКазки Сашка Лірника"... Дитина тепер щовечора вимагає їх слухати. Це вже ритуал. Потім подарувала вже гарний ліцензійний диск з цими ж казками племіннику - то малий ходить їх цитує в садочку :) Дуже гарні українські козацькі авторські казки і головне просто чудесно розказані.
    А ще можемо теж поділитися враженнями від отриманих у подарунок книг - атлас "Людина" і "Атлас Земля" від Махаон. Дуже красиві і головне цікаві видання.
     
  6. RamirZ

    RamirZ New Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Я Лірника вперше по ТБ побачила-почула. Він теж розповідав казку. Так заслухалася, не могла відійти, поки до кінця не прослухала. Так харизма в нього - ух! Своїй подрузі, що нині живе за кордоном теж його рекомендувала. Так вона писала, що її хлопці з відкритими ротами сиділи - слухали.:)
    А моє останнє надбання з друкованого для дітей – це "Нові турботи дектектива Ниточки" (автора забула, щось складне там, погугліть, і, мабуть це вже продовження якоїсь іншої книжки). У мене в сестри була схожа книга російською, якось там про щколу Шерлока Холмса. Там цікавий задум, і незвичний. Описується якась пригода, що сталася із детективом Ниточкою чи з кимось із його друзів-сусідів. Стається щось незрозуміле – загадка. Читачам пропонується здогадатися, як Ниточка розв’язує цей ребус (в кінці книжки є відповіді для самоперевірки). Ми в дорозі почали грати-читати із сином. Врешті й чоловік приєднався. Там є й прості, і складніші, тому було цікаво всій різновіковій компанії. Чимось сама книжка нагадала мульт "Слідство вели колобки" – малюнки, і гумор схожий.
     
  7. Irus'ka

    Irus'ka Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    В такому випадку вам сподобається і "Таємниця старої пекарні" від видавництва Гловберібукс. Раджу щиро.
     
  8. tiramiska

    tiramiska цинічна бандерівка

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    А ми вчора йшли в гості і придбали дітлахам "Князівни України" не пригадую видавництва. Досить цікава і виховуюча книжка, правда, якби ілюстрації були якіснішими, то взагалі було б супер. Ще бачила з тої серії про князів і княгинь.
    А від отих книжок про фей , "країни мрій":girl_in_dreams: взагалі волочусь. Дуже гарні, вже не дочекаюсь , коли з доцькою будем читати ;)
     
  9. Arctica

    Arctica Енергійна жіночка

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Найулюбленішими:girl_tender: книжками на сьогодні для Данилка є книжки видавництва Пелікан: (самою-самою рідною для Данила є Азбука хоробрості, знаємо її напам"ять двоє :girl_yes2:)
    [​IMG] [​IMG][​IMG]
    Сьогодні придбала синочкові в подарунок на ДН ще :
    [​IMG] та [​IMG]
     
  10. RamirZ

    RamirZ New Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Цю ми теж маємо. Але це зовсім не така книга, як "Нові турботи детектива Ниточки". Якщо чесно, в кінці "Таємниці…" я взагалі почувалася розгубленою: якась підпільна міжнародна (!) банда "СІробуромалиновий кабан", що хоче викрасти рецепт ідеальної булки зі старої пекарні, аби продавати потім ті булки за захмарними цінами в усі крани світу. Якийсь фінал "за вуха притягнутий", і вже точно логічними міркуваннями його передбачити було неможливо. Малий мій оцю останню главу з розв'язкою жодного разу не дослуховував до кінця. Хоча оформлена книга дуже гарно, але щось автор там перемудрив із сюжетом. І переклад з російської мені видався місцями не дуже вдалим.
     
  11. Ірка-Шкірка

    Ірка-Шкірка Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Найкраща книга для Ярочки (2,2 роки) на сьогодні - Улюблені вірші від видавництва Абабагаламага. Читала цю книгу від 7и місяців, акуратно перегортала сторінки одну за одною, два малюнки їй подобалися найбільше - про ведмежатко, і про свиней, їх вона дооовго розглядала, і коли бачила їх, робила смішний вираз обличчя, різний для ведмежатка і для свиней (шкода мені, що не зняла на відео) :) А зараз вже знає кілька віршиків з цієї книги напам'ять! Тому, коли в темі про форум видавців прочитала про Том 2 цього видання, дуууже втішилася. А щойно купила цю книгу в інтернет-магазині по лінку від видавництва, і відразу ще одну до компанії - Хвацькі вірші - Бешкетні вірші.
    З нетерпінням чекатимемо доставки!
     
  12. tiramiska

    tiramiska цинічна бандерівка

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    бачила на гуртівні книжковій ще поряд з тими азбуками ще є Азбука бізнесу і Азбука дитячого дозвілля .

    Теж дуже сподобалися ця книжка, ілюстрації дуже гарні.
     
  13. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Є ще дуже гарна серія Анжеліна-балерина, в житті книжка виглядає гарніше, ніж на сайті видавництва. Папір якісний, дуже-дуже багато ілюстрацій, срібне тиснення. Я купувала своїй малій, коли вона вчилася читати, а взагалі-то має бути цікаво і для дівчаток починаючи років з трьох, а може і менших. На той час найкраща ціна була в "Ашані" (щось біля 30 грн.)
     
  14. Ірка-Шкірка

    Ірка-Шкірка Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Не зовсім літератури стосується, та все ж :) Встановила на iPad дуже кльову забавку для доці - Мишеняткова абетка. ДУЖЕ рекомендую, гарна графіка, озвучення, є різні рівні, підійде як для 2х років, так і для 3х-4х :) Забавка безкоштовна.
     
  15. ola-lyola

    ola-lyola Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Зараз читаємо самі останню книгу Всеволода Нестайка з серії "Пригоди у лісовій школі"[​IMG]
    Усі попередні 4 книги прочитали влітку на позакласне читання - вибір зробила мама, бо це мої улюблені книги з дитинства, які стали тепер улюбленими Яркіними.
    Шкода що видавництво АБАБАГАЛАМАГА випустило лише останню, з малюнками, зробленими дітками, попередні книги іншого видавництва.
    А ще йду на форум за оцією книгою Галини Малик, дуже мені її радили.
    [​IMG]
     
  16. Donata

    Donata Active Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    моя доня теж її любить дуже, є он-лайн версія також
     
  17. Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Нам дуже гарно пішла "Лісова школа" Всеволода Нестайка . Оскільки моя доня сама ще не читає такі довгі тексти , то кожного вечора , вже мабуть по 3-му колу ) читаємо на ніч [​IMG]
     
  18. Lira

    Lira Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Вона ще й продовження має Вуйко Йой і страшна велика Кука. Мій малий ці дві книжки САМ прочитав
    хоч там і багацько важких слів є, але ми осилили
     
  19. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    дочекалися [​IMG] «Улюблені вірші-2» вже на форумі є :)

    Також книга Редьярда Кіплінґа «Такі самі оповідки», але саме від вид-ва «Прудкий равлик». Чудова мова! Варто читати і смакувати кожне слово!
     
  20. Tutuka

    Tutuka Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Ми таку брали в бібліотеці, малій сподобалася.
    Зараз дочитує "Карлсона" (чомусь важко знайти, нам дідусь в якомусь райцентрі купив досить сумнівної якості видання), перед тим прочитала декілька книжок з серії "Обережно, дівчатка" та "Лотту з Бешкетної вулиці". "Ракету на чотирьох лапах" Джеремі Стронга чомусь поки що ігнорує, хоча я читала сама - відірватися не могла, настільки весела книжка.
    З того, за чим Настя аж трясеться - книжечки і журнали WINX, але я намагаюся зайвий раз біля прилавка з тим барахлом з нею не показуватися.
     
  21. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: У світі дитячої літератури. Дитино, читай, може є щось цікаве неподалік?

    Махаон видав "Бабусю на яблуні" - пречудову розповідь, ось тут є старе видання